چیدمان منزل ال بهمراه پلان کف سازی و دکوراسیون داخلی کامل

 

طرح و نقشه خانه تاثیر بسیار زیادی بروی حالت دکوراسیون و چیدمان داخلی خواهد داشت. چیدمان منزل ال از جمله طرح هایی است که انجام درست و دقیق آن نتیجه ایی بسیار زیبا و عالی در پی خواهد داشت طوری که خانه های معمولی حسرت داشتن چنین ویژگی ایی را خواهند خورد. هر گوشه ای که در پلان خانه وجود داشته باشد، در انتخاب مکان نهایی برای قرار دادن تمام وسایل از مبلمان راحتی گرفته تا میز و صندلی ناهارخوری، تاثیر گذار خواهد بود. در این پست با دو خانه جالب روبرو خواهید شد که پلانی ال شکل داشته و بسیار زیبا چیده و تزیین شده اند.

خانه های ال شکل این پست دو خوابه بوده و از پلان خاصشان به بهترین شکل بهره برده اند. نور طبیعی روز به نحو احسنت قسمت های مختلف خانه را روشن می کند، رنگ های تیره که باعث کوچکتر دیده شدن فضا می شوند نیز به کمترین میزان استفاده شده اند و رفت و آمد بین تمامی اتاق ها به سهولت انجام می گیرد. برای فهم بیشتر موضوع بهتر است خودتان به دقت عکس ها را بررسی کرده تا اگر به دنبال روشی برای چیدمان منزل ال خود می گردید ایده های جدید و جالبی در این باره بدست بیاورید.

به شکل های زیر که نگاه می کنیم سریعا متوجه می شویم اتاق اصلی و مرکزی خانه اول، ساده و باز طراحی شده است. اتاق نشیمن مبلی به رنگ خردلی دارد که توسط لامپ زمینی بلند مشکی رنگ همراهی می شود. اگرچه اتاق اصلی خانه فقط توسط دو درب شیشه ای منتهی به تراس روشن می شوند اما بخاطر رنگ سفید دیوار اطراف درب های شیشه ای، نور خورشید به داخل خانه پخش شده و همه جا را روشن می کند. چیدمان داخلی خانه به صورت پلان باز انجام گرفته ولی دیواری پارتیشن مانند، قسمت کوچکی از فضای آشپزخانه را از راهرو جدا می کند.

چیدمان-منزل-ال (1)

چیدمان-منزل-ال (2)

چیدمان-منزل-ال (3)

چیدمان-منزل-ال (4)

چیدمان-منزل-ال (5)

سیستم نورپردازی در این خانه خیلی ساده اما بسیار تاثیر گذار انجام شده. بالای میز ناهارخوری یک لامپ آویز بسیار زیبا با سیم قرمز رنگ قرار گرفته که توجهات را به خود جلب می کند. در تمام قسمت نشیمن و آشپزخانه، فقط همین یک عدد لامپ آویز حضور دارد. باقی لامپ ها به صورت توکار داخل سقف قرار گرفته اند و نوری بسیار لطیف و نرم در فضا پخش می کنند.

چیدمان-منزل-ال (6)

اتاق خواب اصلی خانه از چوب طبیعی در قسمت کفپوش و همچنین تاج تخت خواب استفاده می کند. دو شلف طبقه ای سفید رنگ و ساده نیز در ادامه تاج تخت نصب شده اند و ظاهری ساده و مدرن اما بسیار لوکس به اتاق داده اند. حمام و سرویس بهداشتی نیز با رنگ سفید و روشن سرامیک ها و رنگ قهوه ای کفپوش و کابینت روشویی، به زیبایی تزیین شده است. پلان نیز به خوبی چیدمان منزل ال و قسمت های مختلف آن اعم از اتاق نشیمن (Living Room) ، آشپزخانه (Kitchen) ، تراس (Terrace) ، اتاق خواب ها (Bedroom)، راهروی ورودی (Entry) ، حمام و دستشویی (Bath) و کمد های لباس (Wardrobe) را نشان می دهد.

چیدمان-منزل-ال (7)

چیدمان-منزل-ال (8)

چیدمان-منزل-ال (9)

چیدمان منزل ال شکل بعدی از جهاتی شبیه به منزل اول است، مثلا مبل راحتی بزرگ آبی رنگ در اتاق نشیمن با پلان باز همانند مدل اول طراحی شده است. کفپوش قسمتی که مبل راحتی قرار گرفته طرحی سه بعدی دارد که با سایر قسمت های خانه متفاوت است. دیوار پشت تلویزیون نیز آجری بوده و به همین خاطر این قسمت، کمی حالتی سنتی و قدیمی به خود گرفته است. دیوار ها و سقف خانه کاملا سفید و خنثی است که به روشن شدن بیشتر خانه کمک می کند.

چیدمان-منزل-ال (10)

چیدمان-منزل-ال (11)

چیدمان-منزل-ال (12)

آشپزخانه و میز ناهارخوری نیز به زیبایی تمام با یکدیگر ترکیب شده و در طراحی آنها لوازم چوبی رنگ روشن و براق قرار گرفته است. ناهارخوری یک میز چوبی صد در صد طبیعی با صندلی های مشکی رنگ ساده است و آشپزخانه نیز فقط روی یک دیوار قرار گرفته و کابینت های پشت و بالای ظرفشویی رنگی تیره و متفاوت با کابینت های سفید رنگ اطراف دارد.

چیدمان-منزل-ال (13)

چیدمان-منزل-ال (14)

 اتاق خواب والدین بسیار زیبا و آرامش بخش دیده می شود، دلیل این امر تا حد زیادی به ترکیب رنگی آبی، سفید و خاکستری بر می گردد که فوق العاده فضا را شیک، باکلاس و آرامش دهنده نشان می دهد. در اتاق خواب کودک هم از رنگ آبی استفاده شده اما برای جذابیت و انرژیک بودن فضای اتاق، رنگ قرمز حضوری پر رنگ و بسیار بجا و دقیق دارد. اتاق خواب کوچک است و به همین خاطر تقریبا در تمام دیوارهای اتاق، فضایی برای ذخیره سازی لوازم تعبیه شده. مساحت کل خانه برابر با 65 متر است که در پلان به صورت جزء به جزء برای هر اتاق مشخص شده است.

چیدمان-منزل-ال (15)

چیدمان-منزل-ال (16)

چیدمان-منزل-ال (17)

چیدمان-منزل-ال (18)

چیدمان-منزل-ال (19)

چیدمان-منزل-ال (20)

چیدمان منزل ال

چیدمان-منزل-ال (21)