مدل سقف شیروانی ویلا با پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف

مدل سقف شیروانی ویلا یکی از مهم ترین قسمت های نمای خارجی یک ساختمان ویلایی است. اصولا خانه های ویلایی در شمال ایران با همین نوع سقف های شیروانی منحصر بفردشان که عمدتا پوششی سفالی دارند شناخته می شوند. در نتیجه در انتخاب نوع و رنگ پوشش سقف باید دقت زیادی بخرج داد، در غیر اینصورت نتیجه ای وحشتناک در انتظار نمای ساختمان خواهد بود. علاوه بر زیبایی سقف های شیروانی سفالی، کاربردی بسیار مهمی دارند که جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به دورن خانه است. بطور کلی در هنگام انتخاب و خرید باید به سه عامل شکل، دیزاین و رنگ پوشش سقف توجه زیادی کرد. البته قبل از اینکه در این زمینه تصمیم گیری کنید باید شرایط آب و هوایی محیط خود را هیمشه در یاد داشته باشید تا از خرابی ها و نشتی های احتمالی نم و رطوبت در آینده برحزر باشید.

آن چیزی که برای ساخت یک خانه ویلایی بسیار مهم و حیاتی ست، نه فقط دیوارهایی محکم و استوار در کنار طراحی زیبا بلکه سقفی محکم، مقاوم و بدون نفوذ آب است که می توان آن را با سقفی سفالین ایجاد کرد. بهترین مدل سقف شیروانی ویلا در بسیاری شرایط، همین پوشش های سفالی هستند زیرا هم مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و بارندگی های مکرر و طولانی مدت در مناطق مرطوب دارند و هم در برابر گرما، سرما و یخبندان هم می توانند به راحتی ماندگاری بالایی داشته باشند همچنانکه در بسیاری از ویلاهایی که هم اکنون از این نوه سقف استفاده می کنند گاهی می توان عمری بیش از 100 سال را نیز مشاهده کرد.

بهتر است کمی به تصاویر درج شده در انتهای همین مطلب توجه کنید! در تصاویر به خوبی دیده می شود که نمونه های بسیار متفاوتی از پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف در بازار موجود است، می توان هر کدام را برای سبکی خاص در معماری استفاده کرد. مدل سقف شیروانی ویلا شاید تاثیر بسیار بیشتری از طراحی دیوارها و حتی حیاط ویلا داشته باشد زیرا آنچیزی که از نمای بیرونی و از دور دیده می شود حیاط یا معماری داخلی و بیرونی نیست بلکه سقف ویلا و مقداری از دیوارهاست، در نتیجه می بایستی در انتخاب نوع پوشش بسیار دقت کرد.

در مورد شکل سفال های سقف بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که با طراحی نمای خارجی خانه شما در هارمونی کامل باشد. برای مثال اگر خانه یا ویلای شما از طراحی باشکوه کلاسیک بهره می برد باید از مدل پوشش های استفاده کنید که با این نمای باشکوه خانه را کامل کنند که این کار عمدتا توسط پوشش های سرامیکی یا بتنی به بهترین شکل ممکن انجام می شود. طرح اینگونه پوشش ها کاملا با طرح مدل های مدرن و امروزی متفاوت است که قطعا به خانه هایی با نمای کلاسیک نخواهد آمد. پوشش سقف در هر سبکی مدل های بسیار متنوعی دارد که در این زمینه می توانید با توجه به سلیقه تان آزادنه عمل کنید و هر مورد که می پسندید انتخاب کنید.

همانطور که در بالا گفتیم پوشش سقف شیروانی خانه های ویلایی علاوه بر اینکه از خانه محافظت می کنند جزئی از دکوراسیون نمای خارجی خانه نیز محسوب می شوند  بنابراین نیاز داریم آنها را رنگ بزنیم. یکی از دلایل اصلی جلب توجه پوشش های سفالی سقف خانه های ویلایی همین رنگ آنها است، قسمت مهمی که نمای خارجی خانه را زیباتر نشان خواهد داد. البته تعدادی از افراد رنگ این قسمت را با رنگ کلی نمای خارجی خانه یکسان انتخاب می کنند که در صورت مناسب بودن شرایط زیبا بنظر خواهد رسید.

همچنین رنگ بکار رفته در این پوشش های سفالی آنچنان زیباست که می تواند تمامی بارِ زیبایی ویلا را به دوش بکشد. علاوه بر این طراحی آن به شکلی ست که به صورت کاملاً محکم و منظم در کنار هم قرار می گیرند، برای کنج ها هم پوشش هایی وجود دارد که می تواند نیاز شما را رفع نماید. می توان انواع مدل سقف شیروانی ویلا و پوشش هاس سفالی را در طول و عرض های متفاوت تهیه کرد تا نصب آنها نیز زمان کمتری ببرد. در انتها تصاویری زیبا از ویلاهایی همراه با سقف شیروانی سفالی را خواهیم دید.

 roof tiles

roof-tiles-design-ideas (2)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

roof-tiles-design-ideas (3)

roof-tiles-design-ideas (4)

roof-tiles-design-ideas (5)

roof-tiles-design-ideas (6)

roof-tiles-design-ideas (7)

roof-tiles-design-ideas (8)

roof-tiles-design-ideas (9)

roof-tiles-design-ideas (10)

roof-tiles-design-ideas (11)

roof-tiles-design-ideas (12)

مدل سقف شیروانی ویلا

roof-tiles-design-ideas (13)

تصاویر بیشتر:

مدل سقف شیروانی ویلا با پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف

مدل سقف شیروانی ویلا با پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف

مدل سقف شیروانی ویلا با پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف

مدل سقف شیروانی ویلا با پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف مدل سقف شیروانی ویلا با پوشش سفالی جدید در رنگ های مختلف