5 المان اساسی که در انتخاب رنگ فرش باید رعایت کنیم؟

اگر وقت آن رسیده که فرش اتاق نشیمن، اتاق خواب و سایر فضاهای از این قبیل را تعویض کنید، پیش از هرگونه اقدام جهت خرید فرش بدانید که قرار است فرشتان چگونه باشد. فرش یکی از عناصر مهم طراحی و دکوراسیون منازل به شمار می‌رود. و انتخاب فرش بسته به نکات جزئی‌تر صورت می‌پذیرد که یکی از آن‌ها رنگ است. انتخاب رنگ فرش، خود جزء مسائلی است که جدا از سلیقه، بر اساس المان‌های طراحی و دکوراسیون انجام می‌پذیرد.

ما در ادامه سعی بر ارائه جزئیات فاکتورهای انتخاب رنگ فرش داریم. بنابراین، اگر همچنان در انتخاب رنگ فرش منزل خود مردد هستید با ما همراه شوید!

رنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید

رنگ‌ها قادرند احساسات، اعمال و بازخورد رفتاری ما نسبت به مردم و مسائل روزمره را تحت تاثیر قرار بدهد. رنگ فرش به طور مستقیم بر روی نحوه احساستان نسبت به ورودتان تاثیر می‌گذارد.

اگر می‌دانستید که رنگ‌ها چطور بر روی احساساتمان تاثیر می‌گذارند، به راحتی سراغ فرش‌های مبتکرانه می‌رفتید و از رنگ‌های انرژی بخش به منزله القای نیرو و روحیه استفاده می‌کردید. این انتخاب رنگ فرش می‌تواند برای طراحی اتاق کودک مناسب باشد.

قیمت خرید 42 مدل تابلو فرش مدرن [ فانتزی ] در بازار تهران

اگر به دنبال تجدید قوا و آرامش روحتان هستید، از فرش‌های مدرن به منزله تزئین اتاق نشیمنتان کمک بگیرید. فرش‌های مدرن با تلفیق رنگ‌های شاد و ملایم قادرند روحتان را دستخوش تغییرات کنند.

انوار خورشید و سایه را در نظر بگیرید

مسیر نور و سایه‌هایی که در اتاق مد نظرتان می‌افتند، بر روی انتخاب رنگ فرش تاثیر بسزایی دارند. اگر بازی رفت و آمد نور روزانه خورشید را بشناسید، متوجه خواهید شد که رنگ تحت تاثیر چنین نوری تغییر خواهد کرد.

قیمت خرید 29 مدل فرش گرد فانتزی مدرن [ پذیرایی و آشپزخانه ] ارسال رایگان

 

وقتی خورشید پایین‌تر از افق قرار دارد، شاهد تابش نور شدید هستیم. اشعه‌های نور خورشید، طی این ساعات از روز زردتر و گرم‌تر است. با این حال، نور خورشید حول و حوش ظهر از شدت کمتری برخوردار بوده و اشعه‌های نور آبی‌تر و سردتر می‌باشد. و به محض غروب خورشید، شاهد انوار قرمز خورشید هستیم.

ببینید مسیر تابش نور خورشید و سایه کجاست. زیرا این موضوع انتخاب رنگ فرش را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار خواهد داد. دقت کنید تا تشخیص بدهید انوار نور خورشید نرم و یا تند و تیز است. آیا اشعه‌های نور خورشید متمایل به رنگ سفید است و یا آنکه زردی دارد؟

پاسخ به همه سوالات فوق، باعث می‌گردد تا ظاهر فرشتان متغیر به نظر برسد.

به طراحی کلیت فضا توجه کنید

وقتی قرار است یک فرش نو خریداری نمائید، باید کلیت فضا را در نظر بگیرید. به رنگ دیوار، کفپوش (موکت، پارکت یا کاشی)، مبلمان و آثار هنری توجه فرمائید و با توجه به آن‌ها فرشتان را انتخاب نمائید.

انتخاب رنگ فرش می‌تواند بر اساس المان‌های موجود در طراحی و دکوراسیون صورت پذیرد. بنابراین، بهتر است رنگ و طرح فرشتان بیش از هر فاکتور، هماهنگ با ویژگی‌های فضای اتاق مد نظر باشد.

شناخت چرخه کامل رنگ‌ها، رنگ‌های اولیه، ثانویه و رنگ‌های هایلایت به منزله انتخاب رنگ فرش ضروری است. این امر چگونگی کارکرد تمام جوانب و ایجاد پیش زمینه در طراحی و دکوراسیون را نشان خواهد داد.

از سایر طراحی‌ها الهام بگیرید

 

انتخاب رنگ فرش تا حدود زیادی تحت تاثیر طراحی کلی فضایتان است. اما، این موضوع نمی‌تواند شما را از گرایش به سایر طراحی‌ها بازدارد. گاهی اوقات طراحی یک کافی شاپ، هتل، نمایشگاه، خانه دوست، مجلات آنلاین و حتی طبیعت می‌تواند الهام بخش انتخابتان باشد. بنابراین، اگر طراحی خانه خودتان از کارایی لازم برای الهام گرفتن برخوردار نیست، از سبک‌ها و طراحی‌های دیگر کمک بگیرید.

بیان گر سبک خود باشید

هر فرد سلیقه شخصی منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین، انتظار می‌رود که هر خانه بیانگر سلیقه شخصی مالک خود باشد. این موضوع به راحتی انتخاب رنگ فرش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همانطور که شما به عنوان صاحبخانه طراحی و دکوراسیون را به سلیقه خودتان اجرا نموده‌اید، بهتر است طرح و رنگ فرشتان را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب نمائید.

لیست قیمت خرید 42 مدل فرش ماشینی فانتزی [مدل های پر فروش]

اگر عاشق سبک‌های برجسته و ماکسیمالیسم هستید، به دنبال رنگ‌های انرژی بخش، پررنگ و برجسته بروید. و اگر از سبک‌ مینیالیسم خوشتان می‌آید، انتخابتان را صرف رنگ‌های جامد و ملایم کنید. همچنین که ممکن است انتخاب رنگ فرش از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار باشد، انتخاب طرح فرش نیز یکی از دشواری‌های این حیطه است. احتمال دارد از میان فرش‌های مدرن، سنتی، آزتک یا قبیله‌ای مجبور به انتخاب شوید و تنها یکی از آن‌ها را به عنوان مرکز توجه طراحی و دکوراسیون خود انتخاب نمائید.

 

 

تصاویر بیشتر:

 

آسمان مجازی چیست و 20 مدل بهترین نمونه های اجرا شده

امروزه آسمان مجازی دیگر تنها به خلق آسمان دلخواه در بالای سر ساکنین یک خانه، محل کار، بیمارستان، مهدکودک و سایر مراکز آموزشی محدود نمی‌شود؛ این سقف کاذب دکوراتیو قادر به آفرینش مزیت‌های دیگری در حیطه رابطه انسان با محیط زیست می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم به طور تخصصی سقف کاذب آسمان مجازی را بررسی نمائیم.

آسمان مجازی چیست؟

امروز که دنیای تکنولوژی به انسان‌ها تسلط یافته و بیشتر انسان‌ها به مثابه ربات‌های از پیش برنامه ریزی شده می‌دوند تا به مقصد برسند، آسمان مجازی از حیطه طراحی و دکوراسیون داخلی برخاسته تا انسان‌ها جدا از مقصد، دمی را به نظر کردن دنیای پیرامون خود بگذرانند.

(بیشتر…)

20 نمونه شیک دکوراسیون لاکچری ایرانی با اصول طراحی داخلی

هنر طراحی و دکوراسیون ایرانی پیشینه‌ای غنی، گران و معروف نزد جهانیان دارد. با این حال، سبک طراحی و چیدمان ایرانی ملزم رعایت نکات برجسته می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم به نکات مهم و برجسته دکوراسیون لاکچری ایرانی بپردازیم.

نکات مطرح برای خلق دکوراسیون لاکچری ایرانی

پیشینه هنر ایران به قرن‌های دور بازمی‌گردد. از فرش و قالی و قالیچه گرفته تا نقش و نگارهای سنتی و صنایع دستی، جزء غنی‌ترین میراث هنر ایران زمین است. از دیرباز تاکنون، بسیاری از افراد سراسر جهان سعی بر آن نموده‌اند که از این میراث غنی بهره ببرند و تنها یکی از صدها میراث ایرانیان، هنر طراحی و دکوراسیون ایرانی است. با وجود آنکه بسیاری از بیگانگان همت می‌ورزند تا گوشه‌ای از “دکوراسیون لاکچری ایرانی” را به فضای مد نظر خود ارمغان آورند، از آشنایی با جزئیات این هنر جا مانده‌اند.

طراحی و چیدمان دکوراسیون لاکچری ایرانی ملزم رعایت برخی نکات هوشمندانه می‌باشد. و در کنار این نکات، بهتر است صنایع دستی هنر ایرانی به کار گرفته شوند. تلفیق برخی از این عناصر قدیمی با هنر معاصر طراحی و دکوراسیون، پدید آورنده طیف گسترده‌ای از ایده‌های غنی و زنده می‌باشد.

حال، ما قصد داریم در ادامه برخی نکات مطرح در طراحی و چیدمان سبک دکوراسیون ایرانی را ارائه نمائیم. این نکات قطعا شما را در پدید آوردن فضای نو و گاها یادآور استایل بوهمین کمک خواهند کرد.

 • انتخاب پالت رنگی

وقتی صحبت از رنگرزی اتاق نشیمن یک خانه می‌شود، بیشتر ساکنین آن به یاد رنگ‌های پاستلی و کرم می‌افتند. اما اگر قرار است پای دکوراسیون لاکچری ایرانی به میان آید، بهتر است این رنگ‌ها را پشت سر بگذارید. رنگ‌های غنی و برجسته جزء مد جدید ایرانی به شمار می‌روند.

یک پالت رنگی ایرانی، به طور معمول شامل رنگ‌های متعددی اعم از سبز زمردین، تراکوتا (آجری برگرفته از سفال)، قرمزهای روشن و طیف‌های نیلی می‌باشد. این موضوع باعث گردیده تا فضایتان تا حد زیادی غنی نشان داده شود. استفاده و به کارگیری به جا از رنگ‌ها می‌تواند یک المان موثر در آفریننده زیبایی به شمار رود.

 • مبلمان

مبلمان آنتیک یکی از مهم‌ترین فاکتورهای دکوراسیون لاکچری ایرانی است. با این حال، مبلمان آنتیک ایرانی می‌توانند گزینه‌ای هزینه بر محسوب گردند. بنابراین، اگر قصد دارید که متناسب با بودجه خود هزینه کنید، قادر خواهید بود روی یک یا دو تکه مبل آنتیک سرمایه گذاری کنید.

حفظ ظاهر ایرانی در طراحی و چیدمان سبک دکوراسیون می‌تواند در چوب تیره نیز تعریف شود. به عنوان مثال، چوب بلوط یکی از منحصر به فردترین انتخاب‌ها بوده و جایگاه ویژه‌ای در پالت رنگ ایرانی دارد.

بر اساس تاریخچه طراحی و دکوراسیون ایرانی، امپراطوری قدیم ایران از چوب به عنوان مبلمان استفاده می‌نمودند و شما باید بازتاب دهنده این موضوع مهم باشید.

خرید 40 مدل آباژور رومیزی شیک و مدرن [طرحهای جدید ] با تخفیف

 • دیوار، کفپوش و پوشش

در حالی که انتخاب کامل‌ترین پالت رنگی ضروری است، از رنگ‌ها و عناصر متناسب با طراحی کلی خانه‌تان استفاده کنید. قالی‌های عشایری ایرانی پهن کنید تا تجسم گر جلوه طراحی و دکوراسیون لاکچری ایرانی باشد.

جدا از آنکه قالی یکی از فاکتورهای مهم به شمار می‌رود، المان‌های معماری در فضاهای مختلف نیز از اهمیت برخوردار می‌باشد. گل و بلبل و طرح‌های پیچیده هندسی در قلب ترندهای طراحی ایرانی قرار دارند.

وقتی به موضوع کفپوش می‌رسید، کف زمین را با فرش، قالی، قالیچه ایرانی بپوشانید. و زیر آن را با چوب بلوط کفپوش کنید. همچنین، اگر تمایل به نصب کفپوش چوبی ندارید، به سراغ کاشی‌های ایرانی بروید. سپس روی آن را با قالیچه‌های زیبا بپوشانید.

قیمت خرید 29 مدل فرش گرد فانتزی مدرن [ پذیرایی و آشپزخانه ] ارسال رایگان

 • وسایل دکوری ایرانی

به هر حال، پس از تمام نکات فوق باید تم ایرانی در دکوراسیون لاکچری ایرانیتان مشهود باشد. وقت آن است که سراغ نورپردازی فضایتان بروید و این کار را با تعبیه شمع‌ها، چراغ‌ها و لوسترهای کار شده میسر نمائید.

سپس سراغ وسایل دکوری دیگری بروید. فانوس‌های فلزی و قفس‌ پرندگان می‌تواند جلوه گر تم ایرانی طراحی و چیدمانتان باشد. برای آنکه جلوه حقیقی ایرانی را به نمایش بگذارید، از وسایل دکوری برنجی، قلعی و سربی استفاده کنید. این وسایل حالت قدیمی و سنتی بودن تم و سبک چیدمانتان را بیشتر می‌کنند. اما هماهنگی و تعادل در دکوراسیون لاکچری ایرانی حرف اول را می‌زند. به طور مثال، اگر تم اصلیتان با رنگ‌های روشن تعریف شده، وسایل داخلی فضا را با رنگ‌های غنی، تیره و خاموش انتخاب کنید. زیرا قرار است با انتخاب چنین سبکی غنی بودن طراحی و چیدمانتان را در معرض نمایش نگاه‌ها قرار بدهید، نه جیغ یا شلوغ بودن آن را!

برای آنکه دامن زن ِ این سبک باشید، به سراغ ظروف مسی رنگ بروید. از سبد‌های صنایع دستی برخی نواحی ایران زمین استفاده کنید. از رومیزی‌های عشایری بهره مند شوید. در برخی فضاهای خانه از پشتی استفاده کنید و نهایتا با گلدان سنبل و گل‌های مریم ایرانی فضایتان را معطر کنید.

در زیر چند نمونه از دکوراسیون منزل ایرانی شیک و زیبا را مشاهده میکنید.

خرید 22 مدل چراغ و لوستر چوبی فانتزی [ مدلهای پر فروش ] ارسال سریع

20 ایده‌ هوشمندانه طراحی و بازسازی منزل همراه با تصاویر

طراحی و بازسازی منزل، می‌تواند امری حیاتی محسوب گردد. به ویژه آنکه مدت زیادی با یک دکوراسیون سر کرده باشید و نیازمند تغییر و تحول جدی باشید و یا آنکه جزء اجاره نشینان به شمار بروید و برای نقل مکان در خانه دیگر مجبور به طراحی و بازسازی دوباره منزل باشید.

ایده‌های آسان و هوشمندانه طراحی و بازسازی منزل

در حال حاضر، بسیاری از ما اجاره نشین هستیم. و طراحی و بازسازی منزل، یکی از روش‌های به درد بخور برای اجاره نشین‌ها به شمار می‌رود. البته اگر جزء صاحب خانه‌ها هستید، می‌توانید از برخی اصول این امر کمک بگیرید تا خانه خودتان را بنا به خواسته‌هایتان دیزاین و بازسازی کنید. (بیشتر…)

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

مبل شزلون نوعی مبل کلاسیک فرانسوی است. دوران استفاده از این نوع مبلمان به 2 یا 3 قرن پیش بازمی‌گردد اما با این حال، نمی‌توان منکر ظاهر تجمل گرایانه و اصل راحت آن شد. بنابراین، هنوز هم می‌توان شاهد نمونه‌های معاصر مبل شزلون در دکوراسیون خانه‌های مدرن نیز بود.

مروری گذرا بر مبل شزلون

با مروری گذرا طی سالیان اخیر قطعا نمی‌توان دکوراسیون را محدود به فاکتورهای کلی طراحی و بازسازی فضا نسبت داد. بیشتر مواقع در حال مشاهده رفت و آمد برخی عناصر و گاها ماندگاری آن‌ها در محیط خانه‌ها هستیم. تنها یکی از این صدها عناصر مبل شزلون می‌باشد. مبل شزلون یکی از انواع مبلمان کلاسیک است. هیچگونه جای تعجب ندارد که پشت دسته‌های فاخر مبلمان شزلون با 2 تا 3 قرن قدمت فرهنگی غنی خفته باشد. (بیشتر…)

18 ایده‌ خلاقانه دکوراسیون جشن تولد [ تزئین تولد ] مدرن

دکوراسیون جشن تولد هیچگونه قانون یا مقرراتی ندارد. گاها حتی ملزوم به درهم برهم کردن برخی خلاقیت‌ها با یکدیگر است تا بتوان ایده‌ای ناب و برنامه‌ای خاطره انگیز را پدید آورد. با این حال، الهام گرفتن از برخی ایده‌های جدید می‌تواند کارمان را جلوتر بیاندازد!

ایده‌های مبتکرانه برای دکوراسیون و تزیین جشن تولد

وقتی جشن تولد همسر، فرزند و مادر یا پدر فرا می‌رسد، ناخودآگاه دست و پایمان را گم می‌کنیم تا برای چگونگی دکوراسیون جشن تولد تصمیم بگیریم. طراحی و تزیین جشن تولد در عین حال که امری شیرین و دلپذیر است، می‌تواند دشوار و دردسرساز باشد. به عنوان یک میزبان، باید با سلایق و علایق شخصیت‌های دور و برتان آشنا باشید تا بتوانید عالی‌ترین و خاطره انگیزترین جشن تولد ممکن را راه اندازی کنید. (بیشتر…)

چیدمانی متفاوت با رنگ سال 2019 در دکوراسیون

همانطور که می دانید هر سال برای موارد مختلفی از رنگ لباس تا رنگ مو گرفته و رنگ دکوراسیون منازل و ادارات رنگ های مشخصی انتخاب شده و اصطلاحا مد می شود. رنگ سال 2019 در دکوراسیون به وسیله شرکت پنتون رنگ مرجانی یا گلبهی انتخاب شده است. این رنگ بسیار زیبا و آرامش بخش بوده و می تواند ظاهری بسیار زیبا به محل زندگی شما دهد. اما تنها استفاده از رنگ سال 2019 در دکوراسیون داخلی مهم نیست، بلکه باید بتوانید این رنگ را با رنگ های مکمل ترکیب کرده، لوازم خانه را متناسب با آن تغییر داده و ظاهری بسیار شیک و متفاوت به آن بدهیم. در این بخش در ابتدا شما را با ویژگی های رنگ مرجانی و مکمل های آشنا کرده سپس ترفندهایی شیک برای استفاده این رنگ به شما نشان خواهیم داد. (بیشتر…)

20 ایده خلاقانه تزئین اتاق با وسایل دور ریختنی

تزئین اتاق با وسایل دورریختنی تنها یک ایده ناب برای دکوراسیون داخلی نیست، این ایده می‌تواند به حفظ کره زمین و فرآیند بازیافت نیز کمک کند. با این حال، ایده‌های وافری در جهت تزئین اتاق با وسایل از کار افتاده وجود دارد. ما در این مقاله به چند ایده جدید می‌پردازیم.

تزئین اتاق با وسایل دورریختنی؛ راهی برای نجات زمین

ارقام سازمان ملل نشان‌گر آن است که هر ساله 2.12 میلیارد تن در سراسر جهان ضایعات تولید می‌شود و این ارقام طی گذشت روند زمان رو به افزایش است. خوشبختانه برخی پروژه‌های بازیافت خلاقانه در خانه باعث شده بتوانیم در نجات کره زمین دخیل باشیم. “تزئین اتاق با وسایل دورریختنی” یکی از پروژه‌های بازیافت در خانه است که ضمن سرگرمی امری حائز اهمیت شمرده می‌شود.

متاسفانه بسیاری از مردم به واسطه زندگی مدرنیته از دیدگاه فلسفی “بساز و با آنچه داری تدبیری پیشه کن!” فاصله گرفته‌اند و از آنجا که زندگی مدرن بسیار سریع است، همه چیز به خود جنبه یکبار مصرف گرفته است. در مقابل، بازیافت وسایل دورریختنی برای محیط زیست ضروری است و جدا از صرفه جویی می‌تواند لذت بخش و سرگرم کننده باشد. (بیشتر…)

اصول نوین برای فنگ شویی اتاق نشیمن [ در سال جدید ]

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یکی از اصول چیدمان چین باستان است که اگر وسایل بنا به آن چیده شوند، هماهنگی، خوش شانسی، شادی، موفقیت و ثروت به ارمغان می‌آید. ما در این مقاله قصد داریم به اصول فنگ شویی اتاق نشیمن در سال جدید بپردازیم.

جدیدترین اصول فنگ شویی برای طراحی اتاق نشیمن

حقیقتا دکوراسیون اتاق نشیمن یک اثر هنری است. مبلمان، رنگ‌ها، وسایل روشنایی و آثار هنری در هارمونی و توازن طراحی داخلی نقش موثری دارند. با این حال، ایجاد فضا با طراحی هماهنگ چیزی بیشتر از چیدمان است. این موضوع شامل هماهنگی باطنی طراحی می‌شود که نتیجه آن بازتاب در محوطه خانه است. ما در این مقاله قصد داریم اصول نوین فنگ شویی برای طراحی اتاق نشیمن را بیان کنیم. (بیشتر…)

10 ترند جدید طراحی داخلی کلاسیک در سال 2019

ایده‌های مدرن برای طراحی داخلی کلاسیک

با آنکه طراحی داخلی کلاسیک دارای قدمت طولانی است اما هر ساله ترندهای دیزاین کثیری مطرح می‌شود که می‌توان با به کارگیری آن‌ها چیدمان خانه را به روز کرد. طراحی کلاسیک بیش از آنکه متعلق به دنیای مدرن باشد، پایبند به روند سنت است اما این نمی‌تواند به معنای رهایش از دنیای کنونی باشد.

حال ما قصد داریم تلفیق طراحی کلاسیک و مدرن را به طرزی هوشمندانه بازگو کنیم تا همچنان بتوانید به رسوم چیدمان سنتی پایبند باشید.

 1. اثاثیه سبک صنعتی

بسیاری از طراحان داخلی طی دکوربندی‌ها متوجه شدند که تغییرات نوری می‌تواند فضا را گرم‌تر و صمیمانه‌تر جلوه دهد. به خصوص اگر لوسترهای آویز آن کار دست هنرمندان محلی و کسب و کارهای کوچک باشد.

برخی لوسترهای صنایع دستی که از استایل صنعتی برخوردار می‌باشند جزء عناصر طبیعی طراحی داخلی کلاسیک شمرده شده و دیزاین خانه‌تان را سفارشی می‌کند.

 1. عناصر طبیعی

اگرچه روند طراحی در سال 2018 الهام گرفته از پیشرفت تکنولوژی بوده اما سال 2019 و 2020 روند رو به سوی متریال‌هایی اعم از سنگ، مس، بتن و گرانیت است. این عناصر ارگانیک آرامش را در فضای طراحی داخلی کلاسیک منعکس کرده و قدرت شهری بودن اقامتگاهتان می‌کاهند.

 1. مبلمان مخمل

باور کنید یا نکنید، مخمل یکی از اجناس دمده شمرده شده که به عنوان یک پارچه لوکس و راحت نیز شناخته شده است. این پارچه سه بعدی جزء پارچه‌های قابل توجه در دیزاین به خصوص طراحی مبلمان می‌باشد. از آنجا که مخمل جزء محبوب‌ترین ترندهای طراحی است، بسیاری از طراحان متمایل به استفاده از آن هستند.

تزیین میز وسط مبلمان در اتاق نشیمن به روش بسیار ساده و شیک

 1. طرح‌های گل دار

طرح‌های گل دار یکی از ترندهای طراحی داخلی کلاسیک به شمار می‌رفتند که حالا پس از سالیان سال باز هم تجدید شده‌اند و به گونه‌ای مدرن جای خود را در طراحی باز کرده‌اند. با وجود آنکه طرح‌های گل دار انتخاب‌های سرزنده کننده‌ای به شمار می‌روند اما دکوراتورها در تلاش هستند با به کارگیری تناسبات اغراق آمیز، دکورهای هوشمندانه و رنگ‌های متضاد آن را مد روز جلوه دهند.

 1. رنگ و بوی مس

اگرچه رنگ رز گلد رنگ ترند سال 2018 شناخته شد اما امسال انتظار می‌رود که رنگ مسی را بیشتر از رز گلد مشاهده کنیم. رنگ مسی را می‌توان در قالب فلزات و ترکیباتشان با سایر عناصر مشاهده نمود.

استفاده از ته رنگ‌های قرمز و نارنجی و طراحی داخلی کلاسیک تک رنگ بالاخص مسی می‌تواند فضای خانه‌تان را به طور کلی تغییر بدهد.

روش استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون خانه و آپارتمان های لوکس

 1. پالت رنگ‌های تیره‌تر

اگرچه رنگ‎های تیره قادرند فضا را خفه‌تر و تنگ‌تر نشان بدهند اما طراحان ما بر این باورند که امسال سال رنگ‌های پررنگ و غنی‌تر است. دکوراسیون و طراحی داخلی کلاسیک تمام رنگ تیره می‌تواند فضا را کوچک و تاریک نشان دهد اما اگر رنگ مبلمان و برخی عناصر به شیوه‌ای هوشمندانه تغییر کند القاکننده حس سرزندگی است.

 1. تنالیته رنگ قرمز

طی سالیان گذشته معماران و طراحان سرتاسر دنیا به سمت و سوی رنگ‌های خنک‌تری اعم از آبی و سبز رفتند. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که امسال سال رنگ‌های گرم و تیره باشد. تنالیته رنگ قرمز شیوه‌ای عالی برای افزودن کنتراست بیشتر است. علاوه بر این، رنگ قرمز انتخابی ایده آل برای گرما بخشیدن به فضای طراحی داخلی کلاسیک به شمار می‌رود که مطمئنا فضایتان را صمیمانه‌تر و انرژی بخش‌تر جلوه می‌دهد.

 1. طرح‌های هندسی

الگوها و طرح‌های هندسی درست به مثابه طرح‌های گل دار و دکورهای برنجی یک ترند جدید نیست. اما با این حال، حضور پرقدرت طرح‌های هندسی در سال 2019 نشان از جلوه دراماتیکشان دارد. این ترند با حضور خود می‌تواند جسارت را به طراحی داخلی کلاسیک بیافزاید.

 1. زرد قناری

پیش‌تر از این هم شاهد سایه‌های رنگ زرد بوده‌ایم اما امسال نمونه طیف‌های رنگ زرد با جسارت و قدرت بیشتری دیده می‌شود. زرد قناری یکی از رنگ‌های شاد، غرورآمیز و در عین حال سنگین می‌باشد که استفاده بجا از آن در طراحی داخلی کلاسیک نقش بسزایی خواهد داشت.

30 مدل استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه با راهنمای چیدمان زرد +عکس

 1. دکور برنجی

سال 2019 سال خداحافظی با استیل ضدزنگ، کروم و نیکل جلا یافته است و تقریبا وقت آن رسیده که به فلز برنج و دکور کلاسیک برنجی خوشامد بگوییم. فلز برنج یکی از عناصر گرم و در عین حال جایگزین مناسبی برای استیل در طراحی داخلی کلاسیک به شمار می‌رود. بنابراین، هیچ جای تعجب ندارد که استفاده از وسایل دکوری برنجی ظرافت را به ارمغان ساده‌ترین فضاها بیاورد.

آنچه باید در مورد دکوراسیون روستیک بدانیم

تعریف سبک و دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک یعنی این که در طراحی فضای داخلی و یا دکوراسیون مد نظر ما از سبک و شیوه‌ای استفاده کنیم که در آن مصالح مورد استفاده از جنس مواد و اشیاء موجود در طبیعت باشد. در واقع سبک هنری روستیک به سبکی گفته می‌شود که شبیه معماری حاکم بر خانه‌های روستایی است و فضای ساده و صمیمی را به وجود می‌آورد. یعنی در واقع در دکوراسیون روستیک به گونه‌ای عمل می‌شود که ظاهری شبیه به فضای خارجی و طبیعی در داخل منزل اجرا شود.

در واقع اگر خانه‌های روستایی را از نزدیک دیده باشید خواهید دید که آن‌ها برای دکور خود و نحوه چیدن انواع و اقسام وسایل مورد نیاز خود در فضای خانه از وسایلی استفاده می‌کنند که ساخته دست انسان است. و جنس این وسایل غالباً از چوب و گل و مانند آن هست. و به گونه‌ای این اجسام و وسایل توسط دست ساخته شده‌اند که حس طبیعی بودن و سنتی بودن آن حفظ شده و ظرافت کاری‌های زیاد بر روی آن‌ها صورت نگرفته است. به گونه‌ای که گویی اجسامی از میان طبیعت به فضای داخل خانه آورده شده باشد. برای مثال اگر چیزی ساخته دست انسان است و جنس آن از چوب است آن چوب را رنده و صاف نکرده و جلا بر روی آن انجام نشده است و سعی شده با رنگ‌های مصنوعی به گونه‌ای چوب را پوشش داده و اندود کنند. (بیشتر…)

37 مدل نورپردازی دکوراسیون داخلی خانه بسیار زیبا و مدرن

برای اینکه یک خانه ای شیک و زیبا داشته باشید باید یک دکوراسیون داخلی زیبا برای خانه طراحی کنید . دکوراسیون داخلی خانه با انتخاب مناسب وسایل های داخل خانه تشکیل میشود یکی از بخش های مهم خانه که بیشتر در دید مهمان ها است اتاق پذیرایی است. هر خانه از بخش های مختلفی تشکیل شده که یکی از مهم ترین بخش هر خانه اتاق پذیرایی است. همانطور که از اسم اتاق معلوم است این اتاق برای پذیرایی از مهمان ها است. و بیشتر افراد در این اتاق برای مطالعه تلویزیون و همچنین دور هم جمع شدن استفاده میکنند. برای اینکه این اتاق نسبت به سایر اتاق ها بیشتر در دید شما و مهمان ها است و همچنین بیشتر وقت خود را در این اتاق سپری میکنید باید در طراحی دکوراسیون آن بیشتر از سایر اتاق ها توجه کنید. برای اینکه یک خانه ی شیک وزیبا داشته باشید باید چند نکته را رعایت کنید.
برای مثال اگر دوست دارید اتاق پذیرایی شما زیبا باشد و همچنین نظر همه ی مهمان هارا به خود جلب کند باید در انتخاب وسایل ها در خانه دقت کنید برای مثال اگر همه ی وسایل ها باهم هماهنگ انتخاب کنید تاثیر مثبت در زیبایی خانه دارد و یکی از بهترین وسایل هایی که همه ی افراد برای زیبا سازی هر بخشی از خانه یا هتل و رستوران ها  از آن استفاده میکنند. وسایل تزئینی است. استفاده از وسایل تزئینی در جای مناسب خود و به حد اندازه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و شیک بودن دکوراسیون داخلی خانه دارد یکی از بهترین وسایل های تزئینی نورپردازی خانه است.  اگر برای بخش های مختلف خانه ی خود نورپردازی مناسبی انتخاب کنید میتوانید زیبایی آن بخش از خانه را بیشتر کنید. (بیشتر…)

38 مدل گچ کاری سقف اتاق پذیرایی بسیار زیبا و بی نظیر

اتاق پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های خانه است. که علاوه بر اینکه زیبایی های بیشتری نسبت به سایر بخش های خانه دارد. کاربرد های زیادی نیز در خانه دارد.برای مثال وقتی مهمان وارد خانه ی شما میشود. اولین جایی که به چشمش میخورد اتاق پذیرایی است.و تنها اتاقی که بیشتر از سایر بخش های خانه به آن توجه میکنند این اتاق هست. پس باید به این اتاق بیشتر از سایر اتاق ها اهمیت بدهید. و به فکر زیبا و شیک کردن اتاق پذیرایی باشید. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید و اولین جایی که باید از آن شروع کنید ساختار اصلی خانه است. برای مثال نوع گچکاری و طرحی که در دیوار ویا سقف خانه میخواهید بکشید است. بیشتر افراد روی سقف خود به کمک گچ شکل های مختلف مانند گل را میکشند. این طرح ها تاثیر مثبت در زیبایی خانه دارد اما پیشنهاد نمیشود که باید از این طرح های استفاده کنید.زیرا بیشتر افراد به طور کلی یک بار خانه ی خود را تعمیر میکنند و داشتن طرح هایی در سقف خانه باعث میشود که زیبایی خانه کم کم از بین برود و خانه برای شما تکراری باشد. اما اگر میتوانید هر سال خانه ی خود را تعمیر کنید میتوانید از این طرح ها در خانه ی خود استفاده کنید.همچنین بجای آن میتوانید سقف خانه ی خود را ساده و زیبا طراحی کنید. و از وسایل های تزئینی برای افزایش زیبایی خانه ی خود استفاده کنید. (بیشتر…)

36 مدل قفسه کتاب بسیار زیبا و شیک [در سال جدید]

قفسه کتاب در اتاق مطالعه جزو وسایل های ضروری است. امروزه همه ی کسانی که به مطالعه علاقه دارند در همه ی بخش های خانه یک قفسه ی کتاب قرار میدهند ولی کسانی که به مطالعه کمتر علاقه دارند در اتاق مطالعه قفسه نصب میکنند.پس وجود یک قفسه ی کتاب در خانه ضروری است. حتی اگر به مطالعه علاقه ندارید سعی کنید برای شیک و زیبا کردن فضای خانه از کتابخانه استفاده کنید.در هنگام انتخاب قفسه کتاب برای دکوراسیون خانه حتمی سعی کنید به سایر وسایل های موجود در خانه نیز توجه کنید و رنگ و طرح مناسب و شیک از کتابخانه را انتخاب کنید. کتابخانه ی ام دی اف یکی از بهترین کتابخانه ها است که علاوه بر اینکه به شما برای مرتب نگه داشتن خانه از کتاب و همچنین جلوگیری از گم شدن کتاب به شما کمک میکند  جزو وسایل های ضروری برای خانه است که دکوراسیون خانه را نیز شیک و زیبا میکند. در گذشته کتابخانه ها کاملا ساده و بدون شکل و طرح های مناسب بودند اما امروزه کتابخانه ها را در انواع طرح ها میسازند کتابخانه های دیواری نیز یکی از بهترین وسایل برای قرار دادن کتاب ها و همچنین زیبا و شیک کردن خانه است. (بیشتر…)

35 مدل میز جلو مبلی بسیار زیبا و بی نظیر [در سال جدید]

میز های جلو مبلی جزو مبلمان خانه است. به طوری که همه ی افراد که قصد خرید مبلمان برای خانه ی خود را دارند باید به فکر خرید میز جلو مبلی نیز باشند. زیرا وقتی مهمان دارید برای پذیرایی از آن ها و قرار دادن وسایل برای مهمان ها به میز جلو مبلی نیاز دارید. و یا وقتی برای مطالعه روی مبل مینشینید به این میز ها برای قرار دادن وسایل نیاز دارید. میزهای جلو مبلی یکی از ارکان جدا نشدنی مبلمان منزل است که قطعا بدون حضور آن ها دکوراسیون منزل شما ناقص است، بنابراین انتخاب میز جلو مبلی مناسب و استاندارد به عنوان  یکی از مهمترین انتخاب ها بعد از مبلمان محسوب می شود.میز جلو مبلی مانند سایر وسایل های خانه حائز اهمیت است و باید در هنگام خرید آن بیشتر توجه کنید پس سعی کنید به رنگ و طرح آن مانند سایر وسایل های داخل خانه توجه کنید و مهم ترین نکته که حتمی باید  آن را رعایت کنید اندازه ی آن است. در هنگام خرید میز جلو مبلی حتمی به ارتفاع مبل خود نیز توجه کنید ابعاد میز جلو مبلی را باید با توجه به اندازه ی مبل انتخاب کنید. میز جلو مبلی باید از مبل کوچکتر باشد تا بتوانید به خوبی وسایل هارا روی آن قرار دهید. اگر ارتفاع آن بیشتر باشد. برداشتن وسایل مشکل میشود. (بیشتر…)

38 مدل فرش اتاق پذیرایی شیک و بی نظیر

فرش ایرانی یکی از هنر هایه اصیل جهان و از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردار است اما با امدن مبل و تخت و میز غذا خوری فرش کردن خانه به یک مدل قدیمی تبدیل شده و کمتر کسی تمام خانه را فرش میکند  اصول اولیه انتخاب فرش توجه به متراژ خانه است ابعاد فرش باید به گونه ای تنظیم شود که 40 تا 50 متر از دیوار فاصله داشته باشد و اگر خانه شما کوچک است باز هم باید این فاصله رعایت شود نه ب اندازه خانه هایه بزرگ ولی به اندازه 20 تا 30 سانتی متر.فرش هایه ایرانی با رنگ و طرح و بافتی که دارند گرما و آرامش را منتقل میکند شاید یکی از دلایلی که در خانه هایه ایرانی همیشه فرش وجود دارد همین آرامشی است که از وجود آن دریافت میکنند در فضایه نشیمن و پذیرایی باید فرش را به گونه ای تنظیم کنیم ک دو تا از پایه هایه مبل رویه فرش قرار بگیرد ودو تا از پایه ها در بیرون فرش ویا کاملا مبل را رویه فرش قرار دهیم یا مبل را مما با فرش بگزاریم یکی از اصول هایه نا درست در چیدمان پذیرایی این است که یک فرش کوچک را در فضایه نشیمن قرار دهیم که فقط میز رویه آن قرر بگیرد این اتفاق درمورد میز غذا خوری نیز صدق میکند. یکی دیگر از روش هایه چیدمان فرش استفاده از چند قالیچه به جایه استفاده از یک فرش بزرگ است این نوع چیدمان برای فضا چند منظوره بسیار مناسب است و به شما کمک میکند تا با استفاده از چن قالیچه فضایه خانه را از هم تفکیک کنیم این روز ها فرش هایه مدرن و امروزی در ابعاد مختلف و به شکل بیضی هندسی شش ضلعی با فرم هایه غیر هندسی که شامل استاندارد هایه فرش نمیشود در بازار ها دیده میشود اگر سلیقه متفاوت و ریسک پذیری دارید این فرش مناسب شما است (بیشتر…)