معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در ۱۵ دقیقه

می پسندم
4+

 

بیایید رو راست باشیم، مرتب کردن و نظم بخشیدن به خانه کاری نیست که از انجام دادنش لذت ببریم! البته قطعا زندگی در یک فضای تمیز، مرتب و باز به خودی خود لذت بخش است اما پیدا کردن وقت برای انجام این کار، موضوعی کاملا جداست. در چنین شرایطی، آشنایی با روش های سریع تمیز و مرتب کردن خانه می تواند کمک حال ما باشد. بجای اینکه منتظر بنشینید تا وقت و حوصله خودش پیدا شود (که پیدا نمی شود)، بهتر است عزم خود را جزم کرده و پروسه تمیز کردن و نظم بخشیدن به خانه را شروع کنید. در این پست با ۹ مکان آسان برای شروع کار آشنا خواهید شد.

Moderatly Sized Arranged Furniture Living Room With Small Space معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

Lisa McGough Lmc Interiors معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

برای نظم بخشیدن به خانه اولین جایی که به سراغش می رویم قسمت ورودی یا راهروی ورودی است. این قسمت معمولا پر است از لباس ها یا آیتم هایی که خیلی کم استفاده می شوند و یا اینکه از مکان دیگری به اینجا منتقل شده اند. تمام این آیتم ها مانند برگه قبض، روزنامه، لباس های اضافی، پاکت نامه و … را برداشته و به محل دیگری منتقل کنید.

1 5 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

2 6 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

5966feec1a3909f97eeaf89894cd8977 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

بعداز تمیز کردن راهرود وارد آشپزخانه شده و به سراغ درب یخچال می رویم که فک می کنم همه ما ایرانی ها لوازم زیادی از شربت دارو گرفته تا ادویجات و ترشی جات را در آن نگهداری می کنیم. برای تمیز کردن این قسمت، ابتدا تاریخ قوطی ها و شربت ها را نگاه کنید، هر چیزی که تاریخ انقضایش رد شده بود را دور بیاندازید، حتی برخی ادویجات و طعم دهنده هایی که خوشتان نمی آید را  نیز بیرون بیاورید. پس از خالی شدن محفظه های درب یخچال، با یک اسفنج نم دار ته محفظه را تمیز کنید. اگر می خواهید همه چیز خیلی مرتب دیده شود، ادویجات و طعم دهنده ها را در یک طبقه قرار دهید و ترشی ها را در یک ردیف دیگر.

3 6 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

9586 7168 thumb معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

در مرحله سوم بسراغ کابینت های نگهداری مواد غذایی بروید. هر کابینتی که در آن مواد غذایی را نگهداری می کنید باز کرده و تمام وسایل آنرا بیرون بریزید. بطری ها و ظرف های نگهداری مواد غذایی مثل حبوبات یا ادویجات و شکر و چای را براساس رنگ درب ظرف ها مرتب کنید و هر ظرفی که بدون جفت و درب هم رنگ است، بیرون بیاندازید. بعداز تمیز کردن داخل کابینت، ظروف را با چیدمانی مرتب داخل کابینت قرار بدهید و هر ظرفی که جا برایش پیدا نمی شود از لیست خط بزنید. با این کار برداشتن ظروف هم آسان تر انجام خواهد شد.

4 4 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

5 5 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

بخش مهمی از نظم بخشیدن به خانه از آشپزخانه صورت می گیرد، بنابراین در این مرحله هم در آشپزخانه مانده و سراغ گاز می رویم. اطراف گاز معمولا لوازمی قرار می گیرد که برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرند. به این لوازم نگاه کنید و هر چیزی که به صورت روزانه از آن استفاده نمی کنید را از آنجا بردارید. لوازمی که باید کنار گاز قرار بگیرند فقط آنهایی هستند که به صورت روزانه از آنها استفاده می شود.

6683b7c28fd4f10da35abfcabc6686f2 kitchen ventilation kitchen soffit معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

8920192s معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

95e1740dbd9b7a1b40087f3afc914f23 summer heat beautiful kitchens معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

kitchen wall tiles design charming kitchen backsplash tile design kitchen tile design 2 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

مورد بعدی جمع کردن خودکار و مدادهایی است که اطراف خانه پخش شده اند. چنین وسایلی در همه جا حضور دارند از آشپزخانه و نشیمن گرفته تا روی میز ناهارخوری. پس از اینکه همه این خودکارها را جمع کردید، یک کاغذ برداشته و سالم بودن آنها را امتحان کنید، هر کدام از خودکارها که رنگ می داد داخل یک لیوان یا ماگ مخصوص خودکار قرار دهید و باقی را دور بریزید. اگر تعداد بسیار زیادی خودکار و مداد دارید، می توانید آنها را به دوستان و آشنایان هدیه بدهید.

6 4 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

beautiful art deco home inspiration معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

ccbf2be7b3735fef9bc8ef4bb6523f8a معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

جوراب مردانه و زنانه از جلمه وسایلی است که مقدار زیادی از آنها ممکن است در اطراف پخش شده باشد و برای نظم بخشیدن به خانه باید حتما فکری اساسی به حال آنها کرد. ابتدا تمام جوراب ها را یک جا جمع کرده و هر کدام که جفت داشته و بدون سوراخ هستند به صورت مرتب داخل کشو قرار دهید و آنهایی که جفتی نداشته یا سوراخ دارند داخل پلاستیک ریخته و داخل سطل مخصوص زباله های بازیافتی قرار دهید.

7 4 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

نظم دادن به لوازم مورد نیاز در حمام و دستشویی هم گاهی اوقات دردسر ساز می شود. ابتدا باید تمام لوازم را بیرون آورده و روی سینک قرار دهید، بطری های خالی را شناسایی کرده و دور بریزید و موادی هم که کمتر ومورد استفاده قرار می گیرند در کابینت حمام قرار دهید. شامپوها یا آیتم هایی که خریداری کرده اید اما از آنها خوشتان نیامده را هم دور ریخته یا به شخص دیگری بدهید. بعداز خارج کردن آیتم های اضافی، دوباره تمامی لوازم را به صورت مرتب در حمام بچینید.

8 4 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

اطراف ماشین لباسشویی اگر در اتاقی جدا قرار گرفته احتمالا بطری هایی خالی سفید کننده، وایتکس و تاید و … وجود دارد. این لوازم هم باید به سطل آشغال منتقل شوند.

9 4 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

727d5ff1a3633f69c408acdc3916d88b معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

روزنامه و مجلات هم معمولا در اطراف خانه پخش می شود. همه را یک جا جمع کرده و براساس تاریخ مرتب کنید، آنهایی را که می خواهید بخوانید نگه داشته و باقی را دور بریزید. اگر فقط یک برگ از روزنامه یا مجله را می خواهید همان برگ را بریده و باقی مجله را داخل پلاستیک زباله های کاغذی بیاندازید. حتی اگر آن مطلب خاص در اینترنت پیدا شدنی است، همان برگه را هم لازم نیست نگه دارید.

4b4fa90a2d01d696e0db6956dfda9570 magazine holders magazine racks معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

e4f9e884b28c46bf7e09e61c43f950f3 magazine holders magazine racks معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

freestanding copper magazine rack diy معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

fda061d7d7352eff98725ac6f59a3d2c معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

Design Studio Mango1 11 معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

نظم بخشیدن به خانه

neutral sofa color معرفی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه فقط در 15 دقیقه

 

نوشته های مرتبط
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*