آشنایی با بهترین شهرهای آمریکا از لحاظ معماری و طراحی

 

اگرچه آمریکا از لحاظ معماری بناهای تاریخی و باستانی مشهور نیست، اما برخی سازه های موجود در این کشور تاریخچه و هویت بسیار جالبی دارند. در این پست با بهترین شهرهای آمریکا از لحاظ معماری آَشنا خواهید شد که مامن بسیاری از سازه های مشهور و مدرن جهان هستند.

امسال سالی بسیار مهم در دنیای معماری و طراحی است. پل معروف گلدن گیت امسال 80 ساله شد و معمار تاثیرگذار آمریکایی فرانک لوید رایت نیز 150 همین سالروز تولدش را جشن گرفت. همچنین معمار معروف دیگری بنام پائول ریور ویلیامز نیز بعنوان اولین معمار سیاه پوست آمریکایی موفق به کسب مدال طلای AIA شد.  با این همه اتفاقاتی که امسال در دنیایی معماری افتاده، بسیاری از شهرهای نمادین آمریکا جشن هایی را به همین مناسبت برگذار می کنند. در این پست به معرفی تعدادی از بهترین شهرهای آمریکا و آثار و سازه های جالب در سطح آنها می پردازیم.

ابتدا با شیکاگو شروع می کنیم که محل تولد اولین آسمان خراش های دنیاست. شیکاگو به شهر بادی نیز معروف است چرا که ساختمان های بلند شهر در کنار دریاچه میشگان، باعث بوجود آمدن بادی دائمی و خنک در خیابان های اطراف می شوند، هر وقت در خیابان های مرکز شهر قدم بزنید، بادی نسبتا تند را احساس خواهید کرد که کلاه را از سرتان می اندازد! برای تماشای تمامی  آسمان خراش ها و برج های بلند در مرکز شهر باید به برج اسکای دک بروید که در ارتفاع 117 متری نمایی 360 درجه و بسیار زیبا از تمام شهر در اختیارتان قرار می دهد. در شهر شیکاگو تورهایی مخصوص همین قسمت از شهر وجود دارد که تمام ساختمان های مهم و تاریخی را به شما نشان می دهند.

بهترین-شهر-های-آمریکا (2)

Chicago skyscrapers at sunset, aerial view, United States

بهترین-شهر-های-آمریکا (3)

بهترین-شهر-های-آمریکا (4)

بهترین-شهر-های-آمریکا (6)

بهترین-شهر-های-آمریکا (5)

بهترین-شهر-های-آمریکا (7)

بهترین-شهر-های-آمریکا (8)

بهترین-شهر-های-آمریکا (9)

بهترین-شهر-های-آمریکا (10)

بهترین-شهر-های-آمریکا (11)

بهترین-شهر-های-آمریکا (12)

بهترین-شهر-های-آمریکا (13)

ایالت کالیفرنیا را بیشتر بخاطر شهر لس آنجلس میشناسند و در حقیقت بسیاری از تورهای تفریحی نیز به مقصد همین شهر است اما شهر سانفرانسیسکو که بعنوان مرکز ایالت کالیفرنیا نیز شناخته می شود از لس آنجلس بسیار زیباتر است. پل گلدن گیت یکی از معروف ترین و مهم ترین آثار معماری دنیا نیز در همین شهر قرار داشته و مکان های مهم دیگری مانند سیلیکون ولی (خانه بسیاری از شرکت های معروف الکترونیکی و فضایی) را نیز در خود جای می دهد. پل گلدن گیت که امسال 80 سالگی اش را جشن می گیرد، با رنگ نارنجی و سبک طراحی خاصش سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیاست.

بهترین-شهر-های-آمریکا (14)

بهترین-شهر-های-آمریکا (15)

بهترین-شهر-های-آمریکا (16)

بهترین-شهر-های-آمریکا (18)

Palace of Fine Arts, San Francisco, California

بهترین-شهر-های-آمریکا (19)

بهترین-شهر-های-آمریکا (20)

بهترین-شهر-های-آمریکا (21)

واشنگتن یکی از کوچکترین شهرهای آمریکاست اما آثار مهم زیادی را در خود دارد و به همین خاطر در لیست بهترین شهرهای آمریکا از لحاظ معماری جای می گیرد، از تاسیس این شهر در سال 1790 میلادی کمی بیش از 200 سال می گذرد اما بسیاری از موزه های تاریخی و هنری و علمی مهم جهان در این شهر کوچک قرار می گیرند. معماری ساختمان های شهر همه جور سبکی را شامل می شود از سبک نئو کلاسیک مانند ساختمان کاخ سفید گرفته تا سبک مدرن و پیشرفته ساختمان های تجاری و عمومی، در سطح شهر دیده می شود. اما از موزه ها و سفارت خانه های جالب شهر که بگذریم به خانه اصلی فرانک لوید رایت می رسیم که در پنسیلوانیا قرار دارد. این خانه بین سال های 1936 تا 1939 ساخته شد و یکی از زیباترین منازل مسکونی در دنیا بشمار می رود.

بهترین-شهر-های-آمریکا (22)

بهترین-شهر-های-آمریکا (23)

بهترین-شهر-های-آمریکا (24)

بهترین-شهر-های-آمریکا (31)

بهترین-شهر-های-آمریکا (25)

بهترین-شهر-های-آمریکا (26)

بهترین-شهر-های-آمریکا (27)

بهترین-شهر-های-آمریکا (28)

بهترین-شهر-های-آمریکا (29)

در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا ساختمانی وجود دارد که احتمالا عکس های آنرا در اینترنت یا مجلات و رزونامه ها مشاهده کرده اید. ساختمان موزه هنری وایسمن بخاطر ظاهر عجیب و غریبش در دنیا همتا ندارد و یکی از شاهکارهای معماری دنیا شناخته می شود. ساختمان موزه در سال 1993 در کمپ دانشگاه مینه سوتا ساخته شد و هم اکنون نیز بیش از 20 هزار آثار هنری از اقصی نقاط جهان را در خود نگهداری می کند. البته ساختمان دو نما دارد از داخل کمپ دانشگاه فقط نمای آجری و سنگی آن دیده می شود و از طرف دیگر صفحات استیل موجدار و ضد زنگ که در زیر نور آفتاب نگاه هر بیننده ای را بخود جلب می کند.

بهترین-شهر-های-آمریکا (39)

The Frederick R. Weisman Art Museum at the University of Minnesota in Minneapolis.

Minneapolis, USA - March 18, 2013: Weisman Art Museum is located on The University of Minnesota campus in Minneapolis, designed by architect Frank Gehry, was completed in 1993

بهترین-شهر-های-آمریکا (38)

بهترین-شهر-های-آمریکا (34)

Minneapolis.

بهترین-شهر-های-آمریکا (33)

بوستون یکی از شهرهایی است که حتما باید از آن دیدن کنید. برخلاف نیویورک که شهری فوق پیشرفته با آسمان خراش های شیشه ای و البته گران است، بوستون پر از آثار کلاسیک و قدیمی معماری است. هر کدام از ساختمان ها تاریخچه جالب خود را دارند. برای مثال دنباله آزادی یک خط باریک 4 کیلومتری روی کف پیاده رو است که با آجرهای قرمز رنگ مشخص شده و از 16 مکان تاریخی و مهم شهر بوستون می گذرد. این خط از پارک مرکزی بوستون، ماساچوست (مرکز شهر) شروع شده و از مکان های مهمی مانند کلیساها، ساختمان های و خانه های قدیمی و همینطور قبرستان های تاریخی می گذرد.

بهترین-شهرهای-آمریکا (1)

بهترین-شهرهای-آمریکا (2)

بهترین-شهرهای-آمریکا (3)

بهترین-شهرهای-آمریکا (4)

بهترین-شهرهای-آمریکا (5)

بهترین-شهرهای-آمریکا (6)

بهترین-شهرهای-آمریکا (8)

Media Lab Extension

بهترین-شهرهای-آمریکا (9)

بهترین شهرهای آمریکا

بهترین-شهرهای-آمریکا (10)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
آشنایی با بهترین شهرهای آمریکا از لحاظ معماری و طراحی
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*