0 تا 100 بازسازی خانه با هزینه کم

0 تا 100 بازسازی خانه با هزینه کم

محل زندگی یکی از تأثیرگذارترین فاکتورها در زندگی هر شخص محسوب می شود. بنابراین بسیار اهمیت دارد که محل زندگی علاوه بر زیبایی های ظاهری، امکانات، رفاه و آرامش نیز به همراه داشته باشد. برای بسیاری از کسانی که صاحب خانه هستند بازسازی کردن آن فرصتی برای تغییر حال و هوای منزل و بهینه سازی آن است.

چه زمانی یک خانه به بازسازی احتیاج دارد؟

هیچ قانون خاصی در این رابطه وجود ندارد، شما می توانید هر زمان که بخواهید خانه خود را بازسازی کنید، به شرط این که بودجه آن را داشته باشید! البته می توان گفت که وقتی برای مدت زمان طولانی مثلا ده سال در یک خانه ساکن هستید وقت ان رسیده است که حال و  هوای خانه را تغییر دهید و با بازسازی و نوسازی برخی از قسمت ها تغییرات مثبتی در آن ایجاد کنید.

0 تا 100 بازسازی خانه با هزینه کم

بازسازی خانه را از کجا باید شروع کرد

به این نکته توجه داشته باشید که بازسازی خانه جدای از ریخت و پاش و اختلالاتی که در زندگی روزمره شما ایجاد می کند نیاز به یک برنامه ریزی جامع و کاربردی دارد تا بتوانید یک بازسازی بدون دغدغه را پشت سر بگذارید. در این بخش شما را با گام به گام بازسازی آشنا می کنیم:

هدف شما از بازسازی چیست؟

ابتدا باید مشخص کنید که هدف شما از بازسازی چیست. کدام بخش ها را می خواهید تغییر دهید و چه تغییراتی در نظر دارید. اولویت شما شروع کردن بازسازی از کدام بخش از منزل است، حمام، دستشویی، آشپزخانه، نشیمن یا اتاق خواب ها؟ می خواهید یک بازسازی کامل را انجام دهید و یا فقط به برخی تغییرات ساده در قسمت های محدود خانه قانع هستید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا بهتر تصمیم گیری و برنامه ریزی کنید.

هزینه و بودجه را مشخص کنید

گام مهم بعدی تعیین بودجه است. در واقع اگر به دنبال یک بازسازی کلی باشید این بودجه است که مشخص می کند تا کجا می  توانید پیش روی کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بودجه مناسبی را برای بازسازی بخش مورد نظرتان فراهم کنید تا بتوانید بازسازی با کیفیت و کاملی را انجام دهید. همیشه مقدار کمی بیش از هزینه هایی پیش بینی شده در نظر بگیرید تا در صورت رخ دادن حوادث غیر قابل پیش بینی مثلا گران شدن تجهیزات و مصالح و … کار متوقف نشود.

0 تا 100 بازسازی خانه با هزینه کم

مقدمات بازسازی را فراهم کنید

بعد از انجام برنامه ریزی و تعیین بودجه نوبت به انتخاب پیمانکار می رسد. بهتر است که کار را به کاردان بسپارید، مطمئنا اگر بتوانید خودتان همه چیز را مدیریت کنید خیلی خوب است، به شرط آن که بی کار باشید و بتوانید تمام وقت در اختیار پروژه قرار بگیرید. استفاده از تجربیات یک پیمانکار در این زمینه می تواند نتیجه کار را بسیار بهتر و با هزینه کمتری همراه سازد. معمولا پیمانکاران بازسازی خانه برق کار، لوله کش، معمار، سنگ کار و … حرفه ای و با تجربه سراغ دارند، ضمن این که برای خرید متریال مورد احتیاج از جمله گچ، سیمان، لوله ها، ابزار و یراق و … نیز می تواند تخفیف های خوبی برای شما بگیرد چرا که آنها به دلیل شرایط کاری معمولا با فروشندگان تجهیزات و لوازم لازم آشنایی دارند و به صورت عمده خرید می کنند که باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

چگونه می توان خانه را با هزینه کم بازسازی کرد

برای این که بتوانید خانه را با کمترین هزینه ممکن بازسازی کنید روش های جالبی وجود دارد. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم:

ایده ذهنی داشته باشید

بهتر است که قبل از بازسازی و با مشخص شدن مکان هایی که نیاز به بازسازی دارند، یک ایده ذهنی برای بازسازی داشته باشید. به این ترتیب تحت تأثیر پیشنهادات پیمانکار یا عوامل اجرایی بازسازی قرار نمی گیرد و می دانید که دقیقا چه چیزی می خواهید. به این ترتیب بودجه احتمالی بازسازی قابل پیش بینی است و از هزینه های اضافه پیشگیری می شود.

برای این که ایده های خوبی داشته باشید می توانید قبل از بازسازی به سایت های مرتبط سر بزنید و تصاویر مختلف ارائه شده در این زمینه را مشاهده کنید. مدل شیرآلات، کلید و پریزها، محل قرارگیری کمد دیواری، پله ها، نوع پنجره ها و … را می توانید در تصاویر موجود در اینترنت تماشا کنید.

0 تا 100 بازسازی خانه با هزینه کم

برون سپاری پروژه یک راهکار عالی است

همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم، مطمئنا شما نمی توانید به همه کارها رسیدگی کنید. پس بهتر است که پروژه بازسازی خانه را به شرکت های پیمانکاری واگذار کنید. در چنین شرایطی معمولا هزینه پروژه بررسی و پیش بینی می شود، ضمن این که بسیاری از کارها زمانی که توسط پیمانکاران باتجربه انجام می گیرند بسیار کم هزینه تر خواهند بود.

متریال با کیفیت تهیه کنید

شاید فکر کنید این کار هزینه ها را بالاتر می برد، اما باید بدانید که هرچه متریال به روز و با کیفیت تری تهیه کنید، مدت زمان بیشتری از آن استفاده خواهید کرد و هزینه اضافی برای تعمیر، تعویض و یا سرویس قطعات پرداخت نخواهید کرد. پس بهتر است با یک هزینه حساب شده جلوی ضررها و هزینه های اضافه را بگیرید.

برنامه ریزی داشته باشید

وقتی یک کار بدون برنامه ریزی و بودجه بندی مشخص انجام می گیرد، طبیعی است که کار طولانی و پرهزینه باشد. پس سعی کنید ابتدا همه چیز را بررسی کرده و با مطالعه و آنالیز دقیق برای تمام پروژه برنامه ریزی داشته و مطابق آن پیش بروید.

بازسازی خانه یا خرید خانه نوساز

حال که صحبت از بازسازی خانه شد، باید به این سوال که در ذهن بسیاری از کاربران شکل می گیرد نیز پاسخ دهیم.  بسیاری از افراد وقتی قرار است خانه بخرند بین خرید خانه کلنگی و بازسازی آن و یا خرید خانه نوساز سردرگم می شوند.

در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که بتوانید پروژه بازسازی را با موفقیت و اصولی پیاده سازی کنید مطمئنا بازسازی خانه کلنگی بسیار به صرفه تر از خرید خانه نوساز خواهد بود.

مرمتی نو ؛ فرصتی برای آنان که بازسازی کم هزینه و مقرون به صرفه می خواهند

برای کسانی که به دنبال بازسازی هستند ، در اختیار داشتن اطلاعات دقیق و صحیح می تواند راهنمای خوبی برای انجام امور مرتبط با بازسازی بخش های مختلف خانه باشد. مقالات مرتبط با بازسازی ملک کلنگی ، بازسازی بخش های مختلف منزل، اشتباهات رایج در بازسازی و … از جمله مواردی است که در زمان بازسازی خانه اطلاعات بسیار کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!