25 مدل عکس از طرح های شیک چوب روی دیوار اتاق خواب

اگر می خواهید اتاق خوابتان به معنای واقعی کلمه شیک و لوکس بنظر بیاید حتما نیم نگاهی به طرح های شیک چوب روی دیوار داشته باشید. برای اینکه چنین طرح های زیبایی را اجرایی کنید نیاز به ایده و دانش درباره نحوه چیدمان و ست کردن وسایل دارید. البته در نهایت مهم نیست که هدفتان از این کار چه باشد، مهم این است که شما می خواهید اتاقتان را شیک و لوکس جلوه دهید، در این پست با یکی از بهترین گزینه ها برای تزیین اتاق خواب؛ یعنی دیوارپوش های چوبی با طرحی میله میله ای آشنا خواهید شد.

طرح های شیک چوب روی دیوار را می توان در تمامی اتاق های خانه با هر سبک و سیاقی استفاده کرد. زمانی که خلاقیت به اوج خود برسد، طرح هایی ساده ای مانند شکل های زیر می توانند دکوراسیون اتاق را به شکلی موثر، متحول کنند. اگر باور حرف های گفته شده برایتان سخت است در زیر با دیدن 25 دلیل و مدرک متنوع و گوناگون، به کنه مطلب پی خواهید برد. چنین طرح هایی به راستی می توانند یک اتاق خواب شخصی را به فضایی شگفت انگیز تبدیل کنند طوری که نیازی به وسیله دیگر برای تزیین نخواهد بود.

چوب-روی-دیوار (25)

عکس اول در زیر نشان می دهد که چگونه طرح چوب روی دیوار با طرحی بافت دار در زمینه پشت آن ترکیب شده است. خود میله های چوبی رنگی روشن دارند که با نورپردازی زیباتر نیز نشان داده می شوند. زمینه سفید به این خاطر انتخاب شده تا چوب های تیره خود را بیشتر نشان دهند. اما عکس دوم ایده جالب دیگری را نشان می دهد. بجای اینکه کل دیوار پشت تخت خواب با میله های چوبی پوشیده شود، فقط نصفه بالایی آن تزیین شده و قسمت پایینی بدون طرح است. تضاد جالب بین رنگ سفید و رنگ قهوه ای چوب به زیبایی دکوراسیون افزوده است.

چوب-روی-دیوار (1)

چوب-روی-دیوار (2)

 در شکل زیر طرح میله میله ای و چوبی روی دیوار به رنگ تیره بوده و همانگ با فریم و تاج تخت هستند. حتی چوبی که در ساخت هر دو استفاده شده نیز یکی است تا ظاهری پیوسته و هماهنگ در این فضای کوچک ایجاد شود. عکس دوم نیز به خوبی ویژگی تضاد را  نشان می دهد. میله های چوبی دیوار رنگ قهوه ای تیره دارند در حالی که خود تخت خواب، روتختی و کفپوش و فرش اتاق به رنگ سفید و روشن هستند. ساعتی که به روی دیوار چوبی قرار گرفته بنوعی نقش نقطه کانونی را ایفا می کند.

چوب-روی-دیوار (3)

چوب-روی-دیوار (4)

برای آنهایی که خواستار ظاهری لوکس در اتاق خواب خود هستند، نوع طرح چوب روی دیوار زیر یکی از بهترین ایده ها را معرفی می کند. بین میله های چوبی، درست وسط دیوار، فضایی باز و سفید رنگ بعنوان تاقچه طراحی شده تا عکس ها و دکوری ها بنمایش گذاشته شوند. زیبایی این قسمت بحدی است که به نقطه کانونی اتاق تبدیل شده است. عکس دوم طرحی خلاقانه و متفاوت را نشان می دهد، بجای استفاده از پنل های چوبی ساده، از آنها برای شکل دادن فرمی سه بعدی استفاده شده است.

چوب-روی-دیوار (5)

چوب-روی-دیوار (6)

دیوار اتاق زیر علاوه بر خود دیوار بروی سقف نیز کشیده شده، پنل های چوبی میله ای رنگی روشن داشته و از این لحاظ با رنگ چوبی کفپوش و فریم تخت خواب که خود دیزاینی بسیار شیک و مدرن دارد همرنگ است. نور پردازی اتاق خواب نیز در حدی بسیار کمینه و آرامش بخش قرار دارد. عکس دوم یک ویژگی بسیار جالب دارد و آن دیوار انحنا دار آن است. طراح این اتاق خواب برای اینکه این دیوار تمام توجهات را به خود نگیرد، قسمتی از دیوار را با پوشش چوبی میله ای در گوشه سمت چپ تزیین گرده است.

چوب-روی-دیوار (7)

چوب-روی-دیوار (8)

ایده جالب دیگر رنگ کردن تخته های چوبی دیواری است که بدون نیاز به ایجاد طرح های هندسی پیچیده مانند مدل های قبلی، ظاهری بسیار شاد و شیک در اتاق خواب ایجاد می کند. ایده ها در زمینه رنگ کردن دیوارهای چوبی بی نهایت است. شکل دوم یکی دیگر از ایده های بسیار جذاب تخته های چوبی با رنگ های متفاوت را نشان می دهد که ظاهری نوستالژیک و کلاسیک به اتاق خواب داده است. رنگ های شاد توانسته دیواری که در نهایت یک طرح زیبا قلمداد می شد با دیواری شگفت انگیز و چشم گیر تبدیل کند.

چوب-روی-دیوار (9)

چوب-روی-دیوار (10)

چوب-روی-دیوار (11)

چوب-روی-دیوار (12)

چوب-روی-دیوار (13)

چوب-روی-دیوار (14)

چوب-روی-دیوار (15)

چوب-روی-دیوار (16)

چوب-روی-دیوار (17)

چوب-روی-دیوار (18)

چوب-روی-دیوار (19)

چوب-روی-دیوار (20)

چوب-روی-دیوار (21)

چوب-روی-دیوار (22)

چوب-روی-دیوار (23)

چوب روی دیوار

چوب-روی-دیوار (24)