40 مدل وسایل دکوری جالب و جدید با موضوع فضا و نجوم

وسایل دکوری جالب با موضوع فضا و ستارگان از جلمه وسایلی هستند که سن و سال خاصی نمی شناسند و هر کسی که اندکی در اینباره اطلاعات داشته باشد حتما علاقمند به استفاده از چنین وسایلی خواهد شد. در عصری قرار داریم که سفرهای فضایی و اکتشافات جدید در مورد سرزمین های ناشناخته روز به روز افراد بیشتری را به خود علاقمند می کند.  از سال 1957 که اولین ساخته دست انسان وارد مدار زمین شد تا امروز اتفاقات بزرگ زیادی افتاده است. همین موضوعات بهانه ای شدند برای هنرمندانی که بدنبال ایده های جدید برای طراحی وسایل جالب و جدید هستند، در این مطلب تعدادی از همین وسایل دکوری جالب را معرفی خواهم کرد.

دکوری های با موضوع نجوم و آسمان شب تنوع بسیار زیادی دارند چرا که نمونه برای ایده گیری و خلق وسایل جالب در اینباره بسیار زیاد است. مثلا یکی از شرکت های ساخت وسایل دست ساز دکوری، شهاب سنگی واقعی را در محفظه ای شیشه ای قرار داده و به علاقمندان می فروشد. حتی می توانید از کاغذ دیواری طرحدار یا پوسترهای عکس نیز برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب منزلتان استفاده کنید. به بیان دیگر دستتان برای انتخاب وسایل با هر قیمتی کاملا باز است.

وسایل-دکوری-جالب (25)

در شکل اول پایین  قطعه ای از شهاب سنگ را مشاهده می کنید که در دشت دل سیلو آرژانتین با زمین برخورد کرده است. این شهاب سنگ زیبا 70 گرم وزن دارد و همراه با محفظه شیشه ای به خریدار عرضه می شود. البته همراه این وسیله، سندی هم برای اثبات اینکه شهاب سنگ واقعی است برای خریدار فرستاده می شود. شاید فکر کنید قیمت این شهاب سنگ باید خیلی زیاد باشد، اما اصلا اینطور نیست، زیرا با پرداخت 130 هزار تومان می توانید صاحب این هدیه آسمانی شوید. شکل های بعدی ماکت های موشکی، ماهوارها و مریخ نوردهای ساخته دست انسان هاست که در تاریخ فضا ماندگار شده اند.

وسایل-دکوری-جالب (1)

وسایل-دکوری-جالب (2)

وسایل-دکوری-جالب (3)

وسایل-دکوری-جالب (4)

وسایل-دکوری-جالب (5)

وسایل دکوری جالب بسیاری با موضوع سیاره های منظومه شمسی ساخته شده اند که در شکل های زیر تعدادی از آنها را مشاهده می کنید. شکل اول تمام سیارات و قمرهای آنها را نشان می دهد که بوسیله پرینتر سه بعدی ساخته شده اند. شکل دوم اما بسیار زیبا طراحی شده، ست سنگ های مرمری گرد بسیار زیبایی که به شکل سیارات زمین پولیش خورده اند، این مدل ها نیز طبیعی بوده و همراه با یک حلقه برای نگهداشتن آنها عرضه می شوند. شکل سوم مربوط به یک کره آسمانی است که شب های می درخشد. کافی است روزها در معرض نور خورشید قرار بگیرد تا شب ها اتاقتان را جادویی نشان دهد.

وسایل-دکوری-جالب (6)

وسایل-دکوری-جالب (7)

وسایل-دکوری-جالب (8)

وسایل-دکوری-جالب (9)

تمام وسایل دکوری جالب فقط جنبه ظاهری و سرگرمی ندارند، بسیاری هم کاربردی و برای هدفی خاص طراحی می شوند. شکل های اول و دوم ست لامپ های رومیزی را نشان می دهد که برای قرار گیری روی میز پاتختی بعنوان چراغ خواب فوق العاده زیبا و کاربردی هستند. در شکل سوم ست سیارات منظومه شمسی را مشاهده می کنید که اینبار نقش یک شمع را ایفا می کنند. امروزه از وسایل روشنایی با موضوع نجوم و سیارات فضا استفاده بسیار وسیعی می شود که شکل های زیر تعدادی از زیباترین ها را نشان می دهد.

وسایل-دکوری-جالب (10)

وسایل-دکوری-جالب (11)

وسایل-دکوری-جالب (12)

وسایل-دکوری-جالب (13)

وسایل-دکوری-جالب (14)

وسایل-دکوری-جالب (15)

اتاق خواب مکانی بسیار ایده آل برای استفاده از طرح های فوق العاده جذاب با موضوع ستارگان و سیارات است. دو شکل ابتدایی زیر استیکرهای دیواری را نشان می دهند که قابلیت درخشش در شب را دارند. خوابیدن در چنین اتاق خوابی بسیار هیجان انگیز است، البته نور این استیکرها بقدری نیست که چشمها را اذیت کند بکله برعکس باعث آرامش نیز می شوند. بغیر از استیکرها، می توانید از روتختی و روبالشی هایی با موضوع آسمان شب نیز بهره ببرید. این روش تزیین هم مناسب اتاق بزرگسالان است و هم اتاق نوجوانان.

وسایل-دکوری-جالب (16)

وسایل-دکوری-جالب (17)

وسایل-دکوری-جالب (18)

وسایل-دکوری-جالب (19)

وسایل-دکوری-جالب (20)

وسایل-دکوری-جالب (21)

وسایل-دکوری-جالب (22)

بخش تابلو و پوسترهای دکوری جالب با موضوع سفرهای فضایی بسیار بسیار پربار و متنوع است. شکل های زیر تابلوهای هنری زیبای نقاشی شده با موضوع کره ماه و سیارات را نشان می دهد. پوسترهای فضایی نیز هر کدام مربوط به تبلیغاتی است که برخی شرکت های فضایی مانند SpaceX منتشر می شود.

وسایل-دکوری-جالب (23)

وسایل-دکوری-جالب (24)

وسایل-دکوری-جالب (25)

وسایل-دکوری-جالب (26)

وسایل-دکوری-جالب (27)

ایده های مناسب برای طراحی و ساخت وسایل دکوری جالب نجومی تقریبا بی انتها هستند شکل های زیر فقط تعداد محدودی از این تنوع را نشان می دهد. از لیوان و ماگ گرفته تا گلدان و زیر لیوانی و … همگی وسایلی شگفت انگیز برای بنمایش گذاشتن ذوق و علاقه تان به نجوم است.

وسایل-دکوری-جالب (28)

وسایل-دکوری-جالب (29)

وسایل-دکوری-جالب (30)

وسایل-دکوری-جالب (31)

وسایل-دکوری-جالب (32)

وسایل-دکوری-جالب (33)

وسایل-دکوری-جالب (34)

وسایل-دکوری-جالب (35)

وسایل-دکوری-جالب (36)

وسایل-دکوری-جالب (39)

وسایل-دکوری-جالب (38)

وسایل-دکوری-جالب (37)

وسایل دکوری جالب

وسایل-دکوری-جالب (40)