26 مدل عکس جدید از نور مخفی کابینت آشپزخانه  با اجرای ساده

 • 23 بهمن 1398
 • مهدی

نور مخفی کابینت آشپزخانه حقیقتا یکی از کارهایی است که تا آنرا انجام نداده باشید، متوجه ارزش و زیبایی آن نخواهید شد. استفاده از نور مخفی در آشپزخانه به معنای واقعی کلمه خارق العاده بوده و دکوراسیون یک محیط کوچک مانند آشپزخانه را کاملا متحول می کند. البته یک آشپزخانه یا حمام حتی بدون وجود نورهای مخفی ال ایی دی در زیر کابینت ها، بازهم زیبا و کاربردی خواهد بود اما تازه بعداز نصب چنین لامپ های کوچکی است که متوجه تاثیر عظیم آن بروی دکوراسیون کلی و روشنایی شگفت انگیز فضا می شوید. اگر نظر بنده حقیر را بخواهید، قطع به یقین می گویم لامپ های ال ایی دی مخفی کابینت صد در صد ارزش هزینه ای که برای آنها پرداخت می کنید را دارند. (بیشتر…)

30 مدل طراحی دکوراسیون آشپزخانه بسیار کوچک و شیک

 • 21 بهمن 1398
 • مهدی

 

تمامی خانه های کوچک حتما اتاق های مشخصی مانند آشپزخانه را در خود دارند. بعضی از ما فکر می کنیم که طراحی و تزئین دکوراسیون آشپزخانه بسیار کوچک کار بسیار سخت و طافت فرسایی است و از آنجایی که خود فضا تنگ و گرفته است، نمی تواند زیبا باشد. البته تا جایی این دلیل قابل قبول است اما به هیچ وجه کاملا درست نیست.  زندگی در آپارتمان ها و خانه های کوچک به این معنی نیست که ما دیگر فرصت داشتن دکوراسیون و طرحی شیک، زیبا و مدرن را در اتاق های خانه خود از دست داده ایم. کافی است برای متوجه شدن بیشتر این موضوع به شکل های آورده شده از آشپزخانه های کوچک در ادامه این مطلب مراجعه کنید و پی ببرید که یک آشپزخانه بسیار کوچک هم می تواند زیبا، جذاب، شیک و البته کاربردی طراحی شود. (بیشتر…)

مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه در طرح های جدید و بسیار زیبا

 • 20 بهمن 1398
 • مهدی

امروزه دیگر تقریبا در هر آپارتمان و خانه مدرن و جدیدی از مدل میز ناهاخوری اپن آشپزخانه استفاده می شود که حقیقتا هم کارایی بسیار بالا و مناسبی دارد. چنین میزهایی دیگر نیاز به استفاده از میزهای جاگیر 4 یا 6 نفره در خانه را از بین می برند و در نتیجه فضای بیشتری برای رفت و آمد و زندگی آسوده در خانه ایجاد می کنند. البته شاید بعضی ها فکر کنند چنین میزهایی فقط برای مصرف خود اعضای خانواده مناسب است و بدرد پذیرایی از مهمانان نمی خورد، خوب باید عرض کنم که شدیدا اشتباه می کنید، مدل هایی که در این مطلب معرفی خواهند شد، دقیقا مثال بارز با یک تیر دو نشان زدن هستند (بیشتر…)

معرفی 5 مدل شیک دیزاین آشپزخانه کوچک با مساحت زیر 20 متر

 • 15 بهمن 1398
 • مهدی

 

دیزاین آشپزخانه کوچک از چند جهت کاری سخت و دشوار است. اولا قبل از هرکاری باید بدانید که برای داشتن فضایی مناسب و کاربردی در آشپزخانه خود به نقشه ریزی دقیق فضای آشپزخانه بپردازید. باید بدانید که راز استفاده بهینه از جای جای آشپزخانه، یک طرح بندی مناسب برای کابینت ها و استفاده از تمام قسمت های فضا از جمله گوشه هاست. وقتی همه چیز درست انجام شد آنوقت آشپزخانه ای خواهید داشت که همه حسرت آنرا خواهند خورد. (بیشتر…)

نور مخفی کابینت آشپزخانه با نوار ال ای دی

 • 13 بهمن 1398
 • مهدی

نوسازی دکوراسیون آشپزخانه یا ساخت یک مدل جدید تماما در مورد پیدا کردن تعادل مناسب بین کارایی، زیبایی و یگانگی آشپزخانه است. نور مخفی کابینت آشپزخانه از معدود عناصری است که می تواند هر سه عامل گفته شده را پوشش دهد. با اضافه کردن چنین ویژگی ایی به دکوراسیون آشپزخانه، اولا محیط کار در آشپزخانه روشن شده و مشکلی از لحاظ تاریکی در آشپزخانه، خصوصا آشپزخانه آپارتمان های کوچک نخواهید داشت. دوما با تنوع زیادی که نوارهای ال ایی دی دارند زیبایی دکوراسیون آَشپزخانه چند برابر افزایش می دهند. سوما نور مخفی زیر کابینت شیوه جدیدی از طراحی است که باعث می شود آشپزخانه تان بسیار خاص و یگانه دیده شود. (بیشتر…)

راهنمای طراحی آشپزخانه با رنگ سبز، طیف رنگی و چیدمان

 • 10 بهمن 1398
 • حسین مهدوی

 

آشپزخانه، جایی که آنچه از زمین می‌روید و در کنار آتش و مهارت آشپز تبدیل به وعده خوراکی خواهد شد که شما در کنار خانواده خود بنشینید و از خوردن آن لذت ببرید. رنگ سبز، رنگ طبیعت و رنگ بهاران است چه بخواهید و ه نخواهید در همه آشپزخانه‌ها جای دارد. بسیاری از طراحان می‌پسندند که آشپزخانه با رنگ سبز طراحی شود و به این ترتیب حس جاری در محیط آشپزخانه بهتر نمایان خواهد شد. رنگ سبز، از نظر ماهیت رنگی سرد است و به عنوان دومین رنگ از نظر محبوبیت در جهان شناخته می‎شود. نگ سبز نشان دهنده حیات دوباره است. رنگ‌هایی که مکمل رنگ سبز شناخته می‌شود معمولا رنگ‌هایی نزدیک به سرخابی است. (بیشتر…)

آشنایی با دکوراسیون آشپزخانه سنتی ایرانی، سبکی فراموش شده

 • 8 بهمن 1398
 • حسین مهدوی

آشپزخانه قلب خانه است. روزگاری آشپزخانه جایی بود که بخش بزرگی از خورد و خوراک خانواده را از مراحل اولیه تولید و در نهایت طبخ و سرو انجام می‌داد. می‌توان نام کارخانه تولید مواد غذایی را برای چنین آشپزخانه‌ای در نظر گرفت! زیرا از تولید ترشی‌جات و مربا گرفته تا ماست و پنیر، از فرآیند خشک کردن سبزی و میوه گرفته تا تولید آجیل بو داده و تمامی آنچه در طول روز توسط خانواده مصرف می‌شد؛ حتی در مواردی پخت نام در تنور نیز در آشپزخانه‎‌های سنتی انجام می‌شد. نکاتی در مورد دکوراسیون آشپزخانه سنتی وجود دارد که می‌بایست به آن توجه کرد. نکاتی که بر پخت و پز  و آسایش در محیط طبخ غذا، بر تهویه مناسب و چیدمان درست ابزارها در آشپزخانه تاثیر خواهد داشت. (بیشتر…)

دکوراسیون آشپزخانه روستیک و عناصر مهم در آن

 • 5 بهمن 1398
 • حسین مهدوی

امروزه دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی به حساب می اید. دکوراسیون اشپزخانه در سبک های مختلفی اجرا می شود. که از انواع پرطرفدار ان می توان به دکوراسیون اشپزخانه روستیک اشاره کرد. این سبک از دکوراسیون در اشپزخانه ها با کمی دقت و ظرافت می تواند یک دکوراسیون چشم نواز به وجود بیاورد. اما برای استفاده از این سبک در دکوراسیون باید با اصول و مصالح اصلی در این سبک اشنا شوید. این مقاله به منظور اشنایی با دکوراسیون اشپزخانه روستیک، تهیه شده است. (بیشتر…)

20 نمونه سرامیک کف آشپزخانه و ایده های جدید در نوع چینش آنها

 • 5 بهمن 1398
 • مهدی

 

برای پوشش کف خانه انتخاب های زیادی پیش رو دارید از چوب طیبعی گرفته تا کفپوش های چوب پنبه ای و سرامیکی. اما وقتی صحبت از آشپزخانه می شود، قطعا سرامیک کف آشپزخانه بهترین گزینه است. خوشبختانه سرامیک ها نیز در طرح های بسیار متنوع و متفاوتی طراحی و تولید می شوند. از نوع طراحی و رنگ گرفته تا کارایی و کیفیت، سرامیک ها بسیار متنوع اند. با وجود این همه متغیر در ساخت و طراحی کاشی و سرامیک باید قبل از انتخاب و خرید نکات زیادی را بررسی کنید. (بیشتر…)

مدل کابینت ترک مناسب آشپزخانه های مدرن امروزی

 • 2 بهمن 1398
 • مهدی

آیا به منزلی جدید نقل مکان کرده و قصد دارید آشپزخانه آنرا از صفر طراحی کنید؟ یا اینکه به فکر بازسازی و نوسازی آشپزخانه قدیمی و کهنه خود هستید؟ در هر دو حالت مدل کابینت ترک گزینه ای است که حتما قبل از خرید کابینت های جدید باید نگاهی به آنها بیاندازید. کابینت های ترک از جهات بسیاری شبیه کابینت های اروپایی هستند و به همین خاطر اگر خواستار چنین دکوراسیونی هستید، در دسترس ترین گزینه استفاده از کابینت های شیک ترکی است. این کابینت ها هم در سبک مدرن طراحی می شوند و هم در سبک کلاسیک و سنتی. (بیشتر…)

مدل فرش و قالی آشپزخانه در طرح و رنگ های امروزی و آنتیک

 • 25 دی 1398
 • مهدی

استفاده از فرش و قالی آشپزخانه مزایای زیادی بهمراه خود دارد. بدون شک اصلی ترین مزیت آنها، افزایش زیبایی و شکوه دکوراسیون آشپزخانه خواهد بود. فرش و قالی مناسب آشپزخانه نیز مانند سایر اسباب و وسایل منزل در طرح و رنگ های بسیار متنوعی وجود دارد. همانطور که می دانید آَشپزخانه مکانی است که در آن فعالیت های زیادی به صورت روزانه صورت می گیرد و به دلیل اینکه همیشه در معرض مواد غذایی است، بسیار سریع تر سایر اتاق های منزل کثیف می شوند بنابراین اگر قصد استفاده از فرش و قالی را در آشپزخانه خود دارید بهتر است از مدل های رنگ تیره خریداری کنید تا کثیفی را خیلی زود نمایان نکند. اگر می خواهید از رنگ های روشن استفاده کنید توصیه می شود مدل های را انتخاب کنید که اشکال و طرح های پر و پیچیده ای داشته باشند تا اجازه خودنمایی آسان به لک ها را ندهند. (بیشتر…)

خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه با استفاده از کابینت جادار

 • 17 دی 1398
 • مهدی

تمیزی، زیبایی و منظم بودن آشپزخانه نیازمند خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه است، در حقیقت تنها از این طریق است که می توان آشپزخانه های کوچک را مرتب و شیک نشان داد. البته سازمان دهی وسایل آشپزخانه به هیچ وجه کار ساده و آسانی نیست اما وقتی فضاهایی برای همین هدف در آشپزخانه طراحی شوند، مانند کابینت های سفارشی با فضاهای مخصوص برای نگهداری وسیله های بخصوص، کار بسیار راحت تر خواهد شد. بعلاوه می توانید از راهکارهای خلاقانه دیگری مانند طبقه بندی کردن کابینت ها، گروه گروه قرار دادن اشیاء کوچک مانند ظروف ادویجات نیز می توانید استفاده کنید. در این پست مناسب دیدم تا برای آن دسته از افرادی که با فضای نگهداری آشپزخانه خود مشکل دارند و یا می خواهند کابینت های سفارشی برای آشپزخانه خود طراحی کنند، عکس ها و ایده هایی آورده شود تا با ایده گیری از آنها کار خود را به پیش ببرند. برای دیدن عکس های جالب و خلاقانه لطفا تا انتها همراه ما باشید. (بیشتر…)

معرفی مدل های جدید رو کابینتی و میز اپن آشپزخانه بسیار شیک

 • 16 دی 1398
 • مهدی

کانتر و رو کابینتی های آشپزخانه محلی مناسب برای بنمایش گذاشتن یک طراحی ویژه و منحصر بفرد در دکوراسیون آشپزخانه هستند. در این مطلب به معرفی مدل های جدید رو کابینتی در طرح ها و رنگ های متنوع و شیک می پردازیم که در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه ها نقش اساسی و شاید اساسی ترین نقش را بازی می کنند. فارق از اینکه چه رو کابینتی ای توجه شما را بیشتر به سمت خود جلب کرده، باید همیشه از بین موادی انتخاب کنید که استحکام بالایی داشته باشند تا در مقابل ضربات ناشی از پخت و پز و برش دادن انواع خوردنی ها زدگی، خراش و لک ها در آنها دیده نشود. (بیشتر…)

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

 • 11 دی 1398
 • مهدی

آینه از عناصر دکوراتیو دکوراسیون هستند که هیچگاه هیاهو و شلوغی در دکوراسیون خانه بوجود نمی آورد. از آینه می توان بعنوان عنصر تمام کننده برای دکوراسیون دیوار ویا تزیین مبلمان خانه استفاده کرد. در این مطلب به معرفی نمونه هایی از زیباترین و بهترین مدل آینه دکوری بعنوان عنصری دکوراتیو برای تزئیین خانه می پردازیم تا ایده های مناسبی برای انتخاب مدل آینه مورد نظر خود بدست آورده باشید. شاید بهترین کاربرد آینه برای اتاق های کوچک باشد آینه در یک لحظه می تواند فضای یک اتاق کوچک را بزرگ تر جلوه دهد. آینه ها در انواع اقسام سبک ها و استایل ها تولید می شوند که هر کدام با ویژگی های خاص خود دکوراسیون خانه را بکلی متحول می کنند. دکوراسیون خانه شما از وجود آینه بهره های زیادی خواهد برد که در زیر بطور خلاصه تعدادی از این تاثیرات مهم را مشخص خواهیم کرد. (بیشتر…)

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

 • 10 دی 1398
 • مهدی

 

فضای بالای کابینت یکی از قسمت هایی است که توجه چندانی به تزیین آن به صورت حرفه ای نمی شود و عمدتا به قرار دادن چند ست ظرف مثل جا ادویه ای یا جا شکر و چایدان بسنده می شود. اما هستن افرادی هم که کلا مخالف تزیین روکابینتی آشپزخانه هستند چرا که ترجیح می دهند فضای بیشتری برای کار در اختیار داشته باشند. در حقیقت چنین افرادی بین زیبایی و کارایی، مورد آخر را انتخاب می کنند. اما روش هایی وجود دارد که با پیروی از آنها می توان هم دیزاینی شیک داشت و هم فضای کافی برای انجام کار و تهیه کردن غذا. (بیشتر…)

معرفی چند نمونه از شیک ترین وسایل آشپزخانه مناسب فصل زمستان

 • 8 دی 1398
 • مهدی

اگر دنبال خرید وسایل پخت و پز هستید یا فقط می خواهید هدیه ای برای یک خانوم خانه دار تهیه کنید، مطلب امروز راهنمای خوبی برایتان خواهد بود چرا که می خواهم تعدادی از شیک ترین وسایل آشپزخانه را که مناسب فصل زمستان نیز هستند به شما عزیزان معرفی کنم. ابزارآلاتی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد فراتر از یک وسیله ساده بوده و در حد یک اختراع شگفت انگیز شما را هیجان زده خواهند کرد. یک چیز بین تمامی این وسایل مشترک است و آن کارایی و فایده آنها در این ماه های سرد و پایانی سال 95 است. (بیشتر…)