نور مخفی کابینت آشپزخانه با نوار ال ایی دی / 30 عکس جدید

 نوسازی دکوراسیون آشپزخانه یا ساخت یک مدل جدید تماما در مورد پیدا کردن تعادل مناسب بین کارایی، زیبایی و یگانگی آشپزخانه است. نور مخفی کابینت آشپزخانه از معدود عناصری است که می تواند هر سه عامل گفته شده را پوشش دهد. با اضافه کردن چنین ویژگی ایی به دکوراسیون آشپزخانه، اولا محیط کار در آشپزخانه روشن شده و مشکلی از لحاظ تاریکی در آشپزخانه، خصوصا آشپزخانه آپارتمان های کوچک نخواهید داشت. دوما با تنوع زیادی که نوارهای ال ایی دی دارند زیبایی دکوراسیون آَشپزخانه چند برابر افزایش می دهند. سوما نور مخفی زیر کابینت شیوه جدیدی از طراحی است که باعث می شود آشپزخانه تان بسیار خاص و یگانه دیده شود.

البته استفاده از چراغ های ال ایی دی از لحاظ مصرف انرژی برق نیز بسیار بصرفه تر از لامپ های مرسوم و معمول خواهند بود. این در حالی است که لامپ های نواری و غیر نواری ال ایی دی روشنایی بسیار بیشتری نسبت به سایر لامپ ها خواهند داشت. وقتی همه این موارد را کنار هم می گذاریم به این نتیجه می رسیم که نور مخفی کابینت آشپزخانه با استفاده از لامپ های نواری ال ایی دی عنصری واجب در سال 96 و سال 2017 هستند.

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (15)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (1)

نور پردازی ال ایی دی چند سالی هست که بین مردم محبوب شده اند با مدل های نواری جان تازه ایی به سیستم نورپردازی خانه افزوده اند که نمونه آن قبلا توسط هیچ دستگاهی اجرا نشده بود. به همین خاطر کلاس کاری بالا و تازگی لامپ های نواری ارزش آنها را چند برابر می کند. از آنجایی که نصب این لامپ ها ساده بوده و در همه جا قابل استفاده هستند می توان تاریک ترین و بد شکل ترین گوشه ها را نیز با کمک آنها روشن و زیبا جلوه داد. ضمنا نباید نگران سبک دکوراسیون خود باشید چرا که این نورپردازی با همه سبک ها و دکوراسیون ها مچ می شود.

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (8)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (3)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (4)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (9)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (7)

همانطور که در بالا ذکر شد لامپ های نواری ال ایی دی را می شود هر جایی نصب کرد. زیر کابینت های دیواری یا حتی زیر کابینت های قرار گرفته روی زمین، قفسه ها و شلف و میز اپن آشپزخانه نیز می توانند از این سیستم کاربردی نهایت بهره را ببرند. اما بیشتر افراد به نصب نوار ال ایی دی زیر کابینت های دیواری بسنده می کنند زیرا همین مقدار هم بنظر کافی می رسد. کابینت ها و قفسه های دیواری آشپزخانه معمولا جزء اولین وسایلی هستند که تهیه شده و نصب می گردند اما با نصب نور مخفی کابینت آشپزخانه می توان زیبایی چنین کابینت های دیواری را به سطح بسیار بالایی برد.

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (2)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (10)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (12)

MELBOURNE, AUSTRALIA - 1ST JULY 2014;Contestant of the Block 2014 reveal Apartment 6 on the 1st of July 2014 in Melbourne Australia. (Photo by Martin Philbey) *** Local Caption ***The Block

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (13)

برای آنهایی که سقف آشپزخانه شان کوچک است و فضای عمودی زیادی برای نصب لامپ  و لوسترهای آویز در اختیار ندارند نور پردازی ال ایی دی بهترین راه حل خواهد بود. اگر چنین لامپ هایی را زیر کابینت های دیواری و یا بالای فضای کانتر و میز اپن نصب کنید دیگر نیاز چندانی به منبع نور قوی ثانویه نخواهید داشت. برای روشنایی بیشتر حتی می توانید فضای بالای کابینت های دیواری را نیز با نورهای مخفی نواری تزیین کنید. در چنین شرایطی می توانید به یک لامپ ساده محض اینکه وسط سقف آشپزخانه خالی نماند اکتفا کنید.

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (14)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (16)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (18)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (17)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (19)

اگر قرار است از چنین سیستمی در آشپزخانه خود استفاده کنید حیف است که فضای آشپزخانه را بنوعی به سایر اتاق های خانه متصل نکنید چرا که چنین آشپزخانه ای خیلی خوب می تواند دیزاین کلی خانه را زیباتر نشان داده و با سایر اتاق های خانه مانند اتاق نشیمن مرتبط و هماهنگ شود. برای این کار کافی است از نوارهای ال ایی دی با رنگ مشابه در اتاق نشیمن استفاده کنید. معمولا شلف و قفسه اتاق نشیمن برای نصب نورهای ال ایی دی نواری بهترین انتخاب هستند بنابراین سعی کنید سیستمی مشابه به آشپزخانه را در اتاق نشیمن نیز ایجاد کنید.

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (20)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (21)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (22)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (23)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (24)

البته لازم است یک نکته مهم را در اینجا یادآور شوم، هنگامی که برای خرید سیستم روشنایی آشپزخانه خود اقدام می کنید نباید تمام تمرکز و توجه خود را بروی نور مخفی آشپزخانه بگذارید و از لامپ های هالوژنی یا توکار ال ایی دی غافل بمانید. درست است که نورهای ال ایی دی نواری برای روشنایی آشپزخانه کافی هستند اما برای کامل شدن و البته زیبا شدن دکوراسیون نصب چند عدد لامپ هالوژی یا چراغ ال ایی دی توکار داخل سقف میز اپن یا قفسه آشپزخانه لازم خواهد بود. شکل های زیر تعدادی از زیباترین مدل های آشپزخانه نورپردازی شده با لامپ ال ایی دی را نشان می دهند.

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (5)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (6)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (25)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (26)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (27)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (28)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (29)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (30)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (33)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (32)

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (31)

نور مخفی کابینت آشپزخانه

نور-مخفی-کابینت-آشپزخانه (34)