وسایل جالب و شگفت انگیز منزل ساخته شده با رزین و شیره درختان

 

ایده های خلاقانه را باید در وسایل جالب و شگفت انگیز جست و جو کرد که با کاربردهای گوناگون وارد بازار می شوند. یکی از حیطه هایی که ایده های خلاقانه در آن کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل است. در چند سال گذشته، ساخت و طراحی وسایل خانه پیشرفت زیادی پیدا کرده و روزانه شاهد ورود وسایلی با مواد جدید و طراحی عجیب و غریب به بازار هستیم. یکی از این مواد که تبدیل به یک سبک خاص شده رزین است. وسایل و مبلمان ساخته شده با رزین امروزه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند. اما شاید برای بسیاری رزین چیز ناشناخته ای باشد بنابراین اجازه بدهید کمی درباره خود رزین صحبت کنیم.

ساده ترین راه برای تعریف رزین این است که آنرا ماده ای بسیار چسبناک معرفی کنیم. رزین ماده فوق العاده چسبناک است که نوع های طبیعی (شیره درخت) و مصنوعی دارد به مرور زمان سخت می شود. اگر رزین را در مقابل حرارت یا ماده دیگری قرار بدهیم سریعتر سخت می شود. با استفاده از روش های پلمیریزاسیون یا همان ترکیب کردن با مواد دیگر، رزین به یک ماده جامد و سخت تبدیل می شود. وسایل جالب و شگفت انگیزی که قصد دارم در این مطلب به شما عزیزان معرفی کنم از ترکیب رزین با موادی مانند چوب ساخته شده و شکل هایی بسیار عجیب و خلاقانه خلق کرده اند.

اولین مدل، همین میز بزرگی ست که در تصویر زیر می بینید. یک میز چندین نفره که از ترکیب چوب طبیعی به رنگ قهوه ای روشن و سوخته در کنار هم با ترکیبی از رزین ساخته شده است. نه تنها در منزل بلکه حتی می توان اینگونه میزهای ترکیبی را در ادارات و شرکت ها به سبب زیبایی آنها و همچنین رسمی بودنشان با خیالی راحت استفاده کرد.

در طراحی و ساخت وسایل جالب و شگفت انگیز با رزین باید به نکاتی مهم توجه کرد:

  • استفاده از بهترین و مقاوم ترین نوع چوب برای ماندگاری و دوام بیشتر
  • دقت در انتخاب رنگ چوب
  • دقت در انتخاب بافت چوب و جهت آن
  • انتخاب بهترین رزین و تناسب با رنگ و بافت چوب

این چند مورد از مهمترین مواردی هستند که معمولاً در زمان استفاده از رزین و شیره درختان برای ساخت وسایل جالب و شگفت انگیز باید به شدت به آنها توجه نمود.

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (3)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (2)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

رزین انواع زیادی دارد که شامل پلی استر، پلی آمید، پلی اورتان، اپوکسی، سیلیکون، پلی اتیلین و آرکیلیک ها می شود. هر کدام از این مواد خواص و ویژگی های مخصوص خود را دارند. تا همین چند وقت پیش، مبلمان و وسایلی زرینی به فایبرگلاس و میز و صندلی های پلاستیکی محدود می شدند که عمدتا هم برای استفاده در پاسیو و حیاط خانه مورد استفاده قرار می گرفتند. اما ایده ها و روش های جدیدی کشف شد که از فواید و مزایای رزین (مانند چسبندگی فوق العاده اش) بهره برده و وسایل جالب و شگفت انگیز رزینی که در منزل مورد استفاده قرار می گرفتند را به بازار معرفی کردند.

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (43)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (31)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (32)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (41)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (42)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (45)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (46)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (44)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (47)

یکی از وسایل جالب و شگف انگیز دکوراسیون داخلی که با رزین و چوب ساخته شده، میز “زمین” است که در پایین عکس های آنرا مشاهده می کنید. این میز از ترکیب رزین و چوب درخت 50 هزار ساله کائوری در کشور نیوزیلند ساخته شده است. طراحی این میز نمایانگر شکل سیاره زمین است. تکه های چوبی نمادی از قاره ها هستند و رزین بین تکه های چوب نیز نمایانگر اقیانوس هایی است که فضای بین قاره ها را دربر گرفته اند. زیبایی این میز خارق العاده تفاوت بین دو بافت متضاد رزین شفاف و چوب تیره است که کنار هم قرار گرفته اند.

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (4)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (5)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (6)

شکل هایی که در زیر مشاهده می کنید مربوط به کالکشن شلف چند طبقه و میز کنسول است که از ترکیب رزین، چوب، خزه و گلسنگ تهیه شده است. ایده بسیار خلاقانه در ساخت این شلف، مبحوس کردن گیاهان خزه و گلسنگ داخل رزین است. با این کار ظاهر این گیاهان برای همیشه سبز و ثابت خواهند ماند. برای ساخت  شلف و میز از چوب هایی استفاده شده که خزه و گلسنگ به طور طبیعی روی آنها رشده کرده است، خالق این وسایل جالب و شگفت انگیز در یک کوهنوردی تفریحی با تخته چوب هایی روبرو می شود که روی لبه های آن خزه رشد کرده بود، بعداز آوردن آنها به خانه ایده حفظ این خزه ها با رزین به فکرش خطور می کند که نتیجه آن ساخت این شلف ها و کنسول های زیبا می شود.

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (7)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (8)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (9)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (10)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (11)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (12)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (13)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (14)

برای خلق و ساخت وسایل جالب و شگفت انگیز با رزین می توان از هر چیزی استفاده کرد این یکی از بهترین مزیت های ماده ای به نام «رزین» است؛ ایجاد پوشش بسیار مناسب، رنگبندی بسیار متنوع و فراوان، مقاومت بالا، ماندگاری طولانی و دهها ویژگی مهم دیگر که سبب شده بتوان چوب و رزین را در کنار یکدیگر برای خلق آثاری جالب جهت استفاده در وسایل منزل به کار برد.

وسایلی که برخی ذهن های خلاق با استفاده از رزین می سازند بسیار شگفت انگیز و حیرت آور است. مثال بارز این گفته را می شود در شکل زیر مشاهده کرد، میزی که بنام “لا” شناخته شده و توسط طراحی بنام الکساندر چاپلین ساخته شده است. این میزی از ترکیب رزین و سنگ ساخته شده و طوری این  مواد کنار هم قرار گرفته اند که شبیه به عکس های هوایی از اقیانوس بنظر می رسند. به عکس ها که دقت می کنید متوجه می شوید که حفره های داخل سنگ با رزین آبی رنگ پر شده و خود میز به صورت مستطیلی درآمده است. ضخامت میز نیز به اندازه ای انتخاب شده تا به طرح عمق بدهد.

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (15)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (16)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (17)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (18)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (19)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (20)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (21)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (22)

کارهای خیلی زیادی می شود با انواع مختلف رزین انجام داد. رزین های درخشان در شب که حالتی فسفرسان مانند داشته و در تاریکی می درخشند. یکی از همین نوع های جذاب است. کالکشنی از لوازم منزل وجود دارد که فقط با همین رزین های درخشان ساخته می شود. خالق خلاق این وسایل با یک روش ساده رگه ای از رزین های درخشان را که داخلشان لامپ های LED کار گذاشته شده، بین وسایل چوبی و بتنی تزریق کرده است. بنابراین رزین بکار رفته مانند بقیه مدل ها ساده بوده و درخشش فقط بخاطر ال ایی دی هایی است که داخل رزین کار گذاشته شده اند.

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (23)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (24)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (25)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (26)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (27)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (28)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (29)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (30)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (33)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (34)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (35)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (36)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (37)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (38)

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (39)

وسایل جالب و شگفت انگیز

وسایل-جالب-و-شگفت-انگیز (40)

 

با دیدن چنین وسایل زیبایی، افراد تصور می کنند با یک شیئ شیشه ای روبرو هستند اما پس ازکمی کنجکاوی و البته پرس و جو از صاحبخانه متوجه خواهند شد که اینجا پای ماده ای دیگر به نام رزین در میان است که زیبایی و جذابیت آن در برخی موارد بسیار بیشتر از شیشه در عصر حاضر گردیده است، تصاویر زیر به خوبی مؤید این موضوع است. می توان هر وسیله چوبی را به کمک رزین و لامپ ال ای دی، به شیئی نورانی در شب تبدیل کرد.

تصاویر بیشتر:

وسایل جالب و شگفت انگیز منزل ساخته شده با رزین و شیره درختان

وسایل جالب و شگفت انگیز منزل ساخته شده با رزین و شیره درختان

وسایل جالب و شگفت انگیز منزل ساخته شده با رزین و شیره درختان

وسایل جالب و شگفت انگیز منزل ساخته شده با رزین و شیره درختان

وسایل جالب و شگفت انگیز منزل ساخته شده با رزین و شیره درختان