نمای تمام شیشه ای ساختمان با تکنولوژی پیشرفته و منحصر بفرد

نمای تمام شیشه ای کمتر در بین ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار گرفته و بیشتر مناسب بناهای تجاری است اما سازه ای که در این مطلب قصد معرفی آنرا داریم نوع استفاده از پنل های شیشه ای در نمای ساختمان مسکونی را بکل متحول کرده و به سطح بالاتری ارتقا داده است. این سازه اولین بار توسط طراحی قزاق بنام آلمازوف در سال 2013 طراحی شد، اما نبود منابع مالی کافی برای ساخت پروژه باعث شد این طرح مفهومی بین سایر طرح های عملی نشده در قفسه ها خاک بخورد تا اینکه امسال سرمایه گذاری قدرتمند برای ساخت این پروژه جسورانه اعلام امادگی کرد.

خانه مورد بحث به نوعی دوست دار محیط زیست بوده و از پنل های فوتوالکتریک در ساخت شیشه ها استفاده شده به این معنی که این ساختمان انرژی مورد نیازش را از نور خورشید می گیرد و به هیچ منبع خارجی برای دریافت نیروی برق احتیاج ندارد. یکی دیگر از ویژگی های جالب این ساختمان قرار گیری درختی کامل و بلند در داخل خود ساختمان است، این درخت در محیط داخلی ساختمان به رشد خود ادامه می دهد و برای بلندتر شدن و رسیدن به رشد کاملش هیچ محدودیتی ندارد.

همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید ساختمان شکلی استوانه ای دارد که از طرح خانه های درختی الهام گرفته است. نمای تمام شیشه این بنا به مالکین اجازه می دهد تا دیدی 360 درجه از جنگل وسیع و سرسبز اطراف خود داشته باشد. ساختمان چهار طبقه  است که تمامی این طبقات به وسیله پلکانی مارپیچ به یکدیگر متصل می شوند.

Glass-house-facade-ideas (5)

Glass-house-facade-ideas (9)

Glass-house-facade-ideas (10)

Glass-house-facade-ideas (3)

Glass-house-facade-ideas (8)

Glass-house-facade-ideas (1)

Glass-house-facade-ideas (2)

Glass-house-facade-ideas (4)

Glass-house-facade-ideas (6)

Glass-house-facade-ideas (7)

Glass-house-facade-ideas (12)

نمای تمام شیشه ای

Glass-house-facade-ideas (11)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!