مدل هایی بسیار شیک و جدید از دکوراسیون مدرن و صنعتی

امروزه تضاد در طراحی داخلی به مبحثی بسیار مهم تبدیل شده است. در این پست با تعدادی منزل مسکونی آشنا خواهیم شد که با ترکیب دکوراسیون مدرن و صنعتی، سعی در ایجاد تضادی قابل توجه و جالب کرده اند. هر کدام از خانه ها روشی کاملا متفاوت نسبت به دیگری برای خلق تضاد را بکار برده اند که نشان دهنده وجود خلاقیت بالا در این زمینه است. البته عواملی که باعث می شوند یک سبک صنعتی شود، یعنی وجود مواد خام و نمایان در دکوراسیون خانه، مانند چوب و فلز به شکل خلاقانه ای در چیدمان خانه های زیر بکار رفته است.

تفاوت سبک صنعتی با سایر سبک ها در طراحی داخلی در همین مورد است. در حالی که بسیاری از خانه ها سعی می کنند همه چیز را پشت رنگ، دیوار و سقف پوش های کاذب و گچی پنهان کنند، در سبک صنعتی چنین جزئیاتی بدون هیچگونه پوششی نمایان هستند. برای اینکه اندکی تفاوت و تعادل در فضا ایجاد شود بسیاری از طراحان توصیه می کنند این سبک را با سبک مدرن تلفیق کنید تا بهترین ویژگی های هر دو سبک را یکجا به شکلی کامل گرد هم آورید.

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (9)

دکوراسیون صنعتی امروزه به بیشتر دکوراسیون های مدرن چه در منازل مسکونی و چه مکان های عمومی وارد شده و روز به روز هم به محبوبیت آن افزوده می شود. شاید دلیل این امر، راحتی تبدیل مکان های صنعتی به مکانی برای زندگی یا کار دوباره باشد. با محدودیت فضا در شهرهای بزرگ، کارخانه ها و انباری هایی که چندین سال به حال خود رها شده و غیر قابل استفاده شده اند، چون به جزئی از بافت مرکزی شهر رسیده اند، مجددا بازسازی شده و به مکانی برای زندگی یا حتی تجارت  تبدیل می شوند. خانه زیر دقیقا چنین حکمی داشته که توسط طراحی خلاق به مکانی برای زندگی یک خانواده بزرگ تبدیل شده است.

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (1)

در طراحی صنعتی، تعریف ما از اتاق نشیمن معنای دیگری پیدا می کند. مبلمان و لوازم مختلفی هر کدام با هدفی مشخص تقریبا در همه جای فضا دیده می شوند و به همین خاطر تفکر زیادی پشت هر کدام از لوازمی که در چیدمان قرار گرفته، وجود دارد. اگرچه طراحی صنعتی خود سبکی کمینه گرا و مینمال است اما در مقایسه با سبک مدرن، فضای بیشتری برای استفاده از لوازم مختلف با رنگ های متضاد فراهم می کند مثل استفاده از فلزات براق در کنار شلف ها یا مبلمان چوبی و قدیمی در دکوراسیون اتاق نشیمن.

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (2)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (16)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

خانه زیر را می شود بنوعی بهترین نمونه برای الهام گیری در سبک طراحی صنعتی و مدرن دانست. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، عناصری فلزی مانند قلع، آلومینیوم، آهن و استیل در جای جای این خانه صنعتی بسیار شیک دیده می شوند و جالب اینکه هیچکدام از این عناصر ظاهری گلاسی و براق ندارند و در عوض از روکشی مات و غیر شفاف استفاده می کنند. مبل راحتی نشیمن سبکی کاملا مدرن دارد در حالی که هر چه به سمت آشپزخانه می رویم عناصر صنعتی و فلزی مانند صندلی های اپن تمام فلزی و میز اپن استیل بیشتر خودنمایی می کنند.

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (3)

از آنجایی که خانه های صنعتی سقفی بلند دارند، نورپردازی در آنها اهمیت بیشتری پیدا می کند. به توصیه طراحان بهترین سیستم روشنایی برای فضاهای صنعتی با سقف بلند، استفاده از لامپ های حبابی با طراحی مدرن است که توسط میله ای به صورت رشته ای به یکدیگر متصل شده اند و دقیقا روی خود سقف نصب می شوند. این سیستم روشنایی علاوه بر دکوراسیون های صنعتی، در خانه های مدرن نیز طرفداران زیادی پیدا کرده و به مد روز در طراحی داخلی بدل شده است. برای کامل شدن دکوراسیون مانند شکل زیر، سعی کنید حتما از یک یا چند لامپ زمینی بلند نیز استفاده کنید تا زمانی که نیازی به لامپ های سقفی  نیست از این لامپ شیک و هنری و استفاده کنید.

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (4)

شاید باورش سخت باشد اما میز و صندلی ناهارخوری شیکی که در زیر مشاهده می کنید از یک سمساری لوازم خانگی خریداری شده اما توسط دستانی هنرمند به مدلی کاملا بروز و زیبا تبدیل شده که هیچ اثری از کهنگی در آن دیده نمی شود اما در عوض همان حالت نوستالژی سبک های قدیمی را دارد. لامپ های سه تایی آویزان شده از سقف بلند خانه که کلاهکی فلزی دارند نیز تاکیدی بر دکوراسیون صنعتی و مدرن این خانه دارند. کارخانه ها صنعتی زیادی هستند که وسایل به ظاهر بدرد نخور خود را دور می ریزند غافل از اینکه این وسایل به آسانی قابلیت تبدیل شدن به یک کالای ارزشمند و لوکس را در خود دارند.

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (5)

در ادامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (15)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (7)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (14)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (11)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (12)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (13)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (10)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (6)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (1)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (2)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (3)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (5)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (6)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (7)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (8)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (9)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (10)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (11)

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (12)

دکوراسیون مدرن و صنعتی

دکوراسیون-مدرن-و-صنعتی (13)