از صفر تا صد طراحی نمای رستوران [ 12 ایده کاربردی ]

 • 28 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

طراحی نمای رستوران یکی از مهم‌ترین مسائل به شمار می‌رود. امروز که رستوران‌دارها با چالش جذب مشتری روبرو هستند، طراحی نمای رستوران می‌تواند به امر بازاریابی آن‌ها کمک ویژه و موثری کند. ما در این مقاله قصد داریم به همه مسائل پیرامون طراحی نمای خارجی رستوران بپردازیم. این مسائل تا حدود زیادی بر روی مشتری و رستوران‌دار تاثیرگذار می‌باشند. (بیشتر…)

6 فاکتور [ مهم و کم هزینه ] در بازسازی دکوراسیون فروشگاه

 • 24 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

بازسازی دکوراسیون فروشگاه یکی از امور مهم در باب کسب و کار شناخته می‌شود. به خصوص آنکه تجارتتان قدرت بازخورد سابق را نداشته باشد و مشتریان کمتر ترجیح بدهند در فروشگاهتان حضور یابند. با این حال، بازسازی دکوراسیون فروشگاه ملزم اجرای امور کم هزینه می‌باشد. و ما قصد داریم در این مقاله به آن‌ها بپردازیم.

اهمیت بازسازی دکوراسیون فروشگاه

امروز نمی‌توان منکر رقابت شدید صاحبان مشاغل شد. گاهی اوقات فشار رقابت در تجارت به قدری افراطی و قابل توجه می‌باشد که صاحبان مشاغل به تصمیمات مبتکرانه روی می‌آورند تا باعث بهبود وضعیت کسب و کار خود شوند. در این میان، بازسازی دکوراسیون فروشگاه یکی از تصمیمات بدیعی شمرده شده که صاحبان مشاغل حاضرند ریسک اجرای آن را بپذیرند تا به فروش خود رونق بدهند. (بیشتر…)

7 راهکار برای طراحی غرفه نمایشگاهی

 • 20 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

طراحی غرفه نمایشگاهی، نه تنها باعث می شود شغل شما از بقیه مشاغل متمایز شد؛ بلکه باعث ایجاد یک احساس قوی و منحصر به فرد در مخاطبان می شود. طراحی غرفه شما باید به گونه ای باشد که از سمت مشتریان فوراً قابل تشخیص باشد و یک تصور بصری جذاب و دیدنی ایجاد کند. اولین چشم انداز همیشه برداشت های اولیه را ایجاد کرده و باعث شده غرفه شما به شلوغ ترین غرفه نمایشگاه تبدیل شود. در نتیجه هرچه بر جذابیت بصری کار کنید و خدمات جالبی را ارائه دهید؛ مشتریان بالقوه ای خواهید داشت. در این مطلب ما قصد داریم راهکارهایی را برای طراحی غرفه نمایشگاهی در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید بهترین دیدگاه از برند خود را برای مشتریان به نمایش بگذارید. (بیشتر…)

5 اصل چیدمان و دکوراسیون داروخانه

 • 31 تیر 1398
 • حسین مهدوی

اهمیت طراحی و دکوراسیون داروخانه

اگرچه امروز، طراحی و دکوراسیون داروخانه و دراگ استور دستخوش تغییرات حاصل از ترندهای دیزاین است، اما، طراحان همچنان نسبت به برخی اصول اصیل طراحی و دکوراسیون پایبند هستند. با وجود آنکه این اصول محدود به یک عنصر یا المان نیست، کماکان می‌توان نتیجه گرفت که چنین اصولی بیش از هر چیز متمرکز بر انعطاف پذیری دکوراسیون داروخانه است.

طراحی و دکوراسیون داروخانه و دراگ استور از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. به همین دلیل، بسیاری از مشتریان به محض ورود و طی مروری گذرا تصمیم می‌گیرند پای باجه پذیرش بمانند و یا آنجا را به قصد داروخانه و دراگ استوری دیگر ترک کنند. بنابراین، می‌توان گفت دکوراسیون داروخانه به طور مستقیم با امر بازاریابی ارتباط دارد. حال، ما قصد داریم به المان‌های موثر در طراحی و دکوراسیون داروخانه بپردازیم.

(بیشتر…)

دکوراسیون سالن زیبایی خود را اینگونه چیدمان کنید

 • 30 تیر 1398
 • حسین مهدوی

وقتی مبحث متحول کردن طراحی و مبله کردن یک فضا به میان می‌آید، “سنجش و تناسب” به عنوان مهم‌ترین جنبه دکوراسیون مطرح می‌گردد. شناخت عناصر زیبایی شناسی دکوراسیون سالن زیبایی و بازی با کلیت ابعاد فضا اعم از عرض، ارتفاع و وزن از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

هرگز نمی‌توان منکر این قضیه شد که طراح بدون در نظر گرفتن المان‌های زیبایی شناختی قادر به القای حس خوب از بدو ورود مشتری به سالن باشد. بنابراین، یک طراح هوشمند با توجه به مقیاس‌های زیبایی شناسی باید تمام فاکتورهای دکوراسیون سالن زیبایی را به کار گیرد. این بدان معناست که تک تک جزئیات باید بخشی از تجربه به یاد ماندنی مشتری باشند و مشتری، پیش از ترک سالن با کمال جزئیات خاطره سازی کند. (بیشتر…)

30 ایده خاص طراحی دکور آرایشگاه زنانه و مردانه

 • 4 تیر 1398
 • روناک محمدی

امروز طراحی دکور آرایشگاه دشوار است. به ویژه آنکه در هر چند قدم یک سالن زیبایی زنانه مستقر شده که به طور جدی فعالیت داشته و مشتریان خود را نیز دارد. با این حال، طراحی و دکوراسیون آرایشگاه مسئله‌ای عمومی بین سالن داران می‌باشد که باید به آن توجه نمود.

اهمیت طراحی و دکور آرایشگاه و سالن زیبایی

بسیاری از گردشگران بر این باورند که ایران به منزله جذب توریست به ارائه غذای عالی و جاذبه‌های گردشگری می‌پردازد، اما این در حالی است که روند صنعت مد و زیبایی ایران رشد چشمگیری دارد. به همین دلیل است که سالانه گردشگران زیادی سراغ این کشور را می‌گیرند تا از انواع خدمات مد و زیبایی آن بهره مند شوند. هم اکنون سالن‌های زیبایی واقع در کشور ایران ارائه دهنده یکی از ده‌ها خدمات مد و زیبایی محسوب می‌گردند. با وجود آنکه امروز سالن‌ها و آرایشگاه‌های کثیری با تفاوت‌های عمده در ایران واقع شده‌اند، تنها موضوع مشترک آن‌ها طراحی و دکور آرایشگاه‌هاست. (بیشتر…)

ایده‌های مدرن دکوراسیون و طراحی کافه + تصاویر کافه های تهران

 • 29 خرداد 1398
 • روناک محمدی

طراحی کافه یکی از فاکتورهای ظاهری نیست. طراحی کافه به طور مستقیم با امر بازاریابی کافه داران مرتبط می‌باشد. بنابراین، می‌توان حدس زد که طراحی داخلی و خارجی کافه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار باشد. ما در این مقاله به بررسی ایده‌های طراحی داخلی و خارجی کافه‌ها می‌پردازیم.

المان‌های مهم در طراحی کافه

امروز، قهوه و نوشیدنی‌های از این قبیل جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. عاشقان قهوه هر روزشان را با این نوشیدنی افتتاح می‌کنند. و وقفه‌های کوتاه بین کارشان را با این نوشیدنی می‌گذرانند. در این میان، کافه‌ها نقش موثری ایفا کرده‌اند. کافه‌ها خلاف رستوران‌ها اماکن و گذرگاه‌های سریع‌تری هستند. بسیاری از افراد پس از تعطیلات کاریشان به همراه دوستان و همکاران راهی کافه‌ها می‌شوند تا برای نوشیدن یک قهوه لحظه‌ای را در آرامش سپری کنند. اما نکته اینجاست؛ با توجه به اینکه کافه‌های امروزی تقریبا در نقطه از شهر مستقر شده‌اند، چه چیزی می‌تواند نگاه مشتریان را به خود جلب کند. ما در این مقاله قصد داریم نگاه دقیق‌تری به محوطه داخلی اماکن و طراحی کافه‌ها بیاندازیم.

در ابتدای این پست به روشها و ترندهای طراحی داخلی و دکوراسیون کافه می پردازیم و در انتها تصاویر چند مورد از دکوراسیون کافه های تهران را مشاهده میکنید.

(بیشتر…)

6 فاکتور موثر طراحی داخلی و دکوراسیون فست فود های مدرن

 • 12 خرداد 1398
 • روناک محمدی

امروزه ایده‌های زیادی برای طراحی و دکوراسیون فست فود وجود دارد اما فلسفی‌ترین ایده که پایه تمام ایده‌های دیگر شناخته شده جذب کردن مشتریان و گرسنه کردنشان تا سر حد مرگ است!

حال ما قصد داریم مهم‌ترین فاکتورهای دیزاین و دکوراسیون فست فودها را بررسی نمائیم. زیرا بر این باوریم که طراحی و دکوراسیون نقش موثری بر بازاریابی و رضایت مشتری دارد.

 • طرح‌های رنگی

آیا تا به حال درباره تئوری کچاپ – خردل شنیده‌اید؟ بسیار خب، این فلسفه طراحی در انتخاب رنگ فست فودها خلاصه شده است. ایده کچاپ – خردل بر این باور است که ترکیب دو رنگ قرمز و زرد اشتهاآور است و مشتریان را به شدت گرسنه می‌کند.

به همین دلیل، بسیاری از فست فودهای معروف از ترکیب این دو رنگ در طراحی لوگو و دکوراسیون خود استفاده نموده‌اند. شما می‌توانید این رنگ‌ها را با طرح‌های چوبی، رنگ‌های گرم، طرح‌های گرافیکی زیبا به کار ببرید. (بیشتر…)

ترندهای طراحی داخلی کافی شاپ [ باکلاس ] در سال جدید

 • 11 خرداد 1398
 • روناک محمدی

بهترین ترندهای طراحی داخلی کافی شاپ‌ها

امروزه کافی شاپ‌ها به مدرن‌ترین اماکن برای گفتگو، آسودن و ایجاد وقفه‌ای بین ساعات شلوغ شهری مطرح شده‌اند. و از آنجا که کافه‌ها جزء اماکن خدماتی به شمار رفته‌اند، قادر خواهید بود ضمن میل منوی مورد علاقه‌تان دقایق هرچند کوتاهی را بگذرانید. از این رو، کافه‌ها از جمله آرامبخش‌ترین پاتوق‌های افراد به شمار می‌روند. با این حال، عواملی وجود دارد که کافی شاپ‌ها بتوانند در انتخاب کافه دوستان پیروز شوند و تنها یکی از این عوامل طراحی داخلی کافی شاپ است.

اگرچه کافه دوستان غالبا مجذوب منوی ارائه شده توسط کافه داران می‌شوند اما نمی‌توان از خیز تاثیر محیط و فضای داخلی آن گذشت. ما در این مقاله سعی بر بهترین ترندهای طراحی داخلی کافی شاپ‌ها در سال جدید داریم. پس با ما همراه شوید! (بیشتر…)

37 مدل نورپردازی هتل بسیار شیک و منحصر به فرد

 • 16 مهر 1397
 • محمدرضا عباسی

هتل ها یکی از بهترین جاهایی هستند که همیشه و در همه جا بیشتر از سایر مهمان خانه ویا مسافر خانه ها بدرد مردم میخورند. و هم باعث افزایش توریست در شهر هایی که هتل های زیبا و بهتری دارند میشود و هم باعث کمک به صنعت گردشگری کشور میشود. معمولا وقتی کسی قصد مسافرت داشته باشد اولین کاری که میکند دنبال یک هتل شیک و زیبا میگردد.همه ی افراد بدنبال هتل های زیباهستند اما کمتر افرادی هستند که علاوه بر زیبایی هتل ها به امکانات و امنیت هتل فکر میکنند.برای همین اگر شما صاحب یک هتل  هستید. اولین چیزی که برای همه اهمیت دارد امکانات هتل است.حتمی از بهترین وسایل ها در هتل استفاده کنید.معمولا بیشتر افراد برای خواب و استراحت به هتل میروند. پس داشتن امکانات لازم برای استراحت یکی از مهم ترین بخش یک هتل است. حتمی یک دکوراسیون شیک و زیبا برای اتاق های هتل خود طراحی کنید. و استفاده از وسایل های گران اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد هیچ تاثیری در زیبایی و امکانات هتل ندارد پس حتمی به کیفیت وسایل هایی مانند تخت خواب در هتل بیشتر توجه کنید.  وقتی کسی در بیرون از خانه به خانه نگاه میکند اولین چیزی که میبیند نمای آن است و اگر نمای زیبایی داشته باشد میتواند حدس بزند که این خانه داخلش چقدر زیبا است. در هتل ها نیز مهمان ها اولین چیزی که میبینند ظاهر هتل است اگر هتل ظاهر زیبایی داشته باشد باعث میشود تا مهمان ها جذب بشوند. میتوانید در داخل و بیرون از هتل از انواع وسایل های تزئینی استفاده کنید که مهمان هارا جذب خود کند. (بیشتر…)

38 مدل دکوراسیون فروشگاه کفش بسیار شیک و بی نظیر[در سال 2019]

 • 2 مهر 1397
 • محمدرضا عباسی

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش یکی از مهم ترین بخش فروشگاه است که تاثیر بسیار زیادی در شیک و زیبا بودن فروشگاه و افزایش مشتری ها دارد. در فروشگاه کفش زیبایی بخش داخلی مغازه و شیک بودن محیط نقش بسیار زیادی در بیشتر در دید بودن محصولات و مشتری ها دارد.و امروزه برندهای بزرگ نیز بر تاثیرات دکوراسیون و طراحی داخلی بر فروش محصولات خود آگاه هستند و با ایجاد سبک های زیبا و خلاقانه در فروشگاه ها افراد بیشتری را به داخل مغازه و فروشگاه های خود جذب می کنند . دکوراسیون فروشگاه ها با هم کاملا متفاوت هستند برای مثال در فروشگاه کفش ایجاد یک فضایی شیک و مناسب برای قرار دادن کفش ها و همچنین نصب قفسه های شیک و همچنین وجود آینه و جایی برای نشستن و امتحان کردن کفش ها بدون مزاحمت و وجود کافی آیینه در فروشگاه یکی از مهم ترین چیز هایی هستن که باید حتمی رعایت شوند نصب قفسه های ام دی اف بسیار شیک و نورپردازی اطراف قفسه و قرار دادن مناسب کفش ها یکی از مهم ترین کارهایی هست که باید برای ایجاد فضایی زیبا در درکوراسیون فروشگاه انجام دهید.با ایجاد فضایی منحصر  به فرد مشتریان را بر سر ذوق آورده و تمایل را برای بیشتر ماندن در فروشگاه افزایش دهد. (بیشتر…)

38 مدل دکوراسیون بوتیک و فروشگاه لباس بسیار زیبا و بی نظیر

 • 23 شهریور 1397
 • محمدرضا عباسی

امروزه بیشترین و شلوغتین فروشگاه ها فروشگاه های لباس است. بیشتر افراد به پوشش خود اهمیت زیادی میدهند به طوری که هرروز به خرید لباس میروند پس شلوغ ترین فروشگاه ها فروشگاه لباس است.با تغیر فصل ها همه لباس های خود را تغیر میدهند. در تابستان لباس های استین کوتاه و نارک میخرند و در زمستان لباس های گرم میخرند.اگر یک فروشگاه لباس دارید میتوانید با انتخاب دکوراسیون شیک برای آن بیشترین فروش را داشته باشید. دکوراسیون فروشگاه تاثیر بسیار زیادی در فروش شما دارد. همانطور که در رستوران ها علاوه بر کیفیت غذا زیبایی دکوراسیون رستوران تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. در فروشگاه لباس هم شیک و زیبا بودن دکوراسیون لباس فروشی تاثیر زیادی در جذب مشتری و فروش شما دارد. پس علاوه بر کیفیت لباس ها به کیفیت فروشگاه و زیبایی آن بیشتر اهمیت بدهید.در بیشتر لباس فروشی ها کمی از لباس ها را در دیوار آویزان میکنند بقیه آن را در قفسه ها قرار میدهند. هرکسی که به قصد خرید به لباس فروشی برود با دیدن لباس ها میتواند برای خود لباس انتخاب کند و یا اصلا قصد خرید ندارد با دیدن لباس ها جذب آن ها شده و میخرد. پس سعی کنید دکوراسیون مغازه را طوری انتخاب کنید که همه ی لباس ها در دید مشتری ها باشد تا بتوانند به خوبی آن هارا انتخاب کنند. (بیشتر…)

25 مدل دکوراسیون ویترین فروشگاه مدرن و بسیار شیک [+عکس]

 • 7 تیر 1397
 • مهدی

بروزرسانی شده در تاریخ 97/4/7

دکوراسیون ویترین فروشگاه مهم ترین عامل در جذب مشتری به داخل فروشگاه یا نمایشگاه است. حتما هنگام پیاده روی در سطح شهر، برایتان پیش آمده که ناگهان می ایسید و به ویترین فروشگاهی خیره می شوید و حتی برای دقیقه ها همانگونه به اجناس داخل ویترین نگاه می کنید، ممکن است بعداز مدتی هم به داخل فروشگاه رفته و جنس مورد نظر خود را خریداری کنید.

این روز ها تبلیغ محصولات فروشگاه و اینکه بتوانید محصولات خود را بیشتر و بهتر به دیگران نشان دهید تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار شما دارد.ویترین مغازه بهترین و اولین چیزی که میتواند برای نشان دادن بهتر محصولات و تبلیغ محصولات شما کمک کند. پس طراحی نحوه طراحی دکوراسیون داخل ویترین مغازه از اهمیت بالایی برخوردار است.ویترین مغازه بر روی جلب مشتری و میزان فروش شما تاثیر مستقیمی دارد. چون ویترین مغازه شما اولین برخورد خریداران با مغازه ی شما است. پس باید ویترین مغازه را درست انتخاب کنید و دکوراسیون داخل ویترین مغازه را طوری طراحی کنید که باعث جلب توجه خریداران شود.و ارتباط قوی بین مشتری و مغازه ی شما برقرار کند.یک طراحی خوب و تزئین زیبای ویترین میتواند مشتری را به سمت مغازه ی شما جذب کند و یک طرح غیر استاندارد و نا مرتب با رنگبندی های نا درست میتواند عاملی برای دفع مشتری شود.طراحی دکوراسیون ویترین مغازه اگر به صورت استاندارد و با توجه به اصول های حرفه ای طراحی و تزئین دکوراسیون ویترین طراحی و پیاده سازی شود. حتمی پس از مدتی شاهد تغیرات در مراجعه مشتری ها و  افزایش فروش محصولات خواهید شد.امروزه اولین و مهمترین عنصر موفقیت در کسب و کار تبلیغ محصولات است که بیشترشرکت ها و اداره و فروشگاه ها نیز بیشتر وقت خود را برای  تبلیغ سپری میکنند. ویترین ها چون اولین برخورد مشتری ها هنگام ورود به مغازه است اولین و مهم ترین بخش یک مغازه برای افزایش مشتری و موفقیت در کسب و کار است. سعی کنید از بهترین محصولات برای قرار دادن در ویترین استفاده کنید. ویترین را همیشه تغیر دهید و مرتب نگه دارید.ما سعی میکنیم در این مطلب به شما کمک کنیم تا بتوانید یک ویترین استاندازد با رنگبندی وطرح مناسب پیاده کنید و چند عکس از ویترین های زیبا که باعث جذب مشتری میشود نیز  قرار میدهیم تا بتوانید با انتخاب درست ویترین و تبلیغ درست محصولات بتوانید یک کسب و کار موفق را راه اندازی کنید.

(بیشتر…)

40 مدل میز بار چرخدار لوکس و مدرن [ خاص ] رستوران و منزل

 • 14 خرداد 1397
 • مهدی

بروزرسانی شده در تاریخ 97/3/14

میز بار چرخدار یکی از وسایل کاربردی و فوق العاده مفید در رستوران است و حتی در منازل مسکونی نیز کاربرد زیادی دارد. انواع میز بار چرخدار در طرح های مدرن و لوکس، امروزه مورد توجه افراد زیادی از رستوران دارها گرفته تا خانه دارها قرار گرفته اند، از این رو مناسب دیدم در این مطلب به معرفی تعدادی از جدیدترین و زیباترین مدل های میز بار چرخدار بپردازم. از این فرصت استفاده کرده و به همه خانه دارها توصیه می کنم برای یک بار هم که شده این وسیله جذاب را امتحان کنید. لطفا تا پایان مطلب همراه سایت اتاق باشید.

میز بار چرخ دار یکی از مهم ترین وکاربردی ترین وسایل بسیار مفید در رستوران ها و حتی در بیشتر منازل مسکونی بزرگ نیز کاربرد زیادی دارد انواع میز های بار چرخ دار در بیشتر طرح های مدرن و لوکس و… در رستوران ها و خانه های بزرگ استفاده میشود امروزه در بیشتر رستوران ها از این میز ها استفاده میکنند در رستوران های لوکس و زیبا حتمی از این نوع میز ها برای بردن غذا ها و… به مشتری از این میز استفاده میکنند یعنی بطور کلی یکی از مهم ترین وسایل که برای یک رستوران نیاز است میز بار چرخ دار است. اما امروزه در بیشتر خانه های بزرگ نیز از این نوع میز ها استفاده میکنند چون هم باعث راحتی در بردن وسایل به سفره و یا جمع کردن میشود و همچنین میتوانید همه چیز اماده روی یک میز داشته باشید تا کارتان اسان تر باشد. اما برای خرید این نوع میز ها نیز باید به کل دکوراسیون داخل خانه ی خود توجه داشته باشید و میزی که انتخاب میکنید مناسب خانه ی شما باشد تا بعدا مشکلی بوجود نیاید.این نوع میز ها کاربرد های مختلفی دارند و بدلیل مفید بودن ان امروزه در همه ی خانه ها تقریبا از ان استفاده میکنند. خیلی ها بخاطر اینکه خانه های کوچکی دارند استفاده از میز بار چرخ دار را نادیده میگیرند اما در خانه های کوچک نیز میتوان از این میز های چرخ دار استفاده کرد هم به عنوان یک جزیره کوچک در اشپزخانه یا  زمانی که مهمان دارید میتوانید وسایل مورد نیاز را برای بردن به حیاط و… از میز بار چرخ دار استفاده کنید تا کارتان راحت شود علاوه بر ان این میز ها زیبایی های خاصی دارند ان هم میتواند باعث افزایش زیبایی  دکوراسیون داخل خانه ی شما باشد.

(بیشتر…)

30 عکس جدید صندلی انتظار چوبی مناسب ادارجات و آرایشگاه ها

 • 1 خرداد 1396
 • مهدی

 

متاسفانه بسیاری از ادارجات و شرکت های تجاری ما توجه چندانی به بخش صندلی های انتظار برای مراجعه کنندگان نمی کنند. در این قسمت با مدل های جدید صندلی انتظار چوبی بسیار شیک و مدرن آشنا خواهید شد که تضمین کننده راحتی و رضایت مشتریان شما خواهند بود. احتمالا گذرتان به سالن انتظار محیط های تجاری خورده و حتما می دانید که درصد بسیاری زیادی از ادارات و حتی آرایشگاه های مدرن ما، صندلی های نچندان راحت و نازیبا را برای اتاق های داخلی و همینطور سالن انتظار در نظر گرفته اند. (بیشتر…)

معرفی یکی از خاص ترین هتل های دنیا، قصر حبابی 1500 میلیاردی

 • 7 اسفند 1395
 • مهدی

اگر می خواهید در یکی از خاص ترین هتل های دنیا اقامت داشته و با افراد مشهور جهان مانند ماریون کوتیلارد، ریس ایفانز و پیرس برازنان رفت و آمد داشته باشید باید به هتل حبابی پیر کاردین در تپه های جنوبی کشور فرانسه سر بزنید. اقامت شبانه در این هتل چیزی نزدیک به 750 پوند برای هر نفر است که با یک ضرب و تقسیم ساده تقریبا برابر با سه میلیون و پانصد هزار تومان می شود. (بیشتر…)