نحوه ساخت تابلو سه بعدی برجسته تزیینی برای دکوراسیون خانه

 

استفاده از تابلو سه بعدی برجسته در دکوراسیون خانه، امروزه تبدیل به یک مد همه پسند و پرطرفدار شده که افراد بسیاری را به خود جذب می کند.  تابلوهای سه بعدی را می شود به روش های بسیار مختلفی ساخت، حتی برای آنهایی که وقت و حوصله زیادی ندارند هم درست کردن چنین تابلوهایی بسیار ساده و آسان خواهد بود. در این مطلب با یک روش ساده و سریع برای ساخت تابلو سه بعدی با طرح گل آشنا خواهید شد.

مدلی که در ادامه مشاهده خواهید کرد اندکی با مدل های موجود در سایر سایت ها تفاوت دارد چرا که این طرح یک طرح کاملا خلاقانه و بدون کپی برداری از طرح های دیگر است. بسیاری از پروژه های ساخت تابلو گل در اینترنت، از بوم های نقاشی 3 بعدی استفاده می کنند ولی در اینجا برای اینکه هزینه ها را اندکی کاهش بدهیم از بوم نقاشی معمولی 20 در 30 استفاده می کنیم. البته اندازه ها کاملا به خودتان بستگی دارد اگر تابلو و شکلی بزرگتر می خواهید خوب طبیعتا باید اندازه ها را بزرگ تر بگیرید. همچنین برای اینکه طرح مان کاملا برجسته بنظر بیاید از گلدانی ساخته شده با نی کاغذی و فوم استفاده خواهیم کرد. در ادامه به معرفی لوازم مورد نیاز برای ساخت تابلو سه بعدی برجسته خواهم پرداخت.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (22)

همانطور که در بالا گفتم طریقه ساخت تابلو سه بعدی برجسته بسیار آسان است. موادی که نیاز دارید عبارتند از : بوم نقاشی، چند عدد نی کاغذی، فوم (فوم برد یا فوم کاردستی)، گل و برگ مصنوعی، قیچی، دستمال کاغذی و چسب حرارتی است. شکل های زیر تمامی این لوازم را به وضوح نشان می دهد البته قیچی و چسب حرارتی در عکس زیر وجود ندارند.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (2)

قدم اول: ابتدا باید فوم را به اندازه 2.5 سانت عرض و 14 سانت طول ببرید. سپس این فوم بریده را به صورت کمانی به انتهای بوم نقاشی با استفاده از چسب حرارتی بچسبانید. وقتی فوم کامل به بوم چسبید، تکه ای فوم را به حالتی نیم دایره طوری که محیط آن با محیط فوم کمانی برابر باشد ببرید و زیر فوم کمانی نصب کنید. با این کار پایین گلدان شما کامل می شود. مانند شکل زیر که بوضوح مشخص است.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (3)

قدم دوم: تکه ای دیگر از فوم را به همان اندازه فوم اولی ببرید و 15 سانت بالاتر از فوم پایینی که همان پایین گلدان ما محسوب می شود بچسبایند. بعداز چسباندن این دو فوم، شکل پایین ایجاد خواهد شد که بالا و پایین گلدان را تشکیل می دهند.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (4)

قدم سوم: نی های کاغذی ها را دور دو کمانی که در بالا نصب کرده اید با چسب بچسبانید. حواستان باشد که اضافی نی ها را با قیچی ببرید تا دقیقا هم سطح با قسمت پایینی و بالایی گلدان باشند.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (5)

قدم چهارم: این مرحله انتخابی است صرفا انجام دادنش برای آنهایی که می خواهند گل ها ظاهری پُرتر داشته باشند مناسب است. برای این که باید مقداری دستمال کاغذی را درست وسط بوم نقاشی بچسبانید. با این کار پلتفرم کوچکی ایجاد شده که بین گل های مصنوعی و بوم نقوشی فاصله می اندازد و در نتیجه تابلوی ما  برجسته تر دیده می شود.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (6)

خوب تقریبا کار ساخت تابلو سه بعدی برجسته تمام شده است. در آخرین مرحله باید گل های مصنوعی خود را به بوم نقاشی بچسبانید. در این مرحله آزادید هر طور که می خواهید گل ها را بچسبانید فقط برگ ها را فراموش نکنید و لابلای هر چندتا گل تعدادی هم برگ قرار بدهید. برگ ها تمام فضای خالی را پر می کنند و ظاهری جذاب تر به گلدان مصنوعی می دهند. بنابراین حتما آنها را در طرحتان وارد کنید.

تابلو-سه-بعدی-برجسته (7)

همانطور که در بالا اشاره کردم راه های زیادی برای ساخت تابلو سه بعدی برجسته با طرح های متفاوت بغیر از گل وجود دارد. بعلاوه می توانید برای کارهای زیادی نیز از آنها استفاده کنید مثلا برای تزیین جشن عروسی یا بعنوان هدیه در روز مادر و روز زن. می توان این گل ها را به دوستی هدیه داد که قادر به نگهداری از گل های زنده و طبیعی نیست. به هر صورت مطمئنم داشتن چنین تابلوهایی برای هر کسی لذت بخش است.

در ادامه مدل های دیگر تابلو سه بعدی را مشاهده می فرمایید:

تابلو-سه-بعدی-برجسته (8)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (9)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (10)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (11)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (12)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (13)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (14)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (15)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (16)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (17)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (18)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (19)

تابلو-سه-بعدی-برجسته (20)

تابلو سه بعدی برجسته

تابلو-سه-بعدی-برجسته (21)