مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

پنجره گرد را می شود جز عناصر جذاب و چشم گیر دکوراسیون داخلی دانست که خیلی سریع می تواند ظاهر خانه، خصوصا خانه های معمولی با دکور از پیش معلوم را زیبا و متفاوت نشان دهد. به بیان دیگر وقتی بیشتر یا بهتر است بگویم تمام پنجرهای ساختمان های امروزی طرح های مستطیلی و مربعی دارند وقتی از پنجر های دایره ای استفاه می شود ناگهان نوعی تنوع و تازگی به دکوراسیون خانه اضافه می شود که تا قبل از اجرا اصلا متوجه تاثیر گذاری آن نبوده اید.

گاهی برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و برتر بایستی هزینه های سنگینی چه در زمان طراحی و چه در اجرا، در نظر گرفت اما گاهی می توان با استفاده از شیوه هایی جذاب، دوست داشتنی و بسیار کم خرج تر از سایر شیوه ها، این تغییرات اساسی در معماری و دکوراسیون را خلق کرد؛ استفاده از پنجره گرد یکی از همین شیوه های بسیار تاثیرگذار، جالب و کم هزینه است.

پنجره گرد را می شود در خانه های قدیمی و حتی مدرن و امروزی نیز بکار گرفت بدین ترتیب برای استفاده از این پنجره ها محدود به سبکی خاص نیستید. البته این پنجره ها نوعی پیشینه تاریخی هم دارند که باعث می شود خیلی خوب با خانه های بسیار مدرن و منیمالیستی ترکیب شوند. فرقی نمی کند که این پنجره ها را در اتاق نشیمن نشان دهید یا اتاق خواب، تمامی اتاق ها برای این کار مناسب هستند. در شکل های زیر به وضوح مشاهده خواهید کرد که پنجر های گرد چقدر در متفاوت نشان دادن نمای داخلی موثر هستند. برای آشنایی بیشتر لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

پنجره-گرد (36)

ابتدا با اتاق نشیمن شروع می کنیم که شکل پنجره در نمای ظاهری آن نقش بسزایی دارد. وجود حتی یک پنجره گرد در اتاق نشیمن فضای اتاق را بسیار شیک و دعوت کننده نشان می دهد. از آنجایی که پنجره های گرد ظاهر خاصی دارند، بیننده را به خود جذب کرده و او را ترغیب می کنند نزدیک پنجره آمده و نگاهی هم به منظره زیبای اطراف بیاندازد. از این رو برای خانه های ویلایی بیش از پیش توصیه می شود که از پنجره های گرد استفاده کنید. اگر در منزلتان گوشه ای گرد و منحنی شکل است شدیدا توصیه می شود برای آن گوشه از پنجره گرد استفاده کنید زیرا فضای این قسمت از خانه را بی انتها نشان خواهد داد.

با استفاده از یک یا چند پنجره گرد در اتاق نشیمن علاوه بر تغییر اساسی در معماری همچنین دکوراسیون داخلی و خارجی خانه احساس می کنید در سفینه ای فضایی نشسته و به آسمان خیره شده اید! خصوصاً اگر منزل شما در برج های چندین طبقه باشد این حس زیبا را بسیار بیشتر تجربه خواهید کرد.

یکی از مهمترین و بارزترین خصوصیات اینگونه پنجره ها «قابل استفاده بودن در هر مکانی» ست، یعنی می توان آنها را در هال-پذیرایی و اتاق نشیمن، در اتاق خواب ها، در سرویس بهداشتی در راهروها و هر جای دیگری به راحتی استفاده کرد بدون نگرانی از به هم ریختگی معماری و دکوراسیون؛ این از بارزترین ویژگیهای پنجره های گرد در ساختمانهاست.

پنجره-گرد (1)

پنجره-گرد (2)

پنجره-گرد (3)

پنجره-گرد (4)

پنجره-گرد (6)

پنجره-گرد (5)

پنجره-گرد (8)

پنجره-گرد (7)

پنجره-گرد (9)

بعداز اتاق نشیمن و پذیرایی، به آشپزخانه و اتاق غذاخوری می رویم که حضور پنجره در آنها خصوصا آشپزخانه از موارد ضروری و الزامی است. دلیلش هم کاملا مشخص است، آشپزخانه و غذاخوری معمولا فضای کوچکی دارند که با حضور پنجره این فضا خیلی دلبازتر و شیک تر دیده خواهد شد. در بین تمام پنجره ها، مدل پنجره گرد خیلی سریع می تواند دکوراسیون آشپزخانه و غذاخوری را شیک و دعوت کننده نشان دهد. بنابراین استفاده از پنجره های گرد در چنین مکان هایی شدیدا توصیه می شود. شکل های زیر بخوبی این موضوع را تایید می کند. استفاده از پنجره گرد در محیط هایی مانند اتاق غذاخوری و یا آشپزخانه می تواند برترین و زیباترین دکوراسیون را ایجاد کند که قابل استفاده در هر خانه ای، چه مدرن و چه کلاسیک می باشد. در تصاویر زیر چند نمونه برتر از این خانه ها را برای شما درج کرده ایم تا به صورت عینی و ملموس تر بتوانید زیباییِ استفاده از پنجره های گرد در ابعاد و زوایای مختلف را لمس نمایید. استفاده از این پنجره ها علاوه بر زیبایی و جذاب کردن فضا، می تواند حسی بسیار شاعرانه و متفاوت را به میز غذاخوری و لحظات صرف غذا بدهد، دقیقاً همان حسی که با مراجعه به رستوران های مجلل برای شما کاملاً قابل لمس است.

پنجره-گرد (10)

پنجره-گرد (11)

پنجره-گرد (12)

پنجره-گرد (13)

پنجره-گرد (14)

پنجره-گرد (15)

اتاق خواب را می شود خاص ترین مکان خانه دانست که همیشه باید احساسی گرم و دنج در کنار راحتی و آسایش نسبت به آن داشته باشید. اما یک چیز دیگر هم باید اضافه شود. اتاق خواب باید اندکی هم جادویی و سحر آمیز بنظر برسد زیرا بهر حال اتاق خواب مکانی است که همه ما در آن رویاهای شیرین و فراموش نشدنی می بینیم. برای اینکه این کار را به نحو احسنت انجام بدهید توصیه می کنم از پنجره گرد در طراحی اتاق خوابتان استفاده کنید. پنجره های گرد بخوبی می توانند اتاق خوابتان در یک کلمه وصف ناپذیر جلوه دهند.

پنجره-گرد (16)

پنجره-گرد (17)

پنجره-گرد (18)

پنجره-گرد (19)

پنجره-گرد (20)

پنجره-گرد (21)

حمام و سرویس بهداشتی اکثر خانه ها طرحی معمولی و ساده دارد. در حقیقت اکثر خانه های امروزی هر چقدر هم که دکوراسیون داخلی لوکس و شیکی داشته باشند بازهم اتاق هایی مانند حمام و دستشویی خیلی ساده و معمولی طراحی می شوند طوری که هیچ عاملی برای شگفت زده کردن بیننده ندارند. برای اینکه حالتی جذاب به دکوراسیون این مکان ها بدهیم باید نقطه ای کانونی و خاص برای حمام و دستشویی تعریف کنیم. فرقی نمی کند که فضای حمام و دستشویی تان کوچک یا بزرگ باشد در هر حال پنجره های گرد می توانند این کار را بخوبی انجام دهند.

پنجره-گرد (22)

پنجره-گرد (24)

پنجره-گرد (23)

پنجره-گرد (25)

پنجره-گرد (26)

پنجره-گرد (27)

پنجره-گرد (28)

پنجره-گرد (30)

Toronto -- May 1, 2007 -- There is a serious wow factor in the family bathroom upstairs in Artist, Vivian Reiss' Yorkville home. Globe and Mail photo by Glenn Lowson for Real estate section.

در بخش نمای ساختمان مسکونی اما شرایط کمی متفاوت است. ساختمان های چند طبقه و آپارتمان های بلند برای اینکه اندکی از ظاهر یکنواخت سایر ساختمان های سطح شهر خود را جدا کنند، تک و توک دیده می شود که در نما برخی قسمت ها پنجره های گرد و یا منحنی شکل دارند. البته بیشتر این پنجره های گرد در قسمت راه پله ها قرار می گیرند و پنجره هایی که به خود خانه ها وصل هستند همان ظاهر مستطیلی یا مربعی را دارند. شکل های زیر نشان می دهد که اگر حتی بیشتر یا تمام پنجره هایی که به نما دید دارند دایره ای باشند ظاهر ساختمان زیباتر نیز دیده خواهد شد.

پنجره-گرد (32)

[©(c)Roland Halbe; Veroeffentlichung nur gegen Honorar, Urhebervermerk und Beleg / Copyrightpermission required for reproduction, Photocredit: Roland Halbe]

پنجره-گرد (33)

پنجره-گرد (34)

پنجره گرد

پنجره-گرد (35)

تصاویر بیشتر:

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس

مدل پنجره گرد برای تمام اتاق های منزل همراه با عکس