ایده های جدید و جذاب طراحی کتابخانه خانگی 2020

 • 10 آبان 1399
 • حسین مهدوی

داشتن یک کتابخانه خانگی با توجه به نیاز افراد، می تواند بخش مهمی از دکوراسیون هر خانه ای را شکل دهد. سراغ یک رنگ براق و درخشان بروید تا کتابخانه منزل شما نور زیادی را منعکس کند. فضای زیر پله خود را با قفسه های فراوان و یک مکان راحت برای نشستن تکمیل کنید.

داشتن یک کتابخانه خانگی با توجه به نیاز افراد، می تواند بخش مهمی از دکوراسیون هر خانه ای را شکل دهد. بنابراین نیاز به ایده های طراحی کتابخانه، می تواند هنگام طراحی داخلی خانه احساس شود. هنگام صحبت از چنین ایده هایی، نباید از کتابخانه خانگی وارم وود سنتی غافل شویم. قفسه بندی دیوار به دیوار، فضای نمایش و ذخیره سازی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین به راحتی می توانید با این ایده کتابخانه خانگی به تمام کتاب های خود دسترسی داشته باشید.

(بیشتر…)

ایده های طراحی بهاری برای خانه های شما

 • 7 آبان 1399
 • حسین مهدوی

برای به دست آوردن جلوه ای بلندتر از سقف های خود با رنگ های مشخص و واضح، جلوه خیره کننده ای را با طراحی بهاری منزل خود ایجاد کنید. برای روحیه دادن به گوشه گوشه خانه خود، تعدادی گل های معطر بسیار جذاب را روی میزها قرار دهید. دیوار تأکیدی ای که دارای یک چاپ گرافیکی است، ظاهر بهاری شما را جالب تر می کند.

بهترین تغییر طراحی بهاری در خانه، گاهی اوقات می تواند به صورت ارگانیک باشد؛ اما بیشتر اوقات، مجبورید بیرون از چارچوب و قاعده فکر کرده و طراحی بی نظیری ایجاد کنید. یکی از معمول ترین این ایده ها، چاپ گل های بهاری است. چاپ و طرح گل از گذشته های دور در طراحی خانه مرسوم بوده است؛ اما اگر دوست ندارید، لزومی به اجرای طرح های قدیمی و روستیک نیست.

برای به دست آوردن ظاهر معاصر، به دنبال نمونه های مدرن تر بروید. برای مثال بازی در مقیاس و رنگ چاپ ها. به جای استفاده از چاپ های زیبا و ظریف گل، گل هایی با اندازه بسیار بزرگ انتخاب کنید تا وزن بصری به یک اتاق اضافه شود. حتی اگر چندین لایه چاپ در کنار هم اضافه کنید، برای ایجاد تصویری غنی که تا سال های سال دور از نشانه های سبک روستایی به نظر برسد نیز، بهتر است.

گل های تازه در طراحی بهاری

فرض کنید که یک رویکرد چند فصلی برای طراحی دکوراسیون خود دارید و از ظاهر و احساس هر اتاق خانه خود نیز راضی هستید. در این حالت آیا واقعاً به یک تغییر شکل طراحی بهاری در خانه نیاز دارید؟

40 مدل جعبه اسباب بازی با قیمت مناسب و کیفیت عالی + خرید

اگر هنوز به دنبال دلایل موجهی هستید، برداشت خود را ساده کنید و آن وقت متوجه شوید که بعضی اوقات همه چیز در مورد انتخاب های کوچک است که می تواند فضای اتاق را خراب کرده یا بهبود ببخشد. برای روحیه دادن به گوشه گوشه خانه خود، هر ده روز یا همین حدود، تعدادی گل های معطر بسیار جذاب را روی میزها قرار دهید. به این ترتیب بدون صرف هزینه یا زمان زیاد برای تازه سازی اتاق، اتاقی بهاری برای زندگی خواهید داشت.

ایده های طراحی بهاری لایه ای

از آنجا که فصول گرم سال خواستار برخورد راحت تری با نحوه زندگی و لباس پوشیدن و تزئینات هستند، به راحتی با لایه هایی از وسایل و لوازم تزئینی، احساس آرامش ایجاد کنید تا بدون توجه به هوای بیرون از خانه، فضای شما همیشه جذاب باشد.

زمانی که نوبت به تغییر طراحی بهاری شما می رسد، این رویکرد باید تأثیر کامل تری نسبت به طراحی داخلی اسپارتی داشته باشد که اغلب در فصول سردتر با آن مواجه می شویم. برای بهار به حداکثر و برای زمستان به حداقل ها فکر کنید.

دیوار پنجم در طراحی بهاری

آیا به دنبال افزودن سریع عمق و تعریف مجدد یک اتاق به روشی کاملاً منحصر به فرد هستید، اما برای کارکرد آن فضای کافی در کف ندارید؟

برای به دست آوردن جلوه ای بلندتر از سقف های خود با رنگ های مشخص و واضح، جلوه خیره کننده ای را با طراحی بهاری منزل خود ایجاد کنید. سقف به عنوان دیوار پنجم در یک اتاق در نظر گرفته می شود و هیچ دلیلی وجود ندارد که سقف شما طراحی خاصی نداشته باشد. به دنبال نمایش های غیر منتظره با رنگ و الگوی دلپذیر بروید تا سقف شما منحصر به فرد شود.

لیست قیمت 41 مدل عروسک نوزاد فانتزی دخترانه + خرید

ایجاد نقاط کانونی تازه در طراحی بهاری

از نقاط کانونی جذاب و چشمگیر، برای ایجاد طراحی بهاری در خانه خود استفاده کنید. کاری کنید تا مهمانان شما حتی بعد از ترک خانه تان به آن بیندیشند. برای زیبا جلوه دادن طراحی، عناصری پر از شخصیت، بافت و نمونه های تونال را در نظر بگیرید.

از یک گلدان مشخص تا مجموعه ای از کلکسیون های جذاب که به طور درستی نمایش داده شوند، نقاط کانونی را در گوشه های فضای بهاری خود بسازید.

ایده های منحصر به فرد طراحی بهاری

یک تغییر بهاری در خانه بدون استقبال از شخصی سازی، کامل و مورد قبول نیست، مگرنه؟ با مراجعه به لوازم جانبی و وسایل تزئینی پر از سرزندگی و جذابیت بصری، از تغییر شکل طراحی بهاری خود نهایت استفاده را ببرید.

این ترفند می تواند از طریق نقاشی های نامتقارن، آثار هنری شخصیت محور و وسایل منحصر به فرد قدیمی باشد که روحیه سرزندگی و دوستانه ای را حتی به لوکس ترین اتاق ها می دهد.

لیست خرید 39 مدل بالش شیردهی با قیمت عالی

طراحی بهاری و دیوار تأکیدی

با یک دیوار تأکیدی که اتاق را تعریف کند، به هر اتاق در خانه خود کمی عمق اضافه کنید. اگر یک رنگ ساده را انتخاب کنید نیز، هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

اما اگر در هنگام طراحی بهاری خانه خود از بودجه انعطاف پذیرتری برخوردار هستید، دیوار تأکیدی ای که دارای یک چاپ گرافیکی است، ظاهر بهاری شما را جالب تر می کند.

تصاویر بیشتر

 

ابزار پیش ساخته سقف در مدل های جدید گچی و چوبی + 34 مدل خاص

 • 28 شهریور 1399
 • مهدی

بر کسی پوشیده نیست که ابزار سقف پیش ساخته سقف چقدر کار بازسازی و نوسازی دکوراسیون منزل را راحت کرده است. همانطور که می دانید ابزار تاثیر شگرفی در دکوراسیون خانه می گذارد و به بخاطر همین مورد خیلی از خانه دارها هزینه های هنگفتی خرچ بناکار گچ بر و پتینه کار می کنند تا به ظاهر مورد علاقه خود برسند، اما با وجود مدل های پیش ساخته این کار بسیار راحت تر از قبل شده است. (بیشتر…)

رنگ آمیزی خانه های کوچک برای مساحت های 40 متری و کمتر

 • 22 شهریور 1399
 • مهدی

رنگ آمیزی خانه های کوچک با تناژهای متفاوت در کنار هم اگر اصولی انجام نشود، عمدتا منجر به خلق فضاهایی می شود که شلوغ و گرفته دیده می شوند، اما نباید این موضوع شما را از انتخاب رنگ های متنوع و دلخواه تان در دکوراسیون خانه دور کند. ترکیب رنگ های شادی مثل سبز، آبی، هلویی و زرد در کنار رنگ های خنثی مثل سفید و طوسی، می تواند هر فضایی را هر چند کوچک، بسیار دلپذیر و خواستنی نشان دهد. (بیشتر…)

مدل های جدید شید پشت پنجره مناسب آشپزخانه و اتاق پذیرایی

 • 17 شهریور 1399
 • مهدی

با توجه استایل های بسیار متنوع شید پشت پنجره در بازار، انتخاب مدل مناسب برای هر فردی به یک چالش سخت تبدیل خواهد شد. در این مطلب قصد داریم مطالب مفیدی راجب به انواع شیدها ارائه دهیم تا حتی برای مقدار کمی هم که شده از سردرگمی عزیزانی که قصد خرید شید رول دارند بکاهیم. لطفا در ادامه همراه ما باشید. (بیشتر…)

30 مدل آینه چوبی گرد با طراحی جدید مناسب دکور مدرن و روستیک

 • 12 شهریور 1399
 • مهدی

آینه چوبی گرد خصوصا در مدل های بزرگ یا چندتایی یکی از دکوری های بسیار شیک و زیبای هر محیطی است. اگر چیدمان منزلتان پر است از لوازم مستطیلی و مربعی، حضور یک آینه گرد در دکوراسیون باعث بوجود آمدن یک نقطه کانونی جذاب می شود. (بیشتر…)

دیزاین خانه های لاکچری کوچک با طراحی مدرن و بسیار جذاب

 • 9 شهریور 1399
 • مهدی

خانه های لاکچری حتما نباید بزرگ و پر زرق و برق باشند تا لوکس و فاخر دیده شوند، خیلی از خانه های مدرن و ساده نیز هر چقدر هم که کوچک باشند، می توانند لوکس و لاکچری دیده شود. خانه های لاکچری کوچک و جذابی که در این مطلب قصد معرفی آنها را دارم، علی رغم متراژ کم، از لوازم بسیار با کیفیت و همچنین مواد طبیعی مثل چوب به مقدار زیاد استفاده می کنند. وجود چوب طبیعی کافی است تا این خانه ها را لوکس بحساب آوریم. زیرا همانطور که می دانید، چوب طبیعی یکی از گران ترین لوازم خانه محسوب می شود. (بیشتر…)

پلان خانه 46 متری / بررسی سه آپارتمان با چیدمان مدرن و ساده

 • 31 مرداد 1399
 • مهدی

چیدمان و طراحی پلان خانه 46 متری بخاطر محدودیت فضا، چالش های فراوانی پیش روی صاحب خانه و طراح قرار می دهد. اما خانه هایی که در این مطلب خدمت شما عزیزان معرفی خواهم کرد، بخاطر استفاده از چیدمان مدرن و مواد با کیفیت، به اندازه خانه های لوکس چند صد متری زیبا دیده شده و چیزی از لحاظ کلاس  و کارایی از آنها کم ندارد. (بیشتر…)

طرح دیوارکوب تزیینی منزل در انواع چوبی، بتنی و فایبرگلاس

 • 21 مرداد 1399
 • مهدی

یکی از جایگزین های عالی برای تزیین دیوار خانه بجای رنگ و کاغذ دیواری، استفاده از طرح دیوارکوب تزیینی منزل با متریال های مختلف است. همانطور که می دانید دیوارکوب، دیوار پیش ساخته ای است که به صورت اماده بر روی دیوار نصب می شود. از این دیوارها علاوه بر منازل مسکونی، در فضاهای اداری و عمومی نیز استفاده می شود. از دلایل محبوبیت زیاد این دیوارهای پیش ساخته، آماده بودن آنهاست، به عبارت دیگر برای اجرای دیوارکوب نیازی به بنایی ندارید. همین  موضوع باعث شده قیمت تمام شده  انواع دیوارکوب ها از بسیاری جهات مناسب باشد. (بیشتر…)

دکوراسیون نارنجی و طوسی دودی در طراحی داخلی منزل آپارتمانی

 • 19 مرداد 1399
 • مهدی

اگر نارنجی رنگ محبوب شماست پس به مکان خوبی راهنمایی شدید، چرا که در این مطلب قصد داریم به معرفی چند طرح دکوراسیون نارنجی و طوسی بپردازیم که به شیوه ای عالی این رنگ قوی را در منازل کوچک آپارتمانی بکار برده اند. همانطور که می دانید رنگ نارنجی رنگی بسیار قوی و چشم گیر است، (بیشتر…)

معرفی ایده های جذاب برای طراحی کناف سقف شیب دار + 30 مدل عکس

 • 15 مرداد 1399
 • مهدی

کار کردن با یک دیوار شیب دار در خانه یکی از سخت ترین چالش هایی است که هر طراح یا خانه داری با آن روبرو می شود. برای تزیین چنین سقف هایی عمدتا نمی شود از رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کرد چرا که محیط خانه را کوچک و گرفته نشان می دهند. یک راه جایگزین و خوب استفاده از کناف یا سقف کاذب است. طراحی کناف سقف شیب دار اگر اصولی و درست انجام شود محیطی ایجاد می کند که تابحال در هیچ کجا مثل و مانندش مشاهده نشده است. چنین سقف هایی قطعا قدرت این را خواهند داشت که به نقطه کانونی دکوراسیون خانه تبدیل شوند. در این مطلب به معرفی چند ایده جذاب و جالب در رابطه با تزیین سقف های شیب دار با انواع کناف می پردازیم. لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید. (بیشتر…)

30 مدل جدید کاغذ دیواری برای خانه های کم نور و تاریک

 • 14 مرداد 1399
 • مهدی

روش های متعددی برای تزیین اصولی خانه های کم نور وجود دارد. در چنین خانه هایی هر نوع وسیله ای که برای خانه انتخاب می کنید از مبلمان گرفته تا کاغذ دیواری همگی در حس و حال نهایی خانه تاثیرگذار هستند. در این بین اما استفاده از کاغذ دیواری برای خانه های کم نور  شاید ساده ترین راه پیش روی ما باشد. کاغذ دیواری ها بخاطر تنوع زیاد در روکش نهایی کار و همچنین بافت های بسیار زیبا، اگر مطابق با حالت فضا انتخاب شوند، گرما و روشنایی بخش محیط خانه خواهند بود. در این مطلب با طرح های و ایده های جدید و کاربردی برای روشن کردن فضای داخلی خانه های کم نور و تاریک با استفاده از کاغذ دیواری آشنا خواهید شد. لطفا تا پایان همراه ما باشید. (بیشتر…)

نمونه هایی عالی از دکوراسیون منزل کوچک با طراحی مدرن و شاد

 • 25 تیر 1399
 • مهدی

تزیین دکوراسیون منزل کوچک از کارهایی است که متاسفانه خیلی اوقات اشتباه انجام می شود، این موضوع هم تا حدودی ریشه در طراحی داخلی نامناسب منازل ایرانی دارد و هم نوع طرز فکر اشتباه خانه دار. در این مطلب با نمونه هایی آشنا خواهید شد که تعریف جدیدی از سبک چیدمان مدرن در واحدهای آپارتمانی کوچک ارائه می دهند. برای آشنایی بیشتر لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید. (بیشتر…)

پلان سوئیت کوچک 30 متری با چیدمان مدرن و اتاق خواب مخفی

 • 18 تیر 1399
 • مهدی

سوئیت های 30 متری را نمی شود کوچک خطاب کرد، شاید عبارت فوق کوچک برای چنین خانه هایی عبارت صحیح تری باشد. در این مطلب با چند پلان سوئیت کوچک 30 متری و کمتر در خدمت شما عزیزان خواننده وبسایت اتاق هستیم. تمام خانه هایی که در این مطلب مشاهده خواهید کرد، به شکلی فوق العاده عالی طراحی و چیدمان شده اند که می تواند منبع بسیار خوبی برای الهام گیری باشد. لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید. (بیشتر…)

دکوراسیون داخلی خانه های ژاپنی و روش اجرای آن در منزل خودمان

 • 14 خرداد 1399
 • مهدی

فرهنگ ژاپنی در دنیا شاید یکی از جالب ترین فرهنگ ها در تمام دنیا باشد، خصوصا وقتی به دکوراسیون داخلی خانه های ژاپنی نگاه می کنیم، متوجه طرز تفکر متفاوت مردم عادی در شرق دور می شویم. البته طراحی داخلی ژاپنی به خاطر ظهور معماران صاحب سبک و خوش نامی مثل تاداو آندو، توجهات را بیش از پیش به این سبک منحصر بفرد جلب کرده است. (بیشتر…)

رنگ های شاد برای منزل کوچک و کم جا با تاثیرگذاری عالی

 • 13 خرداد 1399
 • مهدی

استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون داخلی برای خیلی از خانه دارهایی که در فضایی کوچک زندگی می کنند به یک آرزوی دور تبدیل شده است. رنگ های شاد برای منزل و واحدهای آپارتمانی با مساحت 50 متر و کمتر، موضوعی است که در این مطلب قصد پرداختن به آنرا داریم. در اینجا با سه آپارتمان بسیار زیبا آشنا خواهید شد که از رنگ های شادی مثل مرجانی، بنفش، آبی، زرد و حتی فیروزه ای استفاده کرده اند. (بیشتر…)