مدل های جدید رویه کابینت استیل مناسب آشپزخانه های صنعتی

در بین تمامی مدل ها و موادی که برای صفحه روی کابینت انتخاب می شوند، بدون شک مدرن ترین و کاربردی ترین مدل، رویه کابینت استیل ضد زنگ یا همان استینلس استیل است. استیل به خودی خود ماده ای بسیار زیبا، کاربردی و بصرفه است به همین خاطر بسیاری از آشپزخانه های حرفه ای در سرتاسر جهان از این ماده برای پوشش صفحه روی کابینت خود استفاده می کنند. البته حتما نباید یک آشپز حرفه ای باشید تا از استیل استفاده کنید، دلیل های زیادی وجود دارد که در آشپزخانه های معمولی و خانگی هم از این ماده زیبا استفاده شود. در این مطلب می خواهم به بررسی همین دلایل بهمراه عکس هایی از مدل های جدید بپردازم.

درست مانند پستی که چند روز پیش درباره کانترهای سنگ مرمر منتشر کردم، اجازه بدهید ابتدا کمی به معرفی استیل بپردازم. استیل یا فولاد ضد رنگ نوعی آلیاژ آهن با کربن 2.1 درصد است که حاوی حداقل 10.5 درصد فلز کروم نیز می باشد. عنصر کروم، استیل را در برابر زنگ ضدگی و خوردگی محافظت می کند. استیل ضد رنگ دارای نوعی درجه بندی است که مشخص می کند چه مقدار ترکیبات دیگر در آن بکار رفته است.

رویه-کابینت-استیل (4)

معمول ترین نوعی استیل ضد زنگی که استفاده می شود، استیل 304 است. این استیل به نام آستنیت استیل یا استیل مناسب مواد غذایی نیز شناخته می شود زیرا تماس مستقیم آن با مواد غذایی ایمن بوده و خطری برای سلامتی ندارد. این مدل خاص از استیل بخاطر وجود مقادیر بالایی از عنصر کروم و نیکل در برابر حرارت، زنگ و لکه نیز کاملا مقاوم است. شکل هایی که در زیر مشاهده می کنید همگی از این مدل بخصوص استیل که بالاترین کیفیت را هم دارد ساخته شده اند.

رویه-کابینت-استیل (1)

رویه-کابینت-استیل (2)

رویه-کابینت-استیل (3)

رویه-کابینت-استیل (5)

رویه-کابینت-استیل (6)

خوب است حالا که با خصوصیات استیل آشنا شدید، مزایا و معایب آنرا نیز بدانید. رویه کابینت استیل تقریبا در هر آشپزخانه حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد و بعلاوه بهترین انتخاب برای آشپزخانه مدرن منازل مسکونی نیز شناخته می شود. استحکام بدون شک مهم ترین ویژگی رویه کابینت استیل است. در بین تمامی گزینه های دیگر به قول معروف سخت جان تر بوده و خصوصا برای خانواده های پرجمعیت بسیار عالی خواهد بود. مورد مثبت بعدی ضد حریق بودن استیل است. ترکیب استیل طوری است که دربرابر حرارت های بسیار زیاد هم بدون کوچکترین مشکلی دوام می آورد.

رویه-کابینت-استیل (7)

رویه-کابینت-استیل (8)

رویه-کابینت-استیل (9)

رویه-کابینت-استیل (10)

رویه-کابینت-استیل (11)

ضد رنگی که اسمش روی خود استیل هست و نیاز به معرفی ندارد. اما مورد مهم بعدی ضد لک بودن استیل است برخلاف روکابینتی های سنگی مانند مرمر و گرانیت، استیل دربرابر مواد غذایی استیل مانند لیمو و گوجه فرنگی و روغن ها مقاوم بوده و اصلا لکی بخود نمی گیرد. رویه کابینت اسیتل برخلاف مدل های سنگی، مرمری، گرانیتی و چوبی نیاز به هیچگونه روکش و لایه محافظی ندارد. بنابراین هزینه نگهداری آنها نیز بسیار پایین خواهد بود. عوملی دیگری از قبیل دوست دار محیط زیست بودن، قیمت کم و نصب آسان از دیگر مزایای مهم این ماده شگفت انگیز هستند.

رویه-کابینت-استیل (12)

رویه-کابینت-استیل (13)

رویه-کابینت-استیل (14)

رویه-کابینت-استیل (15)

رویه-کابینت-استیل (16)

اما رویه کابینت استیل معایبی اندک هم دارد. درست مانند سایر روکابینتی ها، استیل نیز خط و خش بر میدارد، از آنجایی که سطح استیل براق است، بسیاری از این خط و خش ها دیده نمی شوند، اما به مرور زمان هرچه تعداد این خش ها بیشتر شود، ظاهر استیل نیز دچار تغییر می شود و آنرا درخشندگی اولیه را از دست می دهد. مورد بعدی صدمه دیدن استیل در برخورد محکم با چاقو است، بنابراین باید در استفاده از این وسیله حسابی دقت کنید. مورد آخر صدایی است که در کار با رویه های استیل در آشپزخانه به اطراف پخش می شود. طبیعی است که استیل بخاطر جنسش، سروصدای بیشتری در هنگام کار و پخت و پز ایجاد می کند.

رویه-کابینت-استیل (12)

رویه-کابینت-استیل (13)

رویه-کابینت-استیل (14)

رویه-کابینت-استیل (15)

رویه-کابینت-استیل (16)

رویه-کابینت-استیل (17)

بخاطر براق بودن سطح استیل، تعمیرات و نگهداری آز ان بسیار آسان است. اما روکابینتی های استیل نیز شکل های متفاوتی دارند برای مثال مدل های آنتیک، مات یا صیقلی و پولیش خورده که سطحی آینه ای و جلا خورده دارند نیز در بازار قابل خرید هستند. البته هر چه استیی که انتخاب می کنید براق تر باشد، لکه های دست و اثر انگشت بیشتر خود را نشان می دهد. در مورد قیمت اسیتل باید بگویم که در شرایط میانه قرار دارد، به این معنی که نه خیلی گران است و نه خیلی ارزان، اما تمامی مدل هایش در زمره اجناس باکیفیت و باکلاس قرار می گیرند.

رویه-کابینت-استیل (18)

رویه-کابینت-استیل (19)

رویه-کابینت-استیل (20)

رویه-کابینت-استیل (21)

رویه-کابینت-استیل (22)

رویه-کابینت-استیل (23)

رویه-کابینت-استیل (24)

رویه کابینت استیل

رویه-کابینت-استیل (25)