انواع صفحه روی کابینت کورین و کوارتزی [ با ارزش خرید بالا]

وقتی می خواهید از بین انواع صفحه روی کابینت مدلی را انتخاب کنید، باید از قبل خیلی چیزها را در نظر گرفته باشید. اولین نکته مشخصا انتخاب نوع یا جنس صفحه روی کابینت است، مثلا گرانیت در حال حاضر محبوب ترین و پرفروش ترین سنگ روی کابینت است اما گرانیت رقیب تازه ای پیدا کرده به نام سنگ های کوارتز یا کورین کوارتز که هم استحکام بالاتری دارند و هم مراقبت از آنها آسان تر است. از این رو مناسب دیدم در این پست با شرح جزئیات به مزایا و معایب سنگ کورین و کوارتز بپردازم. مسلما هر شخصی با بررسی مزایا و معایت انتخابی مناسب با نیاز خود را خواهد داشت.

سنگ های کورین کوارتزی از لحاظ زیبایی و استحکام بهترین هستند. حتماً شما هم با دردسرهای زیادی در زمان خرید، نصب، استفاده و نگهداری از انواع صفحه روی کابینت دست و پنجه نرم کرده اید و همیشه در این فکر بوده اید که آیا ممکن است سنگ و صفحه ای به بازار وارد شود که اینگونه گرفتاری ها را تا حد زیادی مرتفع نماید؟! شاید سنگ های کورین کوارتزی همان حلقه گمشده این ماجرا باشند که مدتی ست وارد بازار شده اند.

انواع صفحه روی کابینت کورین و کوارتزی  [ با ارزش خرید بالا]

انواع صفحه روی کابینت کورین و کوارتزی  [ با ارزش خرید بالا]

انواع صفحه روی کابینت کورین و کوارتزی  [ با ارزش خرید بالا]

انواع صفحه روی کابینت کورین و کوارتزی  [ با ارزش خرید بالا]

  این سنگ، مصنوعی و دست ساز بوده و تنوع بسیار زیادی در نوع رنگ، بافت و شکل دارند. سنگ های کوارتزی حس و حالی بسیار لوکس به آشپزخانه می دهند که توسط هر کسی با هر سلیقه ای کاملا قابل لمس است. به همین خاطر به افرادی که قصد بازسازی دکوراسیون آشپزخانه خود را دارند توصیه می کنیم توجه ویژه ای به سنگ های کورین کوارتزی داشته باشند.  از لحاظ قیمتی سنگ کورین دانه ریز برای هر متر مربع را می شود با 380 تومان خریداری کرد. نمونه های دانه متوسط و دانه درشت نیز به ترتیب قیمتی حدود 430 تا 500 هزارتومان برای هر متر مربع دارند.

انواع-صفحه-روی-کابینت (1)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

انواع صفحه روی کابینت کوارتزی توسط دست ساخته می شوند و به همین خاطر مانند گرانیت و مرمر طبیعی نیستند. همچنین تنوع بسیار زیاد آنها در رنگ و شکل ظاهری نسبت به گرانیت و مرمر نیز همین دست ساز بودن آنهاست. کوارتز در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و حتی در قسمت سینک ظرفشویی هم می شود از آن استفاده کرد. بسیاری از آزمایشگاهها و همچنین محققین هم مانند شما سالها در پی راه حلی برای حل مشکلات متعدد صفحه روی کابینت بودند تا هم بتوان چیزی شبیه به سنگ های طبیعی تولید کرد که مقاومت بالایی در مورد ضربه، خط و خش و… داشته باشد و هم مراقبت نسبتاً کمتری در مقایسه به آنها نیاز داشته باشد؛ سنگ کورین نتیجه همین تحقیق و پژوهش هاست که انصافاً بسیار هم خود جواب داده و جای خود را در بین مصرف کنندگان به خوبی باز کرده است.

انواع-صفحه-روی-کابینت (2)

انواع-صفحه-روی-کابینت (3)

انواع-صفحه-روی-کابینت (4)

انواع-صفحه-روی-کابینت (5)

اولین نکته منفی که باید به آن اشاره کرد قابل مشاهده بودن درزها در سنگ های کوارتزی است. بخاطر نوع پروسس این سنگها، درز بین صفحات چسبانده شده کوارتزی مشخص است. مثلا اگر سنگ را برای ردیف طولانی چند عدد کابینت قرار بدهید، درز بین تکه های وصل شده صفحه های کوارتزی کاملا مشخص و در دید است. از آنجایی که صفحه های کوارتزی در سایزی مشخص تولید می شوند، نمی توان به صورت یک تکه برای طول های زیاد از آنها استفاده کرد و حتما باید چند تکه کنار هم چسبانده شود. به هر حال هر کالا و جنسی در برابر مزایا و برتری های فراوان، در برخی موارد ضعف هایی نیز دارد که فعلاً باید با آنها کنار آمد و راه حلی برای آن در حال حاضر شاید وجود نداشته باشد! اما مطمئناً با گذر زمان، برای این مسئله نیز راه حلی مناسب اندیشیده خواهد شد. البته برخی ها از همین نکته منفی در سنگ های کوارتزی که به عنوان یکی از بهترین انواع صفحه روی کابینت امروزه از آنها استفاده فراوانی می شود به عنوان مزیت استفاده می کنند. آنها نوعی طراحی با همین درزها و خط ها ایجاد می نمایند که شاید تا حدی برای تکمیل برخی از طراحی های داخلی نیز بتوان از آن استفاده کرد، بالاخره می توان گاهی از هر ایرادی، با کمی نبوغ به عنوان یک ایده جالب نیز بهره برد!

انواع-صفحه-روی-کابینت (6)

انواع-صفحه-روی-کابینت (8)

Roecroft Primary School

انواع-صفحه-روی-کابینت (9)

مزیت بعدی سنگ کوارتز، نفوذناپذیری و بسته بودن تمامی منافذ آن است. در نتیجه نیازی به روکش محافظ ندارید و همینطور لکه ها و چای و آبیموه ها نیز براحتی از روی آن پاک می شوند. دلیل نفوذ ناپذیری کوارتز بخاطر وجود رزین است. رزین یک نوع ماده چسبنده است که قطعات کریستالی کوارتز را کنار هم می چسباند طوریکه هیچ فضای خالی بین کریستال های کوارتزی وجود نخواهد داشت. حتی اگر یک لکه اسیدی یا لکه چای و نوشیدنی های چسبنده برای مدت های طولانی روی سنگ باقی بماند، بازم براحتی با یک دستمال پاک خواهد شد.

انواع-صفحه-روی-کابینت (10)

انواع-صفحه-روی-کابینت (17)

مدل های جدید صفحه های کوارتزی بهمراه قیمت سنگ کوارتز کابینت

مدل های جدید رویه کابینت استیل مناسب آشپزخانه های صنعتی

مدل های جدید صفحه کانتر آشپزخانه از جنس سنگ مرمر بسیار زیبا

ایده های جدید در طراحی آشپزخانه مطابق با مد روز دنیا

انواع-صفحه-روی-کابینت (11)

یکی از عیب های انواع صفحه روی کابینت کورین کوارتزی تحمل پایین آنها نسبت به گرما و حرارت است. بنابراین اگر ظرف یا قابلمه ای داغ را روی این سنگ ها قرار بدهید، احتمال خراب شدن سطح سنگ بسیار بالاست. اگر ظرف خیلی داغ باشد حتی امکان دارد کوارتز بشکند یا آب شود. شاید بزرگترین عیب این سنگ ها نسبت به انواع دیگر، همین مورد باشد.

انواع-صفحه-روی-کابینت (12)

انواع-صفحه-روی-کابینت (13)

انواع-صفحه-روی-کابینت (18)

سنگ های کوارتزی بخاطر نداشتن خلل و فرج و سطح کاملا صاف و یکدست، هیچ مکانی برای رشد باکتری ندارند بنابراین نسبت به گرانیت بسیار بهداشتی تر هستند. اما یک نکته منفی دیگر حساس بودن سنگ کوارتز نسبت به نور شدید خورشید است طوریکه اگر به صورت مداوم و خیلی زیاد در مقابل نور خورشید قرار بگیرد تغییراتی در رنگش ایجاد خواهد شد.

انواع-صفحه-روی-کابینت (14)

انواع-صفحه-روی-کابینت (15)

انواع-صفحه-روی-کابینت (16)

در بین تمام انواع صفحه روی کابینت، سنگ های کوارتزی دوام بالاتری دارند البته نه به این معنا که اصلا خراب نشوند اما با استفاده نرمال و عادی کوچکترین مشکلی برای مصرف کننده بوجود نخواهند آورد. به همین خاطر قیمت این سنگ ها اندکی نسبت به نمونه های گرانیتی بالاتر است اما این هزینه بالا کاملا ارزشش را دارد. برای هر متر مربع سنگ کوارتز باید بالای 300 هزار تومان هزینه کنید. در مطالب بعدی به بررسی مزایا و معایت سنگ های گرانیتی خواهم پرداخت.

انواع-صفحه-روی-کابینت (19)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

انواع-صفحه-روی-کابینت (20)

انواع صفحه روی کابینت

انواع-صفحه-روی-کابینت (21)