لذت یک خواب راحت با طراحی اتاق خواب جدید

 • 5 فروردین 1399
 • حسین مهدوی

طراحی اتاق خواب آرامش بخش

شما نیز مانند هر فرد دیگری دوست دارید که طراحی اتاق خواب به صورت فضایی آرامش بخش باشد که بیش از هر چیزی استراحت شبانه خود را در آن داشته باشید. فراتر از این، هدف از طراحی و دکوراسیون اتاق خواب این است که بسیار شیک و راحت باشد، چه این فضا، اتاق خواب اصلی باشد یا اتاق خواب دیگر. منطقی است؛ زیرا بین خوابیدن و آماده شدن برای روز، شما وقت زیادی را در اتاق خواب می گذرانید. علاوه بر این، تختخواب نقطه کانونی فضا و طراحی اتاق خواب است. این که چه عناصر دیگری را داخل این طراحی قرار دهید و سبک آن ها، همه بستگی به اندازه اتاق خواب و سایر عناصری که ممکن است بخواهید در فضا قرار دهید، دارد. تعدادی از صندلی های راحت برای مطالعه، فضای مراقبه یا یک اتاق استراحت در کنار پنجره، ایده های خوبی هستند. از این ایده های طراحی اتاق خواب الهام بخش برای طرح های تختخواب جدید، نمونه هایی از روش های مختلف برای ترکیب روشنایی و موارد دیگر دیدن کنید. (بیشتر…)

اتاق خواب به سبک روستیک با نحوه انتخاب و چینش وسایل مناسب

 • 5 فروردین 1399
 • مهدی

سبک روستیک از جمله سبک هایی شناخته می شود که روز به روز طرفداران بیشتری را به سمت خود می کشد. بسیاری این سبک دکوراسیون را جنبشی در برابر رنگ های سرد دکوراسیون های مینیمال و مدرن می دانند که در چندین سال گذشته انتخاب اول بسیاری از طراحان و خانه دارها بوده است. دکوراسیون روستیک اما شامل رنگ های گرم، فرش و قالی سنتی یا آنتیک، روتختی یا پارچه های پشمی و مبلمانی ساخته شده با مواد خام و طبیعی می شود. (بیشتر…)

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

 • 3 فروردین 1399
 • مهدی

در چیدمان و ترئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه باید به مسائل و موضوعاتی که بیشتر علاقه دارید توجه کنید. در تزئین دکوراسیون فقط نباید به رنگ های تازه، پرده های و روتختی های شیک و وسایل دکوراتیو دیواری (مانند تابلو و عکس) توجه کرد بلکه باید به عناصری مانند مبلمان و قفسه های نگهداری نیز توجه ویژه ای شود. دکوراسیون هر اتاق نوجوانی باید منعکس کننده شخصیت خود نوجوان باشد. در نتیجه بهتر است از رنگ های در قسمت دیوارهای اتاق استفاده کنید که بیشتر با خلقیات نوجوانان سازگار است. برای مثال می توانید یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ قرمز یا لیمویی پر رنگ، یا آبی تیره و سبز درآورید و در باقی دیوارهای اتاق از همان رنگ ها منتهی با سایه های روشن تر و شدت کمتر استفاده کنید. برای ایجاد ترکیب بهتر در دکوراسیون اتاق خواب می توانید مبلمان اتاق را به رنگ های چوب روشن یا سفید انتخاب کنید تا میزان روشنایی اتاق را بالاتر ببرد. (بیشتر…)

30 مدل میز تحریر دیواری با قابلیت تاشو مناسب اتاق خواب

 • 27 اسفند 1398
 • مهدی

میز و صندلی معمولا بزرگترین وسیله موجود در اتاق خواب، بعداز تخت خواب است. در نتیجه این دو قطعه می توانند فضای بسیار زیادی اشغال کنند. میز تحریر دیواری در مدل های تاشو  تا حد زیادی می تواند مشکل کمبود جا در اتاق خواب را برطرف کند. تخت خواب های تاشو قیمت بالایی دارند و خرید آنها برای همه بصرفه نیست، اما در عوض میزهای دیواری قیمت کمتری دارند و ظاهری زیبا و هوشمندانه به دکوراسیون اتاق خواب می دهند. (بیشتر…)

یک میزبانی بی نظیر با تکنیک های دکوراسیون اتاق مهمان

 • 25 اسفند 1398
 • حسین مهدوی

نیاز به دکوراسیون اتاق مهمان

تا کنون به دکوراسیون اتاق مهمان فکر کرده اید؟ یا این که هر بار اتاقی رندوم را در اختیار مهمانان خود قرار داده اید؟ در بسیاری از اوقات سال، مانند تعطیلات عید یا تابستان، بسیاری از افراد پذیرای مهمان از شهرهای دیگر می شوند. برخی از این مهمانان فقط یک بعد از ظهر یا عصر را در خانه شما خواهند ماند، اما برخی دیگر ممکن است کمی وقت بیشتری داشته باشند و زمان بیشتری را در خانه شما سپری کنند. بنابراین در صورت امکان می توانید یکی از اتاق های خانه خود را به اتاق مهمان اختصاص دهید و آن را دکوراسیون کنید. اگر انتظار دارید که هر چند وقت یک بار مهمان یک شبه یا حتی بیشتر داشته باشید، چند کار ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید تا آن ها در فضای خانه شما احساس استقبال و راحتی بیشتری داشته باشند. حتی اگر انتظار کسی را ندارید و مهمان زیادی درِ خانه شما را نمی زند، با این حال بهبود دکوراسیون اتاق مهمان شما می تواند در رابطه با هر بازدید کننده ای که در لحظه آخر به خانه شما می آید، بسیار آسان بوده و ارزش آن را نیز داشته باشد. به همین دلیل در ادامه با ما همراه باشید تا با یکدیگر مواردی را بررسی کنیم که به بهبود دکوراسیون اتاق مهمان شما کمک خواهد  کرد. (بیشتر…)

آشنایی با 20 نوع رنگ راه راه دیوار در دکوراسیون اتاق خواب

 • 20 اسفند 1398
 • مهدی

هر رنگی حالت بخصوصی در دکوراسیون اتاق خواب بوجود می آورد. تعدادی از رنگ های هیجان و انرژی بیشتری دارند در حالی که تعدادی دیگر به آرام شدن فضا کمک می کنند. اما رنگ راه راه دیوار اتاق خواب، به شیوه ای موثر ترکیبی از هر دو حالت را بوجود خواهد آورد. معمولا بسیاری از ما هنگام انتخاب رنگ و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب، وقت زیادی را صرف جست و جو در مورد پیدا کردن یک تعادل مناسب بین جذابیت و آرامش بخش بودن اتمسفر اتاق خواب می کنیم. پیدا کردن یک راه حل مناسب برای غلبه بر این معما، اضافه کردن الگوهای راه راه شکل به اتاق خواب است که در کنار زیبایی، تعادل مد نظر ما را (بدون اینکه بر فضا چیره شود) در دکوراسیون بوجود می آورد. (بیشتر…)

40 نمونه رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید و نوآورانه با تم سبز  

 • 18 اسفند 1398
 • مهدی

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از رنگ سفید اتاق خواب خود خسته و دل زده شده اید، بجای خوبی راهنمایی شدید. در این مطلب با 40 مدل رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید و خلاقانه آشنا خواهید شد که با تم سبز طراحی شده اند. بنظر من رنگ سبز جنس و سال نمی شناسد، اگر ترکیب درست و سایه درست رنگ انتخاب شود، می توانید نه تنها یکی از زیباترین، بلکه آرامش بخش ترین و دلپذیرترین اتاق خواب های دنیا را داشته باشید. (بیشتر…)

33 مدل نورپردازی دیوار دکوراسیون اتاق خواب شیک و مدرن

 • 14 اسفند 1398
 • محمدرضا عباسی

معمولا همه ی ما بدنبال یک مکان خوب و آرام برای استراحت نیاز داریم.خوابیدن آرام و خواب مناسب در طول روز تاثیر زیادی در سلامتی و روحیه ی شما دارد.پس برای خواب راحت نیاز به یک محیط شیک و آرام نیاز دارید که بتوانید با آرامش و راحتی استراحت کنید. تزئین اتاق خواب با استفاده از رنگ های آرام مانند آبی باعث میشود اتاق خواب شما یک محیط آرام داشته باشد. اما نورپردازی در اتاق خواب نقش مهمی در ایجاد یک فضای آرام و شیک دارد. برای تزئین      همه ی بخش های خانه نیاز به رعایت چند نکته است در نورپردازی اتاق خواب نیز باید به چند نکته بیشتر توجه کنید نورپردازی اتاق خواب باید به شکل ویژه ای انجام شود تا بتواند اتاق را زیبا کند باید از  نور های مناسب و نوری که باعث آرامش شما میشود استفاده کنید مانند استفاده از رنگ آبی در نورپردازی اتاق خواب علاوه بر اینکه باعث میشود اتاق خواب شما شیک و زیبا باشد باعث ایجاد یک فضای آرام نیز میشود استفاده از رنگ آبی در فضایی مانند اتاق خواب باعث میشود تا یک فضایی شیک و آرام داشته باشید اگر نور پردازی مناسب برای اتاق خواب انتخاب کنید باعث میشود فضایی آرام داشته باشید اگر از نورپردازی آبی استفاده کنید  میتوانید به عنوان یک چراغ شب خواب نیز استفاده کنید. (بیشتر…)

ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با 5 رنگ شگفت انگیز

 • 10 اسفند 1398
 • مهدی

 

همانطور که می دانید، قرمز رنگی بسیار قوی، احساسی و پرشور است. با استفاده از این رنگ می توان شور و هیجان را به زندگی وارد کرد. نکته مهم، ترکیب دکوراسیون قرمز اتاق خواب با رنگ های درست است.  قرمز با 5 رنگ خیلی عالی ترکیب می شود، طوریکه هر ترکیب فضایی کاملا متفاوت با دیگری خلق خواهد کرد. (بیشتر…)

طراحی داخلی مدرن دو آپارتمان 85 متری با رنگ غالب بژ

 • 7 اسفند 1398
 • مهدی

 

وقتی به طراحی داخلی مدرن فکر می کنیم، معمولا فکر استفاده از تناژهای رنگ بژ اصلا به ذهنمان خطور نمی کند. اگر به خانه های بازسازی شده در دو سه سال اخیر سر بزنید، متوجه می شوید که اکثرا رنگ غالب منزل را از بین خاکستری، طوسی، سفید، طلایی، کرم یا قهوه ای روشن انتخاب می کنند. رنگ بژ در بین خانه دارهایی که خواستار دکوراسیونی مدرن و امروزی هستند می توانند بعنوان یک متعادل کننده عالی بکار رود. (بیشتر…)

مدل های جدید تخت خواب مبلی ساده و شیک مناسب اتاق و نشیمن  

 • 7 اسفند 1398
 • مهدی

 

حتما برایتان پیش آمده که بعضی روزها کسل باشید و در اواسط روز یا بعدازظهرها بعد از خوردن ناهار نیاز به یک خواب سبک پیدا کنید. وجود تخت خواب مبلی در اتاق نشیمن یا اتاق خواب می تواند چرت زدن روزانه را ساده تر، سریع تر و لذت بخش تر کند. طوری که بعداز بیدار شدن از خواب احساس تازگی کنید. (بیشتر…)

20 مدل اتاق خواب نوجوان دخترانه و پسرانه با طراحی جدید و جذاب

 • 1 اسفند 1398
 • مهدی

مدل اتاق خواب نوجوان باید براساس سلایق و علایق خود نوجوان طراحی و تزیین شود تا ارتباط بین او و فضای استراحت و کار مستحکم باقی بماند. در این دوره بسیاری از نوجوانان شاید ترجیح بدهند اوقات خود را بیرون و بهمراه دوستانشان بگذرانند که البته اگر به اندازه کافی باشد بسیار خوب است اما در کنار آن باید فضایی برای نوجوان تدارک ببینید تا از ساعات بودن در خانه نیز به همان اندازه که با دوستانش است لذت ببرد. در این صورت فرزندتان تعادل رفتاری و روحی خوبی خواهد داشت. (بیشتر…)

چگونه یک اتاق مراقبه و مدیتیشن برای خود ایجاد کنید

 • 20 بهمن 1398
 • حسین مهدوی

ساخت اتاق مراقبه برای ایجاد آرامش

اگرچه هنوز فواید دقیق اتاق مراقبه و مدیتیشن کشف نشده است و تعریف مشخصی نیز از این نوع فعالیت وجود ندارد، با این حال، هر آن چه تاکنون کشف شده، حاکی از نتایج مثبت مراقبه است. به نظر می رسد که مدیتیشن می تواند کیفیت زندگی شما را به طرق مختلف بهبود بخشد و در نتیجه، ایجاد یک اتاق مراقبه یا یک مکان ویژه اختصاص داده شده به این فعالیت در خانه شما، می تواند کاری باشد که باید به لیست فعالیت هایتان اضافه کنید.

(بیشتر…)

مدل تخت خواب دخترانه بسیار شیک و زیبا برای اتاق جوانان

 • 19 بهمن 1398
 • مهدی

 

اگر بدنبال ایده هایی برای مدل تخت خواب دخترانه و تزیین دکوراسیون داخلی اتاق می گردید به مکان درستی وارد شده اید چرا که در این مطلب قصد دارم دقیقا به معرفی همین موارد آن هم از بین زیباترین و بروزترین مدل ها بپردازم. جوانان امروزی دانش و اطلاعات بیشتری نسبت به گذشته دارند و به همین خاطر ذائقه و سلیقه آنها نیز به مراتب پیشرفته تر و متنوع تر شده است، از این رو دیزاین اتاق خواب خصوصا برای دختران که حساسیت بیشتری روی موضوع زیبایی، طراحی و دکوراسیون داخلی دارند سخت تر و پیچیده تر شده است. در چنین شرایطی باید در انتخاب جزء جزء وسایل اتاق دقت بسیار زیادی کرد، حال که تخت خواب بعنوان بزرگ ترین مبل اتاق خواب شناخته می شود، اهمیتی چندین و چند برابر پیدا می کند. در ادامه مطلب به معرفی تعدادی از زیباترین تخت خواب های مخصوص اتاق دختران جوان می پردازیم که با سلیقه های امروزی تا حد زیادی همخوانی دارند. (بیشتر…)

متفاوت ترین مدل های رنگ اتاق خواب دخترانه جدید و شیک

 • 17 بهمن 1398
 • مهدی

رنگ شاید بیشترین تاثیر را بروی احساس ما از یک فضا داشته باشد. رنگ اتاق خواب دخترانه و پسرانه هر کدام ویژگی ها و احساسات مربوط به خود را دارند برخی سرد و لطیف اند و برخی دیگر گرم و هیجانی، بعضی ختثی و مدرن هستند و بعضی دیگر کلاسیک و نوستالژیک. همانطور که در مطالب پیشین گفتیم اتاق خواب بهترین مکان برای پیاده کردن ایده هایی است که مورد علاقه خودتان است. لازم نیست عوامل دیگر را در نظر بگیرید، از هر رنگی که خوشتان می آید بدون هیچ هراسی همان رنگ را در اتاق خوابتان استفاده کنید. این کار باعث می شود تا زمانی که در اتاق مشغول کاری هستید، دقیقا همان حالتی را داشته باشید که همیشه دوست دارید. این حالت برای هر شخصی فرق می کند، اما روشی که پشت انتخاب هر رنگی وجود دارد، روشی استاندارد و همگانی است. در این پست تعدادی تم های رنگی شگفت انگیز برای اتاق خواب دخترانه را معرفی می کنم که مطابق با مد روز بوده و محدود به فرهنگ و جامعه خاصی نیستند. لطفا تا انتها همراه ما باشید. (بیشتر…)

32 مدل تخت خواب یک نفره اتاق نوجوان در سال 2020

 • 12 بهمن 1398
 • مهدی

 

تخت خواب ها هم مانند هر وسیله دیگری دوره زمانی مناسب به خود را دارند و بعداز آن کارایی خود را تا حدود زیادی از دست  می دهند. تخت خواب ها هم همینطور هستند، این بازه زمانی برای تخت ها حدود 10 سال است. یعنی اینکه اگر شما بهترین و باکیفیت ترین تخت را هم انتخاب کنید بعداز گذشت 10 سال نیاز به خرید یک تخت خواب جدید دارید. در این مطلب به طور خلاصه فاکتورهای مورد نیاز برای خرید و انتخاب انواع مدل تخت خواب یک نفره را شرح می دهیم و با تعدادی از جدیدترین و زیباترین مدل های تخت خواب تک نفره و دکوراسیون اتاق خواب جوان آشنا می شویم. (بیشتر…)