گشت و گذاری در نصف جهان

سفر به شهر اصفهان برای هر گردشگر داخلی و خارجی جذاب است. این شهر علاوه بر اینکه آثار تاریخی فراوانی دارد و بافت سنتی آن، برای خیلی از افراد علاقمند به این نوع معماری جذاب است،‌ جاذبه­های گردشگری و طبیعت بسیار زیبایی نیز دارد. خیلی بعید است که به اصفهان رفته باشید و از آثار دیدنی مانند سی و سه پل بازدید نکرده باشید. کمتر کسی است که به سی و سه پل رفته باشد و از آوازخوانی­های شبانه اصفهانی­ها زیر سی و سه پل لذت نبرده باشد. حال ما می­خواهیم در این مقاله، معروف­ترین جاذبه­ های گردشگری شهر اصفهان را برای شما معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به این شهر را داشتید، دیدن جایی را از قلم نیاندازید. شما برای رفتن به اصفهان می­توانید به راحتی با خرید بلیط هواپیما سیستمی به این شهر سفر کنید و از آثار تاریخی آن دیدن کنید.

گشت و گذاری در نصف جهان

آثار تاریخی اصفهان

شهر اصفهان یکی از غنی­ترین شهرهای ایران از لحاظ دارا بودن آثار تاریخی و فرهنگی است. از میدان نقش جهان و مسجد امام و عمارت عالی قاپو گرفته تا کاخ چهلستون و مسجد شیخ لطف­اله. از دیگر آثار تاریخی این شهر که می­توان به آن اشاره کرد، باید از کلیسای وانک نام ببریم که قدمت آن به دوران صفویه بازمی­گردد. این کلیسا، یکی از معروف­ترین کلیساهای ایران است که در دوران شاه عباس صفوی، توسط ارامنه مهاجر که در شهر اصفهان زندگی می­کردند ساخته شد و این روزها مورد استقبال عموم برای بازدید قرار گرفته است. منارجنبان نیز از دیگر آثار تاریخی معروف این شهر است که قدمت آن به زمان ایلخانیان بازمی­گردد.

جاذبه­ های گردشگری اصفهان

خالی از لطف نیست که بار دیگر به جاذبه­های گردشگری جذابی مانند سی و سه پل که از شاهکارهای دوران صفویه است و محلی ثابت برای قدم زدن­های شبانه بومی­های اصفهان و مسافران می­باشد، اشاره کنیم. پل خواجو، یکی دیگر از پل­های مشهور این شهر است که مانند سی و سه پل، بر روی زاینده رود ساخته شده است و زمان ساخت این پل نیز به دوران صفویه بازمی­گردد. البته باید به چهارباغ عباسی نیز اشاره کنیم که یکی از پرترددترین مناطق شهر اصفهان است که در فصول مختلف، خصوصا فصل پاییز، منظره زیبای آن مردم عادی را به عکاسی در این باغ تشویق می­کند.

سفر به شهر اصفهان

اصفهان یکی از استان­های مرکزی ایران است و اگر شهر محل زندگی­تان نزدیک به این استان باشد، می­توانید به راحتی با اتوبوس یا اتومبیل شخصی به شهر اصفهان سفر کنید. اما اگر در شهر دورتری ساکن هستید، مثلا اهواز، بهتر است که با خرید بلیط هواپیما اهواز اصفهان به این شهر سفر کرده و خستگی راه را به جان نخرید. شما می­توانید از طریق سایت اسنپ تریپ به راحتی بلیط هواپیما رفت خود را با بهترین قیمت تهیه کنید و برای برگشت نیز از همان ابتدا بلیط هواپیما اصفهان اهواز را خریداری نموده و هزینه هر دو بلیط را بصورت آنلاین پرداخت کنید و بدون هیچ نگرانی به این شهر سفر کنید.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!