مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

کابینت ها به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند کابینت های کلاسیک و کابینت آشپزخانه مدرن . از آنجایی که کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه مهم ترین قسمت دکوراسیون هستند و انتخاب درست آنها مهم ترین قدم در طراحی آشپزخانه است دانستن در مورد کابینت ها موضوع مهمی است. اگر کابینتی با طرح کلاسیک و سنتی انتخاب کنید دکوراسیون کلی آشپزخانه شما سبکی سنتی بخود می گیرد و اگر از مدلهای موجود از انواع کابینت آشپزخانه مدرن استفاده کنید سیک آشپزخانه شما شکلی صنعتی و مدرن بخود می گیرد. همانطور که گفتیم کابینت ها به نوع تقسیم می شوند کلاسیک و مدرن. از مشخصه های مدلهای کابینت آشپزخانه کلاسیک طرح دار بود در کابینت ها  و دستگیر های نقش و نگار دار آنهاست این کابینت ها معمولا دارای ارتفاع کمتر از کابینت های مدرن و عرض و عمقی بیشتر از آنها دارند. به کابینت های کلاسیک کابینت های فریم دار هم گفته می شود زیرا چهارچوب ساختاری این کابینت ها قابل رویت است و درهای آنها معمولا طرحی تاج گونه دارند. اما کابینت آشپزخانه مدرن ارتفاعی بلند و کشیده دارد و نسبت به کابینت های کلاسیک لاغرتر هستند. به کابینت مدرن کابینت های بدون فریم هم گفته می شود چراکه چهارچوب آنها قابل رویت نیست. درهای اینکونه کابینت ها ساده و تخت هستند.

کابینت آشپزخانه مدرن در این سالها طرفداران بسیار زیادی داشته به همین دلیل بسیاری از طراحان و تولیدکنندگان اینگونه کابینت ها موفق به طراحی و معرفی مدل های بسیار زیبا و فراوانی از کابینت های مدرن شده اند که هر کدام از آنها را می توان در ابعاد بسیار متنوع و رنگ های فراوانی سفارش و نصب نمود. مثلاً در آشپزخانه هایی با دیوارهای سفید می توان از کابینت مدرن سفید، کرم، قهوه ای و دهها رنگ دیگر استفاده نمود. گاهی برخی افراد تمایل به حفظ تمِ کلی آشپزخانه در یک طرح و رنگ داشته و تمامی وسایل آنرا فقط از یک رنگ انتخاب می کنند مثلاً دیوارها سفید، کابینت ها سفید، ماشین لباسشویی و یخچال سفید و به همین ترتیب سایر وسایل و ابزار مورد نیاز پخت و پز و صرف غذا در آشپزخانه.

اما با همین دیدگاه می توان در بسیاری از منازل کابینت آشپزخانه کلاسیک را مشاهده نمود که به کمک آنها فضا و طراحی دکوراسیون آشپزخانه به محیطی زیبا، کلاسیک و شیک تبدیل شده که می تواند انسان را حتی به یاد خاطرات سالها قبل بیاندازد. چنانچه از کابینت کلاسیک در آشپزخانه استفاده کردید بهتر است فضای کلی منزل و دکوراسیون آنرا هم به شکلی کلاسیک اجرا کنید تا تمامی قسمت های خانه از نظر دکوراسیون و همچنین چیدمان وسایل با یکدیگر همخوانی داشته باشند. البته کابینت آشپزخانه مدرن می تواند سادگی، امروزی بودن و مدرنیته را بسیار بیشتر از کابینت کلاسیک آشپزخانه به رخ بکشد و استفاده از هر کدام از این سبک ها فقط و فقط بستگی به سلیقه صاحبخانه دارد.

قبل از تهیه کابینت مورد نیاز خود از انواع کابینت آشپزخانه باید بدانید که راز استفاده بهینه از سانت به سانت فضای آشپزخانه بخصوص در فضاهای کوچک آپارتمانی یک طرح بندی مناسب برای کابینت ها و استفاده از تمام قسمت های فضا از جمله گوشه ها در نقشه نصب کابینت ها است. برخی از کابینت ها به دلیل عمق و پهنای نامناسبی که دارند نمی توان به راحتی از آنها استفاده کرد در این موارد بهترین کار استفاده از اکسسوری های همراه با کابینت هاست که کارایی فضایی که بنظر غیر مفید می آمدند را دوچندان افزایش می دهد. در زیر نمونه از انواع کابینت های آشپزخانه به همراه اکسسوری های آنها را مشاهده می کنید.

تمامی این مدل ها به شدت امروزی و جذابند و به طور قطع خواهند توانست سطح وسیعی از سلیقه ها را به راحتی پوشش دهند چه از نظر طرح و رنگ و چه از لحاظ ابعاد و نوع چیدمان و نصب در آشپزخانه های کوچک و بزرگ.

 

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (1)

مدل کابینت آشپزخانه مدرن طرح چوب و مدل اوپن سفید رنگ

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (2)

مدلهای شیک از عکس انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (3)

عکس آشپزخانه مدرن

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (4)

موضوعات مرتبط:

راهنمای خرید انواع مدل سینک ظرفشویی آشپزخانه / عکس / ابعاد

طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه ایرانی / عکس

کابینت چوبی – مدل کابینت آشپزخانه – دکوراسیون چوبی

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (5)

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (6)

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (7)

creative-kitchen-cabinets-modern-design-modern-kitchen-cabinets (8)

1

مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک سفید زیبا

2

3

انواع مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن

4

5

انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک چوبی

6

موضوعات پر بازدید:

انواع مدل سرامیک طرح پارکت زیبا و شیک + عکس کفپوش طرح چوب

مدل دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن / عکس

انواع مدل صندلی کامپیوتر جدید / دکوراسیون دفتر کار

7

8

9

10

11

انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک طرح چوب

12

13

14

تصاویر بیشتر:

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

مدل های زیبا از انواع کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک