بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

 • 25 مهر 1398
 • مهدی

در این مطلب قصد بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک در کشور ژاپن را داریم که با طراحی بی نظیر خود می تواند الگوی مناسبی برای بوتیک های لوکس داخلی باشد. فروشگاهی که در این مطلب با آن آشنا خواهید شد متعلق به شرکت ایتالیایی مد لباس miu miu است که به تازگی بوتیک مرکزی و اصلی خود را در شهر توکیو ژاپن احداث کرده است. طراح از صفر تا صد این بوتیک بر عهده شرکت بسیار مشهور سوئیسی herzog & de meuron بوده که یکی از پیشروان صنعت طراحی و معماری مدرن در جهان محسوب می شود. این شرکت مد ایتالیایی 23 بوتیک در سرتاسر ژاپن دارد که این مدل ساخته شده در منطقه aoyama توکیو بعنوان فروشگاه مرکزی این شرکت بحساب می آید. مساحت این بوتیک برابر با 720 مترمربع است که در نمای خارجی آن از شیشه های مات و تیره استفاده شده تا فضای داخل بوتیک را گرم تر و صمیمی تر نشان بدهد. این طراحی خارجی به جلب نگاه ها به درون این فروشگاه کمک بسیار زیادی کرده است. (بیشتر…)

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

 • 17 مهر 1398
 • حسین مهدوی

سقف کاذب نوعی از سقف است که در زیر سقف اصلی اتاق یا ساختمان ساخته می شود. سقف کاذب مغازه دارای چند مزیت است. این سقف‌ها به افزایش زیبایی سقف کمک می کنند و ساختمان را در طول زمستان گرم و در طول تابستان، خنگ نگه می دارند. این سقف می تواند منعکس کننده و بخش کننده‌ی نور باشد و نیاز به نور مصنوعی غیرضروری را کاهش دهد. (بیشتر…)

دکوراسیون کافی شاپ مدرن و شیک با طراحی عالی و مثال زدنی

 • 4 مهر 1398
 • مهدی

میل کردن قهوه در یک کافی شاپ مستقل و مخصوص سرو انواع قهوه، مزیت بزرگ و ویژه ای بحساب می آید. چنین فضایی فقط بروی کیفیت قهوه های خود تمرکز خواهد کرد. اما دکوراسیون کافی شاپ هم نقش تاثیر گذاری بروی لذت بخش تر کردن مزه یک قهوه ایفا خواهد کرد. طعم دلپذیر قهوه در چنین مکان هایی مهم ترین عامل در جذب مشتری است اما زمانی که طعم یک قهوه خوب توسط دیزاین و طراحی شیک (از مبلمان گرفته تا چیدمان وسایل قرار گرفته بروی میز) همراهی شود، لذت نوشیدن یک قهوه در چنین فضایی چندبرابر خواهد شد. (بیشتر…)

از صفر تا صد طراحی نمای رستوران [ 12 ایده کاربردی ]

 • 28 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

طراحی نمای رستوران یکی از مهم‌ترین مسائل به شمار می‌رود. امروز که رستوران‌دارها با چالش جذب مشتری روبرو هستند، طراحی نمای رستوران می‌تواند به امر بازاریابی آن‌ها کمک ویژه و موثری کند. ما در این مقاله قصد داریم به همه مسائل پیرامون طراحی نمای خارجی رستوران بپردازیم. این مسائل تا حدود زیادی بر روی مشتری و رستوران‌دار تاثیرگذار می‌باشند. (بیشتر…)

6 فاکتور [ مهم و کم هزینه ] در بازسازی دکوراسیون فروشگاه

 • 24 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

بازسازی دکوراسیون فروشگاه یکی از امور مهم در باب کسب و کار شناخته می‌شود. به خصوص آنکه تجارتتان قدرت بازخورد سابق را نداشته باشد و مشتریان کمتر ترجیح بدهند در فروشگاهتان حضور یابند. با این حال، بازسازی دکوراسیون فروشگاه ملزم اجرای امور کم هزینه می‌باشد. و ما قصد داریم در این مقاله به آن‌ها بپردازیم.

اهمیت بازسازی دکوراسیون فروشگاه

امروز نمی‌توان منکر رقابت شدید صاحبان مشاغل شد. گاهی اوقات فشار رقابت در تجارت به قدری افراطی و قابل توجه می‌باشد که صاحبان مشاغل به تصمیمات مبتکرانه روی می‌آورند تا باعث بهبود وضعیت کسب و کار خود شوند. در این میان، بازسازی دکوراسیون فروشگاه یکی از تصمیمات بدیعی شمرده شده که صاحبان مشاغل حاضرند ریسک اجرای آن را بپذیرند تا به فروش خود رونق بدهند. (بیشتر…)

7 راهکار برای طراحی غرفه نمایشگاهی

 • 20 مرداد 1398
 • حسین مهدوی

طراحی غرفه نمایشگاهی، نه تنها باعث می شود شغل شما از بقیه مشاغل متمایز شد؛ بلکه باعث ایجاد یک احساس قوی و منحصر به فرد در مخاطبان می شود. طراحی غرفه شما باید به گونه ای باشد که از سمت مشتریان فوراً قابل تشخیص باشد و یک تصور بصری جذاب و دیدنی ایجاد کند. اولین چشم انداز همیشه برداشت های اولیه را ایجاد کرده و باعث شده غرفه شما به شلوغ ترین غرفه نمایشگاه تبدیل شود. در نتیجه هرچه بر جذابیت بصری کار کنید و خدمات جالبی را ارائه دهید؛ مشتریان بالقوه ای خواهید داشت. در این مطلب ما قصد داریم راهکارهایی را برای طراحی غرفه نمایشگاهی در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید بهترین دیدگاه از برند خود را برای مشتریان به نمایش بگذارید. (بیشتر…)

5 اصل چیدمان و دکوراسیون داروخانه

 • 31 تیر 1398
 • حسین مهدوی

اهمیت طراحی و دکوراسیون داروخانه

اگرچه امروز، طراحی و دکوراسیون داروخانه و دراگ استور دستخوش تغییرات حاصل از ترندهای دیزاین است، اما، طراحان همچنان نسبت به برخی اصول اصیل طراحی و دکوراسیون پایبند هستند. با وجود آنکه این اصول محدود به یک عنصر یا المان نیست، کماکان می‌توان نتیجه گرفت که چنین اصولی بیش از هر چیز متمرکز بر انعطاف پذیری دکوراسیون داروخانه است.

طراحی و دکوراسیون داروخانه و دراگ استور از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. به همین دلیل، بسیاری از مشتریان به محض ورود و طی مروری گذرا تصمیم می‌گیرند پای باجه پذیرش بمانند و یا آنجا را به قصد داروخانه و دراگ استوری دیگر ترک کنند. بنابراین، می‌توان گفت دکوراسیون داروخانه به طور مستقیم با امر بازاریابی ارتباط دارد. حال، ما قصد داریم به المان‌های موثر در طراحی و دکوراسیون داروخانه بپردازیم.

(بیشتر…)

دکوراسیون سالن زیبایی خود را اینگونه چیدمان کنید

 • 30 تیر 1398
 • حسین مهدوی

وقتی مبحث متحول کردن طراحی و مبله کردن یک فضا به میان می‌آید، “سنجش و تناسب” به عنوان مهم‌ترین جنبه دکوراسیون مطرح می‌گردد. شناخت عناصر زیبایی شناسی دکوراسیون سالن زیبایی و بازی با کلیت ابعاد فضا اعم از عرض، ارتفاع و وزن از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

هرگز نمی‌توان منکر این قضیه شد که طراح بدون در نظر گرفتن المان‌های زیبایی شناختی قادر به القای حس خوب از بدو ورود مشتری به سالن باشد. بنابراین، یک طراح هوشمند با توجه به مقیاس‌های زیبایی شناسی باید تمام فاکتورهای دکوراسیون سالن زیبایی را به کار گیرد. این بدان معناست که تک تک جزئیات باید بخشی از تجربه به یاد ماندنی مشتری باشند و مشتری، پیش از ترک سالن با کمال جزئیات خاطره سازی کند. (بیشتر…)

30 ایده خاص طراحی دکور آرایشگاه زنانه و مردانه

 • 4 تیر 1398
 • روناک محمدی

امروز طراحی دکور آرایشگاه دشوار است. به ویژه آنکه در هر چند قدم یک سالن زیبایی زنانه مستقر شده که به طور جدی فعالیت داشته و مشتریان خود را نیز دارد. با این حال، طراحی و دکوراسیون آرایشگاه مسئله‌ای عمومی بین سالن داران می‌باشد که باید به آن توجه نمود.

اهمیت طراحی و دکور آرایشگاه و سالن زیبایی

بسیاری از گردشگران بر این باورند که ایران به منزله جذب توریست به ارائه غذای عالی و جاذبه‌های گردشگری می‌پردازد، اما این در حالی است که روند صنعت مد و زیبایی ایران رشد چشمگیری دارد. به همین دلیل است که سالانه گردشگران زیادی سراغ این کشور را می‌گیرند تا از انواع خدمات مد و زیبایی آن بهره مند شوند. هم اکنون سالن‌های زیبایی واقع در کشور ایران ارائه دهنده یکی از ده‌ها خدمات مد و زیبایی محسوب می‌گردند. با وجود آنکه امروز سالن‌ها و آرایشگاه‌های کثیری با تفاوت‌های عمده در ایران واقع شده‌اند، تنها موضوع مشترک آن‌ها طراحی و دکور آرایشگاه‌هاست. (بیشتر…)

ایده‌های مدرن دکوراسیون و طراحی کافه + تصاویر کافه های تهران

 • 29 خرداد 1398
 • روناک محمدی

طراحی کافه یکی از فاکتورهای ظاهری نیست. طراحی کافه به طور مستقیم با امر بازاریابی کافه داران مرتبط می‌باشد. بنابراین، می‌توان حدس زد که طراحی داخلی و خارجی کافه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار باشد. ما در این مقاله به بررسی ایده‌های طراحی داخلی و خارجی کافه‌ها می‌پردازیم.

المان‌های مهم در طراحی کافه

امروز، قهوه و نوشیدنی‌های از این قبیل جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. عاشقان قهوه هر روزشان را با این نوشیدنی افتتاح می‌کنند. و وقفه‌های کوتاه بین کارشان را با این نوشیدنی می‌گذرانند. در این میان، کافه‌ها نقش موثری ایفا کرده‌اند. کافه‌ها خلاف رستوران‌ها اماکن و گذرگاه‌های سریع‌تری هستند. بسیاری از افراد پس از تعطیلات کاریشان به همراه دوستان و همکاران راهی کافه‌ها می‌شوند تا برای نوشیدن یک قهوه لحظه‌ای را در آرامش سپری کنند. اما نکته اینجاست؛ با توجه به اینکه کافه‌های امروزی تقریبا در نقطه از شهر مستقر شده‌اند، چه چیزی می‌تواند نگاه مشتریان را به خود جلب کند. ما در این مقاله قصد داریم نگاه دقیق‌تری به محوطه داخلی اماکن و طراحی کافه‌ها بیاندازیم.

در ابتدای این پست به روشها و ترندهای طراحی داخلی و دکوراسیون کافه می پردازیم و در انتها تصاویر چند مورد از دکوراسیون کافه های تهران را مشاهده میکنید.

(بیشتر…)

6 فاکتور موثر طراحی داخلی و دکوراسیون فست فود های مدرن

 • 12 خرداد 1398
 • روناک محمدی

امروزه ایده‌های زیادی برای طراحی و دکوراسیون فست فود وجود دارد اما فلسفی‌ترین ایده که پایه تمام ایده‌های دیگر شناخته شده جذب کردن مشتریان و گرسنه کردنشان تا سر حد مرگ است!

حال ما قصد داریم مهم‌ترین فاکتورهای دیزاین و دکوراسیون فست فودها را بررسی نمائیم. زیرا بر این باوریم که طراحی و دکوراسیون نقش موثری بر بازاریابی و رضایت مشتری دارد.

 • طرح‌های رنگی

آیا تا به حال درباره تئوری کچاپ – خردل شنیده‌اید؟ بسیار خب، این فلسفه طراحی در انتخاب رنگ فست فودها خلاصه شده است. ایده کچاپ – خردل بر این باور است که ترکیب دو رنگ قرمز و زرد اشتهاآور است و مشتریان را به شدت گرسنه می‌کند.

به همین دلیل، بسیاری از فست فودهای معروف از ترکیب این دو رنگ در طراحی لوگو و دکوراسیون خود استفاده نموده‌اند. شما می‌توانید این رنگ‌ها را با طرح‌های چوبی، رنگ‌های گرم، طرح‌های گرافیکی زیبا به کار ببرید. (بیشتر…)

ترندهای طراحی داخلی کافی شاپ [ باکلاس ] در سال جدید

 • 11 خرداد 1398
 • روناک محمدی

بهترین ترندهای طراحی داخلی کافی شاپ‌ها

امروزه کافی شاپ‌ها به مدرن‌ترین اماکن برای گفتگو، آسودن و ایجاد وقفه‌ای بین ساعات شلوغ شهری مطرح شده‌اند. و از آنجا که کافه‌ها جزء اماکن خدماتی به شمار رفته‌اند، قادر خواهید بود ضمن میل منوی مورد علاقه‌تان دقایق هرچند کوتاهی را بگذرانید. از این رو، کافه‌ها از جمله آرامبخش‌ترین پاتوق‌های افراد به شمار می‌روند. با این حال، عواملی وجود دارد که کافی شاپ‌ها بتوانند در انتخاب کافه دوستان پیروز شوند و تنها یکی از این عوامل طراحی داخلی کافی شاپ است.

اگرچه کافه دوستان غالبا مجذوب منوی ارائه شده توسط کافه داران می‌شوند اما نمی‌توان از خیز تاثیر محیط و فضای داخلی آن گذشت. ما در این مقاله سعی بر بهترین ترندهای طراحی داخلی کافی شاپ‌ها در سال جدید داریم. پس با ما همراه شوید! (بیشتر…)

37 مدل نورپردازی هتل بسیار شیک و منحصر به فرد

 • 16 مهر 1397
 • محمدرضا عباسی

هتل ها یکی از بهترین جاهایی هستند که همیشه و در همه جا بیشتر از سایر مهمان خانه ویا مسافر خانه ها بدرد مردم میخورند. و هم باعث افزایش توریست در شهر هایی که هتل های زیبا و بهتری دارند میشود و هم باعث کمک به صنعت گردشگری کشور میشود. معمولا وقتی کسی قصد مسافرت داشته باشد اولین کاری که میکند دنبال یک هتل شیک و زیبا میگردد.همه ی افراد بدنبال هتل های زیباهستند اما کمتر افرادی هستند که علاوه بر زیبایی هتل ها به امکانات و امنیت هتل فکر میکنند.برای همین اگر شما صاحب یک هتل  هستید. اولین چیزی که برای همه اهمیت دارد امکانات هتل است.حتمی از بهترین وسایل ها در هتل استفاده کنید.معمولا بیشتر افراد برای خواب و استراحت به هتل میروند. پس داشتن امکانات لازم برای استراحت یکی از مهم ترین بخش یک هتل است. حتمی یک دکوراسیون شیک و زیبا برای اتاق های هتل خود طراحی کنید. و استفاده از وسایل های گران اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد هیچ تاثیری در زیبایی و امکانات هتل ندارد پس حتمی به کیفیت وسایل هایی مانند تخت خواب در هتل بیشتر توجه کنید.  وقتی کسی در بیرون از خانه به خانه نگاه میکند اولین چیزی که میبیند نمای آن است و اگر نمای زیبایی داشته باشد میتواند حدس بزند که این خانه داخلش چقدر زیبا است. در هتل ها نیز مهمان ها اولین چیزی که میبینند ظاهر هتل است اگر هتل ظاهر زیبایی داشته باشد باعث میشود تا مهمان ها جذب بشوند. میتوانید در داخل و بیرون از هتل از انواع وسایل های تزئینی استفاده کنید که مهمان هارا جذب خود کند. (بیشتر…)

38 مدل دکوراسیون فروشگاه کفش بسیار شیک و بی نظیر[در سال 2019]

 • 2 مهر 1397
 • محمدرضا عباسی

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش یکی از مهم ترین بخش فروشگاه است که تاثیر بسیار زیادی در شیک و زیبا بودن فروشگاه و افزایش مشتری ها دارد. در فروشگاه کفش زیبایی بخش داخلی مغازه و شیک بودن محیط نقش بسیار زیادی در بیشتر در دید بودن محصولات و مشتری ها دارد.و امروزه برندهای بزرگ نیز بر تاثیرات دکوراسیون و طراحی داخلی بر فروش محصولات خود آگاه هستند و با ایجاد سبک های زیبا و خلاقانه در فروشگاه ها افراد بیشتری را به داخل مغازه و فروشگاه های خود جذب می کنند . دکوراسیون فروشگاه ها با هم کاملا متفاوت هستند برای مثال در فروشگاه کفش ایجاد یک فضایی شیک و مناسب برای قرار دادن کفش ها و همچنین نصب قفسه های شیک و همچنین وجود آینه و جایی برای نشستن و امتحان کردن کفش ها بدون مزاحمت و وجود کافی آیینه در فروشگاه یکی از مهم ترین چیز هایی هستن که باید حتمی رعایت شوند نصب قفسه های ام دی اف بسیار شیک و نورپردازی اطراف قفسه و قرار دادن مناسب کفش ها یکی از مهم ترین کارهایی هست که باید برای ایجاد فضایی زیبا در درکوراسیون فروشگاه انجام دهید.با ایجاد فضایی منحصر  به فرد مشتریان را بر سر ذوق آورده و تمایل را برای بیشتر ماندن در فروشگاه افزایش دهد. (بیشتر…)

38 مدل دکوراسیون بوتیک و فروشگاه لباس بسیار زیبا و بی نظیر

 • 23 شهریور 1397
 • محمدرضا عباسی

امروزه بیشترین و شلوغتین فروشگاه ها فروشگاه های لباس است. بیشتر افراد به پوشش خود اهمیت زیادی میدهند به طوری که هرروز به خرید لباس میروند پس شلوغ ترین فروشگاه ها فروشگاه لباس است.با تغیر فصل ها همه لباس های خود را تغیر میدهند. در تابستان لباس های استین کوتاه و نارک میخرند و در زمستان لباس های گرم میخرند.اگر یک فروشگاه لباس دارید میتوانید با انتخاب دکوراسیون شیک برای آن بیشترین فروش را داشته باشید. دکوراسیون فروشگاه تاثیر بسیار زیادی در فروش شما دارد. همانطور که در رستوران ها علاوه بر کیفیت غذا زیبایی دکوراسیون رستوران تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. در فروشگاه لباس هم شیک و زیبا بودن دکوراسیون لباس فروشی تاثیر زیادی در جذب مشتری و فروش شما دارد. پس علاوه بر کیفیت لباس ها به کیفیت فروشگاه و زیبایی آن بیشتر اهمیت بدهید.در بیشتر لباس فروشی ها کمی از لباس ها را در دیوار آویزان میکنند بقیه آن را در قفسه ها قرار میدهند. هرکسی که به قصد خرید به لباس فروشی برود با دیدن لباس ها میتواند برای خود لباس انتخاب کند و یا اصلا قصد خرید ندارد با دیدن لباس ها جذب آن ها شده و میخرد. پس سعی کنید دکوراسیون مغازه را طوری انتخاب کنید که همه ی لباس ها در دید مشتری ها باشد تا بتوانند به خوبی آن هارا انتخاب کنند. (بیشتر…)

25 مدل دکوراسیون ویترین فروشگاه مدرن و بسیار شیک [+عکس]

 • 7 تیر 1397
 • مهدی

بروزرسانی شده در تاریخ 97/4/7

دکوراسیون ویترین فروشگاه مهم ترین عامل در جذب مشتری به داخل فروشگاه یا نمایشگاه است. حتما هنگام پیاده روی در سطح شهر، برایتان پیش آمده که ناگهان می ایسید و به ویترین فروشگاهی خیره می شوید و حتی برای دقیقه ها همانگونه به اجناس داخل ویترین نگاه می کنید، ممکن است بعداز مدتی هم به داخل فروشگاه رفته و جنس مورد نظر خود را خریداری کنید.

این روز ها تبلیغ محصولات فروشگاه و اینکه بتوانید محصولات خود را بیشتر و بهتر به دیگران نشان دهید تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار شما دارد.ویترین مغازه بهترین و اولین چیزی که میتواند برای نشان دادن بهتر محصولات و تبلیغ محصولات شما کمک کند. پس طراحی نحوه طراحی دکوراسیون داخل ویترین مغازه از اهمیت بالایی برخوردار است.ویترین مغازه بر روی جلب مشتری و میزان فروش شما تاثیر مستقیمی دارد. چون ویترین مغازه شما اولین برخورد خریداران با مغازه ی شما است. پس باید ویترین مغازه را درست انتخاب کنید و دکوراسیون داخل ویترین مغازه را طوری طراحی کنید که باعث جلب توجه خریداران شود.و ارتباط قوی بین مشتری و مغازه ی شما برقرار کند.یک طراحی خوب و تزئین زیبای ویترین میتواند مشتری را به سمت مغازه ی شما جذب کند و یک طرح غیر استاندارد و نا مرتب با رنگبندی های نا درست میتواند عاملی برای دفع مشتری شود.طراحی دکوراسیون ویترین مغازه اگر به صورت استاندارد و با توجه به اصول های حرفه ای طراحی و تزئین دکوراسیون ویترین طراحی و پیاده سازی شود. حتمی پس از مدتی شاهد تغیرات در مراجعه مشتری ها و  افزایش فروش محصولات خواهید شد.امروزه اولین و مهمترین عنصر موفقیت در کسب و کار تبلیغ محصولات است که بیشترشرکت ها و اداره و فروشگاه ها نیز بیشتر وقت خود را برای  تبلیغ سپری میکنند. ویترین ها چون اولین برخورد مشتری ها هنگام ورود به مغازه است اولین و مهم ترین بخش یک مغازه برای افزایش مشتری و موفقیت در کسب و کار است. سعی کنید از بهترین محصولات برای قرار دادن در ویترین استفاده کنید. ویترین را همیشه تغیر دهید و مرتب نگه دارید.ما سعی میکنیم در این مطلب به شما کمک کنیم تا بتوانید یک ویترین استاندازد با رنگبندی وطرح مناسب پیاده کنید و چند عکس از ویترین های زیبا که باعث جذب مشتری میشود نیز  قرار میدهیم تا بتوانید با انتخاب درست ویترین و تبلیغ درست محصولات بتوانید یک کسب و کار موفق را راه اندازی کنید.

(بیشتر…)