خلاقیت با چوب درخت و ساخت وسایل دکوری و کاربردی برای خانه

خلاقیت با چوب درخت برای ساخت وسایل مختلف آن هم در فصل بهار که انسان ها رابطه نزدیک تری با طبیعت دارند یک کار پسندیده و محبوب نزد افراد بسیاری است. طبیعت فایده های زیادی برای ما دارد، در این مطلب می خواهم به معرفی چیزهایی بپردازم که طبیعت به صورت رایگان در اختیار ما قرار می دهد.

چوب درخت ساختار بسیار ویژه ای دارد که آنرا تبدیل به پایه اولیه بسیاری از لوازم منزل کرده است. اما خلاقیت با چوب درخت فقط به ساخت وسایل گران قیمت و لوکس ختم نمی شود، چیزهای بسیار زیادی وجود دارد که خودتان با اندکی پشتکار می توانید آنها را بسازید. چوب درخت بلوط یا درخت های مشابه مانند راش، برای ساخت وسایل دکوری و کاربردی منزل عالی هستند. در این قسمت با وسایل بسیار جالبی آشنا خواهید شد که توسط همین چوب ها ساخته می شوند. شاید در ابتدا از تنوع و خلاقیت بالای بکار رفته در ساخت این وسایل شگفت زده شوید اما واقعا وقتی ذوق و اشتیاق با پیشتکار و خلاقیت ترکیب شود دیگر نمی توان حد و مرزی برای ساخته دست بشر متصور شد.

خلاقیت-با-چوب-درخت (21)

شاخه های بلند و کوتاه چوب درخت راش و بلوط به قدری زیبا هستند که در صورت قرار گیری ساده در یک گوشه از اتاق یا جمع کردن آنها به صورت دسته کنار هم بعنوان میز تاثیر شگرفی بروی زیبایی دکوراسیون منزل می گذارد. اما یکی از ایده های جالب خلاقیت با چوب درخت، خالی کردن بدنه داخلی چوب و استفاده از پوسته باقی مانده بعنوان گلدان است. بافت پوسته درخت راش در ترکیب با نور طبیعی روز حتی چند برابر زیباتر جلوه خواهد کرد.  برای آنهایی که دنبال ظاهری شادتر هستند، می توانند براحتی بدنه چوب را رنگ کرده یا از بافت های جالب تری استفاده کنند.

خلاقیت-با-چوب-درخت (1)

خلاقیت-با-چوب-درخت (2)

خلاقیت-با-چوب-درخت (3)

خلاقیت-با-چوب-درخت (4)

خلاقیت-با-چوب-درخت (5)

خلاقیت-با-چوب-درخت (6)

خلاقیت-با-چوب-درخت (7)

عکس هایی که در زیر مشاهده می کنید نشان می دهد که چگونه با یک حرکت ساده می توان یک وسیله کاربردی و شیک با چوب درخت خلق کرد. این نگهدارنده های کارت و عکس برای قرار گیری در اتاق خواب و روی میز کار بسیار مناسب هستند. مثلا می توانید کارت تجاری محل کارتان را داخل این نگهدارنده جالب قرار دهید، همچنین برای نگهداری تقویم رومیزی یا پاکت و کارت پستال روی میز مطالعه یا پاتختی بسیار شیک جلوه خواهند کرد. ایده جالب دیگر که در عکس های بعدی نشان داده شده، استفاده از شاخه درخت بعنوان جالباسی و همینطور ستون های اطراف تخت خواب است. این روش ها نیز واقعا خلاقانه و در عین حال ساده و جالب هستند.

خلاقیت-با-چوب-درخت (8)

خلاقیت-با-چوب-درخت (9)

خلاقیت-با-چوب-درخت (10)

خلاقیت-با-چوب-درخت (11)

یکی از ایده های بسیار جالب برای خلاقیت با چوب درخت، استفاده از آنها بعنوان دیوارپوش اتاق است. همانطور که در عکس های پایین مشاهده می کنید، با استفاده از بریده های باریک چوب درخت راش و چسباندن آنها توسط چسب چوب بروی پنل های چوبی، و در نهایت قرار دادن این پنل ها بروی دیوار، یک اثر هنری در اتاق خلق شده است. برای اینکه نصب پنل های چوبی آسان باشد، بهتر است طول و عرض این پنل ها را کوتاه در نظر بگیرید و در نهایت توسط پیچ و رول پلاک به دیوار متصل کنید. حتی اگر یکی از دیوارهای اتاق تان را با چنین بافتی بپوشانید، نتیجه کار اثری بی نهایت زیبا و هنری در دکوراسیون خواهد شد.

خلاقیت-با-چوب-درخت (13)

MLA103522_09

خلاقیت-با-چوب-درخت (14)

خلاقیت-با-چوب-درخت (15)

وسیله بعدی یک میز جلو مبلی شیک است. برای ساخت این میز به 34 عدد کنده درخت راش یا بلوط هر کدام به قطر 10 سانتی متر، چسب چوب، پیچ، تخته چند لا، دوغاب و رنگ پلی اورتان نیاز دارید. ابتدا باید یک جعبه چوبی به حالت یک میز جلو مبلی ساده بسازید.

سپس هر کدام از کنده ها را کنار جبعه چوبی قرار داده و با چسب چوب به بدنه میز بچسبانید. برای محکم کاری بیشتر می توانید هر کدام از کندها را با پیچ به بدنه میز متصل کنید. سپس برای پوشاندن سطح میز باید بریده های دایره ای چوب با ضخامت 2 سانت و قطر برابر با کنده های چوبی یعنی 10 سانتی متر را بروی میز بچسبانید. البته قبل از چسباندن آنها را با کنده های چوبی کاملا هم راستا قرار بدهید تا ظاهر کار شیک شود. حال باید فضای خالی بین کنده و بریده های دایره چوبی روی سطح میز را با ملات و دوغاب پر کنید.  دیگر تمام است در نهایت باید اضافه های دوغاب را با کاردک تمیز کنید تا به ظاهر نهایی و مورد نظر برسید. سپس پایه ها را نصب کرده و تمام سطح را با رنگ پلی اورتان شفاف بپوشانید.  این رنگ خاصیت روکش محافظ و جلا دهنده دارد.

خلاقیت-با-چوب-درخت (16)

خلاقیت-با-چوب-درخت (17)

خلاقیت-با-چوب-درخت (18)

خلاقیت-با-چوب-درخت (19)

خلاقیت با چوب درخت به همینجا ختم نمی شود. دو شکل ابتدایی زیر یک لامپ رومیزی را نشان می دهد ساخت آن سریع و ساده است. ابتدا باید یک کنده درخت به اندازه دلخواه پیدا کنید، سپس با دریل سوراخ هایی درون آن حفر کنید تا جای سرپیچ ها مشخص شود. سپس از طریق یک سوئیچ سیم را از لامپ به پریز برق وصل کنید. در نهایت لامپ را به سرپیچ وصل کرده و کلید خاموش و روشن سوئیچ را بزنید. این وسیله را می توانید هر کجا می خواهید قرار بدهید حتی در اتاق نشیمن.  شکل های بعدی طرح های جالب دیگری را نشان می دهد مثل میز پاتختی که فقط با یک ورق لوله شده کاغذی و رنگ بتونه ظاهری شبیه به یک میز چوبی واقعی گرفته است.

خلاقیت-با-چوب-درخت (20)

خلاقیت-با-چوب-درخت (21)

خلاقیت-با-چوب-درخت (24)

خلاقیت-با-چوب-درخت (25)

خلاقیت-با-چوب-درخت (26)

خلاقیت-با-چوب-درخت (27)

خلاقیت-با-چوب-درخت (23)

خلاقیت-با-چوب-درخت (22)

خلاقیت-با-چوب-درخت (29)

خلاقیت-با-چوب-درخت (30)

خلاقیت-با-چوب-درخت (28)

خلاقیت با چوب درخت

خلاقیت-با-چوب-درخت (31)