راهنمای انتخاب پارچه مبل و هر آنچه در مورد آن باید بدانید

انتخاب پارچه مبل، یکی از انتخاب‌های مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن به شمار می‌رود. امروزه با توجه به گستره تولید و عرضه اجناس به عنوان پارچه رو مبلی انتخاب پارچه مبل چندان آسان نیست. ما در این مقاله قصد داریم به راهنمای انتخاب پارچه مبل بپردازیم.

نحوه انتخاب پارچه مبل

ما اضطراب ناشی از انتخاب پارچه مبل را درک می‌کنیم. وقتی بسیاری از افراد روی خرید مبلمان سرمایه گذاری می‌کنند، توقع تغییر و تحول عظیم در طراحی و دکوراسیون منزل را دارند. مبلمان، به عنوان اصلی‌ترین و بزرگترین اسباب و اثاثیه منازل، نقش موثری بر روی ظاهر دکوراسیون دارند. بنابراین، می‌توان گمان برد که انتخاب رنگ و پارچه رو مبلی تعیین کننده شخصیت طراحی و دکوراسیون بعدی است. (بیشتر…)

برترین نمونه‌های مبلمان لاکچری در سال جدید

امسال سال ترندهای طراحی روز در اکثر عناصر مهم می‌باشد. یکی از این عناصر مهم مبلمان است. مبلمان نقش مهمی در ایفای احساس آسایش و آزادی دارند. و هرچه این مبلمان به روزتر باشند، تجربه احساستان ارتقاء می‌یابد. ما در این مقاله قصد داریم به نمونه‌های زیبا از مبلمان لاکچری بپردازیم.

برترین نمونه‌های عالی مبلمان لاکچری

مبلمان، مهم‌ترین عنصر طراحی و دکوراسیون داخلی منازل به شمار می‌رود. به جرات می‌توان گفت، همانقدر که مبلمان نقش موثری در بهینه سازی فضا و طراحی داخلی بکر دارند، همانقدر قادر به تخریب کلیت دکوراسیون فضای داخلی می‌باشند. بنابراین، انتخاب صحیح مبلمان می‌تواند روی هم فضایتان را زیبا نمود دهد. با این حال، برخی نمونه‌های مبل به عنوان مبلمان لاکچری تولید و عرضه گردیده‌اند تا بتوانید جدا از مبحث زیبایی شناسی، رفاه حال خود و خانواده‌تان را تضمین کنید.

(بیشتر…)

نقطه کانونی در دکوراسیون کجاست؟

نقطه کانونی مرکز توجه ساکنان یک خانه است. تعیین نقطه کانونی می‌تواند جزء فاکتورهای اساسی طراحی و دکوراسیون داخلی شمرده شود که محدود به فضای اتاق نشیمن هم نیست! ما در این مقاله طرز تعیین نقطه کانونی در دکوراسیون را به شما آموزش خواهیم داد.

تعیین نقطه کانونی در دکوراسیون

تعیین نقطه کانونی در دکوراسیون، جزء اساسی‌ترین المان‌های طراحی داخلی شناخته می‌شود. نقطه کانونی، نخستین فاکتوری است که چشم فرد به محض ورود متوجه آن شده و سپس باقی فضا را به تماشا می‌نشیند. بنابراین می‌توان گفت، نقطه کانونی در دکوراسیون ستاره اتاق است. ابتدا نقطه کانونی تعیین شده و سپس باقی چیدمان بر اساس آن انجام می‌پذیرد.

این مقاله به شما آموزش خواهد داد که نقطه کانونی در دکوراسیون فضای خود را بشناسید و بر اساس این شناخت تفاوت‌های چشمگیری ایجاد کنید.

برجسته سازی برترین ویژگی

همه اتاق‌ها در حالت ایده آل از نقطه کانونی توکار برخوردار می‌باشند. بنابراین، همه کاری که باید انجام بدهید این است که ویژگی موجود حول نقطه کانونی در دکوراسیون را برجسته کنید. این موضوع قطعا طراحی و چیدمان سایر اثاثیه را آسان‌تر خواهد کرد.

خرید 22 مدل چراغ و لوستر چوبی فانتزی [ مدلهای پر فروش ] ارسال سریع

برخی از رایج‌ترین انواع نقاط کانونی توکار اتاق‌ها عبارتند از:

 • نمای پنجره‌ها و درها – نما اصولا یکی از آسان‌ترین انتخاب‌های نقطه کانونی در دکوراسیون به شمار می‌رود. صرف نظر از سایر مواردی که در فضا وجود دارد، چشم‌ها به طور طبیعی دنبال نما می‌گردند. بنابراین، اگر خوش شانس هستید و فضایتان از چنین ویژگی برخوردار است، روی این نقطه کانونی متمرکز شوید.

 

 • شومینهشومینه یکی از زیباترین نقاط کانونی در دکوراسیون محسوب می‌گردد. اطمینان حاصل نمائید که فضای اتاق نشیمن را اطراف شومینه تدارک دیده‌اید. و تا حد امکان از یک تابلوی هنری بالای شومینه استفاده کنید.

 

 • قفسه توکار بسیاری از کارفرمایان با ساخت شومینه و قفسه توکار امکان انتخاب نقطه کانونی در دکوراسیون را داده‌اند. حتی اگر شومینه یا قفسه توکار نداشته باشید، مورد مشابه دیگری دارید که همان نقطه کانونی شماست. اگر از قفسه توکار برخوردار هستید، اتاق نشیمنتان را اطراف آن بچینید. منتها سعی کنید طراحیتان به گونه‌ای باشد که حس ظرافت و زیبایی را به ارمغان آورید.

 

 • سقف گنبد شکل در حالی که وجود سقف قوس دار به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون چندان رایج نیست، اما اگر چنین گزینه‌ای را در خانه خود دارید از تمیزی رنگ و نورپردازی فوق العاده به وسیله روشنایی‌های مناسب اطمینان کسب کنید.

 

 • دیوار زاویه دار دیوارهای زاویه دار قادرند نقاط کانونی دکوراسیون منزلتان باشند. برای آنکه دیوار زاویه دار خانه خود را به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون انتخاب کنید، آن را به گونه دلخواه تزئین (رنگ آمیزی، کاغذ دیواری و والپیپر) کنید و سپس یک پنجره گوشه آن نصب نمائید.

 

ایجاد یک نقطه کانونی در دکوراسیون

در برخی موارد، به این نتیجه خواهیم رسید که هیچگونه نقطه کانونی از قبل در فضایمان تعبیه نشده است و لازم است که خودمان دست به کار شویم تا نقطه کانونی در دکوراسیون ایجاد کنیم. در حالی که این امر می‌تواند ملزم صرف زمان بیشتر باشد، اما، غیرممکن هم نیست!

خرید 33 مدل خردکن حرفه ای [ ایرانی و خارجی ] ارسال رایگان

گزینه‌های متعددی برای ایجاد نقاط کانونی موثر در طراحی و دکوراسیون منازل وجود دارند که از آن‌ها باید به موارد ذیل اشاره نمود:

 • دیوار تزئین شده دیوار تزئین شده همیشه جزء محبوب‌ترین نقاط کانونی طراحی و دکوراسیون منازل بوده‌اند. به طور معمول، اگر هیچگونه نقطه کانونی در دکوراسیون از پیش تعبیه نشده باشد، دیوار تزئین شده می‌تواند به عنوان عنصری فعال انتخاب شود. شما می‌توانید دیوار اصلی را با رنگ آمیزی یا والپیپر تزئین کنید تا توجه ساکنین را جلب کنید.

 

 • آثار هنری یک اثر هنری یا آینه به تنهایی قادر به پیشبرد طراحی و دکوراسیون منزل است. اگر قصد دارید نقطه کانونی دکوراسیون منزلتان یک اثر هنری باشد، باید از سایز و ابعاد بزرگ آن اطمینان حاصل نمائید. این اثر هنری باید به قدری بزرگ باشد که چشم هر بیننده‌ای را به سوی خود معطوف کند. در ضمن، شما می‌تواند برای برجسته سازی آثار هنری به عنوان نقطه کانونی از نورپردازی زیبا استفاده کنید.

 

 • مبلمان گاهی یک مبل 1 نفره بزرگ می‌تواند نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق خواب یا اتاق پذیرایی باشد. در این مواقع قادر خواهید بود از یک نقطه مرکزی به مثابه میز یا چند کوسن روی تخخواب نظر هر تماشاگری را به ایده خود جلب کنید.

 

 • اسپلش بک آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی تمایل دارند از استانداردهای خاصی به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون بهره مند می‌باشند. یکی از این موارد، اسپلش بک می‌باشد که به طور معمول، پشت اجاق گاز و یا دوش حمام مورد استفاده می‌گردد. این مورد قطعا بهترین نقطه کانونی انتخابی در چنین فضاها به شمار می‌روند. فقط توجه کنید که از رنگ و یا نقش و نگار برجسته استفاده کرده باشید.

راهنمای انتخاب مبل مناسب برای منزل

نکات قابل توجه و راهنمای انتخاب مبل

اتاق نشیمن قابل توجه‌ترین فضای خانه است که در آنجا از مهمانان نیز پذیرایی می‌شود. به همین دلیل، بیشتر صاحبان خانه تمایل دارند چیدمان خانه به شیوه‌ای عالی و ایده آل انجام پذیرد. مبلمان یکی از عناصر اساسی هر اتاق نشیمن به شمار می‌رود. بدین جهت، انتخاب مبل و چیدمان آن نه تنها از جذابیت بصری برخوردار می‌باشد، بلکه ایفاگر نقش حیاتی است.

همانطور که کیفیت در انتخاب مبلمان معیاری حائز اهمیت قلمداد می‌شود، ظاهر و تناسب آن با نحوه چیدمان و طراحی داخلی خانه یکی دیگر از مسائلی است که هرگز نباید از آن غافل شد. پس همراه ما شوید تا مروری بر مهم‌ترین معیارها و راهنمای انتخاب مبل داشته باشیم. (بیشتر…)

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری

با وجود آنکه زرق و برق هتل‌ها چشم هر بیننده‌ای را معطوف خود می‌سازد، سرانجام راحتی و آسایش خانه خودمان پیروز میدان می‌شود و درمی‌یابیم: هیچ کجای دنیا خانه خود آدم نمی‌شود! با این حال، گرایش بسیاری از افراد رو به دکوراسیون لاکچری است. اما چگونه می‌توان راحتی خانه و لاکچری بودن هتل 5 ستاره را یکجا به ارمغان آورد؟

ما در این مقاله قصد داریم نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری را مطرح کنیم تا به شکوه و عظمت خانه راحتتان بیافزایید. (بیشتر…)

10 ترند جدید طراحی داخلی کلاسیک در سال 2019

ایده‌های مدرن برای طراحی داخلی کلاسیک

با آنکه طراحی داخلی کلاسیک دارای قدمت طولانی است اما هر ساله ترندهای دیزاین کثیری مطرح می‌شود که می‌توان با به کارگیری آن‌ها چیدمان خانه را به روز کرد. طراحی کلاسیک بیش از آنکه متعلق به دنیای مدرن باشد، پایبند به روند سنت است اما این نمی‌تواند به معنای رهایش از دنیای کنونی باشد.

حال ما قصد داریم تلفیق طراحی کلاسیک و مدرن را به طرزی هوشمندانه بازگو کنیم تا همچنان بتوانید به رسوم چیدمان سنتی پایبند باشید.

 1. اثاثیه سبک صنعتی

بسیاری از طراحان داخلی طی دکوربندی‌ها متوجه شدند که تغییرات نوری می‌تواند فضا را گرم‌تر و صمیمانه‌تر جلوه دهد. به خصوص اگر لوسترهای آویز آن کار دست هنرمندان محلی و کسب و کارهای کوچک باشد.

برخی لوسترهای صنایع دستی که از استایل صنعتی برخوردار می‌باشند جزء عناصر طبیعی طراحی داخلی کلاسیک شمرده شده و دیزاین خانه‌تان را سفارشی می‌کند.

 1. عناصر طبیعی

اگرچه روند طراحی در سال 2018 الهام گرفته از پیشرفت تکنولوژی بوده اما سال 2019 و 2020 روند رو به سوی متریال‌هایی اعم از سنگ، مس، بتن و گرانیت است. این عناصر ارگانیک آرامش را در فضای طراحی داخلی کلاسیک منعکس کرده و قدرت شهری بودن اقامتگاهتان می‌کاهند.

 1. مبلمان مخمل

باور کنید یا نکنید، مخمل یکی از اجناس دمده شمرده شده که به عنوان یک پارچه لوکس و راحت نیز شناخته شده است. این پارچه سه بعدی جزء پارچه‌های قابل توجه در دیزاین به خصوص طراحی مبلمان می‌باشد. از آنجا که مخمل جزء محبوب‌ترین ترندهای طراحی است، بسیاری از طراحان متمایل به استفاده از آن هستند.

تزیین میز وسط مبلمان در اتاق نشیمن به روش بسیار ساده و شیک

 1. طرح‌های گل دار

طرح‌های گل دار یکی از ترندهای طراحی داخلی کلاسیک به شمار می‌رفتند که حالا پس از سالیان سال باز هم تجدید شده‌اند و به گونه‌ای مدرن جای خود را در طراحی باز کرده‌اند. با وجود آنکه طرح‌های گل دار انتخاب‌های سرزنده کننده‌ای به شمار می‌روند اما دکوراتورها در تلاش هستند با به کارگیری تناسبات اغراق آمیز، دکورهای هوشمندانه و رنگ‌های متضاد آن را مد روز جلوه دهند.

 1. رنگ و بوی مس

اگرچه رنگ رز گلد رنگ ترند سال 2018 شناخته شد اما امسال انتظار می‌رود که رنگ مسی را بیشتر از رز گلد مشاهده کنیم. رنگ مسی را می‌توان در قالب فلزات و ترکیباتشان با سایر عناصر مشاهده نمود.

استفاده از ته رنگ‌های قرمز و نارنجی و طراحی داخلی کلاسیک تک رنگ بالاخص مسی می‌تواند فضای خانه‌تان را به طور کلی تغییر بدهد.

روش استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون خانه و آپارتمان های لوکس

 1. پالت رنگ‌های تیره‌تر

اگرچه رنگ‎های تیره قادرند فضا را خفه‌تر و تنگ‌تر نشان بدهند اما طراحان ما بر این باورند که امسال سال رنگ‌های پررنگ و غنی‌تر است. دکوراسیون و طراحی داخلی کلاسیک تمام رنگ تیره می‌تواند فضا را کوچک و تاریک نشان دهد اما اگر رنگ مبلمان و برخی عناصر به شیوه‌ای هوشمندانه تغییر کند القاکننده حس سرزندگی است.

 1. تنالیته رنگ قرمز

طی سالیان گذشته معماران و طراحان سرتاسر دنیا به سمت و سوی رنگ‌های خنک‌تری اعم از آبی و سبز رفتند. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که امسال سال رنگ‌های گرم و تیره باشد. تنالیته رنگ قرمز شیوه‌ای عالی برای افزودن کنتراست بیشتر است. علاوه بر این، رنگ قرمز انتخابی ایده آل برای گرما بخشیدن به فضای طراحی داخلی کلاسیک به شمار می‌رود که مطمئنا فضایتان را صمیمانه‌تر و انرژی بخش‌تر جلوه می‌دهد.

 1. طرح‌های هندسی

الگوها و طرح‌های هندسی درست به مثابه طرح‌های گل دار و دکورهای برنجی یک ترند جدید نیست. اما با این حال، حضور پرقدرت طرح‌های هندسی در سال 2019 نشان از جلوه دراماتیکشان دارد. این ترند با حضور خود می‌تواند جسارت را به طراحی داخلی کلاسیک بیافزاید.

 1. زرد قناری

پیش‌تر از این هم شاهد سایه‌های رنگ زرد بوده‌ایم اما امسال نمونه طیف‌های رنگ زرد با جسارت و قدرت بیشتری دیده می‌شود. زرد قناری یکی از رنگ‌های شاد، غرورآمیز و در عین حال سنگین می‌باشد که استفاده بجا از آن در طراحی داخلی کلاسیک نقش بسزایی خواهد داشت.

30 مدل استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه با راهنمای چیدمان زرد +عکس

 1. دکور برنجی

سال 2019 سال خداحافظی با استیل ضدزنگ، کروم و نیکل جلا یافته است و تقریبا وقت آن رسیده که به فلز برنج و دکور کلاسیک برنجی خوشامد بگوییم. فلز برنج یکی از عناصر گرم و در عین حال جایگزین مناسبی برای استیل در طراحی داخلی کلاسیک به شمار می‌رود. بنابراین، هیچ جای تعجب ندارد که استفاده از وسایل دکوری برنجی ظرافت را به ارمغان ساده‌ترین فضاها بیاورد.

40 مدل پرده سلطنتی بسیار زیبا و بی نظیر [در سال جدید]

در گذشته از پرده ها به عنوان یک پارچه برای جلوگیری از تابش نور و یا کاهش تابش نور استفاده میکردند. که هیچ تاثیری در زیبایی دکوراسیون منزل نداشت اما امروزه با پیشرفت در زمینه ی طراحی داخلی پرده هارا در انواع طرح و رنگ های مختلف طراحی میکنند. که علاوه بر اینکه باعث جلوگیری از تابش نور میشود و میتوان به کمک پرده ها نور داخل خانه را تنظیم کرد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه نیز دارند.پرده های سلطنتی طوری طراحی شده اند که میتوان به کمک آن یک فضایی بسیار زیبا در داخل خانه درست کرد. در انتخاب طرح و رنگ این نوع پرده ها نیز بیشتر دقت کنید تا با توجه به سایر وسایل های داخل خانه بتوانید پرده را انتخاب کنید و رنگ پرده ها را با رنگ سایر وسایل های داخل خانه ست کنید.رنگ پرده ها را با رنگ مبل و فرش خانه هماهنگ انتخاب کنید تا دز شلوغ بودن دکوراسیون خانه جلوگیری کند و  فضایی شیک و زیبا درست کند.پوشاندن پنجره ها با پرده های بلند اتاق را پرزرق و برق و باشکوه جلوه می دهد. حتی درباره اتاق خواب، اگر از یک پرده قدی استفاده کنید اتاق شما تبدیل به یک اتاق خواب رسمی می شود. با این حال پرده های بلند برای فضاهای وسیع مناسب هستند. استفاده از این پرده ها در فضای کوچک باعث کوچک و تنگ به نظر رسیدن خانه می شود.پرده ها یکی از مهم ترین وسایل ها در دکوراسیون داخلی خانه هستند که اهمیت زیادی در دکوراسیون داخلی خانه دارند.انتخاب پرده مناسب برای خانه باعث ایجاد فضایی شیک و زیبا میشود و برعکس اگر پرده را با توجه به سایر وسایل های داخل خانه انتخاب نکنید زیبایی خانه را کاهش میدهد پس سعی کنید رنگ و طرح پرده را با توجه به سایر وسایل های داخل خانه انتخاب کنید. (بیشتر…)

37 مدل جاکفشی شیک و مدرن [در سال 2019]

جاکفشی یکی از مهم ترین وسایل ها در دکوراسیون داخل خانه است. اگر در آپارتمان زندگی میکنید استفاده از جاکفشی برای شما ضروری است. قرار دادن کفش ها در کنار در هم باعث اذیت شدن همسایه های شما شده و هم باعث خراب شدن کفش های شما میشود. اگر در خانه ی ویلایی زندگی میکنید نیز حتمی از جاکفشی برای مرتب نگه داشتن کفش های خود استفاده کنید. بیشتر افراد که در خانه های بزرگ زندگی میکنند از جا کفشی های بزرگ و زیبا در داخل اتاق خود استفاده میکنند . با این کار میتوانید همه ی کفش های خود را در اتاق قرار دهید و هر وقت لازم بودن بردارید. بدون اینکه کفش های شما خراب ویا گم شود.اگر از جاکفشی در جلوی در خانه استفاده میکنید حتمی از جاکفشی های کوتاه استفاده کنید تا جای زیادی را اشغال نکند. اما اگر در داخل خانه استفاده میکنید از جاکفشی های ام دی اف و قفسه ای استفاده کنید تا باعث شیک و زیبا شدن دکوراسیون داخلی خانه شود و هم بتواند به خوبی کفش های شما را نگه دارد.بیشتر کسانی که مغازه کفش فروشی دارند نیز میتوانند از جاکفشی های زیبا در داخل مغازه ی خود استفاده کنند برای اینکه مغازه مرتب و تمیز داشته باشید استفاده از جاکفشی ضروری است و حتمی از آن استفاده کنید تا بتوانید به خوبی کفش های خود را در دید مشتری ها قرار دهید. قرار دادن جاکفشی و جالباس در راهروی خانه باعث میشود یک راهروی زیبا و مرتب داشته باشید.جاکفشی در راهرو از شلوغ بودن راهرو جلوگیری میکند و باعث ایجاد یک فضای زیبا و مرتب میشود.چه در حال ورود به خانه باشید و چه در حال خروج به جاکفشی و جالباسی در راهرو نیاز دارید همه ی مهمان ها هنگام ورود به خانه اولین چیزی که میبینند جاکفشی است پس سعی کنید بهترین و مردن ترین جاکفشی را انتخاب کنید. (بیشتر…)

37 مدل تزئین دکوراسیون بالکن کوچک زیبا و شیک [در سال جدید]

امروزه بدلایل مختلف مانند گران بودن زمین ها در شهر های بزرگ خانه هارا کوچک میسازند و بیشتر خانه ها اصلا حیاط ندارندو بجای حیاط بالکن میگذارند بالکن مانند سایر بخش های خانه است اگر به فکر یک دکوراسیون شیک و زیبا برای خانه ی خود هستید پس باید به همه ی بخش های خانه توجه کنید بالکن نیز یکی از بخش هایی از خانه است که تقریبا کاربردی تر از سایر بخش های خانه است بیشتر افراد از بالکن مانند حیاط استفاده میکنند و لباس های خود را در آنجا قرار میدهند تا خشک شود وبعضی از افراد نیز بالکن را با استفاده از شیشه ها به یک اتاق کوچک برای خانه ی خود تبدیل میکنند.بالکن مانند سایر بخش های اتاق نیست باید بالکن خانه را مانند یک حیاط تزئین کنید و در فصل های مختلف سال دکوراسیون بالکن نیز تغیر دهید. کسانی که بالکن های بزرگ در خانه دارند میتوانند از صندلی برای استراحت کردن و یا از میز غذا خوری استفاده کنند.هرجایی از خانه شلوغ باشد باعث کاهش زیبایی آنجا میشود پس سعی کنید از وسایل های کم و مناسب برای تزئین بالکن استفاده کنید.اگر بالکن کوچک دارید سعی کنید با استفاده از گل و گیاه بالکن خود را طوری تزئین کنید که کوچک بودن آن زیاد در چشم نباشد. (بیشتر…)

31 مدل جای دستمال کاغذی بسیار زیبا و مدرن[در سال 2019]

یکی از بهترین مواردی که در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه ی ما تاثیر بسیار زیادی دارد جزئیات وسایل ساده و پرکاربرد در خانه است. که میتواند دکوراسیون داخلی خانه را کاملا تغیر دهد.برای اینکه از بهترین وسایل های پرکاربرد مانند جای دستمال کاغذی استفاده کنید باید ریز بین باشید و به خوبی جزئیات وسایل های ساده در خانه را تشخیص دهید.امروزه جای دستمال کاغذی ها در انواع طرح و رنگ و جنس های مختلفی ساخته میشوند که با توجه به سبک دکوراسیون خانه ی خود میتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید. جای دستمال کاغذ چوبی را میتوانید به راحتی با همه ی وسایل های موجود در داخل خانه ی خود هماهنگ کنید.با  استفاده از جای دستمال کاغذی چوبی میتوانید با توجه به هنر و ایده های خود شکل های مختلفی روی آن ایجاد کنید و ظاهری شیک و منحصر به فردی برای دکوراسیون منزل خود درست کنید.در رستوران ها تزئین میز غذا خوری و همچنین استفاده از وسایل های تزئینی و کاربردی مثل دستمال کاغذی که در رستوران ها بیشتر استفاده میشود تاثیر بسیار زیادی در کیفیت ارائه ی سرویس و زیبایی رستوران دارد. در رستوران های سنتی بیشتر از جای دستمال کاغذی چوبی استفاده میکنند. که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی رستوران دارد. (بیشتر…)

40 مدل دکوراسیون اتاق کار شیک و مدرن[در سال جدید]

یکی از بهترین و مهم ترین چیزی که اهمیت زیادی برای همه مخصوصا آقایان دارد داشتن یک کار خوب هست. امروزه کار کردن یکی از پر اهمیت ترین بخش زندگی همه هست که بتوانند با آرامش و راحتی خرج خود و خانواده ی خود را در بیاورند پس داشتن یک محیط زیبا برای کار برای همه مهم و تقریبا ضروری است.محل کارتان جایی هست که برای بدست اوردن سهم خود از بازار و درآوردن خرج خود در آن مشغول هستید تقریبا بیشتر وقت خود را در محل کار خود سپری میکنید پس باید  یک محیط زیبا و دلنشین برای خود درست کنید که بتوانید در آن با آرامش کارهای خود را انجام دهید. چون بیشتر وقت خود را در محل کار خود سپری میکنید شاید متوجه نشید وقتی دیگران وارد اتاق شما میشوند چه حسی دارند اما بیشتر از دیگران آرامش و راحتی شما مهم است پس سعی کنید از رنگ های زیبا و دلنشین در اتاق خود استفاده کنید تا یک محیط زیبا برای کار خود داشته باشید. (بیشتر…)

34 مدل کمد دیواری شیک و لوکس در دکوراسیون منزل

تمیز و مرتب بودن خانه در همه یکی از اصل های مهم در زیبا و شیک بودن دکوراسیون داخلی خانه است. برای اینکه یک خانه مرتب داشته باشید نیاز به کمد دیواری داریداما استفاده از کمد دیواری نیز مانند سایر  لوازم داخل خانه نیاز به اصول های مختلفی دارد.که اگر آنهارا رعایت کنید حتمی یک خانه شیک و زیبا برای خود تزئین میکنید. اگر قصد دارید دکوراسیون خانه ی خود را تغیر دهید یا یک دکوراسیون شیک برای خانه ی خود درست کنید در انتخاب کمد دیواری نیز دقت کنید برای مثال رنگ و طرح کمد را با سایر لوازم موجود در خانه هماهنگ کنید.امروزه تقریبا خانه ای وجود ندارد که کابینت داخلی نباشد.در قدیم از کمد دیواری فقط به عنوان یک وسیله برای نگه داشتن وسایل ها استفاده میکردند برای همین کمد دیواری ها را ساده طراحی میکردند اما امروزه با پیشرفت در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی خانه کمد دیواری هارا در انواع طرح و رنگ ها طراحی میکنند. و این نیز باعث شده تا کمد ها علاوه بر اینکه یک وسیله برای نگه داشتن وسایل ها است باعث زیبایی و شیک بودن خانه نیز میشود.اگر میخواهید یک فضای شیک و ایده آل در دکوراسیون خانه ی خود ایجاد کنید که هم باعث زیبایی خانه و هم نظم و ترتیب را برای شما فراهم کند از کمد دیواری استفاده کنید. همه به یک وسیله برای قرار دادن راحت وسایل های خود نیاز داریم که بتوانیم به راحتی آنهارا در طبقه ها و قسمت های مختلف آن قرار دهیدم و هروقت به هرکدام از وسایل های خود نیاز داشتید به راحتی و بدون دردسر آن را پیدا کنید. باید یک کمد دیواری شیک و مناسب محیط خانه ی خود بخرید. (بیشتر…)

راهنمای چیدمان میز غذاخوری بسیار زیبا و مدرن+38عکس جدید

پختن غذاهای متفاوت و خوشمزه یک کار لذت بخش برای خانم ها هست. در بیشتر مهمانی ها ومراسمات نحوه ی چیدمان میز غذاخوری اهمیت زیادی دارد.برای اینکه خود را یک میزبان حرفه ای جلوه دهید باید چیدمان مناسب برای میز غذاخوری خود داشته باشید. استفاده از غذاهای مختلف برای مهمان ها شمارا میزبان حرفه ای نمیکند در همه ی کارهای اصول های مختلفی وجود دارد که اگر آن را رعایت کنید حتمی کار خود را به خوبی انجام میدهید.یکی از اصل های مهم که حتمی در هنگام دعوت مهمان برای خانه خود آن را رعایت کنید چیدمان میز غذاخوری است. برای اینکه یک چیدمان خوب برای میز غذاخوری خود داشته باشید حتمی باید یک شکل زیبا برای میز خود انتخاب کنید.برای درست کردن شکل مناسب میز غذاخوری باید به قرار گرفتن قاشق و چنگال بیشتر توجه کنید. اگر بشقاب و قاشق و چنگال در جای درست خود قرار دهید حتمی چیدمان میز شما زیبا میشود.استفاده از وسایل های تزئینی نه تنها در میز های غذاخوری بلکه در همه جای خانه باعث زیبایی محیط میشود. اگر از گل ها و سایر لوازم تزئینی در میز غذاخوری خود استفاده کنیدنه تنها باعث دید مثبت مهمان ها به شما میشود بلکه باعث میشود تا مهمان شما اشتهای بیشتری برای خوردن غذا از خود نشان دهند.چیدمان میز غذاخوری در همه جا اهمیت زیادی دارد برای مثال در رستوران ها یکی از مهم ترین عنصر برای نشان دادن محیط رستوران و زیبا و شیک بودن رستوران چیدمان صحیح و درست میز غذاخوری و استفاده ی درست از وسایل هایی مانند قاشق و چنگال میباشد.همانطور که سعی میکنید بهترین غذا را برای مهمان خود درست کنید پس سعی کنید یک میز زیبا و مرتب برای آن ها نیز تزئین کنید تا شما را یک میزبان حرفه ای نشان دهد.هدف اصلی از چیدمان میز غذاخوری به نمایش گذاشتن خلاقیت شما در پذیرایی از مهمان ها و زیبا و دلپسند کردن غذاها برای مهمان ها است. (بیشتر…)

35 مدل فرش اتاق خواب کودک زیبا و شیک [در سال2019]

اتاق کودک یکی از بخش های مهم برای کسانی هست که درخانه ی خود کودک دارند. زیبایی فضای اتاق کودک تاثیر بسیار زیادی در روحیه و هوش کودک دارد.پس باید همه ی بخش های اتاق کودک مناسب و هماهنگ باشد استفاده از فرش های زیبا و طرح دار فرش های فانتزی یک اصل مهم در زیبایی اتاق کودک دارد. شاید انتخاب یک فرش مناسب برای اتاق کودک برای همه ی والدین یک کار آسان و ساده ای به نظر برسد اما در هنگام خرید فرش نیز مانند سایر وسایل های خانه باید نکاتی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه رو برای انتخاب خود داشته باشید اگر در هنگام خرید فرش به این نکات توجه نداشته باشید انتخاب رضایت بخشی نخواهید داشت. همه ی کسانی که فرزند دارند یکی از بهترین و مهم ترین کارشان این است که یک محیط زیبا و دلنشین برای کودک خود درست کنند که هم در آن راحت باشند و هم بتوانند در آن مشغول بازی باشند.در اتاق کودک کف زمین یک مکان مناسب و ایده آل برای بازی است پس حتمی در تزئین اتاق کودک به کف اتاق توجه ویژه ای داشته باشید. استفاده از فرش با طرح های فانتزی تاثیر بسیار زیادی در روحیه و شادابی کودک دارد. استفاده از فرش های زیبا و با لطافت کف اتاق را فضایی مناسب برای بازی کردن کودکان تبدیل میکند. (بیشتر…)

45 طرح و مدل میز ال سی دی LCD + راهنمای خرید و عکس

به روز رسانی شده در تاریخ 1397/4/4

تقریبا امروزه تلویزیون ال سی دی به جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون هر خانه ای تبدیل شده است و روز به روز به تعداد افرادی که از تلویزیون های ال سی دی در خانه خود استفاده می کنند افزوده می شود. هر خانواده ای که قصد اسباب کشی به خانه ای جدید دارد و یا بدنبال تعویض دکوراسیون قدیمی خود است حتما یکی از وسایلی که برای خانه شان تهیه می کنند تلویزیون ال سی دی نو و شیک است. در این مطلب به معرفی چندین نمونه از زیباترین مدل های میز ال سی دی جز جدایی ناپذیر هرتلویزیون ال سی دی، میز مربوط به این دستگاه است. حتی بعضی از خانواده ها حساسیت بیشتری بروی مدل میز ال سی دی بخرج می دهند تا خود تلویزیون!. مدل میز ال سی دی علاوه بر جنبه زیبایی که بر دکوراسیون اتاق نشیمن و هال پذیرایی خانه می گذارد کاربرد بسیار مهمی هم دارد. حتی اگر تلویزیون ال سی دی شما به دیوار هم متصل شده باشد باز هم به مدل های میز ال سی دی شیک و کاربردی نیاز دارید. باید توجه داشته باشید که هر تلویزیونی به میز مخصوص خود نیاز دارد برای تلویزیون های بزرگ نیاز به میزهای بزرگتر و طویل تر است و یا برای تلویزیون های جدید که طرح محدبی دارند انتخاب میزی هماهنگ با طرح محدب آنها می تواند ترکیب جالبی را بوجود بیاورد.

امروزه با پیشرفت در زمینه ی طراحی و ساخت تلویزیون ها یکی از جدید ترین آن ها تلویزیون ال سی دی است که به یکی از لوازم مهم در دکوراسیون داخل خانه تبدیل شده است. تلویزیون ال سی دی علاوه  بر اینکه کاربرد های مختلفی دارد به یکی از بهترین وسایل ها برای زیبایی دکوراسیون داخل خانه تبدیل شده است. در انتخاب ال سی دی نیز توجه کنید این تلویزیون را با توجه به محیط خانه ی خود انتخاب کنید یکی از بهترین وسایلی که باعث میشود تا ال سی دی شما زیباتر به نظر برسد میز ال سی دی است که این دو یک وسایل جدا ناپذیر است. امروزه در بیشتر خانه ها ال سی دی وجود دارد. اولین چیزی که در هنگام خرید ال سی دی به آن فکر میکنید میز آن است. میز تلویزیون در انواع مختلفی ساخته میشوند میز ال سی دی دیواری و پایه دار باید با توجه به سبک دکوراسیون خانه ی خود آن را انتخاب کنید. ال سی دی و میز آن یکی از وسایل های مهم در دکوراسیون اتاق پذیرایی است.ما در این مطلب به شما کمک میکنیم تا بتوانید بهترین ال سی که مناسب خانه ی شما است را انتخاب کنید.

(بیشتر…)

28 مدل تخت خواب مدرن و کلاسیک چرمی [منحصر بفرد] دو نفره

بروز رسانی شده در تاریخ 97/4/4

معمولا در دکوراسیون داخلی خانه، وسایلی که استفاده از آنها همراه با راحتی و لذت است توجهات بیشتری را به سمت خود جلب می کند، مانند مبلمان راحتی موجود در اتاق نشیمن یا پذیرایی. در اتاق خواب نیز تخت خواب های چرمی به همین دلیل در نقطه کانونی دکوراسیون اتاق خواب قرار می گیرد. تخت خواب ها نیز دقیقا مانند مبلمان خانه از پارچه های وینیلی، خز دار، چرمی و … تهیه و تولید می شوند. مدل های تمام چرمی در رده کالاهای لوکس و گران قیمت قرار می گیرند و از دسترس بسیاری از افراد بدور هستند، همچنین تعدادی هم میل ندارند این هزینه را بابت یک تخت خواب چرمی بپردازند اما در این مطلب نمونه هایی را جمع آوری کرده ایم که می توانند هر فردی را ترغیب به خرید و پرداخت هزینه بیشتر کنند.

همه بعد از یک روز پر کار و خسته کننده بدنبال یک جای خوب برای استراحت هستند. اتاق خواب یکی از بهترین بخش های خانه است که حتمی باید در انتخاب دکوراسیون داخلی آن بیشتر توجه داشته باشید.تخت خواب هارا باید با توجه به لوازم داخل اتاق انتخاب کنید تا زیبایی اتاق خواب را افزایش دهد.نوع تخت خواب ها تاثیر زیادی در راحتی ما دارد پس قبل از خرید تخت خواب باید مطمئن باشیم که چه نوع تخت خوابی برای ما مناسب است. راحتی و مدل تخت خواب دو فاکتور مهم است که هنگام خرید حتمی باید به آن توجه کنید شاید هنگام خرید یک تخت خواب از رنگ و مدل آن خوشتان بیاید اما باید به راحتی خودتان و سبک و جنس تخت خواب نیز توجه کنید مهم تر از نوع و جنس تخت خواب راحتی خودتان نیز مهم است سعی کنید هنگام خرید تخت خواب اطلاعات لازم برای خرید را داشته باشید تا بتوانید تخت خوابی را انتخاب کنید که هم راحت باشید و هم دکوراسیون داخل اتاق خواب را زیباتر کند. بعد از ورود به اتاق خواب اولین چیزی که به آن دقت میکنید تخت خواب است پس باید تخت خواب را طوری انتخاب کنید که با چیدمان اتاق هماهنگ باشد.در هنگام خرید تخت خواب سبک اتاق خواب و لوازم داخل آن را در نظر بگیرید برای مثال اگر اتاق خواب مدرن را انتخاب کرده اید تخت خواب را در سبک مدرن بخرید.امروزه تخت خواب ها در طرح و نوع مختلف ساخته میشوند. اما بهترین نوع تخت خواب که امروزه بیشتر افراد از آن استفاده میکنند تخت خواب های چوبی است. این تخت خواب ها با بیشتر سبک های خانه هماهنگ است. برای مثال در دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک و مدرن از تخت خواب چوبی میتوانید استفاده کنید.

(بیشتر…)