معرفی نمونه هایی از چراغ دیواری برای فضای خارجی

 • 27 شهریور 1399
 • حسین مهدوی

چراغ دیواری یکی از آن وسایل روشنایی است که طرفداران خاص خود را دارد. این نوع چراغ با قرار گیری در فضای خارجی، مانند بالکن، حیاط یا باغ، جلوه بسیار خاصی به محیط می بخشد و روشنایی آن را به شکل قابل توجهی تأمین می کند. (بیشتر…)

نحوه استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن + 30 نمونه زیبا

 • 8 شهریور 1399
 • مهدی

چمن مصنوعی یک کالای بشدت متنوع و گوناگون است. وقتی چمن مصنوعی به درستی نصب شود، می توان از آن در تمام مناطق خانه، از کفپوش تراس و پشت بام گرفته تا پوشش صندلی و نیمکت استفاده کرد. یکی از استفاده های عالی چمن مصنوعی برای بالکن و تراس است. این موضوع چند وقتی است که بین خانه دارها طرفدار زیادی پیدا کرده و بخاطر جلوه طبیعی و شادابی که به محیط خانه می دهد، برای روحیه و شادابی افراد داخل منزل نیز مناسب است. در این مطلب با نکاتی مفید راجب به نحوه نصب و استفاده از چمن مصنوعی مناسب تراس و بالکن آشنا خواهید شد. لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید. (بیشتر…)

چگونه فضای سبز طراحی کنیم | معرفی 30 مدل زیبا و آرامش بخش

 • 7 شهریور 1399
 • مهدی

خانه های حیاط دار امروزه تبدیل به یک موهبت شده اند چرا که زندگی های امروزی محصور به یک چهاردیواری بسته است که بکل ارتباط ما با محیط بیرون را قطع کرده است. اما آنهایی که خانه های حیاط دار دارند عموما با این سوال روبرو می شوند که حال چگونه این فضای باز را به نحو احسنت تزیین و طراحی کنند. یکی از بهترین روش ها و راهکارها برای تزیین حیاط استفاده از گل و گیاه و باغچه است. اما انتخاب این روش سوال دیگری بوجود می آورد، اینکه چگونه فضای سبز طراحی کنیم؟

در این مطلب با اصول طراحی فضای سبز و نکات مفید و کاربردی بطور خلاصه آشنا خواهید شد که می تواند پیش زمینه مناسبی برای شروع کار در اختیار شما عزیزان قرار بدهد. همانطور که می دانید هیچ چیز مانند فضای سبز و نمی تواند روحیه انسان را تقویت کند. اما پس از طراحی فضای سبز، نوع نگهداری آن هم مهم است، برای نگهداری از فضای سبز باید از روش باغداری پایدار استفاده کرد که به منظور استفاده از مواد ارگانیک در تقویت و رشد گیاهان است. برای آشنایی بیشتر لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

باغداری پایدار

یکی از مهم ترین نکات در اصول طراحی فضای سبز، تصمیم گیری درباره نحوه کنترل و نگهداری از این فضا پس از طراحی و ساخت فضای سبز است. قبل از شروع هر کاری باید راجب این موضوع بدقت تمرکز کنید. اگر قصد اجرای فضای سبز در حیاط خود را دارید، هر چقدر هم که حیاط و باغچه شما کوچک باشد، باید از روش های سالم و ارگانیک برای پرورش گیاهان فضای سبز خود استفاده کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. باغداری در مورد توجه به چیزهایی است که برای ما انسان ها بسیار مهم است. این چیزها بدن انسان و طبیعت هستند. در نتیجه برای اینکه هم فضای سبز سالم و هم بدن سالم داشته باشیم باید از مواد ارگانیک و غیرشیمیایی برای رشد و پرورش گیاهان استفاده کنیم. این موضوع بیش از آنچیزی که فکرش را می کنید بر روی زندگی ما تاثیر می گذارد.

راهنمای ساخت مسیر سنگ فرش برای حیاط خانه و باغ

هدف از طراحی فضای سبز

نکته جالب در مورد سوال چگونه فضای سبز طراحی کنیم این است که پاسخ این سوال در خود شما نهفته است. ابتدا قبل ار هرکاری شما باید هدف خود از داشتن فضای سبز را مشخص کنید. بعضی ها فضای سبز را فقط بخاطر زیبایی اش می خواهند، در نتیجه باید هدف را بر روی استفاده از گل های زینتی بگذارند، برخی دیگر هم از فضای سبز برای پرورش گیاهان داروئی و سبزیجات می خواهند و برخی دیگر هم فقط یک فضا برای آرامش گرفتن می خواهند. فارغ از اینکه از فضای سبز حیاط چه استفاده ای می کنید، همیشه ایجاد یک فضای ذن را در نظر داشته باشید. فضای سبز ذن می تواند از ترکیب عناصر متفاوت تشکیل شود، یعنی از گل و گیاه زینتی در کنار گیاهان داروئی و سبزیجات استفاده کرد. برای طبیعی تر شدن فضای سبز حیاط هم می توانید از کفپوش های سنگ طبیعی استفاده کنید.

استفاده از آب و نحوه انتخاب گیاهان مناسب

استفاده از آب در طراحی فضای سبز حیاط تاثیر بسیار شگرفی بر روی باغچه شما خواهد گذاشت. فقط دیدن و شنیدن صدای آب کافی است تا برای مدتی هم که شده استرس های روزانه خود را کنار گذاشته و به آرامش برسید. بعداز آب کاشت گیاهان در همه اندازه ها می تواند به سازمان دهی راحت تر و بهتر باغچه کمک بسزایی کند. برای این کار کافی است گیاهان کم ارتفاع را مثل علف و چمن را در کنار گیاهانی با ارتفاع متوسط مثل درختچه و درخت هایی با سایز متفاوت بکارید. با این کار لایه های متفاوتی به باغچه اضافه کرده اید که بافت زیبایی به فضای سبز حیاط شما می دهد.

چند پروژه برای بهبود حیاط خلوت خانه شما

طراحی یک فضای دنج خصوصی در دل باغچه

یکی از مهم ترین قسمت ها در ساخت فضای سبز، در نظر گرفتن مکانی دنج و خصوصی برای خود و خانواده تان است. این فضای خصوصی و دنج حتما نباید لوکس باشد، همینکه راحت و دنج بنظر برسد کافی است. یکی راه ساده برای ایجاد محیط خصوصی در باغچه حیاط می تواند نصب ننو بین درختان پشتی باغ باشد.

استفاده از سنگ طبیعی بعنوان کفپوش

قرار دادن سنگ در باغچه ها از فرهنگ طراحی ژاپنی می آید و برای ساخت یک فضای ذن لازم است. برای زیبایی بیشتر می توانید کف باغچه خود از سنگ هایی با سایز، رنگ و شکل متفاوت استفاده کنید. وقتی این سنگ های متنوع با یکدیگر ترکیب شوند باعث شکل گیری راهروهای متفاوت و مناطق بخصوص در فضای حیاط می شوند.

تکنیک های کاربردی لبه سازی چمن برای باغ یا حیاط

انتخاب سیستم نورپردازی مناسب

و آخرین نکته در موضوع چگونه فضای سبز طراحی کنیم، بحث نورپردازی است. نورپردازی حیاط نقش مهمی در دنج نشان دادن فضای سبز حیاط در طول شب دارد. برای نورپردازی مناسب سعی کنید از سیستمی استفاده کنید که علاوه بر روشن کردن درخت و درخچه های مرتفع، فضای کف باغچه را نیز روشن کند. یک آپشن مناسب می تواند استفاده از تیر برق های مخصوص باغچه موسوم به فانوس چینی باشد. مشابه این چراغ ها در پارک های سطح شهر دیده می شود، این چراغ های فانوسی حالتی بسیار رمانتیک در حیاط ایجاد می کند. اگر فضای خصوصی در حیاط منزلتان طراحی کرده اید، روشن کردن راه منتهی به این فضا هم ایده بسیار جالبی است.

 

 

 

 

 

میز ناهارخوری مخصوص فضای بیرون باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 • 14 مرداد 1399
 • حسین مهدوی

امروزه طراحی و ساخت میز ناهارخوری برای قرار گرفتن در فضای بیرون، از اهمیت بالایی برخوردار است. یک طراحی زیبا برای تغییر فضای بیرون و ایجاد تأکیدگذاری از یک طرف و انتخاب مواد و مصالح مناسب برای قرارگیری در انواع مختلف شرایط آب و هوایی از طرف دیگر، از مسائل حائز اهمیت است. یکی از نمونه های خوبی که مد نظر ماست، میز ناهارخوری ویندزور می باشد. (بیشتر…)

ایده های خاص برای دکوراسیون تراس بزرگ

 • 7 مرداد 1399
 • حسین مهدوی

طراحی دکوراسیون تراس بزرگ

با آپارتمان نشینی و نداشتن حیاط، استفاده ی بهینه از تراس خانه اهمیت ویژه ای دارد. این تراس ها می توانند بزرگ و یا کوچک باشند. برای تزیین و چیدمان تراس می توان از ایده های مختلفی الهام گرفت. دکوراسیون تراس بزرگ به شما این امکان را می دهد که ایده های بیشتری را اجرایی کنید.

در گذشته با وجود حیاط افراد به داشتن باغ و باغچه به گل کاری می پرداختند و به وسیله ی آن حیاطی زیبا را طراحی می کردند. بالکن ها و تراس های امروزی در آپارتمان ها می تواند به همان اندازه زیبا و خاص باشد اگر کمی در دکوراسیون تراس بزرگ خود سلیقه به خرج دهید. (بیشتر…)

خوش گذرانی در بیرون از محیط خانه با میز غذاخوری پاسیو

 • 7 تیر 1399
 • حسین مهدوی

گر می خواهید بیرون از فضای داخلی خانه غذا بخورید یا در فضای باز خانه خود سرگرم شوید، یک میز غذاخوری پاسیو برای این منظور ضروری است. باید حداقل 3 فوت فضا در اطراف میز غذاخوری خود داشته باشید تا افراد بتوانند صندلی های خود را بیرون بکشند. انتخاب های زیادی از چوب، انواع فلز، پلاستیک، موزائیک و سایر موارد وجود دارد. (بیشتر…)

تکنیک های کاربردی لبه سازی چمن برای باغ یا حیاط

 • 16 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

لبه سازی چمن در خانه های ویلایی

بزرگ ترین مزیت خانه در مقایسه با آپارتمان این واقعیت است که، فضایی بیرونی و امکان استفاده از لبه سازی چمن، باغچه، پاسیو، سایبان و انواع و اقسام ویژگی های جالب را دارد. همه این موارد با مجموعه کاملاً جدیدی از چالش ها و ایده هایی برای کشف همراه است. به عنوان مثال، لبه سازی چمن می تواند ظاهری واضح و تمیز به حیاط یا باغ شما بدهد و از طرفی روش بسیار خوبی برای نمایش گل ها و مسیرهای گذر در باغچه به صورت صاف و زیبا می باشد. در ادامه با ما همراه باشید، چرا که امروز می خواهیم برخی از ایده ها و تکنیک های لبه سازی را با هم بررسی کنیم! (بیشتر…)

40 مدل میز و صندلی بیرونی مناسب ایوان و بالکن کوچک و بزرگ

 • 12 اردیبهشت 1399
 • مهدی

برای بسیازی از خانه دارها چیدن میز و صندلی بیرونی در حیاط، ایوان یا بالکنی خونه امری بی نهایت مهم و حساس است. حال که شرایطی پیش  آمده که ما را مجبور به ماندن در خانه کرده است، داشتن فضایی آرامش بخش برای لذت بردن از هوای خنک بهاری، بیش  از پیش اهمیت پیدا می کند. خیلی از افرادی که روزانه از هوای بیرون استفاده کرده و آفتاب می گیرند، انتخاب میز و صندلی بیرون به اندازه مبلمان داخل خانه برایشان مهم است. (بیشتر…)

راهنمای انتخاب قالیچه رنگ قرمز برای محیط بیرون

 • 11 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

انتخاب قالیچه رنگ قرمز آتشین

یكی از عناصری كه مطمئناً به شما كمك می كند تا ایوان یا پاسیوی شما حس راحتی و دلپذیری بیشتری داشته باشد، انتخاب قالیچه رنگ قرمز برای محیط بیرون است. در مطلب دیگری نمونه هایی از قالیچه های محیط بیرون با رنگ آبی را به شما نشان دادیم و امروز نوبت رنگ قرمز این مدل قالیچه ها است. قالیچه قرمز برای محیط بیرون یکی از مواردی است که اغلب هنگام دکوراسیون و تزئین فضاهای بیرونی از آن غافل می شویم، بنابراین امیدواریم که این مطلب، امروز انگیزه ای به شما داده و در زمینه سبک و کارکتر بیشتر محیط بیرون، به شما الهام ببخشد. رنگ قرمز امروز انتخاب ما خواهد بود و به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که طرح های قالیچه رنگ قرمز نمایش داده شده برای محیط بیرون را بررسی کنید. (بیشتر…)

نمونه هایی از طراحی قالیچه آبی برای دیزاین محیط بیرون خانه

 • 8 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

افزودن قالیچه آبی به محیط های بیرونی

شما می توانید یک فضا را با اضافه کردن یک قالیچه آبی به آن، به طور کامل تغییر دهید. این مقدار کمِ بافت اضافه شده در طراحی فضا، نقش مهمی را ایفا می کند و اگر این نکته را نمی دانستید، همچنین می توانید انواعی از قالیچه را به محیط بیرون برده و از آن ها برای تزئین ایوان، تراس و سایر مناطق مشابه آن استفاده کنید. قالیچه های فضای باز به انواع شکل و سبک و رنگ وجود دارند. رنگ های آبی بسیار خنک هستند؛ زیرا رنگ آن ها از آسمان آبی روشن است و می توانند در کنار استخر یا یک منبع آب، بسیار زیبا به نظر برسند. (بیشتر…)

40 مدل تخت حیاطی فلزی، چوبی و حصیری در طرح های جدید و زیبا

 • 5 اردیبهشت 1399
 • مهدی

با توجه به گرم شدن هوا و آمدن فصل بهار، واقعا هیچ چیز جای یک چرت سبک در هوای خنک بهاری را نمی گیرد، مدل های تخت حیاطی فلزی معمولا انتخاب اول بسیاری از خانه دارها برای محیط بیرون خانه هستند. در این پست علاوه بر مدل های فلزی با تخت خواب هایی چوبی و حصیری نیز آشنا خواهید شد که دوام و استحکام بسیار بالایی داشته و بسیار نرم و راحت هستند. با دیدن شکل ها فک می کنم با من هم عقیده خواهید بود که این مدل ها واقعا چیزی از مدل های داخلی کم ندارند. (بیشتر…)

چند پروژه برای بهبود حیاط خلوت خانه شما

 • 3 اردیبهشت 1399
 • حسین مهدوی

اضافه کردن عناصر برای بهبود کارایی حیاط خلوت

اگر احساس می کنید حیاط خلوت خانه شما یا همان حیاط پشتی که بیشتر در خانه های ویلایی وجود دارد، می تواند بهتر به نظر برسد و کمی کاربردی تر و مفید باشد، در این احساس تنها نیستید. اکنون زمان خوبی خواهد بود که بتوانیم روی برخی پروژه ها کار کنیم، بنابراین ما جلوتر از شما پیش رفتیم و مجموعه ای از ایده ها را جمع آوری کرده ایم که امیدواریم تصورات شما را برانگیزد و به شما الهام بخشد. پس بیایید شروع کنیم! (بیشتر…)

اهمیت ساخت آلاچیق در باغ و حیاط؛ بررسی 5 نکته کاربردی

 • 27 فروردین 1399
 • حسین مهدوی

انتخاب آلاچیق در طرح های متنوع

یک آلاچیق، ساختاری عالی برای پر کردن فضای یک حیاط خلوت یا باغ است؛ البته با این فرض که شما فضای کافی برای قرار دادن آن در حیاط یا باغ داشته باشید. آلاچیق در تمام اشکال و اندازه ها موجود است و سبک های زیادی نیز برای انتخاب بهترینِ آن وجود دارد. ساده ترین گزینه خرید یک ساختار آماده و استفاده از تمام طرح های زیبا و ویژگی های اضافی است که بسیاری از مدل ها، آن را ارائه می دهند. بنابراین اجازه دهید تا با هم چند مورد را بررسی کنیم و ببینیم بهترین گزینه های انتخاب آن برای ایجاد آرامش در حیاط در حال حاضر چه هستند؟! (بیشتر…)

پوشاندن بالکن با روش های بسیار زیبا، خلاقانه و کم هزینه

 • 2 فروردین 1399
 • مهدی

محرمیت برای ما ایرانی ها اهمیت بسیار زیادی دارد، شاید بخاطر همین موضوع باشد که قبل از پوشاندن بالکن خانه، رغبت چندانی به استفاده از آن نداریم. بالکن پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یکی از زیباترین و لذت بخش ترین قسمت های خانه را دارد، حال یا بخاطر موضوع محرمیت یا بخاطر کوچکی فضا، اغلب این پتانسیل را نادیده میگیرم و نهایتا از بالکن، یا بعنوان انباری استفاده می کنیم یا محلی برای خشک کردن لباس هایمان. (بیشتر…)

مدل های شیک میز و صندلی حصیری بالکن در انواع چوبی و پلاستیکی

 • 25 اسفند 1398
 • مهدی

بالکن پتانسیل بسیار بالایی برای تزیین و عوض کردن حال و هوای اعضای خانواده دارد. میز و صندلی حصیری بالکن نیز یکی از لوازم ضروری است که برای تزیین بالکن و تراس خانه های آپارتمانی به آن نیاز داریم. متاسفانه بیشتر ما ایرانی ها از بالکن بعنوان انباری استفاده می کنیم و تا حدی آنرا با وسایل مختلف پر می کنیم که دیگر حتی جا برای قدم گذاشتن داخل بالکن نیز نداریم. (بیشتر…)

معرفی ایده های برتر در طراحی راه پله آپارتمان چند طبقه

 • 15 اسفند 1398
 • مهدی

برای یک آپارتمان چند طبقه طراحی راه پله آپارتمان، با وجود آسانسور شاید موضوعی کم اهمیت جلوه کند. حتی خود خریداران واحد های آپارتمانی نیز توجهی به طرح و نوع پله ها نمی کنند. اما راه پله ساختمان موضعی بسیار مهم است، و نباید از کنار آن خیلی راحت رد شد. بنده خودم اکثر مواقع بجای آسانسور از راه پله استفاده می کنم. (بیشتر…)