پنجره تمام شیشه ای مناسب برای خانه های ویلایی با مناظر زیبا

پنجره تمام شیشه ای بهترین گزینه برای خانه هایی است که اطراف خود منظره ای بسیار زیبا مانند جنگل یا دریا و اقیانوس دارند. در حقیقت اگر بخواهیم مزیت های پنچره های تمام قد شیشه ای را نام ببریم مطمئنا قاب گیری منظره ای زیبا و آوردن محیط بیرون به داخل خانه مهم ترین ویژگی آنها خواهد بود. معمارانی که خانه های ویلایی را طراحی می کنند همیشه سعی دارند بیشترین استفاده را از محیط اطراف ببرند. به همین خاطر در بیشتر خانه های ویلایی مدرن و امروزی شاهد پنجره های تمام قد شیشه ای هستیم.

استفاده از چنین شیوه ای به کمک تمامی معماران خواهد آمد چه آنهایی که خانه هایی کوچک با فضایی محدود طراحی می کنند و چه آنهایی که نسبت به طراحی و ساخت بزرگترین و مجلل ترین خانه های جهان اقدام می نمایند. پنجره تمام شیشه ای بهترین ایده برای بزرگ کردن خانه های کوچک و فراخ کردن خانه های بزرگ است، بهترین نما و زیباترین تصاویر را به ساکنین خانه هدیه می کند.

پنجره های تمام شیشه ای فضای داخلی خانه را به محیط بیرون وصل می کنند و با ایجاد نوعی ارتباط ناگسستنی، محیط بیرونی را به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی افراد داخل خانه تبدیل می کنند. در این پست قصد دارم به معرفی خانه هایی بپردازم که در محیطی بسیار زیبا قرار گرفته اند و برای اینکه ذره ای از این زیبایی را از دست نرود تمام محیط اطراف خانه با پنجره هایی شیشه ای و تمام قد پوشیده شده است. امیدوارم شما هم با دیدن عکس ها و مناظر زیر لذت ببرید.

پنجره-تمام-شیشه-ای (1)

ویلایی که در شکل اول مشاهده می کنید در کشور نروژ قرار گرفته است. نروژ بیشترین تعداد جزایر در دنیا را دارد که همه آنها مناظری زیبا و خارق العاده دارند. به همین خاطر خانه هایی ویلایی لب دریا در این کشور محبوبیت بسیار زیادی دارند. پنجره تمام شیشه ای خانه باعث شده افراد خود را در دل طبیعت احساس کرده و ذره ای خود را از آن جدا نبینند. استفاده از زیبایی های طبیعت و لمس لحظه به لحظه آن فقط یکی از هزاران مزایای استفاده از پنجره تمام شیشه ای در خانه های ولایی ست. این پنجره ها علاوه بر استفاده از مناظر طبیعی، سبب تلطیف روحیه، ورود نور طبیعی و بسیار مناسب به داخل خانه خواهند شد، چیزی که بسیاری افراد در تلاش فراوان برای به دست آوردن آن هستند. این پنجره ها به راحتی، چنین مزیت ها و ویژگیهایی را با خود دارند.

پنجره-تمام-شیشه-ای (2)

پنجره-تمام-شیشه-ای (3)

بعضی مواقع سخت ترین قسمت ساخت یک خانه پیدا کردن محلی مناسب برای آن است. شاید سال ها طول بکشد تا محل مورد نظر برای خانه ویلایی خود را پیدا کنید اما وقتی محل مناسب پیدا شد دیگر همه چیز به طور خودکار ظاهر و شکل ساختمان را می سازد. خانه های زیبایی زیر چنین شرایطی را داشتند.

پنجره-تمام-شیشه-ای (4)

پنجره-تمام-شیشه-ای (5)

پنجره-تمام-شیشه-ای (6)

اصولا وقتی معماران قصد طراحی خانه ویلایی در منطقه ای بسیار زیبا و خوش آب و هوا دارند، بیشتر تمرکزشان بروی گرفتن حداکثر کارایی از طبیعت زیبای اطراف خانه است. خانه ای که در دو شکل ابتدایی پایین آورده شده در کشور انگلستان قرار گرفته و تمام اتاق هایش از پنجره های تمام قد شیشه ای استفاده می کند. هر کدام از پنجره ها محیطی متفاوت را نشان می دهد که در کنار هم یک تصویر پانوراما ایجاد می کنند. در خانه های آپارتمانی با معماری بسته و بدودن دید، مجبور به استفاده از انواع قاب عکس و پوستر برای دلباز نشان دادن خانه و محیط زندگی هستیم اما در مناطقی با این طبیعت زیبا، نیاز به استفاده از پوستر طبیعت نیست بلکه طبیعت زیبا و بکر در دستان شماست. پنجره تمام شیشه ای می تواند پوستری کاملاً بزرگ و همیشگی، با قابلیت تغییر نما در هر ساعت از شبانه روز را به شما هدیه نماید؛ لذت نشستن در کنار این پنجره ها و نوشیدن یک فنجان قهوه و چای.

پنجره-تمام-شیشه-ای (8)

پنجره-تمام-شیشه-ای (7)

خانه بعدی در شهر مسکو پایتخت کشور روسیه قرار گرفته است.  در این خانه علاوه بر محیط بیرون به راحتی و آسایش افراد داخل خانه نیز توجه زیادی شده است.

پنجره-تمام-شیشه-ای (9)

پنجره-تمام-شیشه-ای (10)

اگر خانه ویلایی در کنار دریا و اقیانوس قرار داشته باشد در این صورت استفاده از پنجره تمام شیشه ای در اطراف خانه کاری ضروری و لازم بنظر می رسد. خانه هایی که در شکل زیر مشاهده می کنید به خوبی این موضوع را اجرا کرده اند. خانه اول در کشور اروگوئه قرار داشته و توسط آرشتیکت معمروف مارتین گومز طراحی شده است. خانه دوم و سوم نیز در کشور استرالیا شهر سیندنی قرار گرفته اند اما خان دوم بخاطر طراحی زیبا و استثنائی اش برنده جایزه معماری سال استرالیا شده است. منظره اقیانوس در این خانه ها به طرز شگفت انگیزی زیبا دیده می شود. شرکت های بزرگ تولیدکننده اینگونه پنجره ها، قابلیت تولید آنها در هر ابعادی را خواهند داشت. آنها در کارخانه به شکلی کامل تولید و بصورت آماده به محل ارسال شده و نهایتاً نصب خواهند شد. جنس آنها نیز معمولاً از شیشه های دو یا سه جداره است که می تواند صدا، دما و حتی برخی لرزش را نیز خنثی نماید.

پنجره-تمام-شیشه-ای (11)

پنجره-تمام-شیشه-ای (13)

پنجره-تمام-شیشه-ای (14)

29tank - Fans of mid-century modern design won't want to miss a guided tour of the Philip Johnson Glass House in New Canaan. (Erik Johnson)

برای اینکه به بهترین شکل ممکن مناظر طبیعی خارج خانه را همانند یک تابلوی هنری نشان دهید نیاز به یک فریم عالی و بی نقص دارید که پنجره تمام شیشه ای اینکار را برای شما انجام می دهند. این خانه ویلایی زیبا در کشور نروژ قرار و برخی اتاق های خانه همانند یک کنسول از داخل خانه بیرون زده تا اعضای خانواده خود را بدون مرز و نزدیک تر به طبیعت ببینند. خانه دوم نیز در نزدیکی دریاچه ای بالای کوه در کشور سوئد قرار گرفته است. صاحب این خانه نیز خواستار خانه ای بود که بیشترین استفاده را از طبیعت اطرافش ببرد که نتیجه اش عالی از آب درآمده است.

پنجره-تمام-شیشه-ای (15)

پنجره-تمام-شیشه-ای (16)

پنجره-تمام-شیشه-ای (17)

برخی مناطق برای ساخت خانه ویلایی مناسب نیستند اما پیشرفت در ساخت سازه ها به قدری زیاد شده که حتی در بدترین سایت ها هم می شود خانه ای محکم و زیبا بنا کرد. خانه ای که در شکل زیر مشاهده می کنید در یک شیب بسیار تند ساخته شده اما با استفاده از چند ستون ارتفاع گرفته تا جایی که حتی ارتفاعش از درختان منطقه نیز بالاتر رفته است. دلیل این نمای زیبا از بالا نیز همین است.

پنجره-تمام-شیشه-ای (18)

خانه زیر را می شود یکی از خصوصی ترین خانه های ویلایی دانست. خارج از شهر وسط دشتی سرسبز با نمایی بی نظیر. فضا داخلی خانه نیز طوری طراحی شده که با طبیعت اطراف همگام باشد. در ادامه سایر مدل ها را مشاهده می فرمایید.

پنجره-تمام-شیشه-ای (19)

پنجره-تمام-شیشه-ای (20)

پنجره-تمام-شیشه-ای (21)

پنجره-تمام-شیشه-ای (22)

پنجره-تمام-شیشه-ای (23)

پنجره-تمام-شیشه-ای (24)

پنجره-تمام-شیشه-ای (25)

پنجره-تمام-شیشه-ای (26)

پنجره-تمام-شیشه-ای (27)

پنجره-تمام-شیشه-ای (28)

پنجره-تمام-شیشه-ای (31)

پنجره-تمام-شیشه-ای (30)

پنجره تمام شیشه ای

پنجره-تمام-شیشه-ای (29)

تصاویر بیشتر:

پنجره تمام شیشه ای مناسب برای خانه های ویلایی با مناظر زیبا

پنجره تمام شیشه ای مناسب برای خانه های ویلایی با مناظر زیبا

پنجره تمام شیشه ای مناسب برای خانه های ویلایی با مناظر زیبا

پنجره تمام شیشه ای مناسب برای خانه های ویلایی با مناظر زیبا

پنجره تمام شیشه ای مناسب برای خانه های ویلایی با مناظر زیبا