کاغذ دیواری طرح کاشی و معمولی مناسب حمام و سرویس بهداشتی

 

اگر از خواننده های همیشگی سایت اتاق باشید حتما به این موضوع آگاه هستید که کاغذ دیواری ها در چند سال اخیر شدیدا بین مردم محبوب شده اند. کاغذ دیواری طرح کاشی و نمونه های معمولی و طرحدار جایگزینی مناسب و البته کم هزینه نسبت به رنگ، کاشی و سرامیک هستند و در عین حال به همان اندازه و حتی بیشتر کارایی خواهند داشت. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بهترین جا برای نصب کاغذ دیواری به گفته بسیاری از طراحان و معماران داخلی، همین حمام و سرویس بهداشتی است. در این پست با تعدادی طرح جالب و جدید در این زمینه آشنا خواهید شد.

یکی از ترکیب هایی که امسال به تازگی معرفی شده اند، استفاده همزمان از کاشی و کاغذ دیواری است. این ترکیب بیشتر در فضاهای بزرگ و متوسط رو به بالا خوب جواب می دهند اما کارایی چندانی در فضاهای کوچک ندارند. کاغذ دیواری یک تکه اما مزایای بیشتری دارد، با این روش چیزهایی که دوست ندارید پنهان می شوند و چیزهایی هم که دوست دارید بیشتر خودنمایی می کنند. امیدوارم با نگاه به مدل های زیر توانسته باشید ایده های جذابی در زمینه کاغذ دیواری طرح کاشی و همینطور دیگر مدل های طرح دار بدست آورید.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (12)

ابتدا اجازه دهید با طرح های رنگی و متنوع شروع کنیم. طرح هایی که در زیر مشاهده می کنید شاید در ابتدا خیلی شلوغ بوده و برای فضاهای کوچک مناسب نباشند، اما قانون جالبی در این زمینه وجود دارد که به ما اجازه می دهد از این طرح ها بدون هیچ ترسی استفاده کنیم. در فضاهای کوچک طرح های گلدار و متنوع تمام حواس و نگاه ها را به محض ورود به خود جلب می کنند و کسی توجه چندانی به کوچکی فضا نمی کند. برای تاثیر گذاری بیشتر کاغذ دیواری طرح کاشی، بهتر است رنگی که انتخاب می کنید تا جای ممکن روشن و سرد باشد مثل آبی کم رنگ، اگر نورپردازی داخل محیط خوب است می توان از رنگ های تاریک و قوی نیز استفاده کرد.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (4)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (2)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (5)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (6)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (1)

البته که همه از طرح های گلدار خوششان نمی آید قطعا چنین طرح ها برای حمام و دستشویی های مدرن و امروزی در آپارتمان ها مناسب نیستند. حمام های مدرن نیاز به کاغذهایی با رنگ خنثی و طرح بسیار ساده و بدون هیچگونه نقش و نگار دارند. رنگ سفید، خاکستری، سفید، قهوه ای و مشکی گزینه ای عالی برای فضاهای مدرن هستند. طرح خود کاشی ها بروی کاغذ نیز به شکل های ساده تزیین شده اند و نهایتا در اندازه و بافت روی کاشی، جزئیات اندکی وجود خواهد داشت. شکل های زیر تعدادی از این طرح های مدرن را نشان می دهد.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (11)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (13)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (3)

کاغذ دیواری ایی که استفاده می کنید حتما نباید الگوهای بزرگ و چشم گیر را بنمایش بگذارد. الگوه های کوچک و ساده هم توانایی انجام این کار را به نحو احسنت دارند. حمام آورده شده در شکل اول پایین مساحت کوچکی دارد اما کاغذ دیواری طرحدار انتخاب شده برای آن محیط را بسیار شیک و لوکس نشان می دهد. طرح این کاغذ دیواری بنوعی آدم را یاد دیوارپوش های چوبی می اندازد.  در شکل سوم از کاغذی دیواری استفاده شده طرح بسیار ریزی دارد که باعث  شده هر چیزی که جلویش قرار می گیرد، مثل سینک، توالت یا ست آینه دستشویی خیلی زیباتر بنظر برسد.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (8)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (10)

Jackson Street House Contractor: Dijeau Poage Construction Location: San Francisco, California

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (9)

از آنجایی که کاغذ دیواری طرح کاشی اجرای راحت تری داشته و همینطور به آسانی قابل تعویض است، هزینه نگهداری و بازسازی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نیز می تواند تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (27)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (28)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (29)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (30)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (31)

ابتدای مطلب اشاره کردم که ترکیب کاغذ دیواری با کاشی ایده ایست که امروزه خیلی محبوب شده است. اگر کاشی و کاغذ دیواری با یکدیگر مچ باشند ظاهر نهایی فوق العاده شیک بنظر خواهد رسید. در شکل اول پایین، کاغذ دیواری آبی رنگ با وجود طرح های گلدار و شلوغ به خوبی با کاشی های به رنگ خثنی مچ شده و ترکیبی را بوجود آورده که هر بییننده ای با نگاه کردن به آن احساس آرامش و آسودگی می کند. شکل دوم طرح به مراتب پیچیده تری را عرضه می کند. در اینجا بجای کاشی از سنگ مرمر طبیعی استفاده شده که در ترکیب با کاغذ دیواری طرح شکوفه، فضایی باز و شاد ایجاد کرده است.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (15)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (16)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (17)

بعضی از حمام و دستشویی ها باید طوری طراحی شوند که آدم به محض قرار گرفتن در آنها خود را برای مدتی گم کرده و تمام گرفتاری ها را فراموش کند. کاغذ دیواری استوایی که در شکل پایین استفاده شده دقیقا همین کار را انجام می دهد. تصور می کنم حمام کردن با وجود این کاغذ دیواری اندکی طولانی تر خواهد شد.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (18)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (19)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (20)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (22)

آنهایی که خیلی دیر به دیر تصمیم به تعویض و نوسازی دکوراسیون منزلشان می گیرند باید سراغ طرح هایی بروند که هیچ وقت کهنه نخواهند شد. شکل آورده شده در پایین، حمام با کلاسی را نشان می دهد که برای سال های سال همینطور باکلاس باقی خواهد ماند.

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (21)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (23)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (24)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (25)

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (26)

کاغذ دیواری طرح کاشی

کاغذ-دیواری-طرح-کاشی (14)