چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم؟

چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم؟

مو زمانی شاداب و سلامت خواهد بود که به آن رسیدگی شود. در واقع مو نیز همچون عضوی از بدن، در صورتی که به آن تغذیه مناسب نرسد، ممکن است دچار مشکلات متعدد و آسیب شود. بهترین تغذیه برای مو، ماسک مو است. اما آیا باید پس از هر بار استفاده از شامپو، از ماسک مو نیز استفاده شود؟ به عبارتی، چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم که موها مقوی و شاداب شوند؟ برای پاسخ به این سوال و آشنایی بیشتر با ماسک مو، به ادامه مقاله توجه کنید.

فواید ماسک مو چیست؟

احتمالا بارها با ریزش مو، نازک شدن تار مو، وز، کدر شدن و مشکلات و آسیب‌های دیگر مو مواجه شده‌اید. در واقع مو زمانی شاداب و سالم است که به آن رسیدگی شود و تغذیه مناسب همچون روطوبت کافی، انواع ویتامین یا روغن‌های طبیعی به آن برسد.

این تغذیه از طریق ماسک مو امکان پذیر خواهد بود. اما پیش از خرید هر نوع ماسک مویی باید به جنس موهایتان نیز توجه کنید. برای مثال ماسک مو در انواع مختلف از برند آدرا این فرصت را دراختیارتان قرار می‌دهد که علاوه بر جنس موهایتان، به نیاز مویتان نیز توجه کنید. برای مثال ممکن است موی شما چرب باشد و نیاز به ویتامین داشته باشد یا جنس موهایتان خشک باشد و نیاز به تقویت و آبرسانی داشته باشد که برند ماسک موی آدرا هر نیاز مو را برآورده می‌سازد و به احیای مو کمک بسزایی می‌کند.

به طور کلی بیشتر ماسک‌های مو باعث درخشان‌تر شدن موها می‌شوند. چرا که موها را به خوبی آبرسانی می‌کنند. همچنین ماسک مو باعث لطافت موها نیز می‌شود، چرا که میزان چربی مفید و طبیعی موها را بیشتر می‌کند.

بسیاری از ماسک‌های مو، بافت، ریشه و ساقه مو را قوی‌تر می‌کنند. در واقع ترکیبات ماسک مو همچون انواع ویتامین و روغن‌های طبیعی باعث تغذیه موها می‌شود. در نتیجه موها ضخیم‌تر می‌شوند و میزان ریزش مو نیز به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

چه ماسک مویی مناسب موی شما است؟

ممکن است پیش از خرید ماسک مو برایتان سوال شود که چه ماسک مویی مناسب موی شما است؟ پیش از هر چیز بهتر است به جنس موهایتان یعنی موی چرب، خشک، معمولی یا آسیب دیده توجه کنید تا خرید بهتری داشته باشید.

اما برخی از ماسک موها، مثل ماسک مو با محبوبیت بالای کامان، بیشتر نیاز هر جنس مویی را برآورده می‌کند و ممکن است مناسب انواع مو باشد. در واقع بیشتر ماسک‌ موهای کامان باعث تقویت و آبرسانی موها می‌شوند و انواع مو را مغذی و درخشان می‌کنند.

چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم؟

چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم؟

اکنون به پاسخ این سوال مهم می‌رسیم که چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم تا موها تقویت شوند و آسیبی به موها وارد نشود. به طور کلی میزان استفاده از ماسک مو به جنس موهایتان بستگی دارد که در ادامه به هر یک بیشتر می‌پردازیم.

میزان استفاده از ماسک مو برای موهای خشک

ماسک مو برای موی خشک، به گونه تولید شده که میزان آبرسانی موها را افزایش دهد و باعث لطافت بیشتر موها شود. چرا که موهای خشک میزان چربی و رطوبت کمتری دارند و همین مسئله باعث افزایش شکنندگی و آسیب به موها می‌شود.

توصیه می‌کنیم از ماسک مو برای موی خشک با توجه به میزان حجم موهایتان استفاده کنید. معمولا برای شروع، موهای خشک به دو بار استفاده از ماسک مو در هفته نیاز دارند. این میزان به مرور زمان می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.

میزان استفاده از ماسک مو برای موخوره

موخوره زمانی به‌وجود می‌آید که موها در تماس با حرارت بیش از حد باشند، موها خشک باشد یا به رسیدگی مویتان توجه کمتری کرده باشید. اما پیش از هر چیز بهتر است بدانید که ماسک مو باعث درمان موخوره نمی‌شود و شما باید مویتان را کوتاه یا نوک گیری کنید. اما ماسک مو کمک می‌‌کند تا میزان آسیب مو کمتر و مو احیا شود. بنابراین در صورتی که موخوره دارید، می‌توانید برای شروع دو بار در هفته از ماسک مو استفاده کنید و این میزان را به مرور زمان به یک بار در هفته برسانید.

میزان استفاده از ماسک مو برای موی وز

خشکی بیش از حد و تغییرات PH مو باعث وز شدن موها می‌شود. بنابراین شما باید از ماسک مویی استفاده کنید که میزان لطافت و رطوبت مویتان را بیشتر کند. برای شروع، میزان استفاده از ماسک مو برای موی وز یک تا دو بار در هفته است.

میزان استفاده از ماسک مو برای موی چرب و معمولی

هنگامی که میزان چربی کف سر یا موها افزایش پیدا می‌کند، ممکن است میزان ریزش و نازک شدن تار مو نیز بیشتر شود. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر موهای چرب یا معمولی دارید، حتما از ماسک مناسب جنس موهایتان استفاده کنید. در این صورت شما می‌توانید یک بار در هفته یا حتی یک هفته در میان، از ماسک مو استفاده کنید تا موهایتان آبرسانی و تقویت شود.

میزان استفاده از ماسک مو برای موی خشک

استفاده از ماسک مو برای افرادی که موهای فری دارند، ضروری‌تر از دیگر است. چرا که میزان سبوم یا چربی مفید موی فر کمتر است و ممکن است موها رطوبت کمتری داشته باشند و خشک‌تر و شکننده‌تر شوند. در این صورت اگر می‌خواهید موهایتان را احیا و تقویت کنید، توصیه می‌کنیم حتما دو بار در هفته از ماسک مو استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

نحوه استفاده از ماسک مو چگونه است؟

چند بار در هفته از ماسک مو استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از ماسک مو بسیار ساده است. اما پیش از هر چیز بهتر است بدانید که ماسک مو به دو نوع شستشو با آب و بدون نیاز به آب تقسیم می‌شود. اما به طور کلی پیش از استفاده از ماسک مو، شما باید حتما موهایتان را با شامپو بشویید و تمیز کنید. شامپو برای انواع مو گلیس که یک برند معروف و شناخته شده در ایران است، یک انتخاب مناسب خواهد بود. چرا که برای هر نوع مویی یک شامپوی مخصوص دارد و علاوه بر تمیزی موها، به تقویت و سلامت مو کمک بسزایی می‌کند.

پس از آن که موهایتان را با شامپو شستید، زمان استفاده از کاندیشنر یا نرم کننده مو است. توجه داشته باشید که کاندیشنر را تنها به ساقه موها بزنید تا موها آبرسانی و لطیف شوند. پس از آن، موهایتان را کاملا آبکشی کنید.

در مرحله بعد، آب موهایتان کاملا بگیرید و ماسک مو را به موها بزنید. بنابراین شما باید به مدت ده دقیقه صبر کنید تا ترکیبات ماسک مو به خوبی جذب بافت مو شود. همچنین شما می‌‌توانید در این مدت موهایتان را شانه بزنید تا ترکیبات ماسک مو به کف سر نیز برسد و ریشه مو را تقویت کند. در نهایت موهایتان را با آب سرد یا ولرم به خوبی بشویید تا شاهد موهای سالم و درخشان باشید.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!