نمای ساختمان در وسط جنگل / نمای داخلی و خارجی کلبه جنگلی

در این مطلب به بررسی نمای ساختمان و نمای داخلی خانه ای جنگلی می پردازیم که نمونه ای کمیاب در بازسازی مدل های قدیمی در صنعت طراحی و معماری است. این خانه قبل از بازسازی مانند کلبه های جنگلی مخروبه ای که اغلب در فیلم های ترسناک داخلی و خراجی می دیدیم، بوده است. خانه ای بدور از هر گونه جذابیت زیبایی و صد البته اندکی ترسناک و دلهره آور!. اما مهندسان شرکت معماری Reader & Swartz طرحی را بنا کردند که هر بیننده ای با دیدنش حاضر به ترک آن نخواهد بود. این خانه که در جهت شیب نسبتا ملایم جنگل ساخته شده در نمای خارجی خود از رنگ آبی روشن استفاده کرده و در نمای داخلی به سراغ ترکیب رنگ های سفید و خنثی در دکوراسیونی به سبک مدرن رفته است. طراحان برای ساخت این خانه بودجه بسیار کمی در اختیار داشتند اما با این حال آنها در دو طرف خانه محل ورود و خروج  در نظر گرفتند و همچنین جای دیوارها را با پنجره های شیشه ای عوض کردند تا نور طبیعی با شدت هر چه بیشتر به داخل خانه دعوت شود.

سقف این خانه مانند تمامی خانه های جنگلی، یک سقف شیروانی و شیب دار مثلثی شکل ساده بود که در طرح جدید با سقفی که نمایان کننده یک پروانه در حال پرواز است تعویض شد. این کار نمایی مدرن به نمای خارجی سازه داده و باعث بوجود آمدن شکل های جالبی در دکوراسیون داخلی خانه نیز شده است. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید نمای ساختمان به صورت آبی و سفید در آمده که تقریبا با محیط اطرافش هماهنگی ندارد و بگونه ای حس بیگانگی و تضاد را در محیط ایجاد می کند. اما هر چه باشد از نمای چوبی کلبه اولی بسیار متفاوت تر و زیباتر است.

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (7)

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (10)

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (9)

موضوعات مرتبط:

نکاتی برای ساخت روف گاردن و باغچه های پشت بام / تصاویر

استفاده از سنگ های لوکس در دیوار و کف دکوراسیون منزل / عکس

زیباترین مدل های گلدان شیک و دکوری

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (8)

اگر چه کلبه چوبی اولیه کاملا محیط روستایی اطراف خودش را منعکس می کرد اما در عوض مدل جدید با استفاده از پنجره های بزرگ شیشه ای در نمای خارجی، بگونه ای سعی در به آغوش کشیدن طبیعت به دورن خود دارد که در راستای زیبایی نهایی اثر نیز تاثیر گذاری مشهودی دارد. در ادامه عکس هایی دیگر از نماهای مختلف این خانه جنگلی زیبا را مشاهده خواهید کرد.

 blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (1)
blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (6)

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (2)

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (3)

مطالب پر بازدید:

میز و مبلمان راحتی جدید مناسب منزل و فضاهای کوچک

انواع مدل جدید موکت هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۱۵

مدل دستگیره در اتاق و ورودی جذاب و زیبا

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (4)

نمای ساختمان

blue-white-contemporary-cabin-in-the-woods-designs (5)