40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

به روز شده در تاریخ 98/1/3

برای طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و کاربردی می توان از سبک ها و روش های متنوعی استفاده کرد. حتی ترکیب سبک هایی مثل ویمزیکال و مدرن با رنگ های شاد و جذاب باعث ایجاد ظاهری پیچیده و در عین حال صمیمی و دوست داشتنی در اتاق خواب می شوند. در این پست با نمونه هایی آشنا خواهید شد که راهکارهایی متفاوت برای تزیین اتاق خواب دخترانه معرفی می کنند، حتی آنهایی که به رنگ های عموما دخترانه مانند صورتی و بنفش علاقه ندارند، در این پست با اتاق های دخترانه سرد و خنک نیز روبرو خواهند شد. بالاخره همه دخترها مثل هم نیستند و برخی رنگ های مردانه را بیشتر می پسندند.

در مطالب پیشین بارها در مورد اهمیت دیزاین اتاق خواب صحبت کردم، همه می دانیم که اتاق خواب یک فضای خصوصی است و از آنجایی که به ما احساس مالکیت تمام می دهد، باید آنرا مطابق با سلیقه، شخصیت و نظر شخصی خودمان طراحی و تزیین کنیم. برای اتاق های دخترانه شاید کار تزیین و شخصی سازی چالش برانگیز باشد چرا که بیشتر با رنگ های گرم و قوی مثل صورتی، سبز و زرد و بنفش روبرو هستیم که باید با احتیاط از آنها استفاده کرد. البته دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک حتما نباید از این رنگ ها استفاده کند، خیلی از اتاق های دخترانه با رنگ های سرد و تیره مانند خاکستری، طوسی و آبی تزیین می شوند.

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (18)

ابتدا با یک اتاق خواب فوق العاده شاد و پر از رنگ های جذاب و پرانرژی شروع می کنیم که منبع بسیار خوبی برای ایده گیری و الهام است. برای دختر خانوم های نوجوان باید بیشتر به دنبال طرح های کمتر جذاب و زننده و بیشتر سلطنتی و مجلل رفت. مثلا استفاده از لوسترهای لوکس کلاسیک در مرکز سقف یا میز تحریر بزرگ و جادار بهمراه صندلی مدرن و ساده بخوبی فضایی لوکس و متعادل را در اتاق خواب ایجاد خواهد کرد. همانطور که مشاهده می کنید در جای جای اتاق از قالیچه گرفته تا نواز ابزار سقف، از رنگ های متفاوت استفاده شده است.

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (1)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (2)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (3)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (4)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (5)

نحوه استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و مدرن نیازمند بررسی دقیق طرح های مشابهی است که با دقت و جزئیات کامل طراحی شده اند. شکل های زیر یکی از همین اتاق خواب ها را نشان می دهد که با رنگ صورتی و سفید به سبک دکوراسیون اتاق های پاریسی تزیین شده است. مشاهده می کنید که فقط یکی از دیوارها به رنگ صورتی است و باقی دیوارها و همینطور سقف یکدست سفید هستند، اما به هوشمندی تمام، رنگ صورتی به صورت جزئی در دکوراسیون اتاق تکرار شده است. مثلا بالش روی تخت، ساعت کنار تخت خواب، لباس آویزان شده و کوسن روی صندلی میز همگی صورتی انتخاب شده اند.

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (6)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (7)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (8)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (9)

شاید فکر کنید در اتاق خواب های کوچک نمی شود از رنگی قوی و شاد مانند صورتی استفاده کرد اما همانطور که در مدل زیر مشاهده می کنید اینکار حتی در اتاق خواب های خیلی کوچک نیز شدنی است. هنگام استفاده از رنگ های شاد و قوی در فضاهای کوچک باید به مقدار زیادی از رنگ های خنثی و سرد مانند خاکستری استفاده کنید. در اینجا هم رنگ صورتی فقط در تخت خواب، فرش کف اتاق و پرده ها آورده شده و باقی محیط یا به رنگ سفید است یا خاکستری، البته چوب هم در کنار صورتی فضای اتاق را گرم و دنج نشان می دهد.

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (10)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (11)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (12)

در بالا گفتیم که برای داشتن یک دکوراسیون دخترانه شیک حتما نیازی نیست از رنگ های شاد و عموما دخترانه استفاده کنید. اتاق خواب های دخترانه هم می توانند با رنگ های سرد مانند خاکستری و طوسی تزیین شوند. حتی در اتاق خواب کودک دختر هم ترکیب های تیره با خاکستری و سفید و مقدار خیلی کمی رنگ صورتی کاملا مناسب بچه ها خواهد بود. درست مانند روش بالا، رنگ صورتی یا رنگ های گرم دیگر را می توانید توسط دکوری ها یا روتختی و بالش و کوسن به دکوراسیون اتاق خواب وارد کنید.

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (13)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (14)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (15)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (16)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (17)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (19)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (20)

متاسفانه در بسیاری از اتاق های بچه ها و نوجوانان خبری از گیاهان سرسبز طبیعی نیست، نمی دانم چه طرز فکری باعث شده از گیاهان گلدانی زیبا فقط در اتاق خواب بزرگسالان یا نشیمن و پذیرایی استفاده شود و باقی اتاق ها از قلم  می افتند. گیاه فضای اتاق را بسیار لطیف تر نشان داده و برای سلامتی کودک نیز مفید هستند چرا که هوای آلوده را تصفیه می کنند. اگر دکوراسیون اتاق خواب مدرن است، حتما چند عدد گیاه سبز و تازه در اتاق قرار بدهید چرا که در فضاهای مدرن گیاهان خیلی زیباتر خود را نشان می دهند.

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (21)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (22)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (23)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (24)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (25)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (26)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (27)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (28)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (29)

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (30)

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک

دکوراسیون-اتاق-خواب-دخترانه-شیک (31)

چند تصویر شیک دیگر از دکوراسیون اتاق خواب دختر جوان

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

 

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

 

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

 

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

 

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

 

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک

 

40 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان شیک