30 مدل مینی آشپزخانه جدید و همه چیز تمام با قابلیت جابجایی

 • 30 اردیبهشت 1399
 • مهدی

مینی آشپزخانه نسل جدیدی از آشپزخانه های بسیار کوچک و مدولار است که تمام قابلیت های اصلی یک آشپزخانه را در یک پکیج کوچک تحویل مصرف کننده می دهد. از این آشپزخانه ها برای سوئیت ها یا واحدهای آپارتمانی بسیار کوچک 30 یا 40 متر و کمتر، خانه های متحرک یا کاروان ها، هتل ها و همچنین بعنوان آشپزخانه دوم یا آشپزخانه مخفی در منزل یا ادارجات، استفاده می شود. (بیشتر…)

ایده های قفسه باز آشپزخانه برای سازماندهی بهتر

 • 30 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

امروزه قفسه باز آشپزخانه در هنگام بازسازی فضا یا دکوراسیون خانه، به یک انتخاب کلاسیک و محبوب برای طراحان داخلی تبدیل شده است. قفسه باز بسیار مقرون به صرفه تر از کابینت است. شما باید به طور مرتب همه چیزهایی را که در قفسه آشپزخانه وجود دارد تمیز کنید؛ زیرا روزانه گرد و غبار روی آن جمع می شود.

قفسه باز آشپزخانه در دهه های اخیر

حتی کمتر از یک دهه پیش، کابینت های آشپزخانه دیواری، واحدهای اصلی ذخیره سازی این منطقه بودند، درحالیکه بسیاری از مالکان خانه ها، قفسه باز آشپزخانه را با پیچیدگی و جذابیت کمتر می دیدند. با این حال، امروزه آن ها در هنگام بازسازی فضا یا دکوراسیون خانه جدیدی که ساخته شده، به یک انتخاب کلاسیک و محبوب برای طراحان داخلی تبدیل شده اند. اگر تاکنون در مقابل انتخاب قفسه باز مقاومت کرده اید، بهتر است ایده های قفسه باز آشپزخانه در ادامه را برای یک آشپزخانه جذاب در نظر بگیرید که هزینه چندانی نخواهند داشت یا ارزش فروش خانه شما را کاهش نمی دهد. (بیشتر…)

30 مدل صفحه کابینت مشکی در آشپزخانه های شیک امروزی

 • 26 اردیبهشت 1399
 • مهدی

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم 90 درصد آشپزخانه های امروزی از صفحه رو کابینتی سفید استفاده می کنند و ظاهری بواقع شیک و تمیز به دکوراسیون می دهند، اما صفحه کابینت مشکی نیز می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای رو کابینتی های سفید بوده و حتی زیباتر از آنها خودنمایی کند. این موضوع می تواند خانه شما را از منازل یکنواختی که در همه جا مشاهده می کنید، بکل جدا کند. (بیشتر…)

37 مدل جدید و شیک درب کابینت ام دی اف، ممبران، چوبی و فلزی

 • 24 اردیبهشت 1399
 • مهدی

کابینت ام دی اف و ممبران امروزه به انتخاب  اول بسیاری از خانه دارهای ایرانی تبدیل شده اند اما یکی از بهترین راه ها برای نوسازی آشپزخانه، استفاده از انواع جدید درب کابینت ام دی اف، ممبران وچوبی برای آشپزخانه است. این کار در کنار هزینه پایین تری که نسبت به بازسازی کامل یک آشپزخانه دارد، ظاهر آنرا نیز بکل دگرگون کرده و همانند یک آشپزخانه نو دیده می شوند. (بیشتر…)

34 مدل دیزاین آشپزخانه کم جا مناسب منازل کمتر از 60 متر

 • 18 اردیبهشت 1399
 • مهدی

دیزاین آشپزخانه کم جا در واحدهای آپارتمانی کوچک واقع در شهرهای بزرگ یکی از چالش های بسیار مهم در طراحی و معماری داخلی است. از آنجایی که این واحدهای آپارتمانی امروزه دیگر تقریبا تمامشان بصورت پلان باز طراحی می شوند، دیزاین آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی بروی شکلل و زیبایی خانه خواهد گذاشت. از این رو خانه دارهای عزیز به هیچ وجه نباید بگذارند که محدودیت فضا، آنها را از داشتن یک آشپزخانه شیک و لوکس محروم کند. (بیشتر…)

30 مدل آرک چوبی اپن آشپزخانه در طرح های فوق العاده شیک

 • 13 اردیبهشت 1399
 • مهدی

آرک چوبی اپن آشپزخانه یکی از زیباترین نماها را در آشپزخانه آپارتمان های کوچک، چیده شده به سبک مدرن و امروزی، ایجاد می کند. همانطور که می دانید یکی از ساده ترین و در عین حال شیک ترین راه ها برای جذاب نشان دادن دکوراسیون آشپزخانه، اضافه کردن یک آرک متفاوت و چشم گیر است. (بیشتر…)

معرفی زیبا ترین طرح های قالیچه کف آشپزخانه

 • 4 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

احساس نیاز به قالیچه کف آشپزخانه حتی در خانه مدرن

اگر چه امروزه مانند گذشته، آشپزخانه ها دارای موکت و به شکل یک اتاق مانند دیگر اتاق های خانه نیستند، اما هنوز هم برای بعضی از دکوراسیون ها وجود قالیچه کف آشپزخانه نیاز می شود. بسیاری از افراد با وجود داشتن آشپزخانه هایی با کف سرامیک، پارکت یا هر نوع کف پوش دیگری، علاقه مند به استفاده از قالیچه نیز هستند. این علاقه می تواند ناشی از زیبایی آن به عنوان یک عنصر اضافی در دکوراسیون بوده، یا جنبه کاملاً کاربردی داشته باشد. (بیشتر…)

بیش از 30 مدل جدید سینک ظرفشویی گوشه ای روکار آشپزخانه

 • 2 اردیبهشت 1399
 • مهدی

در مطالب پیشین وبسایت اتاق راجب انواع مختلف سینک های ظرفشویی صحبت کردم، اینبار اما سراغ مدل های جدید سینک ظرفشویی گوشه ای در طرح روکار می رویم که مخصوص آشپزخانه های کوچک و جمع و جور آپارتمانی هستند. بیشتر اوقات سینک ظرفشویی نزدیک گاز یا یخچال آشپزخانه یا بین این دو قرار می گیرد. (بیشتر…)

تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

 • 31 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/31

طراحی و تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک کار ساده ای نیست و اغلب از روش هایی مرسوم برای تزیین استفاده می کنند که همان بهره گیری از دکوراسیونی مدرن با رنگ های روشنی مانند سفید است. نهایتا برای جذابیت بیشتر در کنار کابینت های سفید کابینت های رنگ چوب طبیعی نیز در یک ردیف از آشپزخانه قرار می گیرند اما در این پست به سراغ آشپزخانه هایی خواهیم رفت که از رنگ های جذابی مانند سبز و صورتی در طراحی فضای کوچک استفاده می کنند. (بیشتر…)

مدل های جالب و خلاقانه دکوراسیون آبی و سفید در آشپزخانه

 • 30 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/30

دکوراسیون آبی و سفید یکی از بهترین ترکیب ها برای طراحی و تزیین آشپزخانه است. همانطور که می دانید، رنگ آبی باعث تفکر و تسکین ذهن می شود و رنگ سفید احساس پاکیزی و تمیزی در انسان ایجاد می کند. در نتیجه ترکیب این دو رنگ فضایی مثبت و متعالی در آشپزخانه پدید می آورد. در این پست به بررسی روش های جالب و شیک ترکیب رنگ آبی و سفید در دکوراسیون آشپزخانه می پردازیم. (بیشتر…)

زیباترین مدل های شلف و قفسه آشپزخانه مدرن در سال 2020

 • 27 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/27

در این مورد معمولا دوگروه از افراد وجود دارد: آنهایی که معتقدند استفاده از شلف و قفسه علاوه بر کابینت آشپزخانه کاملا بدرد بخور و کاربردی هستند و گروهی که معتقدند قفسه ها هیچ فایده ایی ندارند. اما طراحان معتقدند که نه تنها قفسه ها کاربردی هستند بلکه در دکوراسیون آشپزخانه زیبا بنظر خواهند رسید. راه های بسیار زیادی برای نصب کردن اینگونه شلف ها و قفسه آشپزخانه وجود دارداگر شما ابزار مورد نیاز را داشته باشید می توانید شلف و قفسه را به زیباترین وسیله در آشپزخانه تان تبدیل کنید. معمولا سه راه برای قرار دادن شلف و قفسه در آشپزخانه وجود دارد. راه اول استفاده از فقط دو یا سه عدد شلف آشپزخانه است که برای قرار دادن گلدان ها کاملا ایده ال بنظر می رسند. راه دوم استفاده از قسمت بالای کابینت ها بعنوان شلف است که بیشتر برای قرار دادن دکوری های تزئیناتی مناسب است تا لوازم لوکس تان را به نمایش بگذارید. راه سوم هم استفاده از شلف و قفسه آشپزخانه باز است که این روش لوکس تر و شیک تر بنظر می رسد و موضوع مطلب امروز ما نیز هست. (بیشتر…)

5 قانون کلیدی برای قفسه باز آشپزخانه

 • 23 فروردین 1399
 • حسین مهدوی

قفسه باز آشپزخانه با شرایط خاص

قفسه باز آشپزخانه یکی از آن مواردی است که باید قبل از انجام و ساخت آن سوالاتی را از خود بپرسید و به آن ها با دقت و صداقت جواب دهید! برای مثال سوال های شما باید از این قبیل باشند؛ آیا من یک شخص منظم هستم و وسایل را به خوبی و نظم سرجایشان قرار می دهم؟ آیا من به اندازه ای عاشق لیوان های نوشیدنی و سایر وسایل و ظروف غذایی خود هستم که آن ها را به نمایش بگذارم؟ اگر به این سوالات جواب مثبت دادید، تیزا لئونگ، سردبیر طراحی TOH به شما می گوید که شما آماده داشتن قفسه باز آشپزخانه هستید. وی هشدار می دهد: ” این تصمیم، یک قدم بسیار بزرگ از نظر بصری برای آشپزخانه است و کل سبک زندگی شما را تغییر می دهد.” اکنون که در این رابطه  مطئن شده اید، توصیه های او را در مورد ساخت قفسه باز در ادامه بخوانید. (بیشتر…)

مدل کفپوش های سه بعدی در دکوراسیون منازل مسکونی

 • 23 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/23

از هر نوع کفپوشی که در خانه خود استفاده می کنید از چوب گرفته تا سرامیک و لمینت و غیره، مطمئنا با مدل کفپوش های سه بعدی قابل رقابت نخواهند بود. شرکت اصلی این نوع کفپوش های زیبا و اعجاب انگیز در دبی قرار دارد، شرکتی که طرح های آنها شهرت جهانی پیدا کرده است. این کفپوش ها از تصاویز زاویه دار در کنار لایه های نیمه شفاف متعدد برای ایجاد حس سه بعدی بودن تصاویر استفاده می کنند. نتیجه استفاده از چنین تکنولوژی ای، ایجاد شکل های حیوانات، گیاهان، ماهی ها، امواج دریا و بسیاری دیگر به صورت تماما سه بعدی شده است. برای مثال زمانی که داخل یک محیط با کفپوش سه بعدی با طرح امواج دریا می شوید، درست مانند این است که موج های دریا هنگام ورود شما به اتاق از کف زمین به بالا می آیند. (بیشتر…)

آشپزخانه اپن؛ قدمی جدید برای خانه مدرن

 • 21 فروردین 1399
 • حسین مهدوی

آشپزخانه اپن؛ تجربه خوردن غذا در آشپزخانه

ایده داشتن فضای جداگانه برای پخت و پز و برای خوردن غذا در نبود آشپزخانه اپن، برای بسیاری از افراد طبیعی به نظر می رسد، اما زمانی وجود داشته است که این دو، یک فضای واحد باشند. وقتی در مورد آن دقیق فکر کنید، ترکیب این دو عملکردی منطقی به نظر می رسد. ما این روند را قبلاً آغاز کرده ایم؛ اکثر خانه های مدرن امروزه، اغلب دارای آشپزخانه های باز و ناهارخوری هایی هستند که در کنار آن ها قرار دارند. بهترین بخش آشپزخانه، خوردن است! خوب است که با هم نگاهی به برخی از گزینه های طراحی آشپزخانه اپن بیندازید. (بیشتر…)

یک میز صبحانه؛ خیلی بیشتر از یک میز صبحانه!

 • 21 فروردین 1399
 • حسین مهدوی

میز صبحانه در یک فضای اجتماعی

بیایید این بار با هم به یک عنصر اضافه بر سازمان در طراحی داخلی یعنی میز صبحانه بپردازیم. در بیشتر خانه‌های مدرن، آشپزخانه یک فضای اجتماعی است؛ منطقه ای که نه تنها برای آشپزی بلکه برای سرگرم کردن میهمانان و تعامل با اعضای خانواده نیز طراحی شده است. در چنین پیکربندی، میز صبحانه، اغلب در قلب این فضا قرار دارد. اما در حقیقت میز صبحانه چیست؟ شما می توانید آن را معادل یک میز ناهار خوری معمولی و صمیمی تر در نظر بگیرید. در حالی که اتاق ناهار خوری محلی رسمی برای غذا خوردن است، منطقه خوردن صبحانه که اغلب به عنوان فضای صبحانه از آن یاد می شود، فضایی معمولی و صمیمی تر با طبیعت متنوع تر است. (بیشتر…)

مدل های خلاقانه تزئین و طراحی دیوار پشت ظرفشویی در آشپزخانه

 • 20 فروردین 1399
 • مهدی

1399/1/20

شاید برای درصد زیادی از افراد طراحی دیوار پشت ظرفشویی آشپزخانه اهمیت چندانی نداشته باشد زیرا یک آشپزخانه بدون همچین دیواری بازهم زیبا و کامل حساب خواهد شد اما چیزی که آن افراد نمی دانند این است که دیوار پشت ظرفشویی یک فرصت بسیار مناسب را برای تحول و لوکس کردن دکوراسیون آشپزخانه در اختیار مالک و طراح قرار می دهد. سطوح کانتر، کفپوش و کابینت ها در آشپزخانه مکان هایی هستند که بهتر است ساده انتخاب شوند اما دیوار پشت ظرفشویی دقیقا برعکس این شرایط را دارد. در این مکان شما می توانید به راحتی هر چیزی را که می پسندید از کاشی و سرامیک گرفته تا چوب بامبو یا رنگ های برجسته و چشم گیر استفاده کنید. (بیشتر…)