نمای داخلی و خارجی پاساژ / آپارتمان مدرن و لوکس در هلند

به تازگی در شهر روتردام کشور هلند بنایی افتتحاح شده که نماد جدید این شهر لفب گرفته، بنایی که یک آپارتمان/پاساژ بسیار عظیم و پشرفته است. در این مطلب به معرفی نمای داخلی و خارجی پاساژ / آپارتمان منحصر بفردی می پردازیم که می تواند مردم را از راه دور حتی از کشورهای همسایه به سمت خود جذب کند. این بازار بزرگ مواد غذایی، لقب اولین بازار سرپوشیده کشور هلند را به خود اختصاص داده و در عین حال یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده مدرن دنیا به حساب می آید. زیر سقف کمانی این بنا سطح کف بسیار بزرگی وجود دارد که می تواند عده بسیار زیادی از مردم بهمراه انواع سخت افزارها را در خود جای دهد. نمای خارجی این بازار بهمراه رنگ های شاد و متنوع موجود در نمای داخلی، حقیقتا جلوه ای منحصربفرد و یگانه در این بنا بوجود آورده است. شاید به قصد خرید وسیله ای وارد این بازار شویم اما به محض ورود به فضای داخلی آن به کل فراموش کنیم که به دنبال چه محصولی بودیم!

در کنار واحدهای مسکونی موجود در این آپارتمان، مکان هایی برای خرید و فروش مواد غذایی تازه، سوپرمارکت ها و رستوان های شیک و لوکس نیز برای سرو غذا به مراجعه کنندگان وجود دارند تا با محیطی از هر لحاظ کامل روبرو باشیم. درست در قسمت زیرین این بنا، پارکینگ زیرزمینی بزرگ برای ورود و خروج ماشین ها و وسایل نقلیه قرار گرفته تا نیاز ساکنین این ساختمان به محل پارک را رفع کند، ساختمانی مسکونی / تجاری که نمونه آن در هیچ کشور دیگری وجود ندارد.

جالب است بدانید سیستم گرمایش و سرامایش این ساختمان عظیم در قسمت زیرین آن جاسازی شده و به سیستم مرکزی شهر روتردام هلند متصل است. برای عملی کردن این سیستم خودکار و البته بسیار کم مصرف تحقیقات زیادی صورت گرفته تا آب و هوایی مطلوب و مناسب به صورت مداوم برای افراد داخل ساختمان فراهم شود. از قسمت کفپوش شیشه ای این ساختمان، هوای تازه و خنک در فصل تابستان وارد ساختمان می شود و بتدریج به قسمت های بالایی بنا می رسد و در نهایت از طریق سیستم تهویه موجود در سقف از ساختمان خارج می شود. این روش کمک می کند تا تمامی طبقات از هوایی تازه و سالم برخوردار باشند.

 interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (1)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (2)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (3)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (4)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (5)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (6)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (7)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (8)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (9)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (10)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (11)

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (12)

نمای داخلی و خارجی پاساژ

interior-and-outdoor-designs-of-markthal-in-holland (13)

, ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نمای داخلی و خارجی پاساژ / آپارتمان مدرن و لوکس در هلند