5 [ اصل مهم ] که باید درباره طراحی باربیکیو در تراس بدانید!

طراحی باربیکیو در تراس ملزم فضای باز معقول می‌باشد. این فضا بنا به نوع طراحی شما می‌تواند سرباز و یا سرپوشیده باشد. با این حال، برخی فاکتورهای مهم طراحی باربیکیو خارج از مبحث سلیقه همیشگی است. ما در این مقاله قصد داریم تمام مسائل حول طراحی باربیکیو در تراس و سایر فضاهای باز را بررسی نمائیم.

اهمیت طراحی باربیکیو در تراس

هوا بسیار گرم شده و با این حال، بیشتر ما تمایل داریم آخر هفته‌های تابستان را خارج از فضای داخلی منزل بگذرانیم. یکی از فضاهای خارجی مرتبط با طراحی کلی خانه باربیکیو می‌باشد. اگر شما به پخت و پز کباب، ماهی و سبزیجات علاقه مند باشید، قطعا با طراحی باربیکیو در تراس، حیاط و سایر محوطه‌های سرباز آشنا هستید. (بیشتر…)

7 ایده برتر برای [ چینش و اجرای ] سنگ فرش باغ

چرا سنگ فرش باغ از لزومات طراحی و چیدمان فضای باز است؟

پیش از آنکه درباره مبحث طراحی و دیزاین باغ به گفتگو بنشینیم، باید به سنگ فرش باغ بپردازیم. سنگ فرش، از اجزای حیاتی باغ، پاسیو، خانه و ویلا محسوب می‌شود. در این میان، سنگ فرش باغ از انواع متنوع و متعددی برخوردار می‌باشد. و این انواع بیشتر بنا به مصالح و چینش متریال در کنار یکدیگر دسته بندی می‌گردد.

افراد معدودی از تهمید سنگ فرش باغ به عنوان المان غیرضروری می‌زنند. اما این موضوع نهایتا به عدم اشراف و بهره وری کامل از جزئیات فضای باغ ختم می‌گردد. بنابراین، سنگ فرش کردن می‌تواند دسترسی شما به جزئیات فضا را بیشتر میسر سازد. (بیشتر…)

6 ایده برتر طراحی باغ ویلا [ با حداقل نیاز به مراقبت و نگهداری ]

طراحی باغ ویلا با حداقل نیاز به مراقبت و نگهداری

امروزه فضاهای باغی دیگر چندان به ویلاها منتهی نمی‌شود؛ بیشتر خانه‌های حومه شهری نیز از فضای سبز باغی برخوردار می‌باشند. بنا به این دلیل، بسیاری از ساکنان خانه‌های ویلایی تمایل دارند باغشان را به برترین نحو ممکن بیارایند. با این حال که طراحی باغ ویلا از اهمیت وافری برخوردار است، اما، نگهداری از فضای سبز ملزوم مراقبت زیادی می‌باشد. بدین ترتیب، افراد بیش از آنکه مقید به برآورد نیازها و سلایق شخصی خود باشند، قید داشتن یک باغ دلربا را می‌زنند. بنابراین، چشم انداز باغ ویلا با حداقل میزان مراقبت و نگهداری بیشتر به مثابه یک رویای تحقق ناشدنی است. (بیشتر…)

7 ایده‌ی مبتکرانه طراحی روف گاردن

روف گاردن چیست؟

بام سبز که به آن روف گاردن (Roof Garden) نیز گفته می‌شود، محوطه‌ای طراحی شده بر روی مرتفع‌ترین جای ساختمان‌هاست. مهم نیست سازه شما کجا بنا شده باشد، روف گاردن می‌تواند بر روی بام یک ساختمان شهری خودنمایی کند.

با وجود آنکه بام سبز حداقل محوطه فعال، پویا و مفید می‌باشد، اما، به دلیل کاهش میزان آلایندگی شهری، عایق صوتی، خنک سازی فضا و افزایش عمر بام از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. بنابراین، طراحی روف گاردن یکی از مسائل مهم جهت زیباسازی چنین فضایی است.

(بیشتر…)

7 ایده‌ به روز طراحی گلخانه خانگی همراه با 20 نمونه گلخانه شیک

گلخانه خانگی می‌تواند یکی از فضاهای دست نخورده و بلاتکلیف منازل باشد. با وجود آنکه طراحی گلخانه یکی از ابتکارهای دلنشین و طبیعی هر خانه‌ای است، اما، ایده‌های دیزاین آن نقش موثری در زیباسازی چنین فضایی خواهد داشت.

ایده‌های طراحی گلخانه خانگی

این روزها که با ورود دنیای تکنولوژی و غلبه آثار آن در قالب گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌ها و ابر رایانه‌ها، گجت‌ها و کنسول‌ها آرامش از جهان سنتی‌مان رخت بسته، بیش از هر وقت دیگری نیازمند بازگشت آسایش خاطر هستیم. این آسودگی خاطر می‌تواند تحت عناوین متعددی اعم از طراحی گلخانه خانگی، پاسیو، باربیکیو و روف گاردن بازگردد و ما از کسالت برهاند.

با این حال که طراحی گلخانه خانگی جزء ایده‌های برتر خانه‌های بزرگتر محسوب می‌گردد، اما، پیاده سازی این طرح ملزم رعایت برخی نکات می‌باشد. پس برای آنکه فضای دست نخورده خانه خود را به گلخانه خانگی بدیل کنید، ایده‌های ذیل را بررسی نمائید. (بیشتر…)

7 ایده محوطه سازی [خاص و متفاوت] با سنگ و صخره

محوطه سازی امری بدیهی برای خانه‌های ویلایی و حیاط دار می‌باشد. بسیاری از افراد با وجود آنکه صاحب محوطه‌ای خارج از فضای داخل خانه هستند، ایده‌ای برای محوطه سازی ندارند. ما در این مقاله قصد داریم به ایده‌های ناب در حوزه طراحی و دیزاین محوطه خارجی بپردازیم.

سنگ و صخره؛ عنصر طبیعی محوطه سازی

محوطه سازی ملزم استفاده و به کارگیری صحیح عناصر است. با وجود آنکه می‌توان از عناصر دست ساز انسان استفاده کرد، اما، زیبایی محوطه خارجی می‌تواند از عناصر طبیعی سرچشمه بگیرد. یکی نمونه از این عناصر طبیعی سنگ‌ها، تخته سنگ‌ها و صخره‌ها هستند. (بیشتر…)

ایده هایی ناب و جالب برای طراحی باغچه شیک و زیبا

طراحی باغچه یکی از مهم ترین بخش های طراحی و ساخت خانه های ویلایی است که می تواند بر زیبایی و کاربری آن تاثیر بسیار زیادی بگذارد. با توجه به میزان فضایی که برای باغچه منزل خود در نظر می گیرید، باید نکات بسیار مهمی را در طراحی در نظر گرفته و با ایده هایی ناب و جالب بتوانید باغچه بسیار زیبا طراحی کنید. (بیشتر…)

هر آنچه باید راجع به محوطه سازی باغ بدانید

طبیعت، باغ و یا حتی باغچه های کوچک یکی از زیباترین مکان هایی است که می توانند روحیه ما را خوب کرده و حالمان را بهتر کند. در این زندگی ماشینی و شلوغ شاید برای ما سخت باشد تا مدام به طبیعت برویم اما می توانیم با کارهای جالب و حتی ساده محیط زندگی خود را زیباتر و با نشاط تر کنیم. طراح باغ یا باغچه های کوچک در خانه های ویلایی یا پارک ها و محیط های باز شهری می تواند هم محیط زندگی ما را زیباتر کند، هم روحیه ما را شادتر کند. محوطه سازی باغ و پارک یکی از مهم ترین کارهایی است که برای زیباتر شدن و اصولی ساختن فضاهای طبیعی اطرافمان باید انجام دهیم. اگر شما نیز قصد ساخت و طراحی باغ و باغچه دارید با ما همراه شوید تا ایده هایی ناب برای محوطه سازی باغ در اختیارتان قرار دهیم. (بیشتر…)

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

بروزرسانی شده در تاریخ 97/3/30

تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل ها و گیاهان زیبا برای افراد علاقمند به طبیعت مطمئنا یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا خواهد بود. آب و هوای ایران بگونه ای است که تابستان های داغی دارد و از طرفی زمستان ها بخصوص در شب ها دما به زیر صفر درجه می رسد ( مناطق غیر استوایی) و اینطور به نظر می رسد که پرورش بسیاری از گیاهان زیبای استوایی در باغچه های منازل مسکونی ناممکن باشد اما در این مطلب باغچه هایی را مشاهده خواهید کرد که از گیاهان سرسبز استوایی در تزیین حیاط منزل خود استفاده کرده اند.

بهترین چیزی که باعث زیبایی حیاط یک خانه میشود داشتن یک باغچه کوچک و پرورش گیاه است. با این کار میتوانید در روز های پر استرس خود را آرام کنید. امروزه بیشتر ویلا ها دارای یک باغچه و استخر هستند داشتن باغچه تاثیر زیادی در زیبایی ویلا دارد.بیشتر کسانی که اهل پرورش گیاه و علاقه زیاد به گل و درخت دارند حتمی در خانه ی خود ی باغچه ی زیبا درست میکنند. بیشتر افراد فکر میکنند چون حیاط و خانه ی کوچکی دارند نمیتوانند یک باغچه داشته باشند و باغچه حیاط ای که در یک حیاط کوچک درست میشود نمیتواند جای یک حیاط و باغچه بزرگ را بگیرد. درست کردن باغچه در حیاط به فضا بستگی ندارد اگر یک حیاط متوسط دارید که میتوانید در آن چند گل و درخت بکارید یک فضای مناسب برای درست کردن باغچه هست. چون باغچه را در حیاط خود درست میکنید سعی کنید از گل ها و درخت های زیبا استفاده کنید تا باعث جذابیت خانه ی شما باشد. این روزا بیشتر در روز ها هوا گرم و شب ها سرد است پس باید در انتخاب گل و درخت ها نیز دقت کنید تا با توجه به آب و هوای مناطق خود گل و درخت را انتخاب کنید. یکی از خوبی ها وزیبایی های داشتن باغچه در حیاط این است که بیشتر روز ها که هوا گرم است. بخاطر داشتن باغچه در حیاط میتوانید زیر درخت ها و در باغچه ی خود در سایه بشینید. باغچه در ویلا ها  تاثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه دارد.اما باید بیشتر توجه کنید تا بهترین گل ها و درخت ها را در حیاط خود استفاده کنید ما در این مطلب به شما کمک میکنیم تا بتوانید برای خانه ی خود یک باغچه  زیبا درست کنید تا باعث جلب توجه همگان شود.

(بیشتر…)

دکور حیاط کوچک با مبلمان ساده و باغچه های بسیار زیبا و کمجا

 

اگر از مردم درباره خانه شان بپرسید مطمئنم اکثر آنها دوست دارند منزلشان حیاط دار باشد ولو یک حیاط یا پاسیو کمجا. با استفاده از روش های جدید طراحی، تزیین دکور حیاط کوچک ساده تر از گذشته شده و همه خانه دارهایی که یک حیاط خلوت کوچک دارند می توانند به بهترین شکل از بودن در حیاط منزلشان لذت ببرند. ما در حیاط خانه نه تنها هوایی تازه می کنیم بلکه خستگی و افسردگی را از خود دور کرده و برای شروع روزی تازه انرژی می گیریم. (بیشتر…)

تزئین باغچه به سبک ژاپنی مناسب حیاط منازل مسکونی  

کاشت، مراقبت و تزئین باغچه در حیاط خانه یکی از کارهای لذت بخش و پسندیده در بین ما انسان هاست که باید هر چه بیشتر بین مردم جامعه رواج پیدا کند، با وجود باغچه عمودی در محیط داخلی منزل، دیگر بهانه ای برای آپارتمان نشین ها نیز وجود ندارد، پس بهتر است برای روحیه و سلامتی خودمان هم که شده به سمت فراگیری دانش باغچه داری و کاشت گل و گیاه بپردازیم. اما در این پست می خواهیم به معرفی یکی از جالب ترین ایده ها در تزئین باغچه حیاط منازل مسکونی بپردازیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، طراحی باغچه به سبک اصیل و علمی ژاپنی. (بیشتر…)

مدل های زیبا و خلاقانه فضای سبز و باغچه در داخل خانه

ایجاد فضای سبز و باغچه در داخل خانه برای هر مکان و محیطی بی نهایت ارزشمند و مفید است. گیاهان با رشد خود همزمان هوای قابل تنفس اطرافمان را نیز تصفیه می کنند و در فضاهای خشک باعث ایحاد رطوبتی متعادل و لازم می شوند. جالب است بدانید نتایج تحقیقات دانشمندان روشن کرده است که حتی کاشتن و پرورش گیاهان در داخل خانه باعث تمرکز بیشتر و کاهش استرس در افراد می شود. در نتیجه تمام این فواید می توانند دلیل خوبی برای هزینه در این زمینه و ایجاد محیطی سبز و زنده در خانه باشد. (بیشتر…)

مدل نیمکت درختی مناسب حیاط خانه، باغ خصوصی و پارک های عمومی

در این مطلب با نمونه هایی زیبا و البته جالب از مدل نیمکت درختی شیک و زیبا آشنا خواهیم شد که با قرار گیری در حیاط منزل یا خانه باغ ها و پارک های عمومی جلوه و کاربرد بسیار خوبی را از خود بنمایش خواهند گذاشت. در حقیقت چیزی به اندازه نیمکت درختی شما را به نشستن، استراحت کردن و لذت بردن از گذر اوقات در طبیعت به خود دعوت نخواهد کرد. خوب است بدانید این نمیکت ها برای نصب و راه اندازی نیاز به هیچ متخصص و پروسه سخت و پیچیده ای ندارد. البته سفارش دادن مدل نیمکت مد نظرتان به یک شخص حرفه ای برای طراحی آن یک گزینه خوب و مطمئن خواهد بود اما خودتان هم می توانید با اندکی حوصله مدل های مدنظر خود را تهیه و طراحی کنید. همچنین هم اکنون سایت هایی هم وجود دارند که با یک جستجوی کوچک می توانید  به صورت تلفنی یا آنلاین مدل مد نظر خود را سفارش دهید. (بیشتر…)

مدل باغچه عمودی بسیار شیک و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از مدل باغچه عمودی با طراحی شیک و مناسب یکی از بهترین راه ها برای آوردن طبیعت به دکوراسیون داخلی منزل است. زمانی که به درون طبیعت سفر می کنید، برای مثال در کنار ساحل به تماشای موج های خروشان دریای پهناور می نشینید یا زمانی که از یک کوه بلند بالا می روید و از منظره زیر پایتان لذت می برید، با تمام وجودتان به تحسین و ستایش این زیبایی می پردازید. اما آوردن طبیعت به درون خانه کار چندان راحتی نیست راه های زیادی برای این کار وجود دارد برای مثال عده ای از طریق آوردن حیوانات خانگی به داخل خانه خود قصد انجام چنین کاری را دارند که هر کدام از آنها مشکلات و هزینه های مربوط به خودشان را دارند اما بدون شک استفاده از گیاهان و باغچه های عمودی بهترین و سالم گزینه پیش روی شما خواهد بود.   (بیشتر…)

 مدل باغچه دیواری در دکوراسیون داخلی منزل / باغچه عمودی

در این مطلب به بررسی مدل باغچه دیواری بسیار شیک و مدرن در داخل منزلی واقع در شهر میلان ایتالیا می پردازیم که با سبک طراحی خاص خود جلوه ای کاملا مدرن و ساده را در دکوراسیون داخلی به تصویر کشیده است. همانطور که در عکس های زیر مشخص است این خانه لوکس از یک تراس بسیار بزرگ بهره می برد که می تواند بعنوان اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی دوم نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما نکته اصلی و جالب در طراحی این خانه همان باغچه های دیواری یا عمودی هستند بطوریکه سعی شده در قسمت های مهم خانه از این باغچه ها استفاده شود تا همگی اعضای خانواده در هر مکانی که هستند (حتی در حمام) قادر به دیدن این گیاهان سرسبز و شاد باشند. (بیشتر…)

مدل های جدید آلاچیق باغ و حیاط / عکس و طراحی مدرن

وجود آلاچیق در خانه های حیاط دار و باغ علاوه برا زیبایی محیط، فضایی بسیار گرم و دوست داشتنی را برای دورهم بودن و خوش گذارندن دوستان و آشنایان فراهم می کند. نشستن و بحث و گفتگو در آلاچیق چه در گرمای تابستان چه در سرمای زمستان لذت بخش است و باعث ثبت شدن خاطرات فراموش نشدنی در ذهن اهالی خانواده می شود.

آلاچیق ها سازه هایی مستق هستند که در قیاس با باغ اتاق ها در ابعاد بزرگتر بنا می شوند و فضای نشیمن کافی را برای دو نفر و بیشتر را فراهم میکنند. همانوطور که در بالا گفتیم آلاچیق فضایی برای فرار از زندگی پرمشغله های امروزی و گدراندن لحظاتی در محیطی آرام و ساکت است. این فضا ممکن است به سبک سنتی یا مدرن طراحی بشوند ولی آنچه مهم است موقعیت آن است که باید تا اندازه ایی از دید پنهان باشد و چه چیزی بهتر از گیاهان سرسبز برای پوشاندن آن. اسکلت اکثر آلاچیق ها از جنس چوب و یا آهن است. (بیشتر…)