نکاتی درباره ترمیم، نگهداری و نظافت کفپوش اپوکسی

ترمیم و نگهداری کفپوش اپوکسی که یکی از انواع کفپوش های بادوام و با سهولت استفاده است، باید با ترتیب خاصی انجام شود. اگر نظافت و نگهداری این کفپوش به درستی انجام نشود، کفپوش های شما مانند سایر محصولات زود فرسوده می شوند. در ادامه به روش های ترمیم، نظافت و نگهداری این کفپوش کارآمد می پردازیم.

لزوم مراقبت از کفپوش اپوکسی

بسیاری از مردم کفپوش اپوکسی را بهترین و محبوب ترین انتخاب در هنگام انتخاب کفپوش مکان هایی مانند گاراژ و پارکینگ می دانند. چون وسایل نقلیه و سایر اجسام سنگین در گاراژ به یک سطح کف بسیار بادوام نیاز دارند ؛ زیرا مرتباً به داخل و خارج می شوند.

بسیاری از تأسیسات تجاری و صنعتی از کفپوش اپوکسی و پلی یورتان استفاده می کنند ؛ زیرا می توانند عملکرد بسیار خوبی را هنگام اعمال بر روی کف های بتنی ارائه داده و سطحی صاف و بادوام به آنها بدهند که می تواند بارهای سنگین را تحمل کند و کف های سال را دوام بیاورد.

نکاتی درباره ترمیم، نگهداری و نظافت کفپوش اپوکسی

البته تفاوت های کفپوش پلی یورتان با کفپوش‌ اپوکسی زیاد است ولی کفپوش اپوکسی به دلیل دوام و استحکام شناخته شده‌اند و برای نگهداری در بهترین شرایط به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند. بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که کف حتی با سال‌ها استفاده مداوم، درخشش بالای خود را حفظ کند.

بهترین روش ها برای نگهداری از کفپوش اپوکسی

با این حال، نگهداری از یک پوشش اپوکسی، مستلزم رعایت نکاتی است که به آنها اشاره می کنیم.

* تعمیر و نگهداری را منظم و مناسب انجام دهید

سطوح کف باید به طور منظم از خاک و ماسه تمیز شود. اگر این کار را به طور منظم انجام ندهید ؛ به طوری که کثیفی ته نشین شود، می تواند سطح کفپوش اپوکسی را خراب کند یا خراش دهد. مهم نیست که کف اپوکسی چقدر سخت باشد، خراش های متعدد می تواند آسیب دیدگی را نشان دهد. جارو برقی صنعتی می تواند این کار را انجام دهد، اما مدلی را انتخاب کنید که دارای یک برس نرم است تا به آرامی گرد و غبار و کثیفی را از بین می برد تا خط و خش روی زمین کاهش یابد.

از آمونیاک رقیق شده به عنوان محلول تمیز کننده با آب گرم برای تمیز کردن کفپوش اپوکسی خود استفاده کنید. حدود 3 تا 5 اونس آمونیاک را در یک گالن آب داغ بریزید و از آن برای تمیز کردن کف استفاده نمایید. از محصولات شیمیایی خشن حاوی مرکبات یا سرکه استفاده نکنید، زیرا اپوکسی سطح براق کف را از بین می برد.

همچنین از استفاده از پاک کننده های مبتنی بر صابون خودداری کنید. کف شوی های مبتنی بر صابون سطوحی کدر روی زمین می گذارند که روی سطح کفپوش اپوکسی ایجاد شده و باعث می گردد که کف هنگام خیس شدن به طور خطرناکی لغزنده شود.

*مواد شیمیایی را به درستی تمیز کنید

مواد شیمیایی خودرو مانند بنزین، ضد یخ، روغن ترمز و روغن موتور را می توان به راحتی با دستمال کاغذی یا دستمال همه کاره تمیز کرد. مواد شیمیایی همیشه باید فورا از کف حذف شوند. این مواد شیمیایی اگر برای مدت طولانی به حال خود رها شوند، به کفپوش اپوکسی آسیب می‌رسانند. نباید اجازه داد اسید باتری روی اپوکسی قرار بگیرد، زیرا به سرعت باعث تغییر رنگ و آسیب به کف اپوکسی و همچنین بتن زیر پوشش اپوکسی می شود.

نکاتی درباره ترمیم، نگهداری و نظافت کفپوش اپوکسی

* کف را از آسیب محافظت کنید

مانند هر موقعیت دیگری، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. در محیط کارگاه یا کارخانه با استفاده از تخته به عنوان سکوهای اضافی از کفپوش اپوکسی محافظت کنید. هنگام جابجایی بارهای سنگین، به خصوص قبل از استفاده از جک های چرخ، مطمئن شوید که این ناحیه عاری از زباله هایی است که می توانند سطح را خراش دهند.

در گاراژهایی که دارای موتورسیکلت هستند، یک تشک کوچک زیر پایه دوچرخه قرار دهید تا از خراشیدگی کفپوش اپوکسی جلوگیری شود. برای تمیز کردن راحت تر و محافظت بیشتر از پولیش خانگی با کیفیت بالا استفاده کنید. این کار درخشندگی بیشتری به کف می بخشد.

* در صورت نیاز تمیز کنید

به جای تمیز کردن روزانه کل مکان، شناسایی مناطقی که احتیاج به کمک دارند آسان تر است. برای مناطق کوچک خاکی خشک، کثیفی را جارو کنید. برای مایعات ریخته شده، زباله های جامد و کثیفی های انباشته شده را قبل از تمیز کردن نقطه ای با چربی زدا و حوله پاک کنید. سپس محل را با آب داغ تمیز نمایید. از آنجایی که کفپوش اپوکسی در برابر آب مقاوم است، سریع تمیز می شود. برای خرید و اجرا کفپوش اپوکسی با گروه مهندسی ثمین تماس حاصل فرمایید.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!