نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]

پرده اتاق خواب یک عامل بسیار تایین کننده در دکوراسیون اتاق خواب می باشد. انتخاب پارچه ایده آل و مناسب برای پرده در اتاق خواب بسیار ضروری است و کل طراحی داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار میدهد. گزینه های مختلفی برای انتخاب پرده وجود دارد. پرده کتان ، پرده پلیسه دار ، پرده چین دار ، پرده ساتن و …

در گذشته، رنگ و طرح پرده آنچنان مهم و دارای اهمیت نبود! و فقط اینکه پارچه ای بر روی پنجره ها نصب می شد تا بتوان توسط آن جلوی نور و دید از بیرون را گرفت، کافی بود. اما امروزه «داستان پرده منزل» و «داستان پرده اتاق خـواب» خود مقوله ای جدا و البته بسیار مهم است. با مراجعه به پرده سراها می توان به راحتی صدها طرح و رنگ بسیار زیبا و شیک را در آلبوم های آنها مشاهده کرد. همچنین در بسیاری سایت ها از جمله «سایت اتاق» نیز می توان تصاویر، مطالب و نکات بسیار مهمی در مورده پرده اتاق خواب را مشاهده و از آنها برای استفاده در هر منزلی با هر دکوراسیونی استفاده کرد.

یکی از گزینه ها برای انتخاب پرده اتاق خواب ایجاد هارمونی آن با سایر المانهای اتاق میباشد که از جمله آن میتوان به روتختی اشاره کرد. در نمونه های زیادی دیده است که ایجاد یک هارمونی خاص و یا ست کردن پرده با رو تختی از نظر طرح یا طیف رنگی بخصوص زمانی که پرده و تخت کنار همدیگر قرار دارند و یا وقنی پرده پست تخت قرار میگیرد میتواند نتیجه شگفت آوری در کل طراحی و دکوراسیون اتاق خواب ایجاد نماید. البته گاها وقتی که پرده پشت تخت قرار میگیرد استفاده از رنگهای متضاد بین روتختی و پرده نیز میتوند طرح جالبی را بوجود آورد.

در انتخاب نوع پرده برای اتاق خواب رنگ و طرح دیوار اتاق خواب نیز میتواند دخیل باشد که در این مورد نیز معمولا استفاده از رنگهای متضاد بین پرده و رنگ دیوار اتاق میتواند گزینه بهتری باشد و میتواند طرح پرده را در اتاق بیشتر جلوه نماید.

توجه به برخی نکات ومسائل می تواند زیبایی اتاق خواب را چندین برابر نماید که همین پرده های اتاق می توانند به شدت موثر و تعیین کننده باشند. فقط کافی ست در انتخاب رنگ پرده اتاق خواب یا طرح پرده اتاق خـواب کمی اشتباه و یا کوتاهی کنید! حتی اگر بهترین دکوراسیون اتاق خواب و همچنین بهترین وسایل اتاق خواب را تدارک دیده باشید فقط با همین اشتباه، تقریباً کل! زحمات شما هدر خواهد رفت، به همین راحتی!

هم رنگ و هم طرح پرده اتاق خواب در انتخاب و استفاده از آن در اتاق ها بسیار مناسب است. بهتر است تمامی موارد از جمله رنگ دیوارها، رنگ تخت خواب، رنگ بالشت ها و ملحفه تختخواب، رنگ پاتختی ها و میزآرایش و خلاصه هر چیزی که در اتاق هست را به دقت مورد توجه قرار دهید و نهایتاً با در نظر گرفتن تمامی این موارد، اقدام به انتخاب پرده اتاق خـواب خود نمایید.

بنابراین انتخاب یک پرده اتاق خواب ایده آل از آنجاییکه در دیزاین کلی اتاق تاثیر میگذارد، بسیار ضروری است. در زیر نمونه هایی از عکس پرده برای اتاق خواب آورده است. شما میتوانید به نحوه انتخاب آنها با توجه به سایر فاکتورهای دخیل در دکوراسیون اتاق خواب توجه کنید.

    bedroom-curtains (13)مدل پرده برای اتاق خواب ست شده با طرح رو تختی

bedroom-curtains (6)

عکس پرده اتاق خواب شیک و زیبا

bedroom-curtains (12)

bedroom-curtains (5)اتاق خواب رویایی

bedroom-curtains (4)

bedroom-curtains (3)

bedroom-curtains (2)

bedroom-curtains (10)

bedroom-curtains (11)

bedroom-curtains (9)

bedroom-curtains (8)

تصاویر بیشتر:

نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]

نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]

نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]

نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]

نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]

نکاتی برای انتخاب پرده اتاق خواب [8 نمونه جدید]