آموزش کامل نحوه ساخت جا دستمال کاغذی برای آشپزخانه

اگر حتی اندکی تجربه آشپزی داشته باشید می دانید که نیاز به یک دستمال برای خشک کردن دستها در آشپزخانه، نیازی اساسی است. خوشبختانه ساخت جا دستمال کاغذی مخصوص آشپزخانه کار چندان سختی نیست و در این مطلب می خواهم به طور کامل به آموزش نحوه ساخت این وسیله مفید و کاربردی بپردازم لطفا تا اننها همراه سایت اتاق باشید.

از آنجایی که وسایل فلزی خصوصا فلز مس، امروزه در دکوراسیون داخلی بسیار محبوب شده است بسیاری از ابزارالات و وسایل کاربردی خانه از همین جنس انتخاب می شوند. جا دستمال کاغذی رولی مورد بحث ما که البته برای نگهداشتن حوله هم کاربرد خواهد داشت نیز از همین فلز استفاده می کند. این وسیله بغیر از جای دستمال، برای نگهداری پلاستیک فریز رولی یا کیسه زباله هم کاربرد خواهد داشت. البته اگر از ظاهر مس خوشتان نمی آید می توانید از لوازم دیگر مانند چوب یا میله های پلاستیکی برای ساخت جا دستمال کاغذی نیز استفاده کنید. خوب بهتر است دست به کار شویم.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (1)

ابتدا باید در مورد جایی که می خواهید جا دستمالی مسی را نصب کنید تصمیم بگیرید. جاهای زیادی وجود دارد اما بنظرم بهترین جا زیر کابینت های دیواری نزدیک به سینک ظرفشویی است. از آنجایی که میله نگهدارنده مسی بوده و دستمال ها هم عمدتا رنگی سفید دارند، خیالتان از بابت زیبایی طرح راحت باشد. فکر می کنم این موضوع در عکس های زیر مشخص است بعلاوه ساخت این وسیله نیز بسیار ساده و سریع است، خوب دیگر بهتر است واقعا شروع کنیم!

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (2)

تمام وسایلی که نیاز دارید در شکل زیر آورده شده اند که به ترتیب حروف الفبای انگلیسی توضیح خواهم داد.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (3)

a : لوله مسی به قطر یک دوم اینچ

b : فلنج گالوانیزه سه چهارم اینچی

c : درپوش مسی یک دوم اینچی (مانند سر بطری یا قوطی)

d : تبدیل مسی سه چهارم اینچ به یک دوم اینچ

e : زانوی مادگی به مادگی یک دوم اینچی نود درجه

f : زانوی مادگی به نرگی یک دوم اینچی نود درجه

g : مهره ماسوره یا رابط تیپ به تیپ مهره دار سه چهارم اینچی

دو آیتمی که در شکل نامگذاری نشده اند به ترتیب از سمت راست چسب سوپر و کاتر آهن هستند که هر دو به قیمت اندکی در بازار موجودند. ضمنا به چهار عدد پیچ یک دوم اینچی و یک عدد سیم ظرفشویی برای تمیز کردن لوله های مسی نیاز خواهید داشت.

ابتدا لوله مسی خود را با توجه به طول دستمال کاغذی رولی خود با استفاده از کاتر برش بزنید. خوب است طول لوله مسی را حدود 3 سانت بیشتر از طول دستمال کاغذی رولی برش بزنید. قفل کاتر را حسابی محکم کنید تا تیغه با لوله مسی تماس محکمی داشته باشد. بعداز محکم شدن کافی است کاتر را بچرخانید و هر نصفه راه، پیچ کاتر را سفت کنید، این کار را اینقدر ادامه بدهید تا لوله بریده شود.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (5)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (6)

بعداز برش لوله مسی را کنار رول دستمال کاغذی بگذراید تا مشخص شود که کارتان را درست انجام داده اید. شکل زیر نشان می دهد که لوله مسی سه سانت بلندتر از رول دستمال است.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (7)

بعداز برش دو قطعه لوله مسی داریم یکی بزرگ برای نگهداری رول و دیگری کوچک برای نصب به زیر کابینت، توصیه می شود طول لوله مسی کوچکتر از 10 سانت یا 4 اینچ بیشتر نباشد. خوب تبریک می گویم سخت ترین قسمت کار را انجام داده اید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (4)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (8)

حالا نوبت به سیم ظرفشویی است، باید با سیم ظرفشویی قسمت های برش خورده لوله مسی را محکم تمیز کنید تا چسب راحت تر بتواند اجزا را به یکدیگر بچسباند.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (9)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (10)

حال یک سر لوله مسی کوچکتر را به زانوی مادگی به مادگی وصل کنید. می توانید بدون نیاز به چسب نیز این کار را انجام بدهید اما برای محکم تر شدن کار بهتر است از چسب نیز استفاده کنید. برای این کار کافی است فقط قسمت داخلی زانو را آغشته به چسب کنید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (11)

بعداز چسب کاری لوله را به زانو وصل کرده و چند دقیقه ای صبر کنید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (12)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (13)

سپس باید تبدیل مادگی به نرگی را توسط چسب به به درپوش مسی نصب کنید. بعداز محکم شدن حالا باید این مادگی را به سر لوله بزرگتر نصب کنید. این کار صرفا برای زیباسازی انتهای لوله انجام شده تا همه چیز شکیل و براق دیده شود و حفره ای تو خالی دیزاین را خراب نکند.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (14)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (15)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (16)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (17)

کار بعدی هم ساده و مشخص است، باید لوله بزرگتر را به لوله کوچکتر به وسیله زانویی که قبلا به لوله کوچکتر چسبانده اید، وصل کنید. برای محکم کاری از چسب سوپر استفاده کنید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (18)

بعداز چسبیده شدن قطعات آنها را مقابل خود بگیرید تا همه چیز صاف و مستقیم باشد. در این کار نباید کجی و انحرافی دیده شود.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (19)

خوب حالا نوبت شروع عملیات سوار کردن این جا دستمالی است. ابتدا باید تبدیل سه چهارم به یک دوم را به داخل مهره ماسوره یا تیپ به تیپ وصل کنید و بعداز اینکه مطمئن شدید همه چیز فیت می شود، با چسب سوپر آنها را به یکدیگر بچسبانید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (21)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (22)

حال باید مهره را داخل فلنج پیچانده و محکم کنید. مسلما نیازی به استفاده از چسب در اینجا نیست چرا که خود مهره سرجایش محکم می شود.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (23)

خوب حالا باید بدنه نگهدارنده دستمال را به اتصالات فلنج و مبدل، نصب کنید. این کار هم با استفاده از چسب سوپر خیلی راحت انجام می شود. داخل مبدل را چسب کاری کرده و به انتهای لوله کوچکتر ده سانتی وصل کنید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (24)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (25)

ساخت جا دستمال کاغذی تقریبا تمام شده است. نوبت نصب کردن فلنج به زیر کابینت است. قبل از نصب ابتدا موقعیت مناسب جا دستمالی را مشخص کنید، توجه داشته باشید که جا دستمالی باید حتما با دیوار پشتش موازی بوده و فاصله مناسبی از آن داشته باشد تا درآوردن و گذاشتن رول دستمال کاغذی به سهولت انجام گیرد.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (26)

دریل یا چهارسوی برقی خود را برداشته و از قسمت های سوراخ شده با استفاده از چهار عدد پیچ یک دوم، فلنج را به کابینت محکم کنید. توجه توجه!!! قبل از اینکه تمام پیج ها را وصل کنید، خوب است بعداز وصل کردن یک پیچ، موازی بودن جا دستمالی به دیوار پشت را چک کرده و بعداز درست بودن همه چیز بقیه پیچ ها را محکم کنید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (27)

خوب کار تمام شد تبریک می گویم شما موفق به ساخت جا دستمال کاغذی بسیار شیکی شدید که حتی از نمونه های موجود در بازار هم زیباتر بنظر خواهد رسید.

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (28)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (29)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (30)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (31)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (32)

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (33)

ساخت جا دستمال کاغذی

ساخت-جا-دستمال-کاغذی (34)