40 مدل طرح قالیچه بافت دار مناسب اتاق خواب و اتاق نشیمن

 • 3 خرداد 1399
 • مهدی

همیشه یکی از ساده ترین روش ها برای اضافه کردن یک المان تاثیر گذار در دکوراسیون خانه، استفاده از قالیچه های جدید و متفاوت است. انتخاب طرح قالیچه برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب، اگرچه کار دلپذیری است، اما نیازمند بررسی و آگاهی جزئی از سبک ها و ترکیب رنگ هاست. (بیشتر…)

مدل های جدید کتابخانه و باکس زیر پنجره با طراحی هوشمندانه

 • 25 اردیبهشت 1399
 • مهدی

نکته خاصی در مورد کتابخانه و باکس زیر پنجره وجود دارد که تمام توجهات را سریعا بخود جلب می کند. همینکه متوجه هجوم نور زیبای آفتاب به داخل خانه می شویم، دیگر خیلی سخت می شود به سمت پنجره نرفت. از این رو داشتن یک محیط مناسب برای مطالعه کنار پنجره با طراحی هوشمندانه کتابخانه و قرار دادن باکس هایی اطراف پنجره، امری بسیار هیجان انگیز و در نوع خود جالب است. (بیشتر…)

مدل های جدید تخت خواب نوجوان پله دار همراه با میز تحریر

 • 22 اردیبهشت 1399
 • مهدی

نوجوانان عاشق تخت خواب های طبقه ای و پله دارهستند، حال اگر این تخت خواب های همراه با میز تحریر باشند، دیگر به نهایت کارایی و سودمندی می رسند. تخت خواب نوجوان پله دار برای اتاق خواب های آپارتمانی که شدیدا با محدودیت فضا روبرو هستند، هماننند یک نجات بخش عمل می کنند چرا که با آزاد کردن فضا درقسمت زیرین خود، بهترین فرصت را برای کاربردی دوگانه و حتی سه گانه از یک فضا بوجود می آورند. (بیشتر…)

40 مدل آینه قدی پایه دار مناسب اتاق خواب و ورودی منزل

 • 17 اردیبهشت 1399
 • مهدی

مدل آینه قدی پایه دار امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، داشتن چنین وسیله ای در دکوراسیون داخلی از لحاظ زیبایی و کارایی بسیار سودمند خواهد بود. مزیت بزرگ آینه های قدی این است که در هر دکوراسیونی با هر سبکی به خوبی هماهنگ می شوند، دکوراسیون های مدرن، سنتی، کلاسیک، روستیک و حتی صنعتی و آرت دکو نیز می توانند با آینه های قدی بخوبی تزیین شوند. البته در انتخاب مدل باید هوشمندانه عمل کنید، تا بنوعی وسیله مد نظر شما نقش کامل کننده دکوراسیون را داشته باشد. (بیشتر…)

طراحی های جالب تخت دو طبقه مدل های 2020 دیدنی

 • 13 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

طراحی تخت دو طبقه کاربردی

تخت دو طبقه، تخت خوابی بسیار کاربردی است و به راحتی می توان دلیل این کاربرد را پیدا کرد. عموماً گزینه های کمی برای فضای کوچک وجود دارد که به اندازه این تخت خواب های جالب مناسب باشد. این تخت از نظر فضا کارآمد بوده و یکی از مواردی است که  هنگام مواجه با یک کف کوچک اهمیت دارد و ساخت آن نیز ارزان و آسان است و همین دلیل باعث می شود که برای پروژه های DIY دست ساز؛ برای کسانی که عاشق چالش هستند نیز مناسب باشد. ما مجموعه ای از طراحی های تخت دو طبقه را برای شما در ادامه قرار داده ایم که فکر می کنیم از بررسی آن ها لذت خواهید برد. (بیشتر…)

نحوه تزیین اتاق های خانه با انواع رنگ فرش جدید و جذاب

 • 11 اردیبهشت 1399
 • مهدی

لوازم دکوری و مبلمان می توانند ظاهر دکوراسیون خانه را به شکلی بسیار زیبا متحول کنند، اما هیچ چیز در چیدمان داخلی به اندازه فرش نمی تواند تاثیرگذار باشد. توجه به انواع رنگ فرش در انتخاب مدل مد نظر، باید یکی از فاکتورهای مهم هر خانه داری قبل از خرید باشد. (بیشتر…)

6 مدل آپارتمان  فوق العاده شیک با اتاق خواب پله دار

 • 8 اردیبهشت 1399
 • مهدی

اتاق خواب پله دار راهی بسیار مناسب برای گسترش فضای داحلی خانه است. اگر آنقدر خوش شانس هستید که در خانه ای با سقف بلند زندگی می کنید، گاهی اوقات ممکن است برای اضافه کردن طبقه ای دیگر به ساختمان وسوسه شوید، اما اضافه کردن یک طبقه کامل به خانه خصوصا واحدهای آپارتمانی، طبقه پایین منزل را کمی دلگیر کرده و از زیبایی می اندازد. (بیشتر…)

طرح کمد دیواری اتاق خواب مد روز در طراحی داخلی + 40 عکس

 • 2 اردیبهشت 1399
 • مهدی

مهم نیست اندازه اتاق خواب تان بزرگ باشد یا کوچک، هر اتاق خوابی همیشه به دو وسیله ضروری نیاز دارد، یکی تخت خواب و دیگری کمد دیواری. اما انتخاب طرح کمد دیواری اتاق خواب کار آسانی نیست و نباید آنرا ساده گرفت. از آنجایی که کمد دیواری ثابت بوده و دیگر نمی توان دیزاین آنرا تغییر داد، بعداز طراحی و ساخت، فضای تخصیص داده شده به کمد دیگر قابل برگشت نیست. (بیشتر…)

نمونه هایی از طراحی تخت خواب مدرن و کلاسیک

 • 1 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

طراحی تخت خواب برای زندگی روزمره

شاید شما هم جزو افرادی باشید که وقت زیادی را صرف ایجاد یک طراحی لوکس از اتاق به اتاق در سرتاسر خانه خود کرده اید، اما آیا طراحی تخت خواب را نیز در نظر گرفته اید؟ درست است که اتاق خواب جزو مناطقی است که هنگام مراجعه مهمانان اغلب دیده نمی شود، اما ایده های لوکس در مورد تخت خواب، برای زندگی روزمره شما می تواند واقعاً یک دنیای متفاوت ایجاد کند. (بیشتر…)

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه 18 مدل زیبا از طراحی و چیدمان

 • 31 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/31

دکوراسیون هر اتاق خوابی باید بر اساس ویژگی های اخلاقی و فکری مالک اتاق خواب باشد تا فرد از بودن در اتاق خوابش به معنای واقعی کلمه لذت ببرد و در آن به آرامش برسد. دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ریزه کاری هایی دارد که هر طراحی باید بدقت به آنها توجه کند تا بهترین فضا را در اتاق بوجود بیاورد. اولین نکته ایی که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسرانه باید توجه داشته باشد انرژیک بودن اتمسفر اتاق است. پسران در دوران نوجوانی و جوانی در اوج فعالیت و انرژی خود قرار دارند بنابراین نباید اتاقی طراحی کرد که برخلاف این روحیه پرانرژی آنها باشد. البته در انتخاب رنگ دیوار ها و تِم کلی اتاق باید نظر آنان را هم جویا شوید اما بطور کلی رنگ مناسب برای اتاق خواب های پسرانه می تواند قرمز و آبی با تناژهای متفاوت باشد. این رنگ ها گرما و راحتی دلنشینی را برای دکوراسیون اتاق خواب های پسرانه بوجود می آورند و احساسی خوشایند و دلپذیر را حتی در روزهای غمگین و گرفته  برای پسران جوان ایجاد می کند. همچنین از رنگ های روشنی مانند نارنجی و زرد در اتاق خواب خود استفاده کنید که هم گرم هستند و هم نشاط آور. (بیشتر…)

مدل های رنگ سقف اتاق خواب مناسب بزرگسالان و خردسالان

 • 27 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/27

رنگ سقف اتاق خواب یکی از موضوعاتی که در بسیاری موارد توسط خانه دارها و طراحان دست کم گرفته می شود و یا اصلا به آن توجهی نمی شود. به همین خاطر است که در بیشتر خانه ها، سقف اتاق خوب رنگی یکدست سفید و یکنواخت دارد. بعلاوه بسیاری از ما انسان ها به نگاه کردن به سمت بالا، برای مثال به آسمان علاقه زیادی داریم و بنوعی این رفتار به صورت غریزی در وجود تمامی انسان ها است، گویی که انسان پیوندی درونی با زیبایی های موجود در بهشت بالای سرش حس می کند. در نتیجه چرا این حس را در داخل خانه به سطحی بالاتر ارتقا ندهیم و به روح و جسم خود آرامش ندهیم؟ علاوه بر اتاق خواب، اتاق نشیمن نیز محیط بسیاری مناسبی برای استفاده از رنگ های شاد و درخشان در سقف خانه است. در این پست با تعدادی از جدیدترین ایده های طراحی و رنگ آمیزی سقف در منازل مسکونی آشنا خواهید شد. (بیشتر…)

30 مدل کتابخانه درختی چوبی و فلزی مناسب برای دکورهای لوکس

 • 16 فروردین 1399
 • مهدی

دیگر دوره کتابخانه های قدیمی و کسل کننده بسر آمده است، کتابخانه هایی مستطیلی شکل ساده ای که فقط چند قفسه و طبقه یک شکل، برای قرار گیری کتاب داشتند. کتابخانه درختی چوبی و فلزی یکی از ایده های جدید و خلاقانه برای سازمان دهی کتاب و سایر لوازم دکوری است که نه تنها فضای کافی برای نگهداری لوازم فراهم می کند، (بیشتر…)

لذت یک خواب راحت با طراحی اتاق خواب جدید

 • 5 فروردین 1399
 • حسین مهدوی

طراحی اتاق خواب آرامش بخش

شما نیز مانند هر فرد دیگری دوست دارید که طراحی اتاق خواب به صورت فضایی آرامش بخش باشد که بیش از هر چیزی استراحت شبانه خود را در آن داشته باشید. فراتر از این، هدف از طراحی و دکوراسیون اتاق خواب این است که بسیار شیک و راحت باشد، چه این فضا، اتاق خواب اصلی باشد یا اتاق خواب دیگر. منطقی است؛ زیرا بین خوابیدن و آماده شدن برای روز، شما وقت زیادی را در اتاق خواب می گذرانید. علاوه بر این، تختخواب نقطه کانونی فضا و طراحی اتاق خواب است. این که چه عناصر دیگری را داخل این طراحی قرار دهید و سبک آن ها، همه بستگی به اندازه اتاق خواب و سایر عناصری که ممکن است بخواهید در فضا قرار دهید، دارد. تعدادی از صندلی های راحت برای مطالعه، فضای مراقبه یا یک اتاق استراحت در کنار پنجره، ایده های خوبی هستند. از این ایده های طراحی اتاق خواب الهام بخش برای طرح های تختخواب جدید، نمونه هایی از روش های مختلف برای ترکیب روشنایی و موارد دیگر دیدن کنید. (بیشتر…)

اتاق خواب به سبک روستیک با نحوه انتخاب و چینش وسایل مناسب

 • 5 فروردین 1399
 • مهدی

سبک روستیک از جمله سبک هایی شناخته می شود که روز به روز طرفداران بیشتری را به سمت خود می کشد. بسیاری این سبک دکوراسیون را جنبشی در برابر رنگ های سرد دکوراسیون های مینیمال و مدرن می دانند که در چندین سال گذشته انتخاب اول بسیاری از طراحان و خانه دارها بوده است. دکوراسیون روستیک اما شامل رنگ های گرم، فرش و قالی سنتی یا آنتیک، روتختی یا پارچه های پشمی و مبلمانی ساخته شده با مواد خام و طبیعی می شود. (بیشتر…)

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

 • 3 فروردین 1399
 • مهدی

در چیدمان و ترئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه باید به مسائل و موضوعاتی که بیشتر علاقه دارید توجه کنید. در تزئین دکوراسیون فقط نباید به رنگ های تازه، پرده های و روتختی های شیک و وسایل دکوراتیو دیواری (مانند تابلو و عکس) توجه کرد بلکه باید به عناصری مانند مبلمان و قفسه های نگهداری نیز توجه ویژه ای شود. دکوراسیون هر اتاق نوجوانی باید منعکس کننده شخصیت خود نوجوان باشد. در نتیجه بهتر است از رنگ های در قسمت دیوارهای اتاق استفاده کنید که بیشتر با خلقیات نوجوانان سازگار است. برای مثال می توانید یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ قرمز یا لیمویی پر رنگ، یا آبی تیره و سبز درآورید و در باقی دیوارهای اتاق از همان رنگ ها منتهی با سایه های روشن تر و شدت کمتر استفاده کنید. برای ایجاد ترکیب بهتر در دکوراسیون اتاق خواب می توانید مبلمان اتاق را به رنگ های چوب روشن یا سفید انتخاب کنید تا میزان روشنایی اتاق را بالاتر ببرد. (بیشتر…)

30 مدل میز تحریر دیواری با قابلیت تاشو مناسب اتاق خواب

 • 27 اسفند 1398
 • مهدی

میز و صندلی معمولا بزرگترین وسیله موجود در اتاق خواب، بعداز تخت خواب است. در نتیجه این دو قطعه می توانند فضای بسیار زیادی اشغال کنند. میز تحریر دیواری در مدل های تاشو  تا حد زیادی می تواند مشکل کمبود جا در اتاق خواب را برطرف کند. تخت خواب های تاشو قیمت بالایی دارند و خرید آنها برای همه بصرفه نیست، اما در عوض میزهای دیواری قیمت کمتری دارند و ظاهری زیبا و هوشمندانه به دکوراسیون اتاق خواب می دهند. (بیشتر…)