مدل ویترین آشپزخانه در انواع درب دار شیشه ای و بدون درب

 • 6 فروردین 1399
 • مهدی

کابینت های آشپزخانه اکثر شکل و اندازه ای شبیه به هم دارند، در این بین شاید تنها مدل ویترین آشپزخانه با سایر کابینت ها فرق داشته باشد. اشتباه نیست اگر بگوییم که آشپزخانه های زیادی در خانه های ایرانی با رنگ های سرد و خنثی تزیین می شوند، رنگ هایی مثل سفید، طوسی، نقره ای و خاکستری حضوری بسیار چشم گیر در آشپزخانه ما ایرانی ها دارند. شاید بهترین مکان برای اضافه کردن رنگ های شاد و متنوع، کابینت ویترین آشپزخانه باشد. (بیشتر…)

آشنایی با 40 طرح دیوارپوش بین کابینت آشپزخانه با اجرای ساده

 • 3 فروردین 1399
 • مهدی

آشپزخانه مکانی است که برای تزیین و طراحی دکوراسیون آن، باید به همان اندازه که به زیبایی اهمیت می دهیم، کارایی را نیز در نظر بگیریم. این موضوع در مورد انتخاب دیوارپوش بین کابینت آشپزخانه بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. همانطور که می دانید دیوار پشت سینک ظرفشویی و اجاق گاز مکان بسیار خوبی برای لک برداشتن و کثیفی است. موادی که دیوارپوش های مخصوص این فضا از آنها ساخته می شوند، پاک کردن لک و کثیفی در این مناطق را بسیار راحت می کنند. (بیشتر…)

طراحی کابینت زیر سینک ظرفشویی با روش های خلاقانه و کم هزینه

 • 28 اسفند 1398
 • مهدی

طراحی کابینت زیر سینک برای سازمان دهی بهتر و همچنین افزایش فضای ذخیره سازی لوازم آشپزخانه، مهارت و دقت زیادی می خواهد. کوچکترین بی توجهی در ساخت این فضا باعث بهم ریختگی و دسترسی سخت به وسایل می شود. (بیشتر…)

کاغذ دیواری گلدار کلاسیک در طرح های متنوع مناسب آشپزخانه

 • 26 اسفند 1398
 • مهدی

حال که در چند قدمی فصل زیبای بهار هستیم، بد نیست ما هم مانند طبیعت فکری بحال نوسازی دکوراسیون منزل خود کنیم. در این بین کاغذ دیواری گلدار کلاسیک شاید مرتبط ترین کاری باشد که با آمدن بهار و نو شدن سال برای بازسازی دکوراسیون منزل می توان انجام داد. البته همانطور که می دانید طرح های گلدار چندان در آشپزخانه معمول نیستند و خیلی کم از آنها استفاده می شود. ولی مزیت بزرگ کاغذهای گلدار این است که با هر نوع آشپزخانه به هر سبکی سِت می شوند و در ثانی قیمت تمام شده پایین تری هم نسبت به کاشی و سرامیک یا سایر پوشش ها دارند. (بیشتر…)

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

 • 24 اسفند 1398
 • مهدی

کابینت ها به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند کابینت های کلاسیک و کابینت آشپزخانه مدرن . از آنجایی که کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه مهم ترین قسمت دکوراسیون هستند و انتخاب درست آنها مهم ترین قدم در طراحی آشپزخانه است دانستن در مورد کابینت ها موضوع مهمی است. اگر کابینتی با طرح کلاسیک و سنتی انتخاب کنید دکوراسیون کلی آشپزخانه شما سبکی سنتی بخود می گیرد و اگر از مدلهای موجود از انواع کابینت آشپزخانه مدرن استفاده کنید سیک آشپزخانه شما شکلی صنعتی و مدرن بخود می گیرد. همانطور که گفتیم کابینت ها به نوع تقسیم می شوند کلاسیک و مدرن. از مشخصه های مدلهای کابینت آشپزخانه کلاسیک طرح دار بود در کابینت ها  و دستگیر های نقش و نگار دار آنهاست این کابینت ها معمولا دارای ارتفاع کمتر از کابینت های مدرن و عرض و عمقی بیشتر از آنها دارند. به کابینت های کلاسیک کابینت های فریم دار هم گفته می شود زیرا چهارچوب ساختاری این کابینت ها قابل رویت است و درهای آنها معمولا طرحی تاج گونه دارند. اما کابینت آشپزخانه مدرن ارتفاعی بلند و کشیده دارد و نسبت به کابینت های کلاسیک لاغرتر هستند. به کابینت مدرن کابینت های بدون فریم هم گفته می شود چراکه چهارچوب آنها قابل رویت نیست. درهای اینکونه کابینت ها ساده و تخت هستند. (بیشتر…)

نحوه استفاده از انواع رنگ آبی در دکوراسیون داخلی بهمراه عکس

 • 21 اسفند 1398
 • مهدی

 

در این مطلب می خواهیم با نگاهی عمیق به روانشناسی رنگ آبی پرداخته و ویژگی های اصلی آنرا بررسی کنیم. همچنین توضیحاتی درباره نحوه استفاده از انواع رنگ آبی در دکوراسیون داخلی خواهیم داد تا شما عزیزان علاقمند به طراحی نیز بیشتر از مطالعه خود لذت ببرید. در مطالب قبلی به صورت خلاصه به توصیف رنگ سبز و زرد پرداختیم این بار هم سراغ رنگ آبی رفته ایم که طبق تحقیقات محبوب ترین رنگ دنیا است. (بیشتر…)

روش های جدید رنگ آمیزی آشپزخانه با ترکیب رنگ های شاد و جذاب

 • 19 اسفند 1398
 • مهدی

رنگ هایی مانند خاکستری و سفید، امروزه به مقدار زیادی در رنگ آمیزی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. چه آنهایی که در حال بازسازی هستند و چه آنهایی که قصد رنگ آمیزی ساده دارند، عمدتا از همین رنگ ها استفاده می کنند. اما نگذارید این محبوبیت رنگ های سرد و خنثی و در طراحی آشپزخانه، شما را از ایده های بسیار شاد و جالب دیگر محروم کند. (بیشتر…)

30 مدل کابینت دو رنگ آشپزخانه در طرح های ام دی اف و هایگلاس

 • 15 اسفند 1398
 • مهدی

کابینت دو رنگ آشپزخانه یکی از ایده های جدید و جالب برای افزایش جذابیت دکوراسیون خانه است. همانطور که می دانید، کابینت های سفید یا رنگ روشن در اکثر آشپزخانه های ایرانی حکمفرمایی می کند، به همین خاطر بسیاری از آشپزخانه های فضایی سرد دارند، حال اگر بخواهیم اندگی گرما و انرژی به فضا بدهیم باید از رنگ های متنوع و بعضا متضاد استفاده کنیم. (بیشتر…)

طرح های جدید کابینت رنگ روشن در آشپزخانه های مدرن و سنتی

 • 13 اسفند 1398
 • مهدی

 

کابینت رنگ روشن سادگی و تنوع بسیار زیادی در آشپزخانه ایجاد می کند اما با این وجود بازهم خیلی ها از مزایای آن استفاده نمی کنند. حتی در آشپزخانه های کوچک که رنگ روشن الویت اول را دارد بازهم از کابینت های تیره رنگ مثل قهوه ای پر رنگ استفاده می شود که فضای آشپزخانه را خیلی دلگیر و گرفته نشان می دهد. اما در مقابل رنگ روشن مانند سفید با پخش کردن نور در اطراف آشپزخانه، آنرا بزرگتر از چیزی که هست به تصویر می کشد. بعلاوه رنگ روشن سفید، خاکستری و کرم خیلی عالی با سایر رنگ های موجود در آشپزخانه در قسمت کاشی ها و ظروف دکوری و پذیرایی ترکیب می شود. (بیشتر…)

بین کابینت چی بزنیم؟ معرفی ایده های خلاقانه بهمراه 27 عکس

 • 12 اسفند 1398
 • مهدی

فضای بین کابینت ها به اندازه خود کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه مهم هستند. بنابراین سوال پرتکرار بین کابینت چی بزنیم، سوالی بسیار بجا و دقیق است. در حقیقت همین فضای بظاهر ساده، می تواند کل دکوراسیون آشپزخانه را تکمیل و یا برعکس، کامل خراب کند. همانطور که می دانید متریال های زیادی برای این فضا پیشنهاد می شود، که همین تنوع باعث می شود بسیاری از خانه دارها در حین انتخاب سردرگم شوند. (بیشتر…)

راهنمای بهینه سازی آشپزخانه جهت تغییر عادات غذایی نادرست

 • 10 اسفند 1398
 • حسین مهدوی

نحوه بهینه سازی آشپزخانه برای تغذیه سالم

بهینه سازی آشپزخانه، در زمینه دکوراسیون، یکی از آن بخش هایی است که نه فقط از نظر زیبایی شناسی بلکه از نظر کاربرد و عملکرد و بهبود کیفیت زندگی نیز بسیار موثر است.

غذا خوردن سالم یکی از آن هدف هایی است که افراد به طور معمول در سال جدید برای خود تعیین می کنند. این هدف اگر چه جزو محبوب ترین هدف ها نیز می باشد، اما همیشه انجام درست و کامل آن آسان نیست. شما ممکن است متوجه نشده باشید که عدم بهینه سازی آشپزخانه، می تواند شما را به سمت عدم موفقیت در این هدف پیش ببرد. اما اتاقی که اکثر قریب به اتفاق کارهای آشپزی و غذاخوردن خود را در آن انجام می دهید، مطمئناً می تواند در رژیم و عادات غذایی شما نیز تأثیر به سزایی بگذارد. بنابراین اگر غذا خوردن سالم تر هدفی است که می خواهید به آن برسید، چند قدم سریع وجود دارد که می توانید به کمک آن ها و بهینه سازی آشپزخانه اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما بیشتر از این که دشمن شما باشد، متحد شما است. (بیشتر…)

بیش از 30 مدل لامپ آویز تزیینی مناسب میز اُپن و ناهارخوری

 • 8 اسفند 1398
 • مهدی

 

همیشه توجه به جزئیات است که دکوراسیون یک منزل را خاص و متمایز نشان می دهد. لامپ آویز تزیینی یکی از همین جزئیات دکوراسیون است، اگر درست انتخاب شود می تواند حتی به نقطه کانونی منزل تبدیل شود.

بیشترین فایده و کاربرد لامپ های آویز بدون شک در قسمت میز اپن یا میز ناهارخوری است. چرا که هم روشنایی به صورت یکسان روی سطح میز پخش می شود و هم چیدمان را زیباتر نشان می دهد. (بیشتر…)

مدل های جدید و شیک چراغ اپن آشپزخانه در سبک مدرن و امروزی

 • 4 اسفند 1398
 • مهدی

سیستم نورپردازی و روشنایی آشپزخانه نیاز به توجه و دقت زیاد در طراحی دارد، معمولا طراحان به دو موضوع اساسی در این زمینه به ویژه طراحی چراغ اپن آشپزخانه توجه ویژه ای نشان می دهند. موضوع اول همان تامین روشنایی مناسب آشپزخانه در مکان ها و سطوح کاری مانند کانتر و میز اپن آشپزخانه است که البته هر خانه داری بیشتر وقت خود را در این مناطق می گذراند. موضوع دوم که آن هم اهمیت زیادی دارد، ایجاد حالتی دلپذیر و دعوت کننده در دکوراسیون آشپزخانه بخصوص در زمان عصر و هنگام صرف شام است. چراغ اپن آشپزخانه نیز به عنوان جزئی مهم از سیستم روشنایی خانه، نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می کند. خانه دار ها و طراحان هوشمند عموما از این عنصر بعنوان فرصتی مناسب برای خلق دکوراسیونی خلاقانه در فضای خانه و آپارتمان استفاده می کنند. (بیشتر…)

26 مدل عکس جدید از نور مخفی کابینت آشپزخانه  با اجرای ساده

 • 23 بهمن 1398
 • مهدی

نور مخفی کابینت آشپزخانه حقیقتا یکی از کارهایی است که تا آنرا انجام نداده باشید، متوجه ارزش و زیبایی آن نخواهید شد. استفاده از نور مخفی در آشپزخانه به معنای واقعی کلمه خارق العاده بوده و دکوراسیون یک محیط کوچک مانند آشپزخانه را کاملا متحول می کند. البته یک آشپزخانه یا حمام حتی بدون وجود نورهای مخفی ال ایی دی در زیر کابینت ها، بازهم زیبا و کاربردی خواهد بود اما تازه بعداز نصب چنین لامپ های کوچکی است که متوجه تاثیر عظیم آن بروی دکوراسیون کلی و روشنایی شگفت انگیز فضا می شوید. اگر نظر بنده حقیر را بخواهید، قطع به یقین می گویم لامپ های ال ایی دی مخفی کابینت صد در صد ارزش هزینه ای که برای آنها پرداخت می کنید را دارند. (بیشتر…)

30 مدل طراحی دکوراسیون آشپزخانه بسیار کوچک و شیک

 • 21 بهمن 1398
 • مهدی

 

تمامی خانه های کوچک حتما اتاق های مشخصی مانند آشپزخانه را در خود دارند. بعضی از ما فکر می کنیم که طراحی و تزئین دکوراسیون آشپزخانه بسیار کوچک کار بسیار سخت و طافت فرسایی است و از آنجایی که خود فضا تنگ و گرفته است، نمی تواند زیبا باشد. البته تا جایی این دلیل قابل قبول است اما به هیچ وجه کاملا درست نیست.  زندگی در آپارتمان ها و خانه های کوچک به این معنی نیست که ما دیگر فرصت داشتن دکوراسیون و طرحی شیک، زیبا و مدرن را در اتاق های خانه خود از دست داده ایم. کافی است برای متوجه شدن بیشتر این موضوع به شکل های آورده شده از آشپزخانه های کوچک در ادامه این مطلب مراجعه کنید و پی ببرید که یک آشپزخانه بسیار کوچک هم می تواند زیبا، جذاب، شیک و البته کاربردی طراحی شود. (بیشتر…)

مدل میز ناهارخوری اپن آشپزخانه در طرح های جدید و بسیار زیبا

 • 20 بهمن 1398
 • مهدی

امروزه دیگر تقریبا در هر آپارتمان و خانه مدرن و جدیدی از مدل میز ناهاخوری اپن آشپزخانه استفاده می شود که حقیقتا هم کارایی بسیار بالا و مناسبی دارد. چنین میزهایی دیگر نیاز به استفاده از میزهای جاگیر 4 یا 6 نفره در خانه را از بین می برند و در نتیجه فضای بیشتری برای رفت و آمد و زندگی آسوده در خانه ایجاد می کنند. البته شاید بعضی ها فکر کنند چنین میزهایی فقط برای مصرف خود اعضای خانواده مناسب است و بدرد پذیرایی از مهمانان نمی خورد، خوب باید عرض کنم که شدیدا اشتباه می کنید، مدل هایی که در این مطلب معرفی خواهند شد، دقیقا مثال بارز با یک تیر دو نشان زدن هستند (بیشتر…)