کمد اتاق در برابر کمد دیواری

به طور کلی کمدها به سه نوع تقسیم می شوند: کمد اتاقی، کمد دیواری و کمد قدی. هدف اصلی تمام کمدها این است که وسیله هایمان اعم از کفش و لباس را ایمن و مرتب نگه دارند.

در برخی خانه ها کمد در فضایی کوک ساخته شده است؛ اما در برخی خانه ها دیگر کمد در فضایی بزرگ ساخته شده که می تواند نوعی کمد اتاق نیز باشد.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید هزینه نجاری را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال نجار در تهران باشید می‌توانید درخواست نجاری ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

کمد اتاق در برابر کمد دیواری

کمد اتاقی به افراد این امکان را می دهدد تا از انتخاب لباس مناسب خود، لذت ببرند.

مهم تر از آن، کمد اتاقی به زمان یا دوره خاصی تعلق ندارد، چرا که هر کدام آن ویژگی های مخصوص خود را داراست.

برای آگاه شدن از انواع استایل های کمد به خواندن ادامه دهید. در این جا چند طرح متفاوت از کمد را برایتان آماده کرده ایم.

سبک کمد اتاقی

به طور کلی، کمد اتاقی به فضای بزرگ نیاز دارد. فضای بزرگ به فرد اجازه می دهد کمد را در دو طرف یا تنها یک طرف اتاق نصب کنند. بسته به سلیقه روی هر دیوار کمد یا آینه قرار می گیرد.

کمد اتاقی به سبک کوچک

سبکی دیگر از کمد اتاقی آن است که برای نصب آن از اتاقی تقریبا نصف یک اتاق معمولی استفاده کنید.

این سبک معمولا در اتاق خواب ها اجرا می شود چرا که به دلیل تعداد کمد، فضایی بیشتر از یک کمد اتاقی معمولی نیاز دارد.

معمولا این سبک برای لباس یا زیبایی اتاق، فضای اضافه نیز دارد.

کمد اتاقی جدا کننده

کمد اتاقی می تواند لباس ها، کفش ها و دیگر وسیله هایتان را مرتب نگه دارد، به همین دلیل افراد زیادی آن را برمی گزینند.

اما، این کمد به فضای زیادی نیاز دارد که با باز با این حال، هنوز هم به طرز موثر از وسیله هایتان نگهداری می کند.

طرح های مختلف کمدهای اتاقی

طرح های کمد اتاقی اندازه و سبک های متفاوتی دارند. اندازه معمول یک کمد جادار 6 و نیم فوت می باشد و برخی افراد برای داشتن اپن و استفاده حداکثری از این کمد فضای بیشتری اضافه می کنند.

تصمیم گیری برای زاویه و گوشه های کمد کار دشواری است. قابلیت استفاده از فضا در این کمد نیز باید به حداکثر خود برسد.

به یاد داشته باشید تنظیم زوایا و گوشه های این کمد کار سختی می باشد. به علاوه، برای کاربردی ایده آل، باید به درستی از فضا استفاده کرد.

کمد اتاق در برابر کمد دیواری

سیستم کمد اتاقی

برخی افراد اشتباه می کنند.

طبق گفته یکی از متخصصین کمدهای اتاقی، برخی افراد تمام اطراف کمد را لباس آویزان می کنند. این تصمیم اشتباه است، چرا که فضایی که می شد استفاده بهتری از آن برد را اشغال می کنند.

یکی از نکته های قابل توجه آن است که کمد دارای جاکفشی بزرگتر و بازتر به نظر می رسد.

سبک کمد دیواری

این نوع کمد بسیار رایج است و به دلیل این که فضای کمی اشغال می کند، در راهروها و اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد. سبک کمد دیواری عمق کمی دارد.

معمولا در قسمت انتهایی دیوار نصب شده و پر از قفسه و جایگاه لباس می باشد. این کمد در مقایسه با کمد قبلی کوچکتر است. اگر این کمد به درستی مرتب شود، می تواند وسیله های زیادی را نگهداری کند.

ابعاد کمد دیواری

از آنجایی که کمد اتاقی فضای زیادی را اشغال می کند، کمد دیواری در بین اتاق های کوچک محبوب تر است. کمد دیواری می تواند جارختی، کشو، قسمت های مختلف و قفسه باز داشته باشد.

این ضمیمه ها کمکتان می کنند بدون آن که کمد به نظر پر بیاید، بتوانید لباس های زیادی را ذخیره کنید.

طراحی کمد دیواری

طراحی کمد دیواری برای فضاهای های کوچک مانند راهرو یا اتاق کودک و اتاق خواب در خانه های قدیمی که فضای کمتری دارند، مناسب خواهد بود.

این کمد به شما اجازه می دهد تا یک میله برای آویزان کردن لباس نصب کنید. بالای میله قفسه ای دارید که می توانید دیگر وسیله های تان را در آن قرار دهید. به دلیل محدود بودن فضا، دیوارهای کناری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

کمد دیواری جدا کننده

کمد دیواری به دلیل فضایی که اشغال می کند، سبک محدودی دارد. ممکن است با گذشت زمان از سبک کمد خود خسته شده و به فکر اصلاح آن باشید.

پیشنهاد می شود از ست سیمی قابل تغییر استفاده کنید تا بتوانید سبک کمد را تغییر داده و تنظیم نمایید. برای ایجاد فضای بیشتر برای وسیله ها یا لباس های تا شده، کشو یا قفسه مکعبی بهترین انتخاب برای شماست.

ایده های برای کمد دیواری به سبک استیم پانک

این سبک کمد، تنها به فضایی کوچک نیاز دارد.

معمولا، این کمد دو کشویی بوده و در قسمت بالایی و کنار کشو قفسه هایی دارد.

دلیل کوچک بودن این کمد آن است که معمولا برای نگهداری جوراب و لباس زیر که فضای زیادی را اشغال نمی کنند، از آن استفاده می شود. این کمد برای افرادی که سبک ساده را دوست دارند، مناسب است.

سیستم کمد دیواری

این کمد دارای دو میله برای آویزان کردن لباس است که به شما اجازه می دهد فضای بیشتری خلق کنید. برای افزایش فضا، پیشنهاد می شود پشت در آن کشو یا میله نصب کنید.

همچنین این کمد برای نگهداری از کفش یا اسباب بازی کودکان فضای کافی دارد.

کمد قدی و آرومور

کمد قدی و آرومور جزو کمدهای کلاسیک محسوب می شوند. این نوع کمد معولا در اتاق خواب ها قرار می گیرد.

کمد قدی و آرومور می توانند از وسیله های زیادی نگهداری کنند چرا که برای قفسه، کشو، سبد و بخش های دیگر فضای کافی دارد.

معمولا این نوع کمد درب ندارد و برای دسترسی آسان کاملا باز می باشد.

سبک کمد قدی داخل دیوار

معمولا در اتاق خواب به دنبال کمدی هستیم که وسیله هایمان را در آن نگهداری کنیم، اما فضای کافی نداریم. این سبک کمد تنها به فضای کمی نیاز دارد.

برای مثال، فضای اضافی بالای میز کار یا مطالعه برای ایجاد یک کمد یا آرومور مناسب خواهد بود.

کمد آینه دار

کمد به یک آینه نیاز دارد تا ببینید کراواتی که انتخاب کردید مناسب لباستان هست یا خیر. این سبک کمد به شما این امکان را می دهد تا در قسمت پشتی در، آیینه نصب کنید.

ایده های ارزان برای کمد دیواری

یک کمد بزرگ می تواند از وسیله های زیادی نگهداری کند، اما هزینه بردار است. برای کسانی که به دنبال کمدی ارزان تر هستند، ممکن است این جواب خوبی باشد.

فروشندگان زیادی هستند که کمدهای مقرون به صرفه ای برای فروش دارند. معمولا یک کمد قدی خوب با جدا کننده ها و قفسه های مناسب، و میله آویزان کننده و کشو تکمیل می شود.

کمد اتاق در برابر کمد دیواری

کمد چوبی

کمد می تواند از مواد مختلف مانند چوب و فلز ساخته شود. این کمد چوبی جویی قدیمی به اتاقتان می بخشد. همچنین رنگ چوبی آن به اتاق رنگ می بخشد.

کمد و آرومور چوبی برای نگهداری لباس کودکان مناسب هستند. این کمدها برای لباس های تا شده و وسیله های کودکان فضای زیادی دارند.

کمد دارای درب کشویی

ممکن ایت درب های معمولی کمد خسته کننده به نظر برسند. شاید زمان آن رسیده از درب های کشویی استفاده کنید تا رنگی به اتاق خود ببخشید.

در کمدهای دارای درب کشویی باید حتما سبد اضافه کنید تا برای قرار دادن اسباب بازی کودکان فضای کافی داشته باشید. این نوع کمد برای اتاق مهمان مناسب خواهد بود.

کمد قدی دیواری

برای این که کمدی جادار داشته باشید که هیچ فضایی در اتاق اشغال نکند، کمد قدی دیواری این امکان را به شما می دهد تا لباس های تا شده، بالش های اضافی، کشوی جوراب و میله آویزان کننده لباس را درون آن قرار دهید.

طرح چوبی آرومور

این طرح حسی خاص و قدیمی را القا می کند. با این که این طرح ظاهری به خصوص دارد، اما معایبی نیز داراست.

برخی آرومورها عمق محدودی دارند؛ بنابراین اگر می خواهید درون آن تغییری ایجاد کنید، باید کل تنظیمات آن را تغییر دهید و در نتیجه به وقت زیادی نیاز پیدا خواهید کرد.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!