مدل های ارگونومیک صندلی و میز تحریر اداری و خانگی

 

صندلی و میز تحریر امروزه به جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون هر اتاق خوابی تبدیل شده است. صندلی و میز به یک اندازه اهمیت دارند و نباید در خرید یکی از آنها کوتاهی کرد. هستند افرادی که تمام توجه و هزینه را صرف خرید یک میز شیک و گران قیمت می کنند اما به صندلی که می رسد، به مدلی ساده و ارزان بسنده می کنند. صندلی ارگونومیک ضروری ترین بخش ست آپ کاری در اتاق خواب است و باید همه جوانب آنرا به دقت بررسی کنید. در این پست با مدل هایی کامل از میز و صندلی ارگونومیک و شیک آشنا خواهید شد که برای فضای اتاق خواب طراحی شده اند.

اولین چیزی که با دیدن مدل ها و طرح های زیبای صندلی و میز تحریر در چنین طرحهایی به ذهن می رسد «عجیب و جذاب بودن» آنهاست به گونه ای که ذهن انسان را به سمت فیلمهای تخیلی که خبر از آینده می دهند خواهد برد. واقعیت امر هم همین است یعنی در طراحی و تولید چنین میز و صندلی هایی به طرح هایی مفهومی و آینده نگرانه بدون هیچ محدودیتی فکر شده و تمامی این ایده ها را در بالاترین سطح، اجرا کرده اند که نتیجه کار خلق چنین وسایل زیبا و جذابی شده است.

شکل های زیر علاوه بر اینکه مدل های جالب و شیک را معرفی می کنند، نحوه چیدمان آنها در دکوراسیون داخلی را نیز بخوبی نشان می دهند. یک اتاق خواب سفید با حضور صندلی چرمی به رنگ رزگلد بسیار روشن و زیبا دیده خواهد شد همینطور میز و صندلی های تمام چوبی در زمینه سفید اتاق خواب نیز تاثیر مشابهی خواهند داشت. صندلی و میز تحریر می تواند آینده نگرانه بنظر رسد، بسیاری از طرح های ارگونومیک چنین شکلی دارند. اتاق خواب با حضور چنین وسایلی بسیار مدرن تر، زیباتر و صد البته راحت تر دیده خواهد شد.

صندلی-و-میز-تحریر (23)

صندلی-و-میز-تحریر (24)

اگر خواستار طرح های آینده نگرانه برای اتاق خواب خود هستید و از طرفی نمی خواهید ست میز و صندلی تان خیلی در دید باشد و فضای کمی اشغال کند، مدل آورده شده در شکل اول بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. صندلی طرحی ساده و ارگونومیک با پایه ای آلومینیومی سفید رنگ دارد که با نشیمنگاه قرمز رنگ صندلی تضاد جالبی ایجاد کرده است. خود میز هم بسیار ساده است. سطح میز یک تخته چوب صد در صد طبیعی بوده که روی پایه های فلزی براق سوار شده است.

تصاویر بعدی نیز طرحهایی بسیار زیبا و باکلاس از بهترین صندلی و میز تحریر اداری و خانگی را نشان می دهد که هر کدام از آنها به تفکیک از ترکیب فلز، چوب و چرم مرغوب ساخته شده اند. پایه هایی استیل و همچنین طلایی بسیار براق در کنار رنگ روشن و البته تیره چرم آنها سبب جذابیت بسیار زیاد در این صندلی ها و همچنین شیک بودن آنها شده است. میز تحریر ساده اما بسیار مدرن و زیبا در کنار این صندلی ها سبب جذابیت بسیار فراوانتر در این مجموعه شده است. در اینگونه مدل های ارگونومیک معمولاً تاکید بر سادگی، زیبایی، مدرن بودن و شیک بودن است که در تمامی مدل های زیر می توان این خصوصیات را مشاهده کرد.

صندلی-و-میز-تحریر (1)

صندلی-و-میز-تحریر (27)

صندلی-و-میز-تحریر (26)

صندلی-و-میز-تحریر (25)

برخی طرح ها صندلی و میز تحریر، زیبایی و راحتی را در تعادلی دقیق و درست به مصرف کننده ارائه می دهند. مدلی که در شکل پایین مشاهده می کنید دقیقا همین شرایط را دارد. ست میز و صندلی تحریر باید هماهنگ و همراستا با هم طراحی شده باشند تا بهترین کارایی را ارائه دهند. شکل صندلی طرحی شبیه قاشق دارد و در حقیقت از همان الهام گرفته و با وجود چرخ دار بودن، ظاهری آینده نگرانه دارد. جالب است بدانید این طرح در سال 2007 بعنوان بهترین طرح در زمینه صندلی های ارگونومیک شناخته شد. علاوه بر چرخ، ارتفاع صندلی قابل تغییر بوده و تمامی مواد بکار رفته در آن، قابل بازیافت است.

صندلی-و-میز-تحریر (2)

صندلی-و-میز-تحریر (22)

صندلی-و-میز-تحریر (21)

صندلی-و-میز-تحریر (20)

صندلی-و-میز-تحریر (19)

از پیش پا افتاده ترین فرصت ها در طراحی داخلی باید به نحوی استفاده کرد تا فضایی آرامش بخش و متفاوت در دکوراسیون ایجاد شود. رنگ میز که عمدتا ثابت بوده و میزهایی بغیر از رنگ چوب و فلز خیلی کم تولید می شوند. در عوض می توانید رنگ های متفاوت و جذاب را با استفاده از صندلی به اتاق خود اضافه کنید. شکل زیر مثالی عالی بر این گفته است. رنگ سفید و سبز این صندلی ارگونومیک خیلی عالی با میز مدرن چوبی با پایه های فلزی ترکیب شده و فضای بسیار روشن و مفرح در دکوراسیون داخلی خلق می کند.
چنین میز و صندلی های زیبا و جذابی را می توان در منازل مدرن امروزی به راحتی استفاده کرد و سبب زیباتر شدن دکوراسیون خانه مدرن شد. همچنین نکته بسیار مهم در طراحی این طرح های صندلی و میز تحریر این است که تقریباً تمامی آنها دارای حجم و ابعادی نسبتاً کوچکتر و بسیار منظم تر از میز و صندلی های دیگرند به همین دلیل می توان آنها را براحتی در هر قسمتی از اتاق و حتی نشیمن استفاده کرد. نوع طراحی آنها هم به شکلی ست که استفاده از آنها در هر جایی از منزل نه تنها ایرادی ندارد بلکه سبب زیباتر شدن دکوراسیون منزل نیز خواهد شد.

صندلی-و-میز-تحریر (3)

صندلی-و-میز-تحریر (18)

صندلی-و-میز-تحریر (17)

صندلی-و-میز-تحریر (16)

میز های طبقه ای شناور که بروی دیوار نصب می شوند یکی از بهترین راهکارها برای طراحی فضای مطالعه و تحریر در اتاق خواب های کوچک هستند. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید این میزها اغلب همراه با شلف های چند طبقه در عرضه می شوند که نیاز به هرگونه فضای اضافی برای ذخیره سازی را از بین می برد. اگر دنبال ظاهری ساده و مدرن هستید طبیعتا باید یک صندلی ساده و شیک اما ارگونومیک و با ارتفاع مناسب خریداری کنید. صندلی بکار رفته در شکل زیر بدنه ای از جنس پلی اورتان داشته و پایه های آن از چوب درخت بلوط ساخته شده است.

صندلی-و-میز-تحریر (4)

صندلی-و-میز-تحریر (15)

صندلی-و-میز-تحریر (14)

صندلی-و-میز-تحریر (13)

صندلی-و-میز-تحریر (12)

اولویت اول در خرید صندلی و میز تحریر اتاق خواب کودک کوچکی و ارگونومیک بودن آن است. خانه های آپارتمانی اغلب فضای خیلی کمی برای اتاق خواب دوم یا همان اتاق خواب کودک در نظر می گیرند. میز های تاشو دیواری برای چنین اتاق خواب های بنظر بهترین گزینه هستند اما راه دیگری هم وجود دارد و آن میزهای کابینتی تاشو است. شکل اول در پایین میز کابینتی را نشان می دهد که در مواقع غیر لازم، سطح میز به داخل جمع شده و شبیه یک کمد دیواری کوچک دیده می شود.  فضای ذخیره سازی و کار در این میز نسبت به اندازه اش بسیار عالی بوده و نیاز به کمد اضافه را از بین می برد.

صندلی-و-میز-تحریر (5)

صندلی-و-میز-تحریر (6)

صندلی-و-میز-تحریر (7)

صندلی-و-میز-تحریر (8)

صندلی-و-میز-تحریر (9)

صندلی-و-میز-تحریر (11)

صندلی و میز تحریر

صندلی-و-میز-تحریر (10)

تصاویر بیشتر:

مدل های ارگونومیک صندلی و میز تحریر اداری و خانگی

مدل های ارگونومیک صندلی و میز تحریر اداری و خانگی

مدل های ارگونومیک صندلی و میز تحریر اداری و خانگی

مدل های ارگونومیک صندلی و میز تحریر اداری و خانگی

مدل های ارگونومیک صندلی و میز تحریر اداری و خانگی