30 عکس زیبا از نمای داخلی ویلای دوبلکس در وسط جنگل

 

بنظرتان یک نمای داخلی شیک و امروزی در ویلا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مسلما یکی از جواب های شما برخوردار بودن از منظره زیبا و طبیعی خواهد بود. نمای داخلی ویلای دوبلکس بسیار شیکی که در این مطلب قصد معرفی آنرا داریم دقیقا همین ویژگی را در خود دارد، آن هم نه منظره ای در دور دست، بلکه درست چسبیده به خود ساختمان. به این ساختمان نمی شود لقبی کمتر از یک جواهر یا الماس پنهان در جنگل داد. زندگی در چنین فضایی با چنین منظره ای که از هر جهت شما را احاطه کرده آرزوی بسیاری از افراد، من جمله شخص نگارنده این مطلب خواهد بود!

از آنجایی که در نمای خارجی رنگ سبز درختان جنگل حکفرمایی می کند، در نمای داخلی از رنگ های خنثی و ساده مانند سفید، سیاه و قهوه ای تیره استفاده شده است. رنگ های ساده باعث شده تا تمام تمرکز بروی رنگ های طبیعی جنگل اطراف باشد تا با این کار این رنگ های شاد و آرامش بخش را با تمام وجود خود احساس کنید. برای آشنایی بیشتر با نمای خارجی و نمای داخلی ویلای دوبلکس زیر تا انتها همراه ما باشید.

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (1)

ابتدا با نمای خارجی شروع می کنیم. برای ورود به این ساختمان دو طبقه، دربی با فریم آلومینیومی طراحی شده و تمام آن بغیر از فریم حاشیه، شیشه ای و شفاف است تا منظره جنگل همیشه در دید باشد. در قسمت بالایی یا همان طبقه دوم، باکسی از ساختمان به صورت بازویی از دو طرف جلو و پشت ساختمان بیرون زده، در یک طرف این باکس، اتاق نشیمن قرار گرفته و در طرف دیگر اتاق یا میز ناهارخوری. این بیرون زدگی دقیقا به اندازه بوده و خیلی خودنمایی نمی کند. فقط به میزانی که اندکی به طبیعت اطراف نزدیک تر شده و نور خورشید بیشتری از اطراف دریافت کند.

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (2)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (3)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (4)

قسمت جنوبی خانه درست داخل باکس بیرون زده، اتاق غذاخوری یا همان میز ناهارخوری قرار گرفته که کاملا با پوشش سبز اطراف خانه در هم آمیخته شده است. بنظرم هر شخصی سریعا خود را در چنین فضایی گم خواهد کرد و مسحور زیبایی طبیعت اطراف خواهد شد. در قسمت شمالی ساختمان نیز اتاق نشیمن و پذیرایی قرار گرفته که با مبلمان خاکستری رنگ و کفپوش چوبی تیره تزیین شده است. در همین قسمت لامپی زمینی و انعطاف پذیر درست بالای میز جلو مبلی شیشه ای قرار داده شده که به فضا جلوه ای رمانتیک و بی نظیر می دهد. برای اینکه فضای خیلی بی رنگ بنظر نرسد، قفسه هایی دیواری پشت مبلمان قرار گرفته و روی آنها با دکوری ها و کتاب های رنگارنگ تزیین شده است. قرار گیری تلویزیون نیز به نوبه خود بسیار جالب و خلاقانه است.

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (30)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (5)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (6)

حال نگاهی نزدیک تر به نمای داخلی ویلای دوبلکس و شیک این پست می اندازیم. از قسمت اتاق نشیمن که به سمت جنوب نگاه می کنید امکان ندارد متوجه شومینه توکار این خانه نشوید. در انتهای این قسمت نیز اتاق غذاخوری با گلدان خوشرنگ قرار گرفته روی میز خودنمایی می کند. بین این دو فضا، یعنی اتاق نشیمن و غذاخوری، درست روبروی شومینه، قالیچه ای از پوست آهو قرار گرفته که بهمراه سقف جوبی تیره رنگ، فضای پیچیده و البته آرامش بخش برای صبحانه یا شام خوردن فراهم می کند.

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (7)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (8)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (9)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (10)

آشپزخانه نیز در طبقه دوم و پشت میز ناهارخوری قرار گرفته که شکل های زیر به خوبی آنرا نشان می دهند. آشپزخانه نیز از تمی تک رنگ و روشن استفاده می کند. کابینت ها همگی به صورت منظم و مرتب و به رنگ سفید، به دیوار چسبیده اند.  بالای دیوار بازهم پنجره ای شیشه ای و سرتاسری قرار داده شده تا حتی در آشپزخانه نیز بتوان از فضای سبز اطراف لذت برد. در انتهای دیوار نیز هود عمودی به رنگ مشکی از سقف تا بالای فر گاز کشیده شده و تضاد جالبی را ایجاد کرده است. البته رنگ هود تا حدودی با رنگ کفپوش آشپزخانه هماهنگ است.

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (11)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (12)

راه پله نیز تم رنگی کل خانه را رعایت کرده، تمی که براساس رنگ های ساده سفید و تیره طراحی شده است. خود پله ها رنگ قهوه ای بسیار تیره دارند اما دیوار کناری کاملا سفید است. کنار راه پله در طبقه دوم نیز از نرده های شیشه ای استفاده شده که ظاهری شناور و بسیار مدرن به این قسمت داده است. تضاد رنگی بین پله ها، نرده های آهنی و محافظ های شیشه ای، جلوه ای همانند یک مجسمه هنری ایجاد کرده است. هنگامی که از این پله ها بالا می آیید ناگهان متوجه فضای باز و روشن طبقه دوم می شود که با درختان جنگلی پوشیده شده است.

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (13)

 

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (14)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (15)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (16)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (17)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (18)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (19)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (20)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (21)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (22)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (23)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (24)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (25)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (26)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (27)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (28)

نمای-داخلی-ویلای-دوبلکس (29)