راهنمای چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک به روش اصولی

به روز رسانی شده در تاریخ 95/6/4

چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک نباید بعنوان یک عامل محدود کننده و سخت شناخته شود زیرا در این صورت احتمالا امید خود به داشتن پذیرایی شیک و زیبا را از دست خواهید داد. یک فضا هر چقدر هم که کوچک باشد با چیدمان درست و اصولی بی نهایت زیبا و شیک جلوه خواهد کرد.

اتاق پذیرایی و نشیمن معمولا اجتماعی ترین مکان خانه هستند، جایی که شما بهمراه خانواده تان دور هم جمع می شوید تا از کنار هم بودن لذت برده و استراحت کنید. اما پذیرایی فقط برای شما نیست بکله تمامی دوستان و آشنایانتان نیز از این مکان استفاده خواهند کرد، بنابراین زمانی که به موضوع طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی میرسیم، باید به نکاتی که باعث تماشایی شدن هر چه بیشتر این محل می شوند توجه ویژه ای داشته باشیم. البته علاوه بر زیبایی دکوراسیون پذیرایی باید به کاربردی بودن آن هم به همان اندازه توجه کرد. همین مقوله کاربردی بودن دکوراسیون پذیرایی کوچک یکی از چالش های بزرگ برای هر فردی است که قصد طراحی دکوراسیون خانه خود را دارد. اگر پذیرایی کوچک کاربردی نباشد به مرور زمان زیبایی خود را هم از دست خواهد داد.

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (1)

یکی از روش های موثر در طراحی پذیرایی کوچک استفاده از پنجره های بزرگ و نورگیر است. اگر در طبقه های بالای برج آپارتمان زندگی می کنید یا خانه حیاط دار کوچکی دارید، حتما از پنجر های تمام قد کف تا سقف یا همان دیوارهای شیشه ای استفاده کنید، با روشنایی زیاد، فضایی بی نهایت دلباز و روشن در پذیرایی کوچکتان ایجاد میشود. برای اینکه دیوار شیشه ای را بیشتر با دکوراسیون پذیرایی خود هماهنگ کنید می توانید از پرده هایی مطابق با رنگ مبلمان یا تم اصلی اتاق پذیرایی استفاده کنید. با چنین کاری پرده ها هم زمانی که جمع هستند جلب توجه می کنند و هم زمانی که باز می شوند.

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (6)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (15)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (10)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (8)

رنگ دیوار شاید اصلی ترین موضوع در طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک باشد. رنگ می تواند جو و اتمسفر یک فضا را بکل تغییر داده و آنرا بزرگتر یا حتی کوچکتر نشان دهد. مطمئن ترین راه این است که دیوارهای پذیرایی را سفید رنگ بزنید و سپس سایر لوازم خانه مانند مبلمان،فرش، کفپوش، میز، کوسن ها، لامپ و لوسترها را به رنگ شادتر و البته روشن تر انتخاب کنید، در یک فضای کوچک باید تا جای ممکن از سایه های تیره دوری کنید. همانطور که در شکل های زیر مشخص است ترکیب رنگ سفید با قهوه ای، آبی،نارنجی، زرد و … ظاهر بسیار زیبا و شادی در پذیرایی ایجاد کرده است.

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (4)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (13)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (5)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (14)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (9)

یک راه برای آنهایی که می خواهند از سایه های تیره در پذیرایی کوچک استفاده کنند وجود دارد، اگر سقف و دیوارها را به یک رنگ درآورید اتاق پذیرایی بزرگ تر دیده می شود. همانطور که در شکل اول مشخص است، این روش بخوبی جواب داده و برای علاقمندان به رنگ های تیره بهترین انتخاب است. البته برای هماهنگی بیشتر می تواند رنگ فرش یا کفپوش را هم نزدیک به رنگ سقف و دیوار انتخاب کنید، در چنین شرایطی خوب است مبلمان منزل در رنگ های روشن و شاد گزینش شوند تا دکوراسیون پذیرایی خیلی تاریک و یکنواخت بنظر نرسد.

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (16)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (7)

بسیاری از اتاق های پذیرایی کنونی نیاز دارند تا کاربردهای بسیار بیشتری از تکیه دادن و نگاه کردن تلویزیون داشته باشند. اگر خانه شما کوچک است و در خانه تان اتاق غذاخوری ندارید و آشپزخانه کوچکی هم دارید در اینصورت احتمالا باید میز ناهارخوری خود را در اتاق پذیرایی خود جای دهید بعلاوه باید فضاهایی را هم برای میز تلویزیون، دستگاه های DVD Player ، کنسول های بازی و قفسه های ذخیره سازی فراهم کنید. در دکوراسیون پذیرایی های کوچک بهتر است برای فضای ذخیره سازی از فضاهای کنار شومینه استفاده کنید تا از گوشه های خانه نهایت استفاده را ببرید. تلویزیون خود را حتما به دیوار متصل کنید تا فضایی برای گنجه و قفسه ها آزاد کرده باشید.

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (2)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (3)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (11)

چیدمان-دکوراسیون-پذیرایی-کوچک (12)

small-living-room-design-ideas (1)

small-living-room-design-ideas (2)

small-living-room-design-ideas (3)

small-living-room-design-ideas (4)

small-living-room-design-ideas (5)

چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک

small-living-room-design-ideas (6)

small-living-room-design-ideas (7)

small-living-room-design-ideas (8)

small-living-room-design-ideas (9)

small-living-room-design-ideas (10)

small-living-room-design-ideas (11)

small-apartment-living-room-design

small-living-room-design-ideas (12)

small-living-room-design-ideas (13)

چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک

small-living-room-design-ideas (14)