نمای خارجی ساختمان مدرن با الهام گیری از شکل مار پیتون

همانطور که در مطالب پیشین درباره نمای خارجی ساختمان مدرن مطالعه کردید بسیاری از خانه های معرفی شده در سایت اتاق از عنصر طبیعت در خود استفاده می کردند و به گونه ایی طراحان خلاق آنها از طبیعت اطراف مانند درخت ها، اقیانوس، دریا و چشم اندازهای زیبا الهام گرفته بودند. اما این خانه در قسمت خارجی شهر بزرگ مسکو پایتخت روسیه، تعریف جدیدی را در الهام گیری از طبیعت بوجود آورده است. شرکت طراحی این خانه Pana، در طرح خود از مار الهام گرفته است. در طراحی خانه از خطوط صاف اما پیچیده بدن مار پیتون الهام گرفته شده و بخاطر همین طراح این خانه اسم آنرا خانه پیتونی یا Python’s house گذاشته است. هر کدام از اتاق های خانه در بین خطی صاف قرار گرفته است سپس این خط به نصف ارتفاع کاهش پیدا کرده است که در نتیجه آن طبقه پایین به محیط های نشیمن و پذیرایی اختصاص داده شده و طبقه بالا برای مکان های خصوصی در نظر گرفته شده است. استخر هم به صورت ساختمانی جدا طراحی شده که طراحی مخصوص به خود را دارد و مانند خانه از مار الهام گرفته نشده است.برخلاف دو طبقه بودن خانه، طراح توانسته با زیرکی و مهارت تمام مقداری شکل الهام گیری از مار را به بیننده القا کند. به سادگی می شود متوجه شد که خطوط در کجا نصف شده اند مانند ماری که به دور خود به سمت بالا پیچیده است و سرش را در مرکز سقف خانه قرار داده است.

پنجره های بزرگ خانه هم نمای بسیار زیبایی از خانه را در هنگام غروب خورشید به نمایش می گذارند بطوریکه که نور منتشر شده از داخل خانه به بیننده در خارج خانه حس وجود خانه ایی دنج و گرم را بوجود می آورد. پرده های سرتاسری هم برای خصوصی تر کردن فضا بهترین گزینه به شمار می روند و توجه هر بیننده ایی از خارج را به دیگر قسمت های خانه منعطف می کند.

طراحی داخل خانه در نهایت زیبایی بصورت غیر یکنواخت درآمده حتی از رنگ ها و شکل بالشت ها گرفته تا رنگ روی شومینه همگی در نهایت تنوع اما در یک تُن مشخص قرار گرفته اند. طرح لوزی شکل و الماسی روی شومینه نوعی دیگری از نشان دادن پوست مار پیتون است اما رنگ شاد و زیبای آن باعث ایجاد فضای گرمتری می شود. فرش های طرح کهنه، آنتیک و کم رنگ هم از لوکس بودن فضا تا حد زیادی کاسته تا مهمانان از نشستن بروی صندلی ها ابایی نداشته باشند و از خود لذت ببرند.

detached-garage-design-600x391

inspirational-exterior-600x391

 مطالب مرتبط:

انواع طرح و مدل نمای ساختمان مدرن / کامپوزیت ، چوبی / عکس

نمونه مدلهای نمای رومی ساختمان و نمای کلاسیک در ایران و خارج / عکس

طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق غذا خوری شیک و زیبا

expansive-green-yard-600x391

futuristic-home-design-600x391

home-lit-from-within-600x391

modern-box-home-600x391

two-story-modern-home-600x391

cool-interior-space-600x391

ecclectic-interior-design-600x391 (1)

white-modern-bedroom-600x391

wild-fireplace-ideas-600x391

مطالب پر بازدید:

استفاده از سنگ و چوب تیره در دکوراسیون داخلی منزل

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

انواع مدل کابینت فلزی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن / تصاویر

pool-house-design-600x391

 نمای خارجی ساختمان مدرن

stone-swimming-pool-600x391