برترین مکمل رنگ فیروزه ای در دکوراسیون کدامند؟

 • 29 مهر 1398
 • حسین مهدوی

هر انسانی برای دکوراسیون منزل خود ایده ها و رنگ هایی را مد نظر دارد. افرادی که نسبتا اطلاعات مفیدی در رابطه با دکوراسیون خانه دارند. از کنار رنگ فیروزه ای بی تفاوت عبور نمیکنند. این رنگ سبز مایل به ابی است که، میتوان در کنار مکمل رنگ فیروزه ای، به منظور دکوراسیون خانه از ان استفاده کرد. در نظر داشته باشید که، از این رنگ در کنار رنگهای مکمل رنگ فیروزه ای استفاده کنید. به این دلیل که استفاده رنگ فیروزه ای در جای نامناسب و در کنار رنگ های نا هماهنگ نه تنها به زیبایی کمک نمیکند. بلکه زیبایی را از بین میبرد. این مقاله به منظور شناخت رنگ های مناسب و مکمل رنگ فیروزه ای، تهیه شده است. (بیشتر…)

مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون کدامند؟

 • 28 مهر 1398
 • حسین مهدوی

ممکن است شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که به یک رنگ خاص مانند رنگ قرمز، علاقه خاصی داشته باشید. اما در مورد استفاده از این رنگ و رنگ های هماهنگ  و مکمل با آن به مشکل برخورد کنید. این مقاله به منظور شناخت مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون خانه تهیه شده است. (بیشتر…)

با این 4 ایده خانه ی خود را بزرگتر نشان دهید

 • 25 مهر 1398
 • حسین مهدوی

بزرگتر نشان دادن خانه، یکی از دغدغه بانوان شده است. به دلیل زندگی در آپارتمان هایی با متراژ کم، بانوان در صدد این موضوع میباشند. تا با استفاده از تکنیک های معماری و طراحی دکوراسیون، خانه های خود را بزرگتر نشان دهند. ما این مقاله را به منظور آشنایی شما عزیزان، با تکنیک هایی برای بزرگتر نشان دادن خانه، تهیه کرده ایم. (بیشتر…)

40 مدل استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه بسیار زیبا و شیک

 • 25 مهر 1398
 • محمدرضا عباسی

استفاده از یک رنگ خاص و زیبا در دکوراسیون داخلی خانه یکی از بهترین ایده هایی است که زیبایی و جذابیت خانه را بیشتر میکند بیشتر افراد که به تنوع در دکوراسیون داخلی خانه و افزایش زیبایی خانه اهمیت زیادی میدهند از رنگ های زیبا مانند رنگ زرد در دکوراسیون خانه استفاده میکنند.یکی از مهم ترین عنصر در زیبایی خانه هماهنگ بودن همه ی وسایل های داخل آن است. برای مثال اگر از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه استفاده میکنید همه ی وسایل های داخل خانه مانند مبلمان خانه فرش و پرده و… با آن رنگ هماهنگ باشد. بیشتر افراد که با اصول طراحی دکوراسیون داخلی خانه آشنا نیستند از همه ی رنگ ها در دکوراسیون خانه استفاده میکنند مبلمان را به یک رنگ پرده و فرش ها را به رنگ های دیگر انتخاب میکنند این باعث شلوغی زیاد خانه میشود و شما زودتر از خانه ی خود دلزده میشوید.دکوراسیون رنگ سبز یکی از بهترین انتخاب ها نسبت به سایر رنگ ها است استفاده از رنگ زرد  در دکوراسیون خانه باعث ایجاد یک فضای شاد میشود اما باعث اذیت شدن چشم نیز میشود.اما همانطور که هنگام نشستن در طبیعت و تماشای درخت و مناطق سبز باعث آرامش شما میشود. استفاده از گل و گیاه در خانه باعث ایجاد یک فضای آرام درخانه میشود رنگ سبز نیز یکی از بهترین رنگ ها برای ایجاد یک فضای آرام درخانه میشود. رنگ های سبز زیتونی,سبز متمایل به زرد و همه ی رنگ ها در سایه ی این رنگ زیبا نشان دهنده ی گسترده بی مرز این رنگ هستند.رنگ سبز بعد از رنگ آبی یکی از محبوبترین رنگ در دنیا شناخته میشود مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون میگوید رنگ سبز فراوان ترین رنگ در طبیعت است که چشم انسان بیشتر از سایر رنگ ها در طبیعت این رنگ را میبیند (بیشتر…)

6 نکته کلیدی در رنگ امیزی سقف منزل

 • 24 مهر 1398
 • حسین مهدوی

رنگ امیزی سقف منزل تاثیر زیادی بر زیبایی و جلوه ی خانه دارد. بسیاری از طراحان دکوراسیون و معمار ها ( درست یا غلط ) سقف را دیوار پنجم اتاق یا خانه میدانند و بر تاثیر ان در زیبایی محیط تاکید میکنند.

از انجایی که این اهمیت را میدانیم ، در این مطلب به باید ها و نباید های رنگ امیزی سقف منزل پرداخته ایم. (بیشتر…)

5 اصل دکوراسیونی در استفاده از سنگ آنتیک پشت تلویزیون

 • 23 مهر 1398
 • حسین مهدوی

با گذشت زمان، ایده های جدید و خلاقانه ای جهت دکوراسیون منازل روی کار می آید که هر یک در نوع و جایگاه خود زیبا و شکیل هستند. یکی از قسمت های خانه که بسیار مورد توجه قرار میگیرد دیوار پشت تلویزیون هاست. در چند سال اخیر استفاده از سنگ آنتیک پشت تلویزیون به دلیل نصب راحت، هزینه ی مناسب و جلوه ی زیبا بسیار مورد توجه واقع شده است. (بیشتر…)

ایده هایی خاص جهت داشتن تی وی روم زیبا

 • 22 مهر 1398
 • حسین مهدوی

پس از یک روز کاری پر مشغله، نوشیدن یک فنجان چای و تماشای تلویزیون میتواند بهترین گزینه برای رفع خستگی باشد. تی وی روم یا اتاق نشیمن، محلی جهت جمع های خانوادگی و صمیمانه است. دیزاین و دکوراسیون این قسمت بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب به باید ها و نباید های دیزاین و دکوراسیون تی وی روم میپردازیم. (بیشتر…)

 مدل های جدید کاغذ دیواری سقف در طرح های مدرن و کلاسیک

 • 22 مهر 1398
 • مهدی

پوشاندن سقف با کاغذ دیواری یکی از ایده های جذاب دکوراسیون داخلی است که دوباره محبوبیت از دست رفته اش را نزد مردم پیدا کرده؛ کاغذ دیواری سقف خانه می تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای سطح عمدتا گچی، سفید و ساده سقف باشد. بیشتر سقف ها سفید یا ساده طراحی می شوند شاید بخاطر اینکه کمتر در دید هستند. زمانی که خانه خودمان را تزیین می کنیم، به دلایلی، سقف خانه همیشه مورد بی توجهی قرار می گیرد. در حقیقت بسیاری از ما حتی کوچترین توجهی هم به سقف نمی کنیم غافل از اینکه تزیین سقف حتی به مقدار کم بکل دکوراسیون داخلی خانه را متحول می کند.

همیشه در دید بودن و جلوی چشم بودن هر چیزی سبب می شود تا بیشتر برای آن وقت گذاشته و نسبت به تزیین آن دقت کنیم. سقف ها در منازل ودر سایر مراکز شاید یک از نقاطی ست که کمتر به چشم آمده و معمولاً توجهی به آنها نمی شود. نه تنها امروزه بلکه در گذشته نیز نهایتاً فقط با یک گچ بری ساده در وسط سقف، به نوعی از شر! آن خلاص شده و تزیین سقف منزل را در همین حد کافی می دانستند اما امروزه می توان با راهکارهای بسیار مختلفی از جمله استفاده از کاغذ دیواری سقف به زیبایی هرچه تمامتر آن را آراست. (بیشتر…)

با 8 اصل رنگ آمیزی ساختمان آشنا شوید

 • 21 مهر 1398
 • حسین مهدوی

نقاشی ساختمان، کاری هنرمندانه و حساس است که باید با دانش کافی و دقت بالا انجام شود تا حداکثر جلوه و زیبایی را به ساختمان ببخشد. رعایت نکات رنگ آمیزی ساختمان جهت نتیجه ای مطلوب ضروری و پر اهمیت است. با ما در این مطلب همراه باشید تا با نکات رنگ امیزی ساختمان آشنا شوید. (بیشتر…)

مدل های بسیار جدید و شیک کاغذ دیواری مدرن

 • 21 مهر 1398
 • مهدی

 

دیگر بر کسی پوشیده نیست که کاغذ دیواری ها با قدرت تمام بازگشته اند تا بار دیگر به گزینه محبوب خانه دارها برای تزیین دیوارهای منزلشان تبدیل شوند. کاغذ دیواری مدرن در بین انبوه این کاغذ دیواری ها در الویت اول لیست خرید بسیاری از خانه دارهای امروزی قرار گرفته اند. زمانی که به تزیین دکوراسیون خانه خود می پردازید متوجه اوقاتی خواهید شد که باید ساده گرایی پیشه کنید تا به حالت مورد نظر خود برسید زیرا در بعضی شرایط، “کم، زیاد خواهد بود” .در این مطلب قصد داریم کاغذ دیوارهایی با همین موضوع یعنی با طراحی ساده و کمینه گرا معرفی کنیم که با لطافت خود جلوه ای کاملا شیک و لوکس به دکوراسیون اتاق های شما خواهند داد. از بافت های خطی گرفته تا تناژهای رنگی خنثی، کاغذ دیواری های مدرن تبدیل به یک عنصر دکوری زیبا خواهند شد بدون اینکه در مرکز دید قرار بگیرند و از دیده شدن سایر عناصر خانه جلوگیری کنند. (بیشتر…)

مدل لوستر بالای میز ناهارخوری در سبک های مدرن، امروزی و کلاسیک

 • 20 مهر 1398
 • مهدی

 

لوستر بالای میز ناهارخوری از اصلی ترین عناصر طراحی و تزئین دکوراسیون هر اتاق غذاخوری ای است. هنگامی که به طراحی و تزئین اتاق غذاخوری خانه می پردزایم معمولا فقط به میز و صندلی ناهارخوری و رنگ دیوارها توجه می کنیم. بقدری خودمان را مشغول چیدمان وسایل می کنیم که گاهی اوقات عناصر مهم در دکوراسیون اتاق غذاخوری مانند لوسترها را از یاد می بریم. نورپردازی به معنای قرار دادن تعدادی لامپ صرف اینکه کار فقط انجام شده باشد نیست، باید منبع روشنایی و نورپردازی در اتاق غذاخوری کاملا شایسته و درخور دکوراسیون شما باشد بخصوص اگر محل مشخصی در طراحی داخلی برای اتاق غذاخوری در نظر گرفته نشده باشد و به صورت مشترک با سایر اتاق ها مانند نشیمن و پذیرایی در یک فضای سرتاسری قرار گرفته باشند. (بیشتر…)

مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا

 • 20 مهر 1398
 • مهدی

مدل گلدان فانتزی در دکوراسیون خانه های کوچک بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند اما در این پست قصد معرفی مدل هایی را دارم که به قطع یقین یکی از جالب ترین گلدان های طراحی شده در دنیا هستند. نام این گلدان های شیک و البته ساده در مدل دیواری، لیوی (Livi) و در مدل مغناطیسی بونسایس است. البته بعید می دانم نمونه ای مشابه با آنها در بازارهای داخلی موجود باشد اما دلیلی نمی شود که به طرح های خلاقانه و جالب نپردازیم. (بیشتر…)

طرح های جدید مدل کوسن برای مبل پذیرایی و نشیمن

 • 17 مهر 1398
 • مهدی

 

انتخاب مدل کوسن برای مبل همیشه یکی از جذاب ترین بخش های تزیینات داخلی است چرا که طرح ها بسیار متنوع و زیاد هستند که هر کدام زیبایی خاص خود را داشته و تاثیر خود را بروی دکوراسیون محیط می گذراند. اضافه کردن رنگ و بافت های شاد و جذاب به خانه کار چندان ساده ای نیست بعلاوه اینکه هزینه زیادی نیز در پی خواهد داشت. به هر صورتی که بخواهیم رنگ های جدید را به دکوراسیون خانه اضافه کنیم مثلا با استفاده از کاغذ دیواری یا نقاشی دستی دیوار توسط افراد حرفه ای و همچنین پهن کردن فرشی بزرگ و رنگارنگ بازهم هزینه تمام شده برای چنین کاری اصلا قابل قیاس به اضافه کردن چند عدد کوسن شیک، فانتزی، مدرن و زیبا نخواهد بود. (بیشتر…)

6 ایده‌ کاربردی برای دکوراسیون خانه دوبلکس

 • 16 مهر 1398
 • حسین مهدوی

برای دکوراسیون خانه دوبلکس بیشتر از تزئینات، کاربرد و کارایی خانه دوبلکس را در نظر بگیرید. هر عنصری که به خانه دوبلکس خود اضافه می کنید، باید از لحاظ ایمنی و امنیت، بررسی شده باشد. خانه دوبلکس به دلیل بزرگی، فضای زیادی برای دکوراسیون دارد که می توانید با کمی خلاقیت از آن‌ها به خوبی بهره ببرید. (بیشتر…)

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

 • 16 مهر 1398
 • مهدی

 

تمامی خانه ها، چه آنهایی که اجاره می کنید و چه آنهایی که خریداری می کنید، هر کدام از نوع مدل کمد لباس بخصوصی استفاده می کند زیرا این وسیله یکی از حیاتی ترین مکان هایی است که در طراحی داخلی خانه منظور می شود. کمد لباس دیواری معمولا اندازه زیادی از دیوار خانه را اشغال می کنند به همین دلیل طراحی آنها بخصوص طراحی قسمت بیرونی درب کمدها از اهمیت بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی برخوردار است. در این مطلب به معرفی مدل هایی جذاب از کمد لباس می پردازیم که از دربهای ریلی آینه ای استفاده می کنند. این طرح جذاب علاوه بر اینکه مکانی مناسب برای چک کردن مناسب بودن لباس و آرایش های سریع مناسب است از لحاظ زیبایی نیز جلوه ای بسیار زیبا به محیط اطراف خود می دهد. (بیشتر…)

جزئیات چیدمان منزل ایرانی

 • 15 مهر 1398
 • حسین مهدوی

چیدمان منزل ایرانی در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده است. پیشرفت چیدمان منزل ایرانی تا حدی است که نکات این سبک مانند بسیاری از اکسسوری‌ ها، در کشورهای اطراف و حتی اروپایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ویژگی‌های اصلی این چیدمان آن است که، به فضای خانه روحیه و شخصیتی متناسب با افراد همان خانه می دهد. (بیشتر…)