مدل های بسیار جالب ویلاهای مدرن جهان طراحی شده در داخل زمین

 

آیا تابحال درباره زندگی زیر زمین فکر کرده اید؟ من هم مثل شما چنین تجربه ای نداشتم اما حتما باید چیز جالبی باشد، برای اینکه اندکی با این حس و حال آشنا شویم سری به ویلاهای مدرن جهان طراحی شده در داخل زمین می زنیم که تعریف جدیدی از معماری همگام با طبیعت را به همگان معرفی کرده اند.

درباره زندگی در داخل زمین همینقدر را می دانیم که فضایی بسیار دنج، مفرح و جالب ما را احاطه می کند و بعلاوه خود زمین نیز همانند یک عایق در برابر گرما و سرما عمل خواهد کرد. این خانه های ویلایی از جهاتی شبیه به کلبه هایی جنگلی و روستایی در دل طبیعت هستند، این کلبه ها هم خیلی جالب و دوست داشتنی اند اما کوچکی و همینطور روستیک بودنشان شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاید. اگر خانه ای می خواهید که مناسب زندگی مدرن بوده و از طرفی رابطه نزدیکی با طبیعت داشته باشد، ویلاهای مدرن جهان ایده های بسیار جالب و منحصر بفردی را برای الهام گیری به شما علاقمندان معرفی خواهند کرد. لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

ویلاهای-مدرن-جهان (25)

ویلاهای-مدرن-جهان (30)

ویلاهای مدرن جهان عمدتا در مناطق بکر طبیعی قرار می گیرند و این توپوگرافی منطقه است که شکل، نمای خارجی و نمای داخلی خانه را تعیین می کند. مثل ویلای جالب زیر که البته دو خانه جدا برای دو خانواده بوده و در کشور نسبتا فقیر پاراگوئه قرار گرفته است. جالب تر اینجاست که تپه های سرسبز دربرگیرنده خانه ها، مصنوعی بوده و توسط سازنده طرح ایجاد شده اند. به همین خاطر بنظر می رسد خانه ها زیر زمین قرار گرفته اند در صورتی که روی زمین بوده و فقط توسط تپه های ساخته شده توسط انسان احاطه شده اند.

ویلاهای-مدرن-جهان (1)

ویلاهای-مدرن-جهان (2)

ویلاهای-مدرن-جهان (3)

ویلاهای-مدرن-جهان (4)

ویلای بعدی از خیلی جهات یک نمونه بسیار خاص است. اول اینکه ساختمان اصلی دقیقا روی شیب تند تپه ای بزرگ جنگلی قرار گرفته و به داخل آن رفته است. البته این تپه مانند مدل بالا ساخته انسان نبوده و جزئی از توپوگرافی خود منطقه است. برای یک زمین ویلایی، 500 متر مربع بزرگ محسوب نمی شود خصوصا اگر این مساحت را بخواهیم برای زندگی 18 نفر طراحی کنیم. این خانه ویلایی به صورت مشترکی با کمک اعضای یک خانواده پر جمعیت ساخته شده و در نتیجه باید برای همه افراد فضایی خاص در نظر گرفته میشد. اولین مشکل سر راه طراحان شیب تند سایت بود که با ایده ساخت خانه ویلایی مدرن در داخل تپه کاملا حل شده است.

ویلاهای-مدرن-جهان (5)

ویلاهای-مدرن-جهان (6)

ویلاهای-مدرن-جهان (7)

ویلاهای-مدرن-جهان (8)

اگرچه ساخت ویلاهای مدرن جهان در داخل زمین کاری بسیار جالب است، اما سوالاتی برای هر کسی پیش می آید که باید جواب واضحی به آنها داد، مثلا نور طبیعی چگونه به داخل خانه می رسد؟ یا اینکه تکلیف منظره زیبای اطراف چه می شود؟ جواب هر دو سوال راه هر طراح و معماری به شیوه ای متفاوت خواهد داد. همانطور که مشاهده می کنید، می شود خانه ای داخل یک شیب تند ساخت و همزمان از طبیعت زیبای اطراف لذت برد. خانه زیر در منطقه والس کشور سوئیس قرار گرفته و نمونه ای عالی برای این گفته است. نمای اصلی خانه به صورتی طراحی شده که هم نور را جذب می کند و هم منظره زیبای اطراف را در معرض دید قرار می دهد.

ویلاهای-مدرن-جهان (9)

ویلاهای-مدرن-جهان (10)

ویلاهای-مدرن-جهان (11)

خانه هایی که زیر زمین ساخته می شوند بغیر از ظاهر جالبشان خیلی ویژگی های مفید دیگر هم دارند که همه ما می توانیم از آنها الهام بگیریم. یک مثال عالی می تواند خانه ویلایی مدرن زیر در ایالت تکزاس آمریکا باشد. یکی از اهداف پروژه تاثیر گذاری مثبت سازه بروی طبیعت اطراف بوده.  طراح خانه نه تنها سعی کرده تا کمترین تغییر را در سایت ایجاد کند بلکه خواهان ترمیم شیب تخریب شده تپه و همینطور اضافه کردن 40 گونه گیاهی و چمن به طبیعت اطراف نیز بوده است. این خانه با دو سقف مجزا ساخته شده که قسمت انتهایی هر کدام با شیب تپه یکی شده است.

ویلاهای-مدرن-جهان (12)

ویلاهای-مدرن-جهان (13)

ویلاهای-مدرن-جهان (14)

گاهی اوقات یک منظره طبیعی بقدری زیبا و شگفت انگیز است که آدم حیفش میاید آنرا خراب کرده و خانه ای ویلایی یا هر سازه دیگری در آن بنا کند، مشکلی که متاسفانه در مناطق بکر شمال کشور خودمان به طرز بسیار بدی رواج پیدا کرده است. اما این مشکل راه حلی دارد و آن ساخت خانه در دل طبیعت است، با پیروی از ایده های خلاقانه ویلاهای مدرن جهان می توان چنین کاری را به یک فرهنگ پسندیده در داخل کشور بدل کرد. شکل های زیر تعدادی دیگر از طرح های خلاقانه خانه های ویلایی در دل طبیعت را نشان می دهد.

ویلاهای-مدرن-جهان (15)

ویلاهای-مدرن-جهان (16)

ویلاهای-مدرن-جهان (17)

ویلاهای-مدرن-جهان (18)

ویلاهای-مدرن-جهان (19)

ویلاهای-مدرن-جهان (20)

ویلاهای-مدرن-جهان (21)

ویلاهای-مدرن-جهان (22)

ویلاهای-مدرن-جهان (23)

ویلاهای-مدرن-جهان (24)

ویلاهای-مدرن-جهان (25)

ویلاهای-مدرن-جهان (26)

ویلاهای-مدرن-جهان (27)

ویلاهای-مدرن-جهان (28)

ویلاهای-مدرن-جهان (29)

ویلاهای-مدرن-جهان (31)

ویلاهای-مدرن-جهان (32)

ویلاهای-مدرن-جهان (33)

ویلاهای-مدرن-جهان (34)

ویلاهای مدرن جهان

ویلاهای-مدرن-جهان (35)