آیا می دانید یک صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از اقدامات مناسب برای کارمندان و کارشناسان یک شرکت و دفتر امور اداری استفاده از صندلی اداری مناسب است که این نوع از صندلی ها دارای ویژگی های مناسب و بسیاری هستند که می خواهیم در این مطلب به شما عزیزان ارائه کنیم تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین خرید را در قسمت صندلی اداری داشته باشید. کارمندان به دلیل استفاده طولانی مدت از صندلی در ادارات و ارگان ها می بایستی از صندلی های استاندارد و مناسب با نوع کار خود استفاده نمایند ، چرا که اگر از صندلی های غیر استاندارد بخواهند استفاده کنند در طولانی مدت باعث درد هایی در قسمت کمر و ستون فقرات می شود و جبران این مسئله بسیار سخت می باشد.

آیا می دانید یک صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی های اداری یکی از ادوات و ملزومات اداری برای یک شرکت به حساب می آیند و جز کالا های مخصوص و ویژه در زمان راه اندازی می باشند و پیشنهاد می شود که نسبت به وزن و قد و همچنین آناتومی بدن شخص و کارمندان آن را انتخاب نمایید و باید مد نظر داشته باشید که یک صندلی اداری مناسب دارای ویژگی های بسیاری است که به صورت خلاصه به آن می پردازیم.

ویژگی های یک صندلی اداری مناسب:

صندلی های اداری به بخش های مختلفی تقسیم می شوند که می توان به صندلی اداری مدیریتی ، صندلی اداری کارمندی ، صندلی اداری کارشناسی ، صندلی اداری منشی ، صندلی کامپیوتر ، صندلی پذیرایی و … می باشد که این طیف وسیع و گسترده برای انواع کاربری ها طراحی شده و شما عزیزان باید قبل از خرید کالا به نوع کاربری دقت داشته باشید.

بعد از حالت استاندارد، صندلی اداری باید ارگونومیک باشد تا باعث خستگی فرد نشود و از بروز بیماری هایی که در بالا به آن اشاره شد جلوگیری نماید. پشتی تعبیه شده در این نوع از صندلی های اداری دارای حالت S شکل می باشد و می تواند پهنا کمرو ستون فقرات را در بر بگیرد.

آیا می دانید یک صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

پس از حالت ارگونومیک ، یک صندلی اداری مناسب باید دارای ساختاری مقاوم و بسیار با دوام باشد که قدرت تحمل وزن بالا و همچنین دارای تنظیم میزان فشار وارده بر روی صندلی باشد و به عنوان مثال چرخ های استفاده شده در آن باید متریال مناسب داشته باشد تا کمترین صدای ممکن را از خود ساتر نماید و یا اسکلت بدنه باید بسار مقاوم باشد.

صندلی اداری مناسب باید از حالت پشتی ارتجاعی و فنری برخوردار باشد تا بتواند فرد استفاده کننده راحتی کامل در کار داشته باشد. همچنین فوم ها و اسفنج های استفاده شده باید مقاوم باشد و بهتر است از فوم سرد و یا فوم مرغوب باشد تا در زمان استفاده ضخامت آنها کم نشود و نباید بیش از حد نرم باشد زیرا به قسمت نشیمنگاه فشار وارد شده و باعث امراض مختلف می گردد.

مکانیزم های هر یک از صندلی های اداری با هم متفاوت می باشد و می توانید بسته به نوع کسب و کار خود از آنها استفاده نمایید این مکانیزم های طراحی شده عبارتند از : مکانیزم سینکرون که جز کاملترین مکانیزم ها می باشد ، مکانیزم تبلتی که حالت ارتجاعی بیشتری را برای صندلی ایجاد می کند و مکانیزم کلاجی که ساده ترین نوع مکانیزم در صندلی های اداری می باشد. این بخش بسیار مهم بوده و در هنگام خرید کمک بسیاری به شما عزیزان می نماید.

صندلی اداری باید دارای قابلیت تنظیم حالت ارتفاع باشد که از جک های مختلف در این بابت استفاده شده و نسبت به آنها حدود 15 سانتی متر می توانید افزایش ارتفاع داشته باشید. علاوه بر آن بهتر است پشتی صندلی نیز قابل تنظیم باشد تا بسته به آناتومی بدن بتوانید آن را تنظیم نمایید. همچنین بهتر است صندلی اداری دارای دسته باشد تا کارمندان فشار مضاعف بر روی مهره های گردنی نداشته باشند و بتوانند از این دسته ها برای راحتی بیشتر استفاده نمایند. قابلیت تنظیم میزان زاویه و اندازه دسته نیز یکی دیگر از قابلیت های صندلی اداری مناسب می باشد.

یک صندلی اداری مناسب باید دارای حالت چرخان باشد و با بهره مندی از چرخ ، سهولت در حمل و نقل و جابجایی را برای کاربر ایجاد نماید. بهتر است تعداد چرخ ها 5 عدد به بالا باشد و جنس آنها از پلی پروپیلن باشد تا کمترین صدای ممکن را ایجاد کند. همچنین بهتر است دارای یک پشتی مخصوص گردن باشد تا از بروی بیماری های این نواحی و قوز کردن های طولانی مدت جلوگیری نماید. علاوه بر آن بهتر است دارای حالت تنظیم گودی کمر باشد تا بتواند تمامی ناحیه را پر کرده و از بروز دیسک کمر جلوگیری نماید.

جنس پایه بهتر است از آلمینیوم یا کروم باشد تا مقاومت بالاتری را داشته و بتوانید مدت طولانی از آن استفاده نمایید.

آیا می دانید یک صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

شما می توانید برای خرید صندلی اداری اینجا کلیک کنید، در انتخاب و خرید از برند های معتبر استفاده کنید زیرا می توانید از گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش آن بهره ببرید. با خرید از برند های معتبر می توانید ضمانت اصل بودن کالا را از فروشندگان دریافت و ضمانت بازگشت کالا در صورت خرابی قبل از 7 روز و همچنین نصب اختصاصی را دریافت نمایید.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!