5 ویژگی برتر سمساری ها

پیش از صحبت درباره 5 ویژگی برتر سمساری ها بهتر است تا کمی با ماهیت و کلیت سمساری ها آشنا شویم تا بتوانیم با دید درست و جوامعی به ویژگی های برتر این صنف بپردازیم. سمساری ها در واقع مکان هایی هستند که در آن ها کالای دست دوم خریدو فروش می شود. در حقیقت واسطه هایی برای خرید و فروش اجناسی که قبلا برای مدت کوتاه یا طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند. این لوازم می توانند در ادارات، محل کار یا خانه ها مورد استفاده قرار گرفته باشند. بنابراین هر کلای دست دوم و استفاده شده ای در سمساری ها خرید و فروش می شود. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی جامعه، این شغل از اهمیت و کارایی بیشتری برخوردار است چراکه برای تعداد زیادی از افراد می تواند یک راه حل آسان و مفید در جهت تهیه کردن ارزان تر وسایل مورد نیازشان باشد. اما برای دشتن یک خرید یا فروش خوب و پر سود در سمساری ها باید به مواردی توجه کرد که نشان دهنده ی ویژگی های سمساری برتر و ایده ال می باشد.

5 ویژگی برتر سمساری ها

این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

1- داشتن مجوز برای کسب و کار سمساری :

مانند هر صنف و شغل دیگری سمساری ها نیز باید مجوزهای لازم برای فعالیت اقتصادی را داشته باشند. این مجوز ها نشان هنده ی قانونی بودن معاملاتی است که در سمساری انجام می دهید. بنابراین توصیه می شود تا هنگام مراجعه به یک سمساری چه قصد فروش لوازم و اثاثیه ای را دارید و یا خریدار کالایی هستید حتما به مجوزهای لازم که نشان دهنده ی قانونی بودن فعالیت آن می باشد توجه کنید. دلیل اهمیت بالای این موضوع پیشگیری از دزدی و کلاه برداری هایی است که ممکن است به وجود آید.

2- اجناس دست دوم با کیفیت را به فروش برساند :

از دیگر ویژگی های برتر سمساری ها توجه و اهمیت دادن به کیفیت کالاهایی است که به فروش می رسانند. در واقع یکی از مسئولیت های اصلی هر سمساری تعمیر و ترمیم کردن کالاهای دست دومی است که خریداری نموده اند. از این طریق کیفیت این کالاها بالاتر رفته و از ارزش بیشتری برخوردار خواهند بود. البته تمام اجناس موجود در سمساری ها نیاز به تعمیرهای اساسی ندارند. در بسیاری از مواقع کالاهای دست دوم خریداری شده توسط سمساری ها تنها چند خط و خش کوچک دارد. اما به هر حال مرمت و بازسازی آن ها باعث بهتر شدن ظاهر و بالا رفتن ارزش آن ها می شود. هر چه یک سمساری در این زمینه بهتر عمل کند در نتیجه از مجموعه ی قوی تر برای فروش برخوردار است و این یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

 5 ویژگی برتر سمساری ها

3- مدرن و به روز بودن سمسماری :

یکی دیگر از 5 ویژگی برتر سمساری ها به روز بودن آن ها است. با توجه به این نکته که امروزه افراد زیادی در فضای مجازی خرید و فروش می کنند و این بستر از جایگاه زیادی در زندگی افراد برخوردار است داشتن یک بستر اینترنتی برای خرید و فروش های آنلاین از نیاز های ضروری هر سمساری محسوب می شود. نه تنها سمساری ها بلکه هر کسب و کار و تجارت دیگری نیز این روزها بدون حضور فعال در فضای مجازی و اینترنت موفق نخواهد بود. مغازه های اینترنتی کم کم جایگزین حجره های واقعی شده اند و حضور نداشتن در این بستر نشان دهنده ی نقطه ضعف مهم و بزرگ می باشد.

4- انصاف :

یکی دیگر از مواردی که در موفقیت هر کسب و کاری اهمیت دارد داشتن انصاف است. یکی از مهم ترین 5 ویژگی برتر سمساری ها در حقیقت داشتن انصاف می باشد. علارغم بی ثبات بودن قیمت ها در کشور باید دقت کنید که سمساری مورد نظر کالاها را با چه قیمتی از مشتری خریداری و با چه قیمتی آن را به مصرف کننده عرضه می کند. شیوه ی پرداخت پول اجناس و شرایطی که برای این پرداخت فراهم می کند نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

5- خرید اجناس کارکرده در کمترین زمان:

از دیگر موارد مهم در انتخاب یک سمساری به عنوان سمساری برتر این مورد است که اجناس دست دوم و کارکرده ی مشتری را در کمترین زمان و با بهترین قیمت ممکن خریداری نماید. اگر خود فرد برای فروش مستقیم اجناس کارکرده اش اقدام کند گاهی تا ماه ها طول خواهد کشید تا مشتری مناسبی برای این منظور پیدا شود. اما کمک گرفتن از سمساری ها در این مورد در صرفه جویی در زمان نیز بسیار موثر و مفید است. البته پیش از انتخاب سمساری مورد نظر باید بررسی های لازم را انجام داد تا سمساری با انصاف و مناسبی یافت.

ویژگی های گفته شده جزو اصلی ترین موارد در برتری یک سمساری نسبت به سایر هم صنفان اش بود. اما موارد دیگری نیز وجود دارند که توجه به آن ها نیز می تواند در انتخاب یک سمساری برتر کمک زیادی بکند.

از جمله ی این موارد حسن خلق مدیر سمساری می باشد. یک مدیر بد اخلاق و عصبانی که تلاش می کند تا کالاهای مشتری را با کمترین قیمت خریداری کند بدون توجه به نکات قیمت گذاری اصولی قطعا از سایر ویژگی های سمساری برتر نیز فرسنگ ها فاصله دارد.

5 ویژگی برتر سمساری ها

 چیدمان و نظم موجود در سمساری نیز می تواند یکی دیگر از نشانه های سمساری برتر باشد. یکی دیگر از نکاتی که هنگام مراجعه به سمساری باید مورد توجه قرار گیرد نور سمساری است. نور کم در سمساری باعث می شود تا مشتری متوجه برخی از ایرادات و نواقض اجناس نشود. اما بعد از انتقال کالا به منزل متوجه برخی از مشکلات در کالا شود. بنابراین وجود نور مناسب نیز می تواند نشان دهنده ی صداقت سمسار باشد.

کلام پایانی :

مراجعه و دریافت خدمات از سمساری ها می تواند در بسیاری از مواقع برای ما مزیت و منافع زیادی به همراه داشته باشد. از خرید ارزان و راحت تا فروش سریع و راحت کالا هایمان . اما برای اینکه از معاملاتی که در سمساری ها انجام می دهیم راضی باشیم باید در انتخاب سمساری مناسب دقت زیادی داشته باشیم. 5 ویژگی برتر سمساری ها می توان در این زمینه برای ما الگوی روشن و مشخصی در هنگام انتخاب ایجاد نماید.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!