50 مدل عکس نمای بیرونی ساختمان ویلایی شیک و لوکس در ایران – سال جدید

وقتی صحبت از معماری می شود، همیشه بهترین و فاخرترین طرح ها را در ویلاهای خصوصی لوکس و بزرگ پیدا می کنیم، عکس نمای بیرونی ساختمان ویلایی نیز به خوبی جزئیات مهم و معماری پیشرفته چنین بناهایی را نشان می دهد که مهندسان مجری طرح، وسواس و حساسیت زیادی روی آن دارند. البته افراد کمی پیدا  می شوند که قادر به زندگی در چنین فضاهای لوکس و شیکی هستند اما خوب است از تغییرات گسترده ای که در طراحی داخلی و خارجی این بناهای لوکس افتاده اطلاعات کسب کنیم زیرا با این کار قادر خواهیم بود از جنبه های مفید آنها الهام گیری کنیم.
طرف بیرونی یک ساختمان به نمای ساختمان معروف است طراحی نمای یک ساختمان از مهم ترین بخش ساخت ساختمان است زیرا نمای ساختمان باعث زیبایی ساختمان و همچنین هماهنگی با دکوراسیون داخل ساختمان دارد نمای ساختمان علاوه بر زیبا نشان دادن یک ساختمان چون همه میتوانند ان را ببینند باعث زیبایی شهر نیز میشود نمای ساختمان چارچوبی برای طراحی سایر اجزای ساختمان است این نما علاوه بر محافظت از ساختمان و… باعث بالا رفتن ارزش مادی و جذابیت ظاهری ساختمان میشود امروزه نیز طراحان و معماران از انواع نما های بیرونی استفاده میکنند. برای همین نمای ساختمان انواع مختلفی دارد و یکی از بخش های مهم برای زیبا سازی یک ساختمان نمای ان است. برای اینکه انواع مختلفی از نما ها وجود دارد میتوانید نمای بیرونی ساختمان خود را با توجه به سلیقه ی شخصی خود انتخاب کنید میتوانید از نماهای مدرن و کلاسیک استفاده کنید. سعی کنید نمای بیرونی ساختمان را باتوجه به نمای داخلی انتخاب کنید تا نمای داخلی و بیرونی ساختمان باهم هماهنگ باشد و باعث زیبایی ساختمان شود.

ویلاهای مدرن امروزی دچار تغییرات گسترده ای شده اند. زوایای زیادی به این بناها اضافه شده و به ظاهر کلی آنها نمایی عجیب و غیر معمول داده است. شیشه معمولا در نمای این ساختمان ها نقش بسیار مهمی ایفا می کند، در کنار شیشه نیز مصالحی از قبیل، سنگ مرمر، بتن و فلز نیز به وفور دیده می شود. ترکیب تمامی این عناصر کنار یکدیگر، نمای بسیار ویژه و خاص در این ساختمان های لوکس ایجاد می کند. قیمت این ویلاها نیز درست همانند ظاهرشان، در کلاسی جدا قرار می گیرد اما همانطور که گفتیم طرح های زیبا همیشه می توانند الهام دهنده باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (8)

ویلای مدرنی که در شکل زیر مشاهده می فرمایید بنام ویلای کیانی شناخته می شود و در شهر محمد شهر کرج قرار گرفته است. مساحت این ویلا حدود 500 متر مربع است و در سال 1389 توسط دو طراح هوشمند و خلاق ایرانی به نام های ماکان رحمانیان و کامران هیراتی طراحی و اجرا شده است. نمای این ویلا به سبک مدرن و صنعتی طراحی شده زیرا در نمای ویلا، بتن و شیشه که نمایانگر سبک صنعتی هستند کاملا خودنمایی می کند. البته از فضای 500 متری زمین ویلا، 150 مترش به حیاط سرسبز اختصاص داده شده و به همین خاطر با استفاده از پنل های شیشه ای سرتاسری، سعی شده محیط داخل و خارج ارتباط و پیوستگی خود را با یکدیگر حفظ کنند.

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (2)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (5)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (6)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (7)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (18)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (3)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (4)

از مرکز ایران به غرب میایم تا به ویلای بسیار زیبای شمس در نزدیکی شهر ساوه در فاصله 70 کیلومتری تهران  برسیم. این ویلا در زمین 6000 متری واقع در روستای کوشک شهر ساوه بنا شده اما مساحت خود سازه برابر با 450 متر مربع است. صاحب این ویلا یک ژورنالیست و روزنامه نگار است که خواستار خانه ای ویلایی در نزدیکی زمین خانوادگی خودشان بود. هدف طراحی همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید، سازه ای با نمای مدرن بود که بازتاب کننده هویت ایران باشد. روستای کوشک آب و هوایی گرم و خشک دارد به همین خاطر بنا به نیاز مالک، می بایست نقش یک خانه ویلایی تابستانه را به بهترین شکل ممکن آن هم با فضاهای باز زیاد اجرا میکرد که در این کار کاملا موفق شده است.

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (9)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (17)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (11)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (16)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (12)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (13)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (10)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (14)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (15)

از غرب به شمال کشور میایم تا با ویلای بسیار جالب درویش آباد واقع در استان مازندران آشنا شویم. این ویلا با نمای بسیار جالبش مورد توجه بسیاری از سایت ها و ژورنال های اینترنتی قرار گرفت در حالی که چیزی نزدیک به 6 سال از اجرای این طرح می گذرد اما بازهم جذابیت خود را حفظ کرده است. ویلا مکعبی درویش آباد مساحتی برابر با 240 متر مربع دارد و به بهترین شکل ممکن، سبک طراحی سنتی و کلاسیک ایرانی را با جنبه های معماری مدرن تلفیق کرده است، نمای مدرنی که توسط مصالح و ابزار سنتی و کلاسیک ایرانی ساخته شده است.

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (36)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (26)

ویلای بسیار شیک و مدرن زیر در شهر زیتون واقع در 10 کیلومتری شهر تاریخی اصفهان قرار دارد و در سال 1394 پروژه ساخت آن به اتمام رسید. مساحت ویلا حدود 420 متر مربع بوده و توسط دو معمار مجرب ایرانی به نام های الهام گرامی زاده و احسان حسینی طراحی شده است. همانطور که مشخص است نمای این ویلا در قسمت جلویی یک نمای ساده و مدرن با بافت های متفاوت است در حالی که قسمت پشت نمای بسیار پیچیده تری را نشان می دهد. جالب است بدانید این ویلا برای یک فیزیکدان ساخته شده و در سال 94 در رتبه دوم بهترین پروژه ساختمان مسکونی ایران قرار گرفت.

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (27)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (28)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (29)

ویلای مکعبی زیر یکی از زیباترین و در عین حال پیچیده ترین نماهای طراحی شده در داخل کشور می باشد، این ویلا در سال 92 و توسط تیم طراحی علیرضا تغابنی، از معماران مشهور و بنام ایران است. منطقه ای که ویلا در آن ساخته شده در روستای کردان، یکی از مناطق خوش آب و هوای نزدیک تهران است و در استان البرز قرار گرفته. نمای پیچیده این ساختمان در ابتدا بصورت نیمه کار به دلیل ناراضی بودن مالک رها شد و بعداز انتخاب تیم طراحی جدید چالشی سخت تر برای آنها بوجود آمد چرا که با اسکلت ساختمانی نیمه کاره روبرو بودند و به همین خاطر باید طرح خود را براساس همان طرح قبلی می ساختند که در نهایت منجر به این نمای پیچیده و جالب شد.

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (32)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (30)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (35)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (33)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (31)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (34)

و در ادامه با سایر نماهای جالب ویلاهای مدرن آشنا خواهید شد:

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (19)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (20)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (21)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (22)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (23)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (24)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (25)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (41)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (40)

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (39)

عکس نمای بیرونی ساختمان

عکس-نمای-بیرونی-ساختمان (38)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
50 مدل عکس نمای بیرونی ساختمان ویلایی شیک و لوکس در ایران – سال جدید
4.8 (95.92%) 49 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*