مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

هود یکی از عناصر مهم و کاربردی هر آشپزخانه ای است اما در کنار این کارایی، از لحاظ ظاهری و زیبایی نیز تاثیر بسیار زیادی بروی دکوراسیون خواهد گذاشت. مدل هود آشپزخانه به قدری می تواند زیبا و شکیل باشد که به نقطه کانونی دکوراسیون نیز تبدیل شود، یعنی تمامی نگاه ها را در همان بدو ورود به آشپزخانه به خود جلب کند. موردی که در آشپزخانه های آورده شده در این مطلب کاملا صدق می کند. این هود های جدید، ترکیبی بسیار عالی از کارایی و زیبایی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند طوریکه لذت آشپزی همراه با آنها چندین برابر خواهد شد.

شاید در گذشته، فقط اینکه پنجره ای کوچک یا بزرگ در آشپزخانه را در زمان پخت و پز و سرخ کردن انواع مواد غذایی باز می کردیم کافی بود اما امروزه دیگر نمی توان به آن سبک و سیاق زندگی کرد. هر آشپزخانه ای با توجه به نوع و طرح کابینت ها و همچنین رنگ آنها، یک نوع خاص و یک مدل هود آشپزخانه را می طلبد. هودها به علت مکش بسیار مناسب و تخلیه تمامی دودها و بوی غذا به بیرون، امروزه بسیار کابردی شده اند و دیگر نمی توان به شکل سال های گذشته زندگی کرد، حتی آنهایی که اعتقادی راسخ! به آن شیوه زندگی داشته اند.

چیزی که در طراحی این هودها بیش از هر چیزی خودنمایی می کند، ظاهر مدرن و فلزی آنها است که خبر از پیچیدگی و تکنولوژی پیشرفته ساخت آنها می دهد. ترکیب فلز و چوب همیشه در آشپزخانه های مدرن جواب داده است. درست همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید کابینت ها اکثرا از جنس چوب با رنگ های مختلف بوده که تکمیل کننده یک دکوراسیون زیبا و شیک هستند. برای ایجاد ایده های خلاقانه و یا حتی تعدیل فضا، می توانید در کنار هودهای فلزی با طراحی مدرن، از کابینت های کلاسیک استفاده کنید تا تضاد چشم گیری در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد شده باشد.

مدل-هود-آشپزخانه (26)

اگر گاز خود را در جزیره یا میز اپن آشپزخانه قرار داده اید در این صورت باید از هودهای مخصوص جزیره و اپن آشپزخانه استفاده کنید که نسبت به مدل های دیگر اندکی گران تر و از لحاظ سایز اندکی بزرگتر هستند. اما در مقابل ظاهر بسیار زیبایی به دکوراسیون آشپزخانه می دهند که شباهت زیادی به آشپزخانه های آشپزهای حرفه ای و معروف دارد. هودهای جزیره ای مستقیما به سقف متصل می شوند بنابراین برای نصب آنها باید فضای زیادی در آشپزخانه خود داشته باشید تا بتوانید از آنها استفاده کنید.

اما فراموش نکنید استفاده از چنین هودهای جالبی در کنار گرانتر بودن و البته شاید کمی سخت تر نصب شدن، آنچنان زیبایی و جذابیتی به آشپزخانه شما خواهند داد که فقط می بایستی ساعتها نشست و از دکوراسیونش لذت برد؛ هودی بزرگ و زیبا با فرمی جذاب، آویزان شده! از سقف که به شکلی محکم در جای خود قرار گرفته و در زمان آشپزی می توان به راحتی از آن جهت تخلیه دود و بوی مزاحم استفاده کرد، اینجاست که دقیقاً به مهم بودن وظیفه هر هود آشپزخانه پی می بریم.

مدل-هود-آشپزخانه (1)

مدل-هود-آشپزخانه (2)

مدل-هود-آشپزخانه (3)

هود آشپزخانه بدون دودکش که به نام هودهای مجتمع یا یکپارچه نیز شناخته می شوند یکی دیگر از گزینه هایی است که برای خرید پیش رو دارید. این مدل هودها کاملا داخل کابینت مخفی می شوند و به همین خاطر برای آنهایی که دوست ندارند جلوه یکدست و زیبای کابینت هایشان بهم بخورد یا اینکه فضای کمی در اختیار دارند، بهترین گزینه خواهد بود. هودهای مجتمع طوری طراحی شده اند که کاملا داخل مکان مشخص جاسازی شده و از دید پنهان می شوند. البته قدرت این هودها به اندازه هودهای جزیره ای یا دودکش دار نیست اما برای گازهای کوچک چهار شعله بسیار مفید هستند.

می توان چنین هودهای جذاب و البته جالبی را که قابلیت پنهان شدن در دل کابینت ها دارند را به واحدها و منازلی که مشکل متراژ و کوچک بودن دارند توصیه کرد. به راحتی در آشپزخانه شما جای گرفته و به خوبی وظیفه اصلی خود را برای تهویه انجام خواهند داد.

مدل-هود-آشپزخانه (6)

مدل-هود-آشپزخانه (7)

مدل-هود-آشپزخانه (8)

مدل-هود-آشپزخانه (9)

هودهای مستقل یا خودایستا یکی از مدرن ترین و جذاب ترین مدل ها نسبت به سایر گزینه ها شناخته می شوند. جالب اینجاست که هودهای مستقل نسبت به سایر مدل ها قیمت کمتری دارند بنابراین اگر قصد دارید در خرید هود صرفه جویی کنید این مدل ها بهترین گزینه برای شما خواهند بود. اما طبعا یک مشکل بزرگ اینگونه هودها قدرت پایین آنهاست که بگونه ای قیمت پایین و ارزان آنرا توجیه می کند. این هودها مستقیما به دیوار و درست بالای گاز و محل پخت و پز آشپزخانه نصب می شوند و به همین خاطر چهره ای جذاب و جالب در دکوراسیون ایجاد می کنند.

مدل-هود-آشپزخانه (10)

مدل-هود-آشپزخانه (12)

Picture5_ 031

اما مطمئنا مرسوم ترین مدل هود بین خانه دارها، هودهای دودکش دار هستند. این هودها برای آنهایی که گاز را کنار دیوار قرار می دهند و نیاز به هودی قوی و قدرتمند دارند گزینه بسیار مناسبی است. هودهای دودکش دار از یک قسمت بدنه اصلی و دودکش تشکیل شده اند که معمولا از جنس استیل ضد زنگ یا تمام شیشه هستند. اندازه بزرگ آنها باعث می شود ظاهر آنها کاملا در آشپزخانه خودنمایی کند بنابراین باید در این زمینه دقت زیادی بخرج دهید و دقیقا مدلی را انتخاب کنید که از ظاهر آن خوشتان آمده است. این هودها در اندازه های بسیار متنوعی تولید می شوند که برای گازهای چهار تا هشت شعله نیز مناسب هستند. رنگ آنها نیز بسیار متنوع و دوست داشتنی ست. تولیدکننده به خوبی و با هوشیاری تمام، رنگ های مورد استفاده در کابینت ها را بررسی و سپس رنگ مناسب برای تولید انواع مدل هود آشپزخانه را مورد استفاده قرار می دهند تا هر فردی با توجه به رنگ و طرح کابینت هایش بتواند به راحتی، هود دوست داشتنی خود را انتخاب کند.

مدل-هود-آشپزخانه (16)

مدل-هود-آشپزخانه (17)

مدل-هود-آشپزخانه (18)

مدل-هود-آشپزخانه (15)

در نهایت مدل های توکار هستند که داخل کابینت جاسازی می شوند. از جهاتی این مدل ها شباهت زیادی به هودهای مجتمع دارند اما تنها تفاوتشان این است که هودهای مجتع با یونیت کامل عرضه می شوند و از قبل باید فضای آن آماده سازی شود اما هود توکار داخل هر کابینتی با اندازه مناسب جا می شود. اگر گاز کوچکی در اختیار دارید این مدل نسبت به هود مجتمع بهتر است زیرا قیمت پایین تری دارد. این هودها تقریبا عرضی بین 52 تا 60 سانتی متر دارند بنابراین بسیار کوچک هستند و تقریبا در هر آشپزخانه کوچکی با هر اندازه ای جا می شوند.

مدل-هود-آشپزخانه (21)

مدل-هود-آشپزخانه (19)

مدل-هود-آشپزخانه (20)

در ادامه عکس های بیشتری از مدل هود آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد:

مدل-هود-آشپزخانه (4)

مدل-هود-آشپزخانه (5)

مدل-هود-آشپزخانه (13)

مدل-هود-آشپزخانه (14)

مدل-هود-آشپزخانه (22)

مدل-هود-آشپزخانه (23)

مدل-هود-آشپزخانه (24)

مدل-هود-آشپزخانه (25)

مدل-هود-آشپزخانه (26)

مدل-هود-آشپزخانه (27)

مدل-هود-آشپزخانه (28)

مدل-هود-آشپزخانه (29)

مدل-هود-آشپزخانه (31)

مدل هود آشپزخانه

مدل-هود-آشپزخانه (32)

تصاویر بیشتر:

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی

مدل هود آشپزخانه در طرح های بسیار مدرن و شیک استیل و فلزی