چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم – دکوراسیون اتاق نشیمن

می پسندم
1+

با عرض سلام خدمت خوانندگان محترم در این مقاله قصد داریم چندین ایده جذاب و ساده برای مدرن سازی دکوراسیون اتاق نشیمن معرفی کنیم. همانطور که می دانید در طراحی داخلی، اتاق نشیمن بدونه شک مهمترین جزء خانه محسوب می شود. در صورتی که میخواهید حیات و شادابی زندگی را در خانه ی خود بجریان بیاورید اتاق نشیمن به مهمترین قسمت طراحی و تزیین تبدیل می شود چرا که آهنگ دکوراسیون اتاق نشیمن در تمامی قسمت های دیگر تکرار می شود. 

باید توجه داشته باشید که الگوها، عکس ها، رنگ ها و بافت ها همگی در کنار هم باعث ایجاد یک محیط کاملا زنده و شاداب می شوند.

۱-اولین ایده برای مدرن و شاداب کردن اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده از دو ترکیب رنگ کامل کننده در کنار یکدیگر است، که یکی از بهترین این ترکیب ها، رنگ های قرمز و سفید هستند:

red room ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

بنظرتان راز آرام کردن رنگ قرمز آتشین چیست؟ بله، ترکیب آن با رنگ سفید بهترین روش ممکن است. دیوارهایی سفید بهمراه شومینه ایی سفید رنگ در کنار ردیفی از صندلی راحتی و صد البته همراهی میز قهوه یا چایی خوری سفید رنگ بهترین چیدمان را شکل می دهد.

۲-  دومین ایده ایجاد الگویی بر اساس رنگ های مختلف بدون ایجاد شلوغی در محیط اتاق نشیمن مدرن است . 

geometric room ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

روشی زیرکانه برای ترکیب الگو های مختلف، انتخاب تم رنگ مورد نظرتان در وسایل بزرگ اتاق نشمین مدرن است. تم رنگ مورد علاقه تان میتواند هرچیزی باشد قرمز، قهوه ایی یا آبی و… .  در شکل بالا مشاهد می کنید که کاناپه قهوه ایی در کنار صندلی های قرمز و میز عثمانی سبز رنگ محیط گویا و زنده ایی را ایجاد کرده اند.

۳- ایده سوم داشتن اتاق نشمینی روشن و دلباز که برای بسیاری از ما ایرانی ها موضوع مهمی است:

room windows ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

 اگر بتوانید از وسایلی که بیشتر فضای نشیمن را اشغال می کنند دوری کنید، قادر خواهید بود چیزهای زیادی مثل میز ناهار خوری را در دکوراسیون اتاق نشیمن خود قرار بدهید. البته بهتر است میزی که انتخاب می کنید جمع و جورتر باشد. میزی با صندلی ها پلاکسی گلاس (یا "لوسیت") شفاف در کنار دیواری از پنجره ها برای همیشه گرفتگی و دل گیری اتاق نشمین را از بین می برد.

۴- شاید شما هم فکر می کنید که داشتن اتاق نشیمنی تماما سفید رنگ بیشتر به بیمارستان شباهت پیدا می کند تا به یک نشیمن شاداب و زیبا اما سخت در اشتباهید:

white white room ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نشمن

نکته ایی که باید توجه داشته باشید این است که برای دوری از یکنواختی حتما از بافت های متفاوت در چیدمان خود استفاده کنید، کاناپه ایی بزرگ از جنس کتان بهمراه فرشی برجسته (برجسته بافی) می تواند به محیط عمق بدهد.

۵- استفاده از یک میز چایی خوری بزرگ در اتاق نشیمن مدرن هنگام دعوت کردن دوستاننتان برای تماشای یک مسابقه فوتبال دورهمی لذت کنار هم بودن را چند برابر می کند.

large coffee table ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

سعی کنید حتی الممکن مانند شکل بالا میزی را انتخاب کنید که در قسمت لبه ها محافظی داشته باشد تا از افتادن لیوان های نوشیدنی جلوگیری کند. سایز میز هم می تواند با توجه به مکانی که در اختیار دارید بزرگتر یا کوچکتر باشد.

۶- در صورتی که مزاق شما به رنگ های سرد بیشر گرایش دارد بهترین طراحی و وجهه اتاق نشیمنتان می تواند رنگ نقره ایی باشد.

metallic silver room ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ های فلزی سرد در این شکل فضای پیچیده ایی را به اتاق نشیمن داده است، آینه ایی پیچ در پیچ، میز چایی خوری با پایه هایی به رنگ نقره ایی بهمراه سه پایه های بقل شومینه ترکیب بی نظیری از رنگ مد سرد بوجود آورده اند.

۷- ایده پشت به پشت چیدن کاناپه ها شاید در نگاه اول کمی عجیب بنظر برسد اما این یک روش مدرن برای داشتن تنوع در محیط نشیمن است:

two green couches ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

شما با چیدن چند ردیف از کاناپه ها در وسط اتاق نشیمن به صورت پشت به پشت می توانید چیدمانی داینامیک و پویا در محل نشستن ایجاد کنید و در هر طرف چیدمان متفاوتی داشته باشید. متوجه هستید که در این نوع چیدمان از هر طرف دو گوشه اتاق نشیمن قابل دیدن است.

۸-  طراحی رسمی و سنتی هم می تواند شکل مدرن بخود بگیرد چینشی که درآن توجه به سمت مرکز است:

formal living room ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

در شکل مشاهده می کنید که چیدمان رسمی دایره ایی شکل چگونه توجه را به مرکز معطوف کرده است.

۹-  استفاده از کاناپه بزرگ یک تکه می تواند فضای بسیار زیادی برای نشستن ایجاد کند و نوعی سادگی در عین مدرن بودن را به نمایش می گذارد اما به فضای طویل تری هم  نیاز دارد

oversized couch ottoman ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

البته برای بهم نخوردن تعادل در دکوراسیون اتاق نشیمن بهتر است کاناپه بزرگ را مقابل دیوار قرار بدهید و از وسایل حجیم دیگر در کنار آن مانند عکس بزرگ یا میز عثمانی استفاده کنید.

۱۰-  اما شاید یکی از سخت ترین سوالات در مورد دکوراسیون اتاق نشیمن محل قرار دادن تلویزیون باشد. باید با تلویزیون چکار کنیم؟

tv living room ictcrop 300 چگونه اتاق نشیمن مدرن داشته باشیم   دکوراسیون اتاق نشیمن

بهترین راه حل برای انتخاب محل تلویزیون کنج اتاق نشیمن است چرا که با این کار پیوستگی چیدمان در اتاق نشیمن بهم نخواهد خورد همچنین اگر فضا به شما اجازه می دهد می توانید با قرار دادن کاناپه در محلی مناسب لذتی دوچندان از سریال های تلویزیونی خود ببرید.

نوشته های مرتبط
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*