انواع صفحه روی کابینت کورین و کوارتزی [ با ارزش خرید بالا]

 • 21 شهریور 1398
 • مهدی

وقتی می خواهید از بین انواع صفحه روی کابینت مدلی را انتخاب کنید، باید از قبل خیلی چیزها را در نظر گرفته باشید. اولین نکته مشخصا انتخاب نوع یا جنس صفحه روی کابینت است، مثلا گرانیت در حال حاضر محبوب ترین و پرفروش ترین سنگ روی کابینت است اما گرانیت رقیب تازه ای پیدا کرده به نام سنگ های کوارتز یا کورین کوارتز که هم استحکام بالاتری دارند و هم مراقبت از آنها آسان تر است. از این رو مناسب دیدم در این پست با شرح جزئیات به مزایا و معایب سنگ کورین و کوارتز بپردازم. مسلما هر شخصی با بررسی مزایا و معایت انتخابی مناسب با نیاز خود را خواهد داشت. (بیشتر…)

30 مدل لوستر آشپزخانه شیک [در سال 2019] مدرن و زیبا

 • 17 شهریور 1398
 • مهدی

یکی از ابزارهای عالی برای نورپردازی در هر محیطی بخصوص آشپزخانه و آن هم آشپزخانه کلاسیک لوسترها هستند. لوستر آشپزخانه به راحتی فضای بزرگ سقف را پر می کنند و می توانند به نقطه کانونی فضا تبدیل شوند. اما اگر لوستری با چراغ های کوچک هم اضافه کنید با این معنی نخواهد بود که شما نور کافی برای روشنایی فضا ندارید. لوستر آشپزخانه را باید متناسب با ابعاد فضای آشپزخانه انتخاب کنید. واضح است که هر چه تعدادی چراغ های لوستر بیشتر باشد و آنها نور بیشتری داشته باشند، فضای آشپزخانه نورانی تر خواهد بود بخصوص در آشپزخانه هایی که از کابینت های های گلاس استفاده می کنند این درخشندگی به سرحد خود می رسد.

امروزه استفاده از وسایل های مختلف برای زیبا کردن خانه بیشتر شده و همه اونایی که تنوع طلبن و بیشتر به زیبایی دکوراسیون داخل خانه اهمیت میدهند حتمی قبل از خرید وسایل تزئینی خوب دقت میکنند که چه چیزی و چطوری باید بخرند. انتخاب لوستر یکی از مهم ترین و زیباترین وسایل تزئینی برای زیبا کردن دکوراسیون داخل خانه است. لوستر برای بیشتر فضاهای خانه مناسب است و همچنین برای افزایش روشنایی‌ و همچنین زیبایی محیط مورد نظر خانه اهمیت بالایی دارد. اما همینطور که انتخاب لوستر مناسب باعث زیبایی محیط مورد نظر خانه میشود انتخاب نادرست ان نیز باعث شلوغ شدن خانه و افت زیبایی خانه میشود. سعی کنید در انتخاب لوستر دقت کافی داشته باشید و لوستر مناسب برای محیط مورد نظر خانه ی خود انتخاب کنید.انتخاب لوستر برای آشپزخانه باید با توجه به اندازه اشپزخانه و همچنین نوع و رنگ وسایل مورد استفاده در انجا توجه کرد نصب لوستر زیبا در اشپزخانه باعث تغیر دکوراسیون خانه وهمچنین افزایش زیبایی خانه میشود.

(بیشتر…)

 مدل کمد دیواری و شلف در اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب

 • 16 شهریور 1398
 • مهدی

آیا تابحال از خود سوال کرده اید که چرا دکوراسیون خانه هایی که در اینترنت یا مجله های معماری و منزل می بینید اینقدر مرتب و بدون کوچکترین اشتباهی بنظر میرسند؟ استفاده هوشمندانه از مدل کمد دیواری و شلف های مجتمع و پنهان شونده، می تواند پاسخ درستی برای این سوال باشد. زیرا با پنهان کردن تمام وسایل اضافی که دکوراسیون خانه را نامرتب و بهم ریخته نشان می دهند، همیشه فضایی مرتب و زیبا در خانه خود خواهید داشت. (بیشتر…)

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی و مدرن / عکس

 • 14 شهریور 1398
 • مهدی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده است. در گذشته از آشپزخانه فقط بعنوان مکان کار یاد می شد و معمولا فضایی بسته در انتهای خانه به آن اختصاص داده می شد. این مکان فقط یک اتاق ساده بود که مقدار کمی از لوازم ضروری برای پخت و پز را در خود داشت. اما آشپزخانه های امروزی شرایط کاملا متفاوتی نسبت به مدل های قدیمی پیدا کرده اند، تبدیل شدن آشپزخانه ها به فضایی باز و اپن آن هم در مرکز خانه و تمرکز زیاد در طراحی دکوراسیون داخلی آن، میزان تغییرات در نوع نگرش به آشپزخانه را در گذر زمان به وضوح نشان می دهد. همانطور که گفتیم در قدیم برای مدت زمان طولانی آشپزخانه فقط یک مکان کاملا بسته و ساده بوده است، اما در حال حاضر مردم از آشپزخانه خود برای فعالیت های خانوادگی بسیاری استفاده می کنند و بدین ترتیب آشپزخانه تبدیل به یکی از فعال ترین قسمت های منزل مسکونی شده است. (بیشتر…)

بررسی نمونه‌های ایده آل از کابینت لاکچری [در سال 2020]

 • 12 شهریور 1398
 • حسین مهدوی

کابینت نقش موثری به عنوان نقطه کانونی در آشپزخانه ایفا می‌کند. از نظم دهی آیتم‌های آشپزخانه گرفته تا دکوربندی کلیت فضا بر اساس کابینت سنجیده می‌شود. به همین خاطر، ما سعی داریم تا این مقاله را به بررسی انواع مدل‌های کابینت لاکچری در سال 2019 اختصاص بدهیم. با ما همراه باشید تا کابینت‌های ترند شده امسال را مشاهده کنیم. (بیشتر…)

قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه به شیوه ای کاربردی و زیبا

 • 11 شهریور 1398
 • مهدی

 

آشپزخانه های مدرن چیزی بیشتر از یک فضای ساده برای پخت و پز هستند. این مکان نقش زیادی در زیبایی خانه داشته و به همین خاطر باید با روش هایی مانند قفسه بندی داخل کابینت آشپزخانه، فضا را برای بنمایش گذاشتن عناصر زیبا و منحصر بفرد آماده کرد. آشپزخانه های امروزی در حال تبدیل شدن به فضایی هوشمند، کاربردی و شیک هستند بطوریکه تمام اعضای خانواده برای مدت های طولانی در آن جمع می شوند. (بیشتر…)

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها [6 طرح جدید]

 • 9 شهریور 1398
 • مهدی

بسیاری از خانه دارها وقت زیادی را صرف پیدا کردن طراحی پلان آشپزخانه مناسب با خانه مدرن خود می کنند اما در نهایت باز هم به نتیجه مطلوبی نمی رسند. حقیقت این است که تعداد بسیار کمی پلان آشپزخانه مناسب خصوصا برای خانه های مدرن و امروزی وجود دارد. پلان هایی که طراحی می شوند معمولا اشکالات بسیار متنوعی دارند که کمتر در هر آشپزخانه ای قابلیت اجرا دارند. (بیشتر…)

دکوراسیون آشپزخانه 9 متری با چیدمان [ شیک و بسیار مرتب ]

 • 9 شهریور 1398
 • مهدی

در این مطلب با چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه 9 متری آشنا خواهیم شد که سایز معمول در بیشتر خانه های امروزی و آپارتمانی است. در چنین آشپزخانه های کوچکی موردی که بیشتر از همه چیز خانه دارها را با مشکل مواجه می کند، کمبود فضای ذخیره سازی است. برای مثال در شکل زیر مشاهده می کنید که نبود فضای کافی در آَشپزخانه، باعث شده خانه دار، تمام وسایل خود را به صورت بهم ریخته بروی اپن و کانتر آشپزخانه رها کند که فضایی شبیه سمساری در آشپزخانه ایجاد کرده است. اما طراح با پذیرش این چالش، توانست با ساخت کابینت های کمتر اما بزرگتر با طراحی هوشمندانه که فضای بیشتری برای ذخیره سازی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد، تمام این کمبود فضا را جبران کرده و از بهم ریختگی آشپزخانه تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند. (بیشتر…)

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

 • 4 شهریور 1398
 • مهدی

هود یکی از عناصر مهم و کاربردی هر آشپزخانه ای است اما در کنار این کارایی، از لحاظ ظاهری و زیبایی نیز تاثیر بسیار زیادی بروی دکوراسیون خواهد گذاشت. مدل هود آشپزخانه به قدری می تواند زیبا و شکیل باشد که به نقطه کانونی دکوراسیون نیز تبدیل شود، یعنی تمامی نگاه ها را در همان بدو ورود به آشپزخانه به خود جلب کند. موردی که در آشپزخانه های آورده شده در این مطلب کاملا صدق می کند. این هود های جدید، ترکیبی بسیار عالی از کارایی و زیبایی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند طوریکه لذت آشپزی همراه با آنها چندین برابر خواهد شد. (بیشتر…)

6 اصل [کلیدی و کاربردی] در کاشی کاری مدرن

 • 31 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

کاشی کاری مدرن تحت تاثیر فاکتورهای طراحی و معماری نوین است. با وجود آنکه کاشی کاری مدرن با کاشی کاری سنتی فاصله دارد، اما، پیروی قوانین هنر و اجرا می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم به تفصیل هنر کاشی کاری مدرن، تفاوت‌های آن با کاشی کاری سنتی و نمونه‌های اجرایی آن بپردازیم. (بیشتر…)

4 [ اصل مهم ] استفاده از کاشی بین کابینتی در خانه‌های مدرن

 • 22 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

فن‌آوری به‌همراه زیبایی‌شناختی دست در دست یکدیگر خالق کاشی بین کابینتی زیبا، شگرف و خود تمیز‌شونده‌ای هستند که برای آشپزخانه‌های خانه‌های مدرن شما فضایی دلباز را به‌ارمغان آورده‌اند. آشپزخانه محلی در خانه است که می‌تواند چندین نوع کاشی مختلف، در کاربردهای مختلف داشته باشد، و همۀ آن‌ها بر زیبایی آشپزخانه شما بیافزایند. هنگام انتخاب کاشی آشپزخانه برای خانه خود، قدم اولیه چیست؟ کاشی بین کابینتی براقی که روی دیوار کار گذاشته می‌شود، مانند کاشی کف نخواهد بود. کاشی کف باید در مقابل قدم زدن مقاوم باشد، ولی به این خاصیت در کاشی بین کابینتی براق و خود تمیزشوندۀ آشپزخانه نیازی نیست. در اینجا نکاتی برای انتخاب برنامه و نوع کاشی بین کابینتی مناسب برای آشپزخانۀ شما آورده شده است.

استفاده از کاشی بین کابینتی در خانه‌های مدرن

آشپزخانه هر روز بیشتر در حال تبدیل شدن به یک اتاق خانوادگی است، زیرا افراد دوست دارند در حین انجام آشپزی  دور یکدیگر جمع شوند. این بدان معناست که بیشتر سازندگان خانه‌های مدرن و بازسازی کننده‌های آشپزخانه نه تنها باید نیازهای مطلوب را برآورده کنند، بلکه می‌توانند یک مکان تجمع زیبا ایجاد کنند. همچنین، هر یک از مشتریان از سبک‌ها و سلیقه‌های متفاوتی برخوردار هستند که می‌تواند با نتایج منحصر به فرد در آشپزخانه ها ادغام شود. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای داشته باشید که نه تنها نیازهای آشپزی شما را برطرف می‌کند، بلکه توجه میهمانان شما را نیز جلب کند، پس باید به نحوۀ انتخاب کاشی‌ بین کابینتی و کاشی کف مناسب برای آشپزخانه خود توجه جدی داشته باشید. این مسائل خاص طراحی کاشی را قبل از زمان انتخاب در نظر بگیرید تا ظاهر مورد نظر و جذاب و زیبایی را برای آشپزخانۀ خود به‌دست آورید. (بیشتر…)

کابینت ممبران بخریم یا خیر؟ [ بررسی معایب و مزایا ]

 • 6 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

کابینت ممبران؛ عنصر طراحی آشپزخانه مدولار

 

امروز به جرات می‌توان گفت، به دلیل ابعاد کوچک و فضای کم درگیر طراحی آشپزخانه مدولار شده‌ایم. طراحی-ای که بی شک قادر است با واحدهای پیش ساخته نیاز ساکنان منازل را برآورده نماید. طراحی مدولار با توجه به ویژگی عملکرد کلی محبوبیت زیادی به دست آورده است. دیزاین مدولار با استفاده از انواع متریال طبیعی و کابینت‌های متنوع طرح ریزی می‌شود. در این میان، کابینت ممبران به یکی از المان‌های اساسی طراحی مدولار آشپزخانه بدیل گشته است.

(بیشتر…)

10 ایده‌ فوق العاده دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن از طراحان بزرگ دنیا

 • 7 خرداد 1398
 • روناک محمدی

آشنایی با 10 ایده دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن

از قدیم الایام گفته‌اند آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. به همین دلیل، طراحی آشپزخانه از گذشته تا به حال دستخوش تغییرات شگرفی شده اما برخی ایده‌ها در باب دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن می‌تواند فضا را به طرز قابل توجهی زیباتر، دلبازتر و کارآمدتر جلوه دهد.

ما در این مقاله‌ قصد داریم به ایده‌های موفق دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن ارائه شده توسط طراحان بزرگ بپردازیم تا بیش از آنکه الهام بخش طراحی قلب خانه‌تان باشند، نحوه چیدمان آشپزخانه مدرن را بیاموزید.

 1. نیمکت راحتی

نخستین بار “بن اوس” توانست اهمیت دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن را با استقرار نیمکت راحتی تعریف کند. این نیمکت‌ چرم سفید با اشغال 3/1 فضا توانسته قلب خانه را به محل گردهمایی خانوادگی نیز بدیل نماید. در ادامه نیمکت به دور میز ناهارخوری گرانیت گرافیگی احاطه شده است. (بیشتر…)

34 مدل هود آشپزخانه بسیار زیبا و بی نظیر [در سال جدید]

 • 28 مرداد 1397
 • محمدرضا عباسی

استفاده از هود در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد مهم ترین کارکرد های هود کشیدن بو دود و بخاری است که هنگام آشپزی بلند میشود ویا هود با مکش خود گاز ها رطوبت وچربی هایی که در هوا پراکنده شده است را به بیرون از منزل میکشد و رطوبت را در آشپزخانه تا حد زیادی ثابت نگه میدارد و در عین حال هود باعث میشود که چربی و رطوب به دیوار هایه آشپزخانه نرسد و آشپزخانه تا مدت زمان طولانی تمیز باقی بماند و برعکس اگر هود و هواکش در آشپزخانه وصل نباشد این چربی ها به میکروب ها و  قارچ هایی تبدیل میشود و باعث بیماری افراد میشود فیلتر هود های امروزی از جنس آلومینیوم است و قابل شستشو میباشد و به راحتی میتوان آن را شست ولی جنس فیلتر های قدیمی از پشم شیشه بود و قابل شستشو نبود و باید حتما آن را عوض میکردن موتور های هود امروزی از نوع حلزونی است و علاوه بر این که قدرت زیادی دارد صدایه کمتری نیز ایجاد میکند. یکی دیگر از چیز هایی که باعث میشود که هود صدای زیادی داشته باشد تطابق خروجی هود با خروجی آشپزخانه است یعنی اگر هودی که  خروجی آن 15 باشد را در آشپزخانه ای نصب کنیم که خروجی آن10 آست باعث میشود هود صدایه زیادی از خود ایجاد کند بعضی از هود ها سنسور های حساس دارند که وقتی دود و بخار زیاد باشد به طور خودکار شروه به کار میکنند  البته ممکن اسن این سنسور ها بی دلیل روشن شوند (بیشتر…)

38 مدل میز غذا خوری بسیار زیبا و مدرن

 • 28 مرداد 1397
 • محمدرضا عباسی

خواب و خوراک یکی از مهم ترین نیاز های یک انسان است.پس حتمی یک مکانی راحت و آرام برای خواب و یک محیط دلنشین برای خوراک داشته باشید.یکی از بهترین چیزی که میتواند به شما برای داشتن یک محیط زیبا و دلنشین برای سرو غذا درست کند میز غذا خوری است. هرچقدر هم آشپزخانه ی کوچک داشته باشید باز هم یک فضایی برای قرار دادن میز غذا خوری میتوانید پیدا کنید.در قدیم برای سرو غذا روی زمین مینشستند که این به تنهایی عامل بیشتر بیماری ها مانند درد کمر و پا است. اما امروزه میز غذا خوری کمک زیادی به همه ی افراد به خصوص افراد میانسال و کهنسال کرده است. زیرا نشستن روی زمین برای سرو غذا برای این افراد کمی مشکل است که میتوانند به راحتی روی صندلی بنشینند.علاوه بر اینکه میز غذا خوری کمک زیادی به سرو راحت غذا میکند. به همه ی خانم های خانه نیز کمک بسیار زیادی میکند. کسانی که در خانه ی خود میز غذا خوری ندارند اغلب روی زمین و در اتاق پذیرایی غذا میخورند که خانم ها مجبورند سفره را در اتاق پهن کنند که جمع کردن وسایل ها نیز مشکل میشود.زمانی که مهمان دارید حتمی دنبال یک غذای بسیار خوشمزه هستید که رضایت مهمان خود را جلب کنید.اما فقط مزه و کیفیت غذا به تنهایی نمیتواند به شما کمک کند.چیدمان صحیح میز نهار خوری تاثیر بسیار زیادی در جلب توجه مهمان ها ورضایت آنها دارد. اگر میخواهید میزبان خوب و کد بانو وآشپز حرفه ای در خانه باشید حتمی غذا با کیفیت خوب و میز غذا خوری زیبا و شیک انتخاب کنید و چیدمان مناسب برای آن نیز درست کنید. (بیشتر…)

32 مدل صفحه کابینت کوارتز بسیار شیک و زیبا

 • 22 تیر 1397
 • محمدرضا عباسی

بیشتر کسانی که به فکر تغیر دکوراسیون آشپزخانه و یا تعویض بیشتر لوازم داخل آشپزخانه ی خود هستند سعی میکنند بهترین وسایل را انتخاب کنند تا هم بتوانند از کاربرد های مختلف آن استفاده کنند و هم  به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه کمک کند و همچنین عمر زیادی نیز داشته باشند.یکی از مهم ترین بخش خانه آشپزخانه است که بیشتر کارهای خانه در آنجا انجام میشود وچون بیشتر وقت خانم ها در آنجا سپری میشود. باید یک مکان شیک و زیبا باشد.آشپزخانه از وسایل های مختلفی تشکیل میشوند که هرکدام کاربرد های مختلفی دارد یکی از بهترین و مهم ترین بخش های آشپزخانه که زیبایی آن را نیز بیشتر میکند کابینت است. استفاده از کابینت ها با کیفیت بالا و زیبا و شیک تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه دارد.امروزه کابینت ها در انواع رنگ و طرح ها ساخته میشوند و از ورق های زیادی برای افزایش مقاومت و زیبایی آن استفاده میشود که یکی از بهترین ورقه ها برای ساخت یک کابینت شیک و مقاوم صفحه کابینت کوارتز است. صفحه های کوارتز از 49%کوارتز طبیعی ساخته میشوند و این باعث شده تا فوق العاده سخت و ماندگار باشند.در زمین مواد زیادی است که سختی های بسیار زیادی دارند مانند الماس و یاقوت و بعد از این ها کوارتز سخت و مقاوم است .کوارتز ها با بالاترین کیفیت ساخته میشوند.کابینت ها بدلیل درتماس بودن با آب و ضربه در آشپزخانه باید مقاوم باشند پس استفاده از صفحه های کوارتز باعث میشود تا هم کابینت شیک و زیبا با کیفیت بالا و هم یک کابینت مقاوم داشته باشید.اگر بدنبال زیبایی در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه ی خود هستید از کابینت ها با صفحه کوارتز حتمی استفاده کنید. (بیشتر…)