راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

تزئین دکوراسیون حیاط منزل یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن شخصیت و سلیقه شما به دیگران است. برای اینکه هزینه نهایی ساخت یک حیاط زیبا و شاد به کمترین میزان خود برسد راه های زیادی پیش روی شما وجود خواهد داشت. راه هایی که نمایی مانند یک حیاط لوکس را خواهند داشت اما در مقابل از هزینه بالایی برخوردار نخواهند بود. در واقع دلیلی وجود ندارد هزینه ایجاد یک حیاط مدرن و زیبا گران تمام شود. به لطف پیشرفت علم طراحی، ایجاد حیاط هایی با باغچه های زیبا که در گذشته هزینه ای چند ده میلیونی نیاز داشتند، در دسترس عده بیشتری از مردم قرار گرفته اند. طراحان محیط باز به دنبال استفاده از وسایل خلاقانه ای بوده که در کنار قمت کمتر از هزینه نگهداری پایین تری نیز برخوردار هستند.   

دیگر این روزها نیازی به خریدهای سنگین برای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل نیست تا بتوان به آن طرح رویایی و دوست داشتنی که سالها در ذهنمان مرور می کردیم رسید بلکه می توان به کمک طراحی های اعجاب آور طراحان امروزی، با کمترین هزینه و حتی در فضایی بسیار محدود، یک حیاط زیبا و دلباز داشت.

همچنین با توجه به ورود انواع وسایلِ ساخت و تزئین حیاط منزل، از موزاییک کف حیاط گرفته تا سنگ های تزئینی حاشیه باغچه و همچنین گلدان های بسیار زیبا و بزرگ و کوچک، دیگر نباید نگران بود و اساساً با وجود این تعداد امکاناتِ نسبتاً ارزان برای تزئین دکـوراسیون حیاط منزل نمی توان ناراحت بود؛ هر چیزی در هر شکل و شمایل و با هر طرحی موجود است فقط کافی ست شکل و طرح کلی حیاط را به خوبی تعیین کرده و سپس کم کم بر روی جزئیات و ریزه کاری ها تمرکز کنید.

نکته مهم توجه به فضایی است که در حیاط منزل در اختیار دارید. فارغ از کوچکی یا بزرگی حیاط منزل اگر علاقمندید بیشتر اوقات خود را در حیاط بگذارید باید دقیقا مشخص کنید به چه چیزهایی در حیاط احتیاج خواهید داشت تا لذت بیشتری از بودن در این مکان ببرید. مشخص کردن این عوامل به پروسه طراحی جهت مشخص و معلومی می دهد.

برای لذت بردن از حیاط بزرگ و حتی کوچک و دلنشین خود می توانید از چند صندلی و یک میز جمع و جور در گوشه ای از حیاط استفاده کنید، کاری که بسیاری از ما و شما سال هاست انجام می دهیم. استفاده از میز و صندلی نه تنها در زیبایی حیاط منزل به شدت تاثیرگذار است بلکه محیطی مفرح برای افراد خانواده و همچنین میهمان ها ایجاد می کند.

همچنین اگر تمایل به ایجاد باغچه های دائمی در برخی زوایای حیاط ندارید می توانید از تعدادی گلدان بزرگ همراه با گل یا درختچه هایی زیبا استفاده نمایید تا زیبایی گل ها و درختچه ها در کنار زیبایی خود گلدان ها، چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل را به شکلی اساسی متحول نماید.

معمولا یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین راه های تزیین حیاط منزل، استفاده از کفپوش های شیک است. اگر منطقه ای خالی و بدون استفاده در حیاط خانه خود دارید می توانید با پوششی زیبا جلوه ای شیک و لوکس به دکوراسیون حیاط خود بدهید. یکی از بهترین مدل های استفاده از کفپوش هایی موزاییکی به اندازه های کوچک یا بزرگ در کنار یکدیگر و کاشتن گیاه خزه بین مرزهای آنها است، با این روش علاوه بر کم کردن هزینه از طریق نیاز کمتر به موزاییک برای پوشش کف حیاط، جلوه ای بسیار جذاب و زیبا در این مکان ایجاد خواهد شد. کفپوش های موزاییکی معمولا پایین ترین هزینه را در پی خواهند داشتن اما به میزان کم هم می توانید در قمست نشیمن حیاط، از کفپوش های چوبی یا طرح چوب استفاده کنید.

و یا می توانید مسیری مارپیچ در کف حیاط به کمک موزاییک یا سنگ هایی متفاوت با سایر موازییک ها ایجاد کرده تا به نوعی، راهی خاص و ویژه برای رفت و آمد ایجاد کرده باشید. برای آشنایی بیشتر با برخی ایده های جذاب و امروزی می توانید به تصاویر زیر دقت نمایید:

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (1)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (2)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (3)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (4)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (5)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (6)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (7)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (8)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (9)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (10)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (11)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (13)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (14)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (15)

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (16)

دکوراسیون حیاط منزل

outdoor-modern-landscape-with-cheap-budget (17)

تصاویر بیشتر:

راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

 

,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!