کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

 

در طراحی آشپزخانه های کوچک، باید طرح ریزی بسیار دقیقی برای کوچکترین فضاها قبل از هر گونه اقدامی صورت بگیرد. کابینت گوشه آشپزخانه به دلیل اینکه در فضاهای بنظر بلا استفاده قرار می گیرند باید جزء مهمی از این نقشه ریزی باشند. مدل هایی که در عین زیبایی فضایی مناسب و کافی جهت ذخیره سازی وسایل کوچک و ضروری ایجاد می کنند. آشپزخانه همیشه یکی از اولین اتاق های خانه است که بسیاری از خانه دارها حتی قبل از خریدن خانه ای جدید یا بازسازی کامل منزل، تمام فکرشان را به آن معطوف می کنند. آشپزخانه تنها اتاقی است که در آن کاربرد باید کاملا با شکل و شمایل تعادل داشته باشد تا بهترین نتیجه ممکن برای مصرف کننده را بهمراه داشته باشد. توجه بیش از حد بروی یک عنصر بخصوص باعث می شود عناصر دیگر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ناکامل و نامناسب طراحی شوند. همچنین از آنجایی که اکثر ما آشپزخانه هایی کوچک در اختیار داریم، استفاده صحیح از قفسه ها و کابینت ها در گوشه ها و بطور کلی فضهای مرده به الویت اول طراحی یک آشپزخانه کاربردی و کامل تبدیل می شوند.

یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از کابینت گوشه آشپزخانه استفاده از فضاهایی ست که تا به امروز حتی فکرش را هم نمی کردید؛ فضایی بسیار محدود و البته موجود، که می توان از آن استفاده های فراوان و متنوعی کرد.

کوچک شدن منازل نه تنها در بسیاری موارد سبب محدود شدن افراد نمی شود بلکه سبب ایجاد و متولد شدن طرح ها و ایده هایی بکر می گردد که زیبایی و جذابیت زندگی کردن در چنین منازل نقلی را چندین برابر می کند؛ استفاده از کابینت گوشه آشپزخانه یکی از همین جذابیت هاست. برای اثبات این ادعا، تصاویر فراوانی از این کابینت های گوشه آشپزخانه در طرح و رنگ های متنوع را در انتهای همین مطلب گنجانده ایم. با نگاهی کوتاه به این تصاویر می توان مشاهده کرد که اتفاقاً برعکسِ تصور برخی افراد که دائماً فکر می کنند استفاده از چنین ایده هایی ممکن است اولاً شدنی نباشد و دوماً سبب زشتی و خراب شدن ترکیب کابینت ها شود به کلی نادرست است.

استفاده از فضاهای مرده در آشپزخانه و به خصوص در مورد کابینت ها و فضاهای گوشه ای آن نه تنها سبب زشت شدن کابینت و آشپزخانه نمی گردد بلکه کابینت گوشــه آشپزخانه می تواند سبب نجات آشپزخانه شما از یکنواختی، نازیبایی و… گردد. برای تایید این ادعا می توانید باز هم به تصاویر انتهای مطلب نگاهی دوباره بیاندازید.

همچنین از دیگر مزایای استفاده از یک یا چندین کابینت گوشه آشپزخانه زیاد شدن فضای مفید برای گنجاندن  خرده ریزها، ابزار و بسیاری از لوازم آشپزخانه و منزل است. شما با فضاهایی محصور و چندین طبقه که بر روی هم به زیبایی قرار گرفته اند روبرو هستید که می توان درون آنها هر وسیله ای را جای داد، از قاشق چنگال های زیبایتان گرفته تا سفره، لیوان ها، حتی فنجان و هر چیز دیگری که دوست داشته باشید و دلتان بخواهد.

همانطور که قبلتر گفتیم استفاده از این شیوه ها و راهکارها می تواند علاوه بر کاربردی کردن فضای کنجی سبب زیبایی بسیار بیشتر دکوراسیون آشپزخانه شما گردد. برای درک بهتر موضوع می توانید به تصاویر بسیار زیبایی که در همین مطلب درج شده توجه کنید. در تصاویر به وضوح مشخص شده که چگونه می توان گوشه و کنج آشپزخانه را با طرحی زیبا از یک کابینت گوشه آشپزخانه تبدیل به نقطه کانونی آن کرد بدون اینکه این موضوع خللی در عملکرد واقعی سایر قسمت های کابینت و درب های آن گردد.

طراحی ها آنچنان زیباست که حتی هم اکنون و در سال های اخیر آشپزخانه های بزرگ نیز در برخی موارد به سمت استفاده از طرح های بسیار زیبا و متنوع کابینت گوشه آشپزخانه روی آورده اند؛ زیبایی، جذابیت و جادار بودن مولفه هایی ست که اینگونه طرح ها دارا هستند، خصوصاً برای آپارتمان های نقلی و قوطی کبریتی این دوره که کمبود فضا واقعاً معضلی بزرگ است.

بد نیست اگر قصد باسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید و منزل شما نیز کمی کوچک است حتماً از کابینت گوشه آشپزخانه در بهترین سبک و طرح و رنگ استفاده کنید. لذت اینگونه ایده ها تا زمانی که مورد استفاده قرار نگیرند قابل لمس نخواهد بود. اینچنین کابینت های خاصی، از نظر طراحی آنچنان زیبا هستند که در هر رنگی بسیار جذاب خواهند بود. برای تایید این جمله می توانید به تصاویر انتهای مطلب نگاه کنید؛ رنگ نقره ای بسیار زیباست، رنگ قهوه ای نیز، همچنین رنگ کرم و سایر رنگ ها. این همان معجزه طراحی ست که می تواند از فضایی مرده در آشپزخانه، طرحی ایجاد کند که نه تنها بسیار کارآمد و کارگشاست بلکه بسیار جذاب و دوست داشتنی نیز خواهد بود.

البته راه های دیگری هم برای استفاده از فضای کنج در آشپزخانه وجود دارد اما تعداد کمی از آنها کاربرد و تاثیر گذاری کابینت کشویی گوشه آشپزخانه را در خود دارند. این کابینت ها از قفسه های قدیمی که در گوشه آشپزخانه قرار داده می شدند مناسب تر و راحت تر خواهند بود و در عین حال برای دکوراسیون های مدرن آشپزخانه نیز بسیار شیک بنظر خواهند رسید. بنابراین همانطور که در بالا گفتیم بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در طراحی یا بازسازی آشپزخانه خود مدل های زیر را با دقت بررسی کنید تا کاربرد و زیبایی را در بهترین شرایط برای خود فراهم کنید.

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (1)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (2)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (3)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (4)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (5)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (6)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (7)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (8)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (9)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (10)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (11)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (12)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (13)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (14)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (15)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (16)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (17)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (18)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (19)

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (20)

کابینت گوشه آشپزخانه

Corner-pullout-drawers-for-kitchen-cabinets (21)

تصاویر بیشتر:

 کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

 کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

 کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

 کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک

,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
 کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی کاربردی مناسب فضای کوچک
4.8 (96%) 5 votes