نمای خارجی ساختمان اداره مرکزی شرکت گوگل در کالیفرنیا

نمای خارجی ساختمان مرکزی گوگل (Google) بالاخره بعداز انتظارات نسبتاً طولانی توسط انتشار عکس هایی مفهومی از سوی سازندگان این ساختمان تا حدودی مشخص شد. این ساختمان قرار است در زمینی به مساحت بسیار بزرگ 316000 هزار متر مربع در منطقه صاف و هموار کالیفرنیای آمریکا احداث شود. البته وظیفه ساخت این طرح عظیم بر عهده دو شرکت معماری دانمارکی bjarke ingels group و شرکت بریتانیایی heatherwick studio بوده که در همکاری و رابطه کامل با یکدیگر در حال ساخت این بنا می باشند. جالب است بدانید این اولین باری است که دو شرکت معماری با ملیت های کاملا متفاوت ساختمانی را از صفر طرح ریزی می کنند.

در مصالح این ساختمان بجای استفاده از بنای بتنی ثابت و بدون حرکت، از بلوک های عمل آوری شده سبک وزنی استفاده شده که به راحتی قابل جابجایی هستند. جابجایی ای که ممکن است در آینده به دلیل بوجود آمدن شرایطی خاص، ضروری شود. هر کدام از منطقه های این اداره توسط سایبان های عظیمی پوشیده شده که آب و هوای درون سازه را نیز کنترل  می کند به صورتی که کاملا اجازه ورود نور طبیعی به داخل داده می شود تا محیط های درخت کاری شده و کافه های موجود در داخل سازه از این نور استفاده کامل را ببرند. نتیجه این کار ایجاد فضایی شاداب، سالم و هماهنگ با طبیعت در محیط داخل اداره شده به طوریکه مرز قابل مشخصی برای آن نمی توان متصور شد.

پروژه ساخت این اداره چیزی بیشتر از یک محیط کار معمولی است. این پروژه در کنار کارهای اداری درباره تعامل با جامعه محلی اطراف نیز می باشد. در اطراف و داخل این اداره راه های زیادی برای عبور دوچرخه و مردم عادی و مغازه های خرده فروشی مانند رستوران ها برای افرادی که در این اداره کار می کنند در نظر گرفته شده است. در این طرح سعی خواهد شد تعریف تازه ای از تزیین و طراحی محیط اطراف اداره خصوصی ایجاد شود. همانطور که می دانید گوگل یک شرکت بزرگ جهانی است بنابراین رؤسای این شرکت بدنبال طرحی کاملا متفاوت، یگانه و منحصر بفرد بودند که در نهایت تصمیم به انتخاب دو نمونه از بهترین شرکت های معماری در خلق اثری نو و بدیع گرفتند.

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (1)

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (2)

موضوعات مرتبط:

راهنمای ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه / روف گاردن

آشنایی با نمای کامپوزیت در ساختمان ها

نمونه مدلهای نمای رومی ساختمان و نمای کلاسیک در ایران و خارج / عکس

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (3)

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (4)

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (5)

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (6)

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (7)

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (8)

موضوعات پر بازدید:
تزیین بالکن و تراس / دکوراسیون خارجی با کفپوش سنگ و چوب

مدل قفسه دیواری مدرن و شیک

طراحی و دکوراسیون هال و اتاق نشیمن اسپرت / پذیرایی مدرن و شیک

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (9)

نمای خارجی ساختمان گوگل

Google-HQ-interior-and-exterior-design-ideas (10)