آشنایی با ویژگی های سقف فلزی برای یک خانه

 • 29 مهر 1399
 • حسین مهدوی

سقف فلزی در برابر آتش سوزی، پوسیدگی و آسیب حشرات غیرقابل نفوذ است. اگرچه بام های فلزی نسبت به ورقه های ایزوگام و سایر اشکال بام، به طور قابل توجهی با دوام هستند و نیاز به نگهداری کمتری دارد، اما تخریب ناپذیر نیز نیستند. سقف فلز قدیمی به راحتی در محل های بازیافت فلز پذیرفته می شود. (بیشتر…)

نمای خانه های مجلل در شیراز | بررسی چهار آپارتمان بسیار زیبا

 • 16 شهریور 1399
 • مهدی

خانه های مجلل در شیراز کم نیستند، این شهر بخاطر شهرت تاریخی، آب و هوای خوب و از همه مهم تر مردم باصفا یکی از بهترین شهرهای ایران بحساب می آید. اما نکته مهم جهش شهر شیراز از لحاظ معماری است که در چند سال اخیر دچار تحولی شگرف شده طوریکه هر ساله تعدادی از زیباترین های بناهای ساخته شده در ایران را در این شهر مشاهده می کنیم. از این رو مناسب دیدم در این مطلب به معرفی چند آپارتمان با طراحی خلاقانه بپردازم که تنها گوشه ای از هنر معماران و ذوق مردم شیراز را نشان می دهد. لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید. (بیشتر…)

نمای ترمووود و سنگ در ساختمان های مدرن مسکونی و تجاری ایران

 • 13 شهریور 1399
 • مهدی

نمای ترمووود و سنگ را می توان بعنوان یکی از جذاب ترین گزینه های برای طراحی ظاهر ساختمان های چند طبقه مسکونی و تجاری دانست. مصالح ترموود بسیار پایدار بوده و در هر شرایط آب و هوایی کاربرد دارد،  همچنین از لحاظ عایقی در برابر دما و صدا و آتش سوزی بهتر از سایر مصالح عمل می کند. (بیشتر…)

آشنایی با خانه آجری کوچک بسیار زیبا با متراژ 165 متر مربع

 • 29 مرداد 1399
 • مهدی

ساخت خانه آجری کوچک از بسیاری جهات نسبت به خانه هایی که با مصالح دیگر مثل بلوک، چوب، سنگ و خشت ساخته می شوند برتری دارد. خانه های آجری در برابر آتش سوزی، سیل، طوفان مقاومت بیشتری داشته و از لحاظ عایق گرما و صدا عمکرد بسیار بهتری نسبت به متریال های دیگر دارند. همانطور که می دانید، دیوارهای آجری در خانه هایی که در مکان های سرد سیر قرار گرفته اند، با جذب گرمای آفتاب در طول روز، این گرما را به صورت تدریجی شب هنگام به داخل خانه پس می دهند تا از سرد شدن بیش از حد داخل خانه جلوگیری شود. (بیشتر…)

30 مدل نمای خانه گلی و کاهگلی ویلایی و ساده با طراحی مدرن

 • 31 تیر 1399
 • مهدی

نمای خانه گلی و خشتی از جمله نماهایی است که برای همه مردم در سرتاسر دنیا آشنا است، در نتیجه مردم خیلی سریع با آن ارتباط برقرار می کند. اگر سفری به مناطق گرم و خشک داشته باشید، احتمالا با خانه های گلی و گاهلی قدیمی و تازه ساز، زیاد روبرو شده اید. واقعیت این است که گل و خشت بعنوان یکی از قدیمی ترین و پراستفاده ترین مصالح ساختمانی، در چند سال اخبر دوباره توجهات و نگاه ها را به سمت خود جلب کرده است. (بیشتر…)

بررسی معماری و طراحی نمای ساختمان پزشکان مدرن اطلس در همدان

 • 9 خرداد 1399
 • مهدی

طراحی نمای ساختمان پزشکان بخاطر اینکه مدام در دید افراد زیادی با حس و حال متفاوت قرار می گیرد، اهمیت فوق العاده ای دارد. یک نمای عالی می تواند در همان نگاه اول، حسی خوب و دلپذیر را حتی در دل افرادی که بیمار هستند ایجاد کند. (بیشتر…)

30 مدل نمای بتنی ویلا به سبک معماری بروتالیست و مدرن

 • 9 اردیبهشت 1399
 • مهدی

امروزه نمای بتنی ویلا و ساختمان های طراحی شده به سبک زیبای بروتالیست، دوباره در حال اوج گیری است. معماری بروتالیست یا زبره گرا، راه زیادی را از دهه 50 میلادی تا کنون طی کرده است. در آن زمان نمای ساختمان های اداری و اجتماعی با ظاهری سرد و خشن ساخته میشد که متاسفانه این سبک محبوب حکومت های توتالیتر قرار گرفت و به همین خاطر از اواخر دهه 70 میلادی از نظر عموم مردم افتاد. اما با گذشت قریب به سی سال دوباره شاهد افزایش محبوبیت این سبک بین عموم مردم هستیم. (بیشتر…)

نمونه ای از طراحی ویژه ساختمان در کره جنوبی

 • 6 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

لذت تماشای نمونه های طراحی ویژه ساختمان

افراد زیادی هستند که از تماشای ایده های مختلف و طراحی ویژه ساختمان مثل مراکز تجاری لذت می برند. این نوع از طراحی ها حکایت از خلاقیت فراوان معماران و طراحانشان دارند و معمولاً نیز در پایان جوایز و شهرت هایی را برای آنان به ارمغان می آورند. این طراحی های ویژه گاهی به طور کل نمای منطقه ای که در آن واقع شده اند را تغییر داده و حتی بر روی قیمت سایر ساختمان های ساخته شده در آن منطقه یا خیابان نیز تأثیر به سزایی می گذارند. (بیشتر…)

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

 • 28 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/28

نمای آپارتمان مدرن و ساختمان های امروزه طوری طراحی می شوند که کاملا با نمای ساختمان های اطرف حداقل در یک محله تفاوت دارند. وقتی هر ساختمان یا آپارتمانی به شیوه خاص خودش طراحی شود، تعداد زیادی از ساختمان های متفاوت و منحصر بفرد را در سطح شهر بوجود می آورد که به خودی خود موضوعی بسیار جذاب و جالب است. (بیشتر…)

مدل پنجره جدید و عجیب مناسب نمای ساختمان های مدرن و امروزی

 • 17 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/17

پنجره های مستطیلی و مربعی مرسوم ترین شکلی است که برای ساختمان شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید تک و توک ساختمانی پیدا شود که از مدل پنجره جدید و کمتر استفاده شده ای در نمای خود استفاده کند مثلا می توان مساجد را مثال زد که پنجره هایی حلالی دارند اما حتی پنجره های مساجد نیز طرحی تکراری به خود گرفته اند. امروزه برخی از طراحان و معماران بدنبال سنت شکنی بوده و می خواهند روحی تازه به دیزاین و شکل پنجره ها بدمند طوریکه هم نمای خارجی و هم نمای داخلی آنها شگفت انگیز و چشم گیر جلوه کند. در این مطلب می خواهم به معرفی تعدادی از پنجره ها بهمراه عکس بپردازنم که نمایی جدید دنیای اطراف را از طریق فریمی جدید به داخل خانه می آورند، پنجره هایی که بنظر افراد بسیاری غیر عادی، عجیب و در عین حال خلاقانه هستند. لطفا تا انتها همراه ما باشید. (بیشتر…)

مدل های جالب ساخت کلبه کوچک در دل طبیعت دور از شهر و روستا

 • 5 فروردین 1399
 • مهدی

یکی از راه های موثر در کاهش هزینه های جانبی در ساختمان سازی، کار در مساحت های کم است. ساخت کلبه کوچک از این جهت که نیاز به زمین و مصالح کم دارد، نه تنها یک فکر اقتصادی و هوشمندانه، بلکه بنفع محیط زیست نیز است. زمین کمتر مساوی است با قیمت کمتر، ابعاد کمتر بدون نیاز به محوطه سازی. طرح هایی که در این مطلب قصد معرفی آنها را دارم علاوه بر موارد بالا، یک مورد بسیار خاص هم دارند؛ (بیشتر…)

بررسی معماری ساختمان های کره شمالی و ارتباط آنها با سیاست

 • 4 فروردین 1399
 • مهدی

اطلاعات کمی راجب زندگی روزمره مردم کره شمالی به بیرون درز می کند. در چنین کشوری که زیر پرده ضخیم راز و عدم اطمینان پنهان شده، معماری ساختمان های کره شمالی می تواند اطلاعات بسیارجالبی در مورد رژیم حاکم بر این کشور به ما بدهد. اکثر مردم دنیا کشور کره شمالی را بخاطر تنش ها و آزمایشات هسته ای می شناسند. کشوری که نیروی نظامی در آن حرف اول را می زند و قوانین سفت و سختی بر آن حاکم است. کره شمالی شاید تنها منطقه روی کره زمین باشد که کاملا از دنیای بیرون جداست. (بیشتر…)

چهار نمونه طراحی ویلا در شهرهای مختلف ایران با سازه های عجیب

 • 21 اسفند 1398
 • مهدی

خانه های ویلایی فرصتی بسیار مناسب برای خلق ایده های ناب و شگفت انگیز در معماری و ساخت بنا بوجود می آورند. در این مطلب به بررسی چهار نمونه طراحی ویلا در ایران می پردازم که با طراحی غیرمعمول و عجیب شان، سر و صدای زیادی نه تنها در ایران بلکه در مجلات و جشنواره های معروف معماری برپا کرده اند. (بیشتر…)

مدل هایی زیبا از نمای خانه دوبلکس ایرانی در شهر ماکو

 • 14 اسفند 1398
 • مهدی

طراحی نمای ساختمان های دوطبقه نسبت به آپارتمان ها چند طبقه با محدودیت های زیادی روبروست. به همین خاطر نمای خانه دوبلکس ایرانی در سطح شهر و روستا که خلاقیت و زیبایی را در نگاه اول به بیننده منتقل کند، بسیار معدود و انگشت شمار است.

(بیشتر…)

39 مدل نمای چوبی ویلا بسیار زیبا و شیک [در سال 2020]

 • 14 اسفند 1398
 • محمدرضا عباسی

نمای خانه جزو بخش های مهم خانه است به طوری که در نگاه اول به خانه اولین چیزی که میبینید نمای آن است و در نگاه اول اگر نمای خانه شیک و زیبا باشد و با استفاده از بروز ترین وسایل ها و نمای های جدید طراحی شده باشد. اولین چیزی که به ذهن شما می آید این است که داخل خانه چقدر زیبا است که نمای آن را اینقدر زیبا طراحی کرده اند و این در شخصیت صاحب خانه نیز تاثیر مثبت دارد.پس حتمی به نمای خانه بیشتر از سایر بخش های خانه اهمیت بدهید. در قدیم به نمای خانه بیشتر اهمیت نمیدادند و فقط فکر چند اتاق در داخل یک چهار دیواری بودند اما امروزه با پیشرفت در زمینه های مختلف خانه هارا با امکانات بیشتر و زیبایی بیشتر به کمک مهندسان معماری و ساختمان میسازند. امروزه نمای خانه را در چند شکل و طرح های مختلف میسازند یکی از بهترین طرح هایی که جزو زیباترین نما های خانه نیز به شمار میرود. نمای چوبی است. نمای چوبی یکی از مقاوم ترین و زیباترین نماهای خانه است.میتوانید از نمای چوبی در دکوراسیون ویلا های خود استفاده کنید.چوب هایی درست میشود که عایق در برابر ورود صوت هستند و این یکی از بهترین گزینه برای خانه هایی که در اطراف خیابان ها هستند و از صدای ماشین ها رنج میبرند است. و همچنین این نما ها به طوری طراحی و ساخته شده اند که نسوز نیز هستند.پس نمای چوبی علاوه بر اینکه زیبایی ها خاصی دارد دارای چند ویژگی مهمی نیز هستند که برای بیشتر خانه ها نیز لازم هستند. (بیشتر…)

بررسی 3 مدل نمای ساختمان مسکونی در تهران و اصفهان

 • 6 اسفند 1398
 • مهدی

 

حتما شما هم هنگام قدم زدن در پیاده روی شهرتان به نمای ساختمان های برافراشته در مسیرتان نگاه می کنید. بعضی ها نظرتان را جلب می کنند و برخی دیگر حتی ارزش توجه را هم ندارند. نمای ساختمان مسکونی در ایران متاسفانه وضعیت بسیار بدی دارد. در حقیقت شاید 80 درصد از ساختمان هایی که در سطح شهر مشاهده می کنید در دسته ایی قرار می گیرند که حتی ارزش توجه و نگاه کردن هم ندارند. بنظرم اصل اول در زیبایی یک شهر در کنار پاکیزگی، ساختمان های آن هستند. (بیشتر…)