مدل بالش و روتختی شیک مناسب تخت خواب های یک و دو نفره

شاید باورش سخت باشد اما پارچه هایی که برای پوشاندن تخت خواب استفاده می کنیم اگر مهم ترین نباشند یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون در مرتب نشان دادن فضای اتاق هستند. مدل بالش و روتختی نیز یکی از همین محصولات نساجی است که مرتب و شیک بودن آنها، حالت اتاق خواب را تعیین می کند. همانطور که در مطالب پیشین درباره چیدمان مرتب در خانه گفتیم، در یک اتاق خواب اگر تخت خواب مرتب باشد، تمام فضای اتاق فارغ از اینکه چقدر بهم ریخته باشد باز هم منظم و پاکیزه بنظر خواهد رسید. حال در این شرایط چند عدد بالش و کوسن و همچنین یک روتختی شیک و زیبا می تواند فضا را کاملا دگرگون کرده و لوکس نشان دهد.

اما در انتخاب بالش ها و روتختی مناسب، علاوه بر استاندارد بودن جنس و زیبایی کالا، عواملی از قبیل رنگ و چاپ آن هم بسیار مهم هستند. جالب است بدانید بهترین پارچه مورد استفاده در بالش ها و روتختی ها، پارچه های ساده، تک رنگ و بدون چاپ هستند. سفید بهترین رنگ برای این دو کالا است زیرا هم فضای اتاق را بسیار پاکیزه و مرتب نشان می دهد و هم باعث روشن شدن فضای اتاق خواب و در نتیجه بزرگ تر نشان داده شدن آن می شوند. به همین دلیل در نمونه مدل های خارجی عمدتا از رنگ سفید استفاده می شود و هیچ عامل اضافی روی آنها وجود ندارد. (مدل های جدید تخت خواب دونفره در اندازه های کوچک و بزرگ)

شاید برای عده ای این جمله کمی خنده دار باشد اما مهم بودن مدل بالش و روتختی در آن حد است که گاهی می توان تمامی وسایل اتاق خواب را با آنها سِت کرد؛ هستند خانمهای خانه دار و بسیار با سلیقه ای که به دلیل علاقه فراوان به رنگ و طرح روبالشی و روتختی خود حاضرند تمامی وسایل اتاق را با آنها سِت کنند.

رنگ دیوارها و همچنین سرامیک کف و طرح تختخواب نیز می تواند بهترین کمک برای انتخاب مدل بالش و روتختـی محبوب شما باشد. حتماً شما هم در بین دوستان و اقوام خود اتاق های زیبایی را دیده اید که تختی بزرگ و باشکوه در گوشه ای از اتاق و یا وسط آن قرار گرفته که دارای روتختی بسیار زیبا و بالشت هایی بسیار دلبرانه هستند. می توان با سِت کردن درست و اصولی روتختی، تخت، پاتختی و… با هم به یک فرم ایدئال دست یافت. مثلاً استفاده از بالش ها و روتختی رنگ روشن برای اتاق های کوچک، به زیبایی می تواند ابعاد اتاق را بزرگتر و فضای داخلی را بسیار دلباز نماید. اما استفاده از انواع مدل بالش و روتختی به رنگ های تیره در اتاق های بزرگ خواهد توانست شکیل بودن و زیبایی اینچنین فضاها را بسیار بیشتر نشان دهد.

مناسب ترین رنگ ها برای کالای خواب، رنگ های راکتیو است. این رنگ ها علاوه بر اینکه حداقل میزان حساسیت را ایجاد می کنند ماندگاری بسیار بالایی نیز دارند. یکی دیگر از عوامل مهم در چنین پارچه هایی قابلیت شست وشوی مکرر آنهاست. جالب است بدانید رنگ سفید پس از هر بار شست وشو بیش از پیش شفاف و براق می شود؛ در کنار مزایای بالا بالش ها و روتختی هایی با پارچه های سفید و باکیفیت، از قیمت پایین تری نسبت به سایر رنگ ها برخوردار هستند و در عین حال کارایی بیشتری هم ارائه می دهند.

کمی به تصاویر و عکس های زیر توجه کنید! به راحتی می توان تاثیر انتخاب صحیح رنگ، طرح و چیدمان درست بالش ها، روتختی، تخت، آباژور و دیگر عوامل در زیبایی یک اتاق خواب را مشاهده کرد. بهترین چیدمان و دکوراسیون در یک اتاق خواب، فارق از بزرگی یا کوچک بودن آن زمانی به دست خواهد آمد که تمامی عناصر موثر در زیبایی یک اتاق از جمله مدل بالش و روتختی را درست و البته مطابق با سلیقه و خواست خود انتخاب کنید.

modern-duvet-covers-and-sets-designs (9)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (10)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (11)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (1)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (2)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (3)

نکاتی مفید و جذاب برای داشتن دکوراسیون جدید و بهاری در منزل

modern-duvet-covers-and-sets-designs (4)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (5)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (6)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (7)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (8)

مدل های جدید تخت خواب تاشو در دکوراسیون اتاق های کوچک

modern-duvet-covers-and-sets-designs (12)

modern-duvet-covers-and-sets-designs (14)

مدل بالش و روتختی

modern-duvet-covers-and-sets-designs (13)

تصاویر بیشتر:

مدل بالش و روتختی شیک مناسب تخت خواب های یک و دو نفره

مدل بالش و روتختی شیک مناسب تخت خواب های یک و دو نفره

مدل بالش و روتختی شیک مناسب تخت خواب های یک و دو نفره

مدل بالش و روتختی شیک مناسب تخت خواب های یک و دو نفره

مدل بالش و روتختی شیک مناسب تخت خواب های یک و دو نفره


به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!